« Tagasi

1.ja 2. nädal 2020

 

Kolmapäev, 1.jaanuar:

Head uut aastat!

Keila linna elanike arv seisuga 31.12.2019 on 8.jaanuari teadmise kohaselt 10087. Täpne arv selgub alles jaanuari keskel.

Kuni 15.jaanuarini saab esitada kandidaate Keila linna Kultuuripreemiale (tingimused) ning aasta tegija ja aasta sümndmuse konkursile (tingimused).

 

Neljapäev, 2.jaanuar:

Uuest aastast on Keila linnavalitsuse arendus-, kultuuri- ja noorsootööteenistuse abilinnapea Maret Lepiksaar, kes seni on linnavalitsuses arendusnõunik. Maret hakkab tegelema linnavalitsuse pädevusse kuuluva noorsootöö-, kultuuri-, huvitegevuse, spordi valdkonna arengueesmärkide elluviimisega, ning valdkonnas hallatavate asutustega. Lisaks on tema pädevuses linna arengutegevuste, kaasamise ja koostöö arendamise üldine nõustamine ja koordineerimine ning kodanikuühenduste tegevuse koordineerimine, välissuhtlus ja turismivaldkond. Abilinnapeale alluvad kultuurinõunik ja valdkonna linnavalitsuse hallatavate asutuste juhid.

Traditsioonilisel aastat kokkuvõtval auhinnagala Autospordi Tähed toimus  Alexela Kontserdimajas oli lavale asja ka Keila autosportlastel. Rahvasprindi Eesti karikavõistlused võitja on Tiina Ehrbach, kardispordi Eesti karikavõistlused Retro N klassi I koht Aadu Kroonile ning tagaveolise rahvusliku rühma EMV7 võitja Marko Ringbergi kaardilugeja oli Allar Heina, kolmanda koha ekipaaži kaardilugeja Raiko Lille. Lisaks Ao Vaida drifti II koht Pro ja Livonia Drift Championshipsis. Vaata pildigaleriid.

 

Reede, 3.jaanuar:

Keila kompanii kaitseliitlased asetasid mälestusküünla Vabadussõja mälestusmärgi juurde. Täna on Vabadussõjas võidelnute mälestuspäev.

 

Laupäev,4.jaanuar:

Ilmus selle aasta esimene Keila Leht. Esiküljel vaade eelmisele aastale - 2019 oli ilusate sündmuste aasta, nendib pealkiri. Uue aasta tervituse ütleb ka linnapea Enno Fels. Uudistes saame teada, et Maret Lepiksaar edutati abilinnapeaks. Jaama 8 avati koogipood. Käivitus heategevuslik kooliprogramm "Vahetund". Toimusid Keila meistrivõistlused sisekergejõustikus. Keila aasta tegija, aasta sündmuse ja kultuuripreemia kandidaate saab esitada kuni 15.jaanuarini. Päästeamet kutsub kaitsma end nähtamatu vaenlase - vingugaasi eest. Hillar Palamets pajatab 1920.aastast - Eesti Wabariigi esimesest rahuaastast. Kaks külge täidab endine Keila linnarhitekt Avo Seppel (pildil). 1992.aastal oli ta Keila Lehes ennustanud 2020.aasta Keilat. Nüüd kommenteerib ta oma kunagisi nägemusi ja ennustab 2040.aasta Keilat. Ilmub 400.artikkel rubriigist Tegija - Madis Loorentsist.

Harju Maakonnaraamatukogu alustas Ettelugemishommikute uut aastat muinasjuttude lugemisega raamatust " Tüdrukute jutud"

Alexela kontserdimajas toimunud pidulikul auhinnagalal «Spordiaasta Tähed 2019» kuulutati välja Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri- ja spordi sihtkapitali 2019. a aastapreemiate laureaadid, kelle hulka kuulus Harjumaa parima spordiklubina Keila Swimklubi.

 

Esmaspäev, 6.jaanuar:

Keila linna lasteaedadel on nüüd ühtne koduleht http://keilalasteaiad.ee/. Muutunud on ka lasteaedade e-kirjade aadressid, senise nimi.perenimi@keila.ee  on nüüd nimi.perenimi@keilalasteaiad.ee  . Lasteaia üldmeilid on miki@keilalasteaiad.ee  ja vikerkaar@keilalasteaiad.ee

Keila linn on liitunud Print In City keskkonnaga, Keila printimiskeskus asub Harju Maakonnaraamatukogus. See tähendab, et dokumenti trükkida soovija valib keskkonnast printimiskeskuseks raamatukogu ja saab seal ID kaarti kasutades (ja arve tasudes) oma töö kätte.

Hiirekese Perekeskus tähistab oma 12.sünnipäeva.

Kiwanis korraldas Põhja tänava mänguväljaku kõrval haljasalal tavapärase jõulukuuskede põletamise. Vaata pilte.

Arboristid kõrvaldasid Pargi 37 planeeritava kogukonnas elamise maja ehitusele ette jäävas kaks puud, millest üks oli kuivanud.

 

Teisipäev, 7.jaanuar:

1.jaanuarist 2020 hakkas Keila linnas kehtima uus vabaühenduste toetamise kord. Selleks, et kõik lennukad ideed teostatud saaks, korraldas linnavalitsus praktilise töötoa, mille raames said kõik huvilised soovitud rahataotluse õigesti kirja ja vormistatud. Töötoa viisid läbi Keila Linnavalitsusest Maret Lepiksaar ning Jaanus Väljamäe ning SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskusest Külli Vollmer. Osales kümnekonna vabaühenduse esindajad.

Tallinna Direktorite Klubi andis rahvusooperi Estonia Valges saalis üle "Aasta noore juhi" preemia, mille pälvis rohetehnoloogia tootmisettevõtte Ensto Ensek tegevjuht Kaarel Suuk (paremal). Preemia eesmärk on tunnustada noore juhi olulist rolli ühiskonnas. Auhinna andis üle Tallinna Direktorite Klubi president Sven Pertens (vasakul). Kaarel Suuk on Ensto Grupis töötanud 15 aastat ning täitnud erinevaid rolle kliendihalduses, müügiüksuses, logistikas ja juhtinud LEAN-projekte kontserni tehastes. Keila tehast juhtis Suuk alates 2015. aastast ning 2018. aastal sai temast Ensto Eesti tegevjuht.

Harju Maakonnaraamatukogu andis teada, et on alanud XV Nukitsa konkurss, mis on Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt korraldatav lugejaküsitlus lastele. 6-13 aastased lapsed saavad hinnata kahe viimase aasta jooksul välja antud eesti autorite laste- ja noortekirjandust. Laste häälte põhjal selgitatakse välja populaarseim lastekirjanik ja lasteraamatukunstnik. Hääletada saab raamatukogudes või Eesti Lastekirjanduse Keskuse kodulehel kuni 23.veebruarini (k.a) Tule tutvu raamatutega raamatukogus ja anna oma lemmikule hääl!

Abilinnapead Eike Käsi ja Maret Lepiksaar osalesid  7.-8.jaanuari KOV abilinnapeade ja -vallavanemate arenguprogrammi 1.mooduli koolituspäevadel.

Keila Kool Põhjamajas andis TalTech'i dotsent Ivo Müürsepp populaarteadusliku loengu teemal "Trigonomeetria ja  muusika".

 

Kolmapäev, 8.jaanuar:

Keila linna 2019.aasta kronoloogia on nüüd Harjumaa Muuseumi raamatukogusse hoiule antud ja huvilistele kättesaadav. Kaasa on antud ka 9327 mullu Keilas tehtud pilti.

Keila Suusasarja esimene etapp jäi lume puudumise tõttu ära.

Kahel päeval toimusid Keila Koolis KEAT koolitused kuuendatele klassidele. 9. jaanuaril rääkis PERHi kiirabi parameedik Kalle Kask õpilastele, kuidas peatada ninaverejooksu, toimida põletuse korral, teha kunstlikku hingamist ning jagas kasulikke nõuandeid veel paljudel teistel teemadel.

Kultuurikeskuses toimus Keila Sõpruslinnade Seltsi koosolek.

Noortetoas Mõte Kuubis oli noortevolikogu koosolek.

 

Neljapäev, 9.jaanuar:

Keila Linnavalitsuse 107.istung 9.jaanuaril 2020.a

Linnavalitsus andis välja kinnituse isiku võimetusest minna ise oma isikut tõendavale dokumendile järgi ja andis selleks volituse sotsiaaltöötajale.

Sotsiaaltoetusi maksti välja summas 904,06 eurot.

Linnavalitsus otsustas rahastada 2.jaanuarist OÜ Ridiradiralla teenusel viibiva lapse hoiuteenust vastavalt laekuvatele arvetele.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa ehitiste lammutamiseks Paldiski mnt 19 ,19/1 ja Paldiski mnt 21 kinnistutel. 

Linnavalitsus väljastas ehitusloa küttesüsteemi ja soojussõlme rajamiseks Jaama tn 3 asuvas hoones.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa mänguväljaku ja jõulinnaku püstitamisele Kalda põik 5A asuval kinnistul.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Tööstuse tn 16 kinnistule olemasoleva tootmishoone laiendusena olmeruumide ploki ehitusprojekti koostamiseks. Kinnistu suurus on 13911 m² ja sihtotstarve  50% tootmismaa, 50% ärimaa. Juurdepääs kinnistule on Tööstuse tänavalt.  Ehitisregistri andmetel asub kinnistul üks ühekorruseline tootmishoone ehitusaluse pinnaga 1364 m² ja kõrgusega 12 m (ehitamisel).

Linnavalitsus andis teada, et SPIN-programm otsib eluoskuste treenerit Keilasse. Mullu suvel ka Keilas alustanud SPIN on tõendatult mõjus spordil põhinev arenguprogramm noortele, mis arendab osalejate sotsiaalseid ja enesejuhtimise oskusi ning vähendab riskikäitumist. Programmi sihtrühm Keilas on 9-11-aastased noored.

Kodumäng: Keila Korvpallikool vs Rae Koss/Hansaviimistlus. Keila võitis 89:83.

 

Reede, 10.jaanuar:

Keila Lehe esiküljel gripist. Uudistes populaarsematest nimedest, Aasta noorest juhist, praktikast noortekeskuses, muudatustest sotsiaalministeeriumi haldusalas, Keila KK U20 mängudest, jalgpalliturniirist Keila CUP 2020, kommertsliinist 177. Keila Leht avaldab väikese kokkuvõtte mulluse aasta Keila linna tähtsamatest sündmusest. Fotojaht V detsembripildi tiitli võitis Olimar Hinni pilt Keskväljakust. Tegija on Mirjam Avango.

Õhtul toimus Keila Kultuurikeskuses Keila Linnavolikogu esimehe Tanel Mõistuse ja linnapea Enno fels uus-aastavastuvõtt.

 

Laupäev, 11.jaanuar:

Harju Maakonnaraamatukogu ootab lapsi koos vanematega laupäeviti kell 12.00 ettelugemishommikule. Sel korral lugu kuningas Edwin Kehkenpüks Esimesest, naaberriigi valitsejast keiser Nurbisonist ja nende riike ähvardavast (või siis eksikombel sinna sattunud) koletisest viib pöörastesse ja hirmnaljakatesse seiklustesse.

Keila Talvetriali I etapp - võistlus lastele ja täiskasvanutele Keila Motohallis. Start lastele kell 11.00, suurtele start kell 13.30. Paeltvaatajatele tasuta.

Tervisekeskuses traditsiooniline talvine laste jalgpalliturniir Keila CUP. Mängud on igal nädalavahetusel kuni veebruari keskpaigani. On U – 9 mängud.

 

Pühapäev, 12.jaanuar:

Tervisekeskuses toimuva saalijalgpalli turniiri Keila CUP 2020 raames toimud sel korral uudsena  mudilaste jalgpallipäev.

Juba viies kord saavad Keilas kokku saksofonistid ja saksofoniõpetajad üle Eesti. Traditsiooniks kujunenud ansamblimängu koolituse lõppkontserdil saab kuulata suurt saksofoniorkestrit, väiksemat ansamblit ja Saksofonikvartett Quattro Quartit. Kokku on laval ligi 20 saksofonisti. Ettekandele tuleb Händeli, Bachi, Mozarti, Whitacre'i, Thielemansi jne looming.