« Tagasi

14.nädal 2019

 

Esmaspäev, 1.aprill:

Keila Kooli 1. klasside õpilastel oli veidi teistsugune koolipäev, kui tavaliselt. Naljapäeva puhul toimus keskustepäev "Nalja nabani", mis tähendas, et ka riidesse võis end panna veidi eriskummaliselt. Kolme koolitunni jooksul külastasid lapsed nelja keskust: kehakool, täheralli, ajugümnastika ja anekdoodi teater. Igas keskuses sai ise midagi proovida ja katsetada. Päev lõpetati saalis, koos ühistantsude – ja lauludega ning loomulikult kommisöömisega.

Keila Noortekeskus on aprillis remondi tõttu suletud.

Keila LV pressiesindaja Valdur Vacht avas kultuurikeskuses fotonäituse „Teine 10 aastat Keilas", kus on vaatamiseks pandud 90 viimase 10 aasta kestel Keilas tehtud pilti. Lisaks 360-st Keila lehe rubriigis Tegija avaldatud portreest suuremõõtmeline kollaaž.

 

Teisipäev, 2.aprill:

100 aasta tagustest pulmakommetest Kuusalu kihelkonna näitel rääkis sotsiaalkeskuses Liis Burk Lahemaa Pärimuskojast. Lahemaa Pärimuskoja perenaine Liis Burk on Iisaka talu peretütar, käsitööline, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia magister ja pärimuspulmade uurija.

Harju maakonnaraamatukogu Oranžil seinal näitus  "Ajakirja "Pikker" karikatuurid 1957-1995". Rahvusarhiivi rändnäitus on Keilas aprillikuu lõpuni.

Keila KK liikus edasi veerandfinaali, kui täna alistati vastane 69-66. Kahe mängu kokkuvõttes +11. Vastane andis hea lahingu aga võitjate üle kohut ei mõisteta. 8 parema hulgas tuleb meile vastu põhiturniiri kaheksas Mediq Eesti.

Täna toimus Keila Kooli 4.-6.klasside kirjandusteemaline viktoriin. Kokku osales 16 meeskonda. Vastata tuli kümnele küsimusele. Nende seas oli nii kergemaid kui päris keerulisi, mis nõudsid pingsat nuputamist. Millised raamatutegelased on peidetud tähtede rägastikku? Kes on raamatu „Suur maalritöö" autor? Kellele kuulus Sipsik? Kes pidas sõprust tähtsaks ja sama magusaks nagu mesi? Huvijuht Triinu Reediku sõnul pidas ta küsimusi koostades silmas koolis õpitut, aga tõi sisse ka raamatud, mida selles vanuses noores võiksid lugeda.

Keila JK algatas keskkonnas Hooandja projekti 5x2 meetriste jalgpalliväravate soetamiseks Keila Kooli staadionile.

Muusikakooli saalis esinesid Pavlo Balakin (bass) ja Sten lassmann (klaver). Kavas oli vene romansid ja virtuoospalad Glinkalt, Tšaikovskilt, Sviridovilt ja Balakievilt.

 

Kolmapäev, 3.aprill:

Keila Koolis oli täna Kontsert gümnaasiuminoortele , kus Laura Põldvere ja Kusti Lemba kavaga "Loop the World" juhatasid kuulajad maailma, kus saavad kokku popmuusika, džäss, elektroonika ja improvisatsioon. Esinejad tutvustasid, kuidas luua muusikat elektroonilisi vahendeid kasutades. Lisaks hulgaliselt fännipilte ja live ülekanne Instagrammi. Vaata pilte.

KIK andis teada, et avas uue taotlusvooru ühisveevärgi- ja kanalisatsioonisüsteemiga liitumise toetuseks. Toetuse summad jäävad sõltuvalt toetatavatest tegevustest vahemikku 1382-3792 eurot.Toetust antakse struktuuritoetuste perioodi 2014-2020 meetmest „Veemajandustaristu arendamine" ning Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest. Meetme töötas välja Keskkonnaministeerium. Keilas on veel ligi poolsada hoonestatud kinnistut, mis pole liitunud.    

Sotsiaalkeskuses oli teabepäev dementsusest.

Ka Keilas olid täna liikvel politseinikud, et jälgida sõidukite liikumiskiirust liiklustalgute raames märgitud kohtades.

Täna toimus Keila Tervisekeskuses põhjaregiooni U-12 ja U-14 neidude EMV III etapp. Kokku osales turniiril 15 võistkonda. Keila Võrkpallikooli oli esindatud kolme naiskonnaga.

 

 

Neljapäev, 4.aprill:

Keila linnavalitsuse istung 4.aprillil 2019

Linnavalitsus tegi otsuseid Keila linna lastele erahoiuteenuse  rahastamiseks. Vastavad lepingud sõlmitakse OÜ-ga Ridiradiralla, OÜ Viimsi Mängutuba ja Kalli-kalli Lastehoid OÜ.

Linnavalitsus seadis kodanikule hoolduse  ja määras hooldajatoetuse ning maksis sotsiaaltoetusi summas 1 281,47 eurot.

Linnavalitsus väljastas ehitusload üksikelamu püstitamiseks Eha tn 66a ja Nurmenuku põik 7.

Ehitusluba väljastati Keki 1 kinnistul asuva tootmishoone ümberehitamiseks. Seoses tootmistehnoloogia muudatusega jagatakse  ümberehitusprojektiga käsitletaval  alal ca 2400 m² suurune ruum kaheks eraldi tootmisalaks. Ehitatakse silikoonvalu tsehh koos abiruumidega. Silikoonitsehhi seadmete teenindamiseks   on projekteeritud sildkraana avaga 22,7 m ja tõstevõimega 3,2 t. Tehnoseadmete paigutamiseks ja teenindamiseks ehitatakse abiruumide laetalastiku peale platvorm, mille kõrgus põrandast on 4,5 m. Silikoonitsehhis töötab 5 ahju, mille käitluskogus on 90 tonni/aastas. Tehnoloogia muutmisega seoses ehitatakse ümber või asendatakse terviklikult  kõik tehnosüsteemid. Ehitusprojekti koostas ROK-PROJEKT OÜ. Ehitusloa eelnõu on päästeameti  poolt kooskõlastatud.

Linnavalitsus väljastas korduva reklaami paigaldusloa Usin-TR OÜ reklaami paigaldamiseks Luha 13A kinnistul asuva garaaži otsaseinale. Reklaam on nähtav Paldiski maanteelt nii, et see ei sega sõidukijuhtide nähtavust. Ühepoolne 2 x 5 m suurune reklaam on kinnitatud garaaži otsaseinale ning reklaami kohal on välisvalgustid. Reklaami eksponeeritakse 02.12.2018 – 31.12.2021. a. 

Linnavalitsus määras detailplaneeringu olemasolul projekteerimistingimused Nooruse tn 5 kinnistule üksikelamu laienduse ehitusprojekti koostamiseks.

Linnavalitsus otsustas anda müügipileti Monika De Oliveira'le Mauritiuse/India fusion toidu müügiks 05.04.2019 - 04.04.2020 Keilas Grossi poe juures Vasara tänav maal  3 meetrisel müügikohal

Linnavalitsus edastas Linnavolikogu menetlusse Keila linna teenetemärgi andmise eelnõu. Tähtajaks laekus Keila linna teenetemärgi andmiseks neli avaldust.

Esiliiga: Põhja-Tallinna JK Volta vs Keila JK 3:4

Keila KK võitis Reinar Halliku Korvpallikooli kolmandas, otsustavas veerandfinaalis 100:69 ja on sellega pääsenud mängudega 2:1 edasi poolfinaali. Täismaja publiku ees saadud võiduga kindlustati koht Final Four'is. Poolfinaalis on vastaseks teine Ida-Virumaa võistkond KK Hito.

 

Suurimad tänud publikule ja Allshow tantsutüdrukutele marulise kaasa elamise ees

Sotsiaalkeskuses oli Kevadkontsert, esinesid Pille Karrase kandleõpilased.

AS Harju Elekter andis teada, et kontserni aktsionäride koosolek toimub 2.mail kell 10.00 Keila Kultuurikeskuses. Päevakavas on AS Harju Elekter 2018. a majandusaasta aruande kinnitamine: juhatus teeb ettepaneku kinnitada ASi Harju Elekter juhatuse poolt koostatud ja nõukogu poolt heaks kiidetud 2018. majandusaasta aruanne, mille kohaselt konsolideeritud bilansi kogumaht seisuga 31.12.2018 on 98 153 tuhat eurot, müügitulud 120 804 tuhat eurot ning aruandeaasta puhaskasum 1 514 tuhat eurot. Juhatus teeb ettepaneku kasumi jaotamiseks alljärgnevalt: Dividendideks ( 0,18 eurot aktsia kohta)  3 193 178 eurot.

 

Reede, 5.aprill:

Keila Lehe esiküljel 15-aastasest Keila Mööblikauplusest. Uudistes Benita kodu laienemisest, Jaama 5 uuest kuuest, fotonäitusest kultuurikeskuses, Noortetoa Mõte Kuubis aprillist, pensionitõusust, Risti koguduse kohtuskäigust, KIKi taotlusvoorust, oreli- ja klaverikonkursist. Pikema intervjuu annab Sirje Rannamets. Ado Köögardali Keila kihelkonnaloost 14.osas on juttu kuritegevusest. Tegija on Arvi Raig.

Täna oli Keila Koolis karjääriõppe raames avatud "Elav raamatukogu". Gümnaasiumiosa huvilistele kõneles riigiprokurör Vahur Verte. Põhikooli lõpetajate ees olid lennukitehnik, IT asjatundja, insener, bioanalüütik, ettevõtjast ilusalongi omanik, treener, tätoveerija, neuroloog, noorsootöötaja, jurist ja päästja.        Vaata pilte

Keila Kultuurikeskuses oli täna ennelõunal lasteaia Miki korraldusel II Keila lasteaedade teatripäev, lausa festival. Esinejaid oli kõigist Keila lasteaedadest ja külalisena ka Laulasmaa lasteaiast. Esitati kokku 7 etendust. Vaata pilte.

Keila Koolis on Vabalava.

 

Laupäev, 6.aprill:

Harju Maakonnaraamatukogu Ettelugemishommikul loetakse Eleri Ütsmütsi raamatut „Emmi ja Mõnni".

Seekordsel Harjumaa Muuseumis toimuval nõuandelaupäeval on külas Harjumaa Muuseumi endine direktor Riine Kallas, kes räägib Pakri niplispitsidest erakogudes, peajoontes 2018. aastal tehtud välitöödest Rootsis. Kohal on ka rahvarõivaekspert Maret Lehis ja konservaator Marike Laht. Nõuandelaupäev toimub Harjumaa Muuseumi raamatukogus.

Tervisekeskuse ujulas on Noortesarja III etapp ujumises.

Panter Motorsport korraldab Keila mototriali sisehallis võistluse lastele ja täiskasvanutele. Starti tulevad lapsed alates vanusest 4 kuni suuremate naiste ja meesteni välja. Osaletakse nii elektrilistel mootorratastel, kui ka sisepõlemisega triali mootorratastel. Osalejaid on oodata nii lätist, kui ka soomest.

 

Pühapäev, 7.aprill:

Jalgpallistaadionil kohtuvad esiliiga mängus Keila JK vs Paide LM U21.

Tervisekeskuse ujulas on Pardikeste ujumisvõistluse III etapp.