« Tagasi

16.nädal 2019

 

Esmaspäev, 15.aprill:

Keila Kultuurikeskuses algas saalile uue ventilatsioonisüsteemi ehitamine. Töö peaks valmis saama juuniks.

Keila jaamas algas uue põhjapoolset relsipaari teenindava perrooni ehitus. Kõigepealt pannakse paika perrooni vundamendid ja rajatakse olemasoleva jalakäijate tee, mis juhatab perrooni Tallinna poolsest otsast Uuele tänavale. See on algus Keila jaamas sel aastal tehtavatele töödele.

Keila Kooli pargimajas algas Koduloonädal, millega tähistatakse 150 aasta möödumist esimesest laulupeost. Tänasest (15.aprillist) on koridorides näitused konverentsitöödest. 2. korruse fuajee seinale tuleb õpilaste ühistöö „Laulupidu". Ruumis 124 on laulupeo meenete näitus, mille lapsed on kodudest kaasa toonud.  17. aprillil toimus mänguline laulu-ja tantsupidu, mille käigus saavad lapsed end tunda tõeliste pidulistena. 10.15 algab pidulik rongkäik, mis läheb suure kooli eest läbi lauluväljakule. Kell11.00 algab väike pidu. 18. aprillil toimus konverentsipäev. Konverentsil esinevad õpilased ettekannetega oma uurimustest teemal „Pildikesi laulu- ja tantsupidudest".

 

Teisipäev, 16.aprill:

Linnapea avaldas oma kirjas Keskkonnateenustele rahulolematust tänavate koristusega.  „Keila linnatänavate koristustööde kvaliteet jätab pehmelt öeldes soovida. Jäi päris trööstitu mulje," kirjutas linnapea teisipäeval tänavate koristusega tegelevale AS Keskkonnateenustele, kui oli teinud lühikest ringkäigu kesklinnas.  Reidil tuvastati, et paljudele kõnniteedele pole talvejääkide kogumiseks koristusmasin ilmselt jõudnudki, soovida jätab ka tänavate puhastustase. Tellitud tänavapesu võtab väga kaua aega. „Linnaelanikud on pahased ja põhjusega, Sellise koristusega ei saa rahule jääda," lisas linnapea nõudes koristusega tegelevalt ettevõttelt selgitusi, millest on halb olukord tänavakoristuses tingitud ja kuidas seda muuta. Elmo Meier Keskkonnateenustes vabandust, et ettevõte on oma tegevusega linnaelanikke pahandanud, samas kinnitades, et on jõutud siiski ka päris palju ära teha, loodetavasti on seda osa ka märgatud. „Tänavatel oleva puistematerjali rohkuse on põhjustanud keeruline talv ja puhastustöid on pärssinud öised miinuskraadid (pea terve aprill on öösel olnud miinuskraadid), mis on Keilas töid teostanud masinate võimekust pidurdanud. Tänaseks päevaks oleme Keilas käinud imuritega töid teostamas 4-5.04 ja 11-12.04. Töödega jätkame 17-18.04 ning 25-26.04 ja vajadusel 29-30.04. Lisaks oleme Keilas toimetamas käsibrigaadiga järgmisel nädalal, 17.04. Tänavate pesu alustame vastavalt meiepoolsele pakkumisele.   Tänavate pesuga alustati 18.aprillil. Juba kirjale järgmisel päeval oli näha mitut käsitööbrigaadi pühkimas linnas kõnniteid.

Keilas alustati kevadlillede istutusega.

Keila Kooli esindus koosseisus Mart Maide, Richard Robin Paukson, Arthur Bergvald, Albert Ploom ja Aleksander Saks saavutasid Saue Gümnaasiumis toimunud Harjumaa gümnaasiumide vahelises mälumängus "Mõttemeister" esimese koha. Mälumäng koosnes 3 voorust. Igas voorus 20 küsimust kõige erinevamatest eluvaldkondadest. Küsimused koostasid mälumängu korüfeed Indrek Salis ja Jevgeni Nurmla.

Noortetuba Mõte Kuubis ja Lohe Looduskool korraldasid noortele matka "Inimene ja loodus - minevikus ja tulevikus".

Tervisekeskuses  toimusid Eriolümpia ujumisvõistlused.

 

Kolmapäev, 17.aprill:

Keila Kooli Pargimaja koduloonädala üks tippsündmus oli tänane laulu- ja tantsupidu. Väga lahe sündmus. Oli ka hulk pealtvaatajaid lasteaialapsed. Vaata pilte.

Linnavalitsus on soetanud ametnike sõitudeks kaks elektrilist tõukeratast, et linnas liikumiseks kasutataks vähem autosid. Täna olid projekti initsiaator, kultuurinõunik Jaanus Väljamäe ja pressiesindaja Valdur Vacht algkoolimaja laulu-tantsupeo ajal uute ratastega esimest korda avalikkuse ees. Huvi tõukeratastega liikumise vastu on tundnud paljud ametnikud, teiste hulgas nii maakorraldaja, ehitusnõunik, sotsiaaltöötajad, haridusnõunik, aednik, abilinnapead ja teised. Enamik nendest on ka oma proovisõidud teinud. Kaks ratas läksid kokku maksma 2500 eurot. Ühe laadimisega saab sõita 30 - 50 km. Kui väiksem tõuks on sobilik vaid kõvakattega teedele, siis suuremate ratastega tõukeratas on sobilik ka maastikule.

Täna päikeselisel kevadpäeval toimus osadel rühmadel südamenädala raames matk Keila Tankimäele. Teel Tankimäele tuli sooritada erinevaid harjutusi, näiteks seisa ühel jalal, kükita viis korda käed ees. Kohale jõudes oli esimeseks ülesandeks leida üles mänguasi, mille rühmad andsid eelneval päeval õpetaja Sirje kätte ning mille Sirje oli ära peitnud. Seejärel mängiti üheskoos üks lõbus ja meeleolukas võistlusmäng. Tankimäele olid ära peidetud ka südamed, kuhu olid peale kirjutatud sõnad ning tuli moodustada lause. Tarkusetera, mille lapsed täna endaga matkalt kaasa võtsid, oli: Hoia süda rõõmus ja terve! Aitäh õpetaja Sirjele matka korraldamise eest!

Keila Koolis oli 4.- 6. klasside pereõhtu. Vanemaid tervitati lühikese kontserdiga ja siis saigi minna meelepärasesse töötuppa.  Kuldvillak, kahoot, pranglimine, QR orienteerumine, pillituba, kehalised katsed – huvilisi on jagunud kõikjale. Eriti populaarseks osutus kohvik.

Vikerkaare lasteaia Sipsiku majas oli igakevadine laulupäev. Õppeaasta jooksul on lapsed muusikategevustes palju laule õppinud ja täna said need kõlada! Õpetaja Külli juhendamisel on esineda soovijad saanud individuaalsete tegevuste käigus kolmapäeviti mikrofoniga laulmist ja oma häälekõrguse juhtimist harjutada. Lapsed olid kõik oma laulu kas üksi või koos sõbraga esitades väga tublid! 5 laululast läheb meie maja esindama ka Keila laululapse kontserdile Kultuurimajja 11.mail, kuhu aitas lapsi valida muusikakooli õpetaja. Suur tänu vahvatele laululastele, laste esitlejale Mariale, žüriis olnud Marika Pabbole ja eriliselt suur tänu laulud selgeks õpetanud muusikaõpetaja Küllile!

 

Neljapäev, 18.aprill:

Keila Leht ilmus pühade tõttu päev varem, neljapäeval 18.aprillil. Keila kogudused saadavad lehe vahendusel Ülestõusmispühade läkituse. Lehe esiküljel on juttu pühaderoogadest Usinas. Anne Siniveer kirjutab muljetest AX-Teatri uue etenduse Juudas peaproovi põhjal. Aga veel on juttu Tallinna ringtee ehitusest, jooksmisest, kogukonnaõhtust, muusikakonkurssidest. Linnavolikogu esimees Tanel Mõistus on kirjutanud järelhüüde endisele linnavolikogu esimehele, Keila linna teenetemärgi nr 3 kavalerile Rein Siimule. Tegija on Dilana Kanger.

Täna on Keila Kooli 62.lennu viimane koolikell. Viimase tunni andsid abiturientidele õpetajad Liina Inno, Nelly Ruuge, Hurmi Väljamäe ja Allie Vernik. Loomulikult käidi ka linnavalitsuses, kus kohtuti linnapeaga ja tehti katusel ühispilt. Vaata pilte.

Hommikul külastasid Vikerkaare lasteaeda Jõgeva Lasteaed Karikakar töötajad. Külalistele tutvustati maja ja näidati nii rühmi kui loodusnurka. Vikerkaare maja Naksitrallide rühma assistent Laura rääkis saalis animatsiooni loomisest nutiseadme abil, mille tulemusena saab lastega multifilme teha. Toredas vestlusringis jätkus juttu kauemaks. Oleme rõõmsad, et meie lasteaia tegemised pakuvad huvi ja tullakse kogemusi vahetama ning muljeid jagama.

Lõppeva südamenädala ja algava keskkonnanädala vahele oli paslik teha sissejuhatus ülestõusmispühadesse õuesõppe üritusena. Toimus orienteerumine õuealal 7 tegevuskeskusega. Kohal olid nii lihavõttejänes kui kurblik tibu, keda lapsed üritusel abistasid. Tegevuskeskustes said lapsed proovida osavust, tähelepanelik olemist, meisterdamisoskust suulise juhendamise järgi, kuulata lugu Lihavõttepesast ning kontrollida oma matemaatilisi teadmisi. Lõpetuseks leiti õueala kaardilt viimane punkt - suur muna, kus oli kõigile magus üllatus jänkudelt. Suur tänu Sipsiku maja tegusatele lastele ja tublidele õpetajatele.Vaata pilte.

Keila KK alustas täna Tallinna Kossuliiga B-divisjoni veerandfinaalseeriat veenva 94:72 võiduga Mediq Eesti vastu. Korduskohtumine juba pühapäeval kl 16.30 Keila Tervisekeskuses! Mängu käik: võõrustajad läksid küll 2:0 juhtima, kuid Keila vastas kohe 11:0 spurdiga (2:11), läks seejärel 6:22 juhtima ja võitis esimese veerandaja ülikindlalt, 12:31. Nagu targemad on öelnud, on korvpall vahespurtide mäng, nii hakkas ka Mediq Eesti aina vahet vähendama, seisult 25:43 jõuti peagi seisuni 39:46 ja oldigi mängus tagasi. Poolajaks suutis Keila eduseisu kümnele punktile suurendada (43:53). Kolmanda perioodi esimene pool möödus tasavägiselt (51:57 ja 54:61), kuid siis pani Keila kaitse lukku ja lõpetas veerandi 16:0 vahespurdiga (54:77). Viimast kümmet minutit alustas vastane 8:0 spurdiga (62:77), kuid enamaks võimelised ei oldud ning Keila purjetas turvaliselt võidusadamasse, lõpptulemuseks 72:94 Keila triumf. Täna Keila KK parimad: Marko Viik 30 punkti + 8 lauapalli, Taivo Tamme 23 p + 7 lp + 5 rs ja Carl Sooär 22 p + 10 lp + 5 rs.

 

Reede, 19.aprill:

Suur Reede. Ülestõusmispühad.

Keila Kooli aatriumis on AX-teatri esietendus. Lavale on toodud Ain Kalmuse „Juudas". Lavastaja Raivo Adlas, kunstnik Ene-Luik Mudist, valgus Rasmus Lumiste. Osades Joosep Ristal Anna Maria Ristal, Kalle Rajand, Marilin Prants,  Katrin Sepp,  Sigrid Evisalu, Ahti Noor, Urmas Meri. Anto Viigi, Maire Meerents, Maie Kivi ja Jaan Sepp,  Anna Maria Ristal, Emma-Mia Kübard ja Andreas Noor.Laupäev, 20.aprill:

Keila Miikaeli kirikust saadetakse kell 13.00 algaval teenistusel viimsele teekonnale Keila Linnavolikogu pikaaegne esimees, Keila linna teenetemärgi nr 3 kavaler Rein Siim. Omastel on palve lillede ja pärgade raha annetada Ants Seileri fondile, mille üks asutaja oli Rein.  Annetuse saaja: Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond. Arvelduskontod: EE117700771000664610 LHV Pank SWIFT/BIC: LHVBEE22 EE672200221001101347 Swedbank SWIFT/BIC: HABAEE2X  Selgitusse märkida: Annetus Ants Sileri fondile.

Tervisekeskuses on Huvitavate Kohtumiste Klubi.