« Tagasi

36.nädal 2019

 

Esmaspäev, 2.september:

Uue õppeaasta esimesed hommikud kulgesid liikluses rahulikult.  Algkoolile lähimal, Paldiski maantee ja Pargi tänava ristmikul olid liiklus jälgimas ja väiksemaid lapsi aitamas lisaks politseinikele ka linnaametnikud.

Tänasest on Keila linna uus lastekaitsespetsialist Liina Sukk ja ehitusnõunik Eero Olander.

Keila Muusikakool alustas oma 44.õppeaastat. 1.klassis alustavad 35 õpilast (klaver-6, viiul-7, kitarr-8, akordion-1, kannel-1, pärismusmuusika-1, saksofon-2, löökpillid-2, tšello-1, flööt-5, klarnet-1). Koolieelikute ettevalmistusrühma võeti 14, kooliealiste ettevalmistusrühma 6 last. 7. (loe viimasesse) klassi läheb 12 õpilast (klaver-5, akordion-2, viiul-2, kannel-1, flööt-1, saksofon-1). Kokku on sellel õppeaastal muusikakoolis 188 õpilast ja lisaks 21 last ettevalmistusrühmades. Tore uudis on, et uuest õppeaastast oodatakse kitarriõpetajaks tuntud kitarristi Ain Aganit, löökpille asub õpetama Mart Aus.

Saabus teade, et 30.08.2019 allkirjastati ostu-müügileping, kus ASi Harju Elekter tütarfirma Satmatic Oy ostis Ulvila linnavalitsuse omanduses oleva kinnisvarafirma Kinnteistö Oy Ulvila Sammontie 9. Tehingu hind oli 2,0 miljonit eurot. Tehingu käigus omandas Satmatic Oy 0,86 ha suuruse kinnistu koos kinnistul paiknevate tootmispindadega 4330 m2 ulatuses. Tegevus järgib põhimõtet, vastavalt millele kuuluvad kontserni ettevõtete kasutuses olevad tootmispinnad kontserni omandusse. Tehingu näol oli tegemist ASi Harju Elekter tütarfirma Satmatic Oy ja Ulvila linnavalitsuse poolt 17.11.2008 allkirjastatud lepingu lõpule viimisega, vastavalt millele oli Satmatic Oy-l õigus omandada 10-aastase rendiperioodi järel Sammontie 9, Ulvila kinnistu koos tootmishoonega. Rendiperiood algas 01.09.2009.

Täna oli esimene tööpäev Keila Noortekeskuse uuel välisvabatahtlikul Andreasel. Talle meeldib jalgpall, vaarikad ja matkamine, aga Facebooki tal pole.

Rukkilille lasteaed tähistas oma 11.sünnipäeva.

Lasteaiad tähistasid teadmistepäeva.

Harju Maakonnaraamatukogus on Õnne Mägi ja Eike Mägi näitus-müük „Viltimise põnevad rajad". Lastetoas on suvise liikluskasvatuse laagri laste joonistuste näitus,.

 

Teisipäev, 3.september:

Tammermaa küla esindajad käisid linnavalitsuses uurimas Keila linnaga liitumise võimalusi ja tingimusi.

Juba mitmendat suve olid "Teeliste kirikud" porjekti raames avatud ka  Keila kiriku uksed. Külastajaid käis palju. Suur tänu kõigile kirikuvalves olnud inimestele, kes selle võimalikuks tegid: Elfrida Gross, Marianne Hapsal, Aleksander Jõgi, Sirli Kaera, Diana Kelement, Hilje Kelement, Kristjan Kelement, Ludmilla Kivimäe, Elvi-Aino Leitmäe, Helju Lootsmann, Virve Lutrik, Katrin Palmipuu, Helgi Plekksepp, Salme Ploom, Aita Schulbach, Vilve Tomingas, Õie Väärtnõu, Anneli Õispuu ning Elina Zilmer. Suur tänu samuti Ülo Kelementile ja Mati Randele, kes suvi läbi kiriku uksed avasid ja kinni panid.

 

Kolmapäev, 4.september:

Avati 32-meetrine jalakäijate sild ja 180-meetrine jalakäijate tee lõik Ülejõe tänava piirkonnas, mis ühendab Ülejõe linnaosa Kesklinnaga ning loob eelduse mugavamaks ühenduseks tulevase Saue suunalise kergliiklusteega. Ehituse kogumaksumus oli veidi üle 400 000 euro ja 15% sellest tasub linn. Ülejäänud tuleb EAS-ilt. Projekteeris Stricto Project OÜ, ehitas TREV2. Sillale tõmmatud lindi lõikasid kesklinna poolt linnapea Enno Fels, TREV2 esindajana juhatuse esimees Sven Pertens, abilinnapea Timo Suslov ja linnavolikogu esimees Tanel Mõistus ning teiselt poolt Ülejõe tänava elanikud. Vaata pilte ja videot.

Enne homme õhtul Kadrioru staadionil toimuvat EM 2019-2021 valikturniiri mängu Eesti U21 vastu käis Keilas trenni tegemas Bulgaaria U21 koondis.

Keilat külastas 45 inimest Vändra Aiandusseltsist.

 

Neljapäev, 5.september:

Keila Linnavalitsuse 89.istung 5.septembril 2019

Linnavalitsus maksis sotsiaaltoetusi summas 1 030,40 eurot.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa äripindadega korterelamu püstitamiseks Põhja tn 12b asuval kinnistul. Projekteeritud elamu on viiekorruseline lamekatusega hoone. Elamusse on projekteeritud 29 korterit – 9 kahetoalist, 18 kolmetoalist ja 2 neljatoalist korterit. Esimesele korrusele on kavandatud äriruumid (külaliskorterid). Projekteeritud elamu välisseinad monteeritakse kolmekihilistest välisseinapaneelidest, mis viimistletakse värviga. Katus on lame betoonpaneelidel. Elamu suletud netopind on 2452,7 m², millest eluruumide pind on 1767,5  m² ja mitteeluruumide pind 358,9 m². Elamusse on projekteeritud soojustagastusega sundventilatsioon ja kaugküttesüsteem, energiaklass on B. Ehitusprojekti  koostas Põldme Arhitektuur OÜ. Ehitusprojekti tuleohutuse osa on kooskõlastatud  Päästeameti Põhja Päästekeskuses . Krundile on kavandatud 48 parkimiskohta.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa ehitusmaterjalide kaupluse ja laohoone  püstitamisel Põhjakaare tn 3. Kasutusloa sai ka Ülejõe tee ja Kalda põik 5a kinnistutele  ehitatud asfaltkattega jalgtee ja jalgtee sild.

Linnavalitsus tunnistas riigihankel "Keila linnas Pargi 37 eluhoone projekteerimis- ja ehitustööd" suhtes edukaks pakkujate AS Eviko ja Eviko Ehitus OÜ ühispakkumus maksumusega 391 648 eurot, millele lisandub käibemaks 20%.

Linnavalitsus jagas Uus tn 15 (pindala 1818 m², sihtotstarve elamumaa 100 %) kaheks eraldi kinnisasjaks ja määras moodustatavatele kinnisasjadele koha-aadressid Uus 15 ja Uus 17, mõlema sihtotstarve on 100% elamumaa.

Linnavalitsuses käis Lääne-harju vallavanem Jaanus Saat. Kohtumisel linnapea Enno Felsiga räägiti mitmel mõlemat omavalitsust puudutavat teemat. Muu hulgas tutvustas Fels teisipäeval toimunud kohtumisel Tammermaa elanikega räägitut.

Keila Muusikakooli saalis oli kontsert, kus esinesid Mirjam Avango  (klarnet), Katariina Maria Kits (viiul), Laura Kuusma (viiul), Mart Kuusma (vioola) ja Marten Meibaum (tšello). Kavas: Franco Donatoni – Clair, Erkki-Sven Tüür – Confession, Wolfgang Amadeus Mozart – Kontsert klarnetile ja orkestrile A-duur KV 622, Allegro – Adagio – Rondo: Allegro.

Harju Maakonnaraamatukogu pani välja riiulinäituse 8. septembri vanavanemate päeva puhul ning Eesti Keele aasta raames väljapaneku „September - keeleõppe ja tõlkijate kuu"

 

Reede, 6.september:

Keila Leht kutsub 14.septembriks Keila kogudus 800 ajalookonverentsile ja avaldab konverentsi kava. Esilehel uuest jalakäijate sillast. Uudistes Ülesõidu 1 uues elamust, Draamateatri isamaa pääsukeste viimasest etendusest, SPIN-programmist, kergejõustikust, linnaliini sõiduplaanist, linnavalitsuse uutest töötajatest. Pikem lugu on 60 aastat tagasi kooliteed alustanud Keila Kooli XIII lennu kokkutulekust. Hillar Palamets ütleb oma intervjuus, et on Keila eluga ikka kursis. Tegija on Heikki Sal-Saller.

Kultuurikeskuses toimus kunstiringi Sirlett hooaja esimene ühistund ja Sirleti kunstisuve maali- ja keraamikalaagri näituse avamine.

Waldorfkooli Läte büroo juhataja Triin Hio viimane tööpäev. Järgmisest nädalast on uus büroo juhataja Piret Kungla.

 

Laupäev, 7.september:

Harju Maakonnaraamatukogu ettelugemishommikul loetakse Ulrika Kestere raamatut "Siilike, kes kuulas kõiki".