« Tagasi

10.nädal 2019

 

Esmaspäev, 4.märts:

Hommikul loeti Keilas antud paberhääled üle. Vaatlejaid peale pildistaja kohale ei tulnud. Vaata pilte.

Keila Kool teatas, et alanud on Keila Kooli 2019/2020 esimestesse klassidesse registreerimine. Täpsem info kooli kodulehel!

ESPAK on alustanud Põhjakaare tänavat ja Selverit ühendava kergliiklustee ehituse ettevalmistustega- geodeedid on tee maha märkinud.

Kultuurikeskuses on uus näitus. Kunstiring Sirlett tähistab 25.tegutsemisaastat ülevaatenäitusega „Mosaiik". Vaadata on joonistused, maalid, keraamika.

Sotsiaalkeskuses oli köögitund Kristiga vanemaealistele.  Seekord on teemaks taimsed toidud, uuritakse, mida teha valgete konservubadega. Magusaks ampsuks on musta ploomi-hapukoore kook.

 

Teisipäev, 5.märts:

Vastlapäev.

Keila Gnoom andis teada, et nemad küpsetasid kokku 1572 kuklit.

Keila Kooli raamatukogus avati Vabamu rändnäitus "Kümme kümnendit Eesti ajaloos", mille koostamises osales ka Keila Kooli 11J klassi töörühm, mille juht oli Birgit Põldvee. Näitus on valminud lõimumisprojekti tulemusena, mis toetab eesti ja vene emakeelega noorte lõimumist kultuuritegevuse kaudu. Projekti käigus uuriti eesti ja vene noortega, millised Eesti ajaloo teemad neid ja nende eakaaslasi kõige enam kõnetavad. Peale ajalooteemade arutlesid noored autoriõiguse, ajaloo uurimise, näituse kureerimise ja infootsingu üle, kasutades saadud teadmisi hiljem rühmatöös, kus eesti-vene segarühmad koostasid visuaalsete allikate põhjal näitusetekste. Parimaid neist näete just sellel näitusel. Näituse koostasid Tallinna juudi kool 11. klass, Tallinna saksa gümnaasium, Tallinna kesklinna vene gümnaasium, Tallinna humanitaargümnaasiumi 11.a klass, Tallinna Kuristiku gümnaasium, Tallinna Mustamäe humanitaargümnaasiumi 11. klassi teine rühm, Keila kool, Tallinna Pelgulinna gümnaasium 11. klass, Lasnamäe gümnaasium. Projekti toetasid Integratsiooni Sihtasutus ja Kultuuriministeerium. Vaata pilte.

 

Kolmapäev, 6.märts:

Keila kangakudumiseringi 55.tegutsemisaasta täitumise puhul avati täna kaks vaibanäitust: „Hetkeseis" Harju Maakonnaraamatukogus ja ringi liikme „Elvi Pärnametsa 10 aastat armastust" Keila Sotsiaalkeskuses. Vaata pilte.

Keila Kooli Pargimajas said lapsed täna ja eile käia isemoodi kinos. Sfääriline kinoteater ehk mobiilne planetaarium, on täispuhutav poolpall, mille keskmine kõrgus on 2,5 m ja laius 5 m. 3D efekt võimaldab ilma spetsiaalsete prillideta tunda vaatajal ennast nagu multifilmis! Pargimaja valis vaatamiseks 3 filmi - „Puude saladused", „Raketi saladused" ja „Nanocom."

Lasteaia Vikerkaare rohkearvulisele perele jagus vastlatraditsioonidega lähitutvumist ja liuglemist lausa kahele päevale. Ilmaga vedas mõlemal päeval, kuna lumi saabus nagu tellitult täpselt õigel ajal: esimesel päeval oli pisut tuisusem, teisel päeval seevastu säras soojendav päike ja kelgurada oli kaetud mõnusalt krudiseva lumevaibaga. Rühmas meisterdati vastlavurre nii nööpide kui puidust tüüblite ja papiga. Kelgumäel mängiti erinevaid mänge (nt sik sak põrsaga), lasti liugu kelkude ja liukilega ning laste suureks rõõmuks lausa veeretati ennast mäest alla. Loomulikult olid vastlapäeva menüüs nii hernesupp kui vastlakuklid. Tänusõnad liikumis- ja rühmaõpetajatele, assistentidele ja õpetaja abidele ning vahvatele lastele

6. märtsil kell 12:03 sai Häirekeskus teate tulekahjust Keila linnas Ülejõe teel. Päästjate saabudes põles eluhoone lahtise leegiga. Tulekahju likvideeriti kell 14:07 ja keegi õnnetuses viga ei saanud. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse sellest, et pliidi alla tehti tuld aga pliidi peale olid jäetud puud kuivama. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab välja menetlus. Taolisi sündmus on aga lihtne vältida. Nimelt on ükskõik millise tule puhul oluline selle regulaarne jälgimine ning põlevmaterjali eemaldamine küttekolde lähedalt selleks, et vältida selle süttimist.

Sotsiaalkeskuses Lauluring Regivägi Keilas. Lauldi lihtsaid regivärsilisi ja teisi kordustega laulule metsast, maast ja laulmise väest- maarahva keeles ja meeles. Eeslaulja oli Helen Kooviste.

 

Neljapäev, 7.märts:

Keila Linnavalitsuse istung 7.märtsil 2019

Linnavalitsus andis Keila linnale kuuluva 3-toalise eluruumi aadressil Pae 8-15 Keila linnas, kogupinnaga 66,60 m2, sotsiaaleluruumina üürile kuni 31. detsembrini 2019  üürimääraga 1,70 eurot ruutmeetri kohta, st 113,22 eurot kuus.

Linnavalitsus moodustas Keila Ühisgümnaasiumi ümberkorraldamise komisjoni koosseisus abilinnapea Eike Käsi, linnasekretär Maris Mäger, haridusnõunik Terje Rämmel ning Keila Ühisgümnaasiumi direktor Jelena Mihhejeva.

Linnavalitsus maksis sotsiaaltoetusi summas 905.17 eurot.

Linnavalitsus kehtestas Haapsalu mnt 25 ja 27 kinnistute ning lähiala detailplaneeringu, millega on nimetatud kinnistud kavandatud liita üheks krundiks ja määratud sellele ehitusõigus, maakasutus- ja ehitustingimused kahe korterelamu ehitamiseks. Ehitusõigus ja -tingimused planeeritud krundil suurusega 2904 m²: krundi kasutamise sihtotstarve 100% korterelamute maa; suurim hoonete arv 2; suurim ehitusalune pind 750 m² (täisehitus max 26%); suurim hoonestuskõrgus 11 m (max 3 korrust), suurim suletud brutopind 2100 m²; suurim korterite arv 28; sõiduautode parkimiskohtade arv 28.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa üksikelamu püstitamisel Kanarbiku tn 31 asuval kinnistul.

Linnavalitsus tunnistas riigihankel "Ülejõe jalgtee ja jalgteesilla ehitus" edukaks AS TREV-2 pakkumus maksumusega 261 248,43 eurot, millele lisandub käibemaks 20%, kui vastavaks tunnistatud pakkumuste hulgast majanduslikult soodsaim pakkumus. Kvalifitseeriti ja vastavaks tunnistati lisaks AS TREV2-le  ka  Werm OÜ, Nordpont OÜ, Aktsiaselts Vensen, Concrete Highways OÜ, Osaühing Tilts Eesti filiaal, Verston Ehitus OÜ, Mullamutt OÜ ja AS YIT Eesti pakkumised.

Linnavalitsus tunnistas riigihankel "Keila linna jäätmejaama kontor-soojaku paigaldus, varjualuse ja piirdeaia ehitus" edukaks osa I suhtes Mullamutt OÜ  pakkumus, kui vastavaks tunnistatud pakkumuste hulgast kõige madalama hinnaga pakkumus hinnaga 41 739 eurot ning osa II suhtes Aktsiaselts Vensen pakkumus, kui vastavaks tunnistatud pakkumuste hulgast kõige madalama hinnaga pakkumus hinnaga 11 818 eurot. Mõlemale hinnale lisandub käibemaks 20%.

Linnavalitsus kinnitada Keila linnavalitsuse hankeplaani 2019.aastaks. Hankeplaanis on lisaks Miki lasteaia, Ülejõe kergliiklustee ja silla ning jäätmejaamaga seotud hangetele Pargi tänava koolimaja ja Harjumaa Muuseumi detailplaneeringud, Vaikse tänava remont, kogukonnas elamise teenuse maja ehituse, mõisapargi hooldamise, lasteaedadele toidukaupade ostmise, Raba ja Ringtee vahelise ala detailplaneeringu ja teised hanked.

Linnavalitsus saatis linnavolikogu menetlusse eelnõu, millega küsitakse luba  läbi viia riigihanked, mille tulemusel sõlmitakse lepingud tähtajaga üle ühe eelarveaasta ja võtta seoses nendega rahalisi kohustusi. Kõne all on avatud hankemenetlus Keila Kooli juurdeehituse projekti tegemiseks lepingu tähtajaga kuni 1 aastat, alla lihthanke piirmäära hankemenetlus Harjumaa Muuseumi detailplaneeringu koostamiseks tähtajaga kuni 1 aastat ning lihthanke hankemenetlus Keila jäätmejaama operaatori hankimiseks lepingu tähtajaga kuni 2 aastat.

Linnavalitsus kinnitas Keila Linnavalitsuse infoturbepoliitika ning Keila Linnavalitsuse ja tema hallatavate asutuste arvutivõrgu kasutamise eeskirja.

Baptistikoguduses toimus 28.-30.juunil Keilas toimuva suvefestivali „Kõige parem" korraldustoimkonna laiendatud koosolek.

Noortetoas Mõttes Kuubis toimud vabaühenduste ümarlaud. Jututeema oli kultuuritegevustoetuste kord.

 

Reede, 8.märts:

Naistepäev.

Keila Leht soovib ilusat naistepäeva! Esilehel on lugu iluloojatest Sissy ilusalongist.Uudistes kümnest kümnendist Eesti ajaloos, laulupeo tarvis valmistatud märkidest, valimiste tulemustest, hollandlastest Eestis, vanaduspensionist, muusikalisest reisist Karjalasse, metsavaikuse kuulamisest Miki lasteaias, noortekeskuse linnalaagrist, Aare Lepiksaarest muusikali peaosas, rahunemiskoolist ning rahvamuusikakontserdist "Läheme peole!" Ado Köögardali Keila Kihelkonnalugude 10.osas on juttu mõisate andamitest kirikule ja tasust surnute pealt. Tegija on Priidik Kalle.

Vikerkaare lasteaia Sipsiku majal täitus 1.märtsil 55 lasteaia aastat, mida täna üheskoos tähistasime. Sünnipäevale saabus üllatuskülalisena koeratüdruk Lotte, kes lastega koos tähtsa päevaga seotud teemadel arutles, mängis ja tantsis. Lotte uuris lastelt nende vanust, nime ja ka lasteaia nime ning vanust. Laulumäng "Kes aias?" oli Lotte versioonina kohandatud meie maja rühmadest lähtuvalt. Ühel vahval peol mängib tavaliselt ka orkester, kuna meil see puudus, siis Leiutajate küla Lotte ettepanekul leiutati koos "kehaorkester ". Mängupeo osa lõpetuseks tantsiti kõigi laste lemmik laulumängu "Sutsi-satsi". Seejärel hakkas koeraplika tundma tordi lõhna ning kõik lapsed hakkasid koos nuuskides otsima, kus seda pakutakse. Üheskoos jõuti Naksitralli rühma. Nüüd lauldi meie maja maskottidele ja meie kõigi rõõmuks õpetaja Külli juhendamisel sünnipäevalaulu ning "Koos hea meil olla!". Pidu lõppes ühise koogisöömisega ja võimalusega teha pilti õpetaja Sirje valmistatud fotoseinal!  Vaata pilte.             

SNCO Pruul ruumes andis kitarrist Paul Neitsov livekontserdi.

Täna algasid EVF karikvõistlused. Keila Korvpallikooli neiud on ilusasti Võrus kohal ja võistlevad, vabariigi esimese kaheksa parima seas, karikale.

 

Laupäev, 9.märts:

Harju Maakonnaraamatukogus loetakse Heiki Vilepi  raamatut „Villiam.

Keila Lionsid tähistavad Keila Kultuurikeskuses klubi 25.sünnipäeva vastuvõtuga.

 

Pühapäev, 10.märts:

Eesti Meistrivõistluste esiliiga B hooaeg algab, kui Keilasse tuleb tuttav FC Nõmme Unitedi võistkond.

Keila Muusikakooli saalis annab kontserdi pianist Evita Lohu. Kõlavad teosed barokk ja romantikaajastust: Domenic Scarlatti, Franz Schubert, Sergei Rahmaninov.