« Tagasi

6.nädal 2019

 

Esmaspäev, 4.veebruar:

Tänasest on linnavalitsuses tööl jurist Jaana Ojala. Tema põhivaldkonnad saavad olema hanked ja lepingud.

Harju KEKi peahoone Lääne-Harju vallavalitsuse teenuspunktis toimus  Leader toetuste nõustamispäev.

Veebruaris on Kultuurikeskuses avatud kaks näitust:  Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus „Lapsepõlvelood" ning Meeli Küttimi fotonäitus „Urban dogs".

Keila Kooli saalis oli Suur Keila derbi Tallinna Kossuliigas.  Vastamisi olid Keila KK ja Keila Korvpallikool. D-vahegrupis hoidis Keila KK seni  7. kohta (üks võit, kaks kaotust), Keila Korvpallikool oli parajasti teisel kohal (kaks võitu, üks kaotus). Sel korral võitsid vanematest mängijatest koosnev Keila KK 76:68.


Teisipäev, 5.veebruar:

Keila Kooli gümnasistidel käis täna, 5.veebruaril külas kooli vilistlane ja Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Andi Kivinukk. Ta rääkis noortele matemaatikast, mis meid igapäev ümbritseb.

Täna külastas Metsaemand Sipsiku majas Krõlli ja Sipsiku rühma ning Vikerkaare majas Lotte, Muumi, Tuhkatriinu ja Arabella rühmi, et jutustada ja mängida lastega metsa ja metsaelanike teemadel. Kohtumine algas toreda laulu kuulamisega, mis kutsus lapsi metsa, ent rääkis ka sellest kuidas seda teha, et see tore ja põnev oleks - "Kui te lapsed metsa tulete, kui te metsas tasa olete, siis te metsas hääli kuulete...." Metsaemanda sõnul olla palju loomi tahtnud kaasa tulla, ent olukorra keerukusest tulenevalt pidi ta tegema valiku ja seekord sai kaasa 2019. aasta loom - Kobras. Metsaemandaga koos kuulati ja mõistatati Eestis elavate metsloomade hääli, uuriti, mida neile süüa pakkuda, matkiti nende liikumist jne. Loomade toidulaua juttude juurest jõuti kuuseseemneteni ning uuriti kuidas need lendavad ja jäljendati koos puude kasvamist seemnest suureks tugevaks puuks. Kompimise teel prooviti ära arvata, millise puuosaga on tegu ja paigutati see vastava puu pildi juurde, mängiti liikumismängu. Oli väga tore kohtumine koos vajalike teadmiste hankimise ja kinnistamisega. Mets on vahva! Tänane Metsaema külaskäik oli meie selle aasta KIK-i projekti „Keila Lasteaed Vikerkaar 3-7 aastaste laste keskkonnateadlikkuse tõstmine vahetute kogemushetkede läbi" 2. etapp. 3. etapil külastavad Sipsiku Naksitralli ja Pöial-Liisi rühmad Nõva RMK programmi "Kasetohtlane ja männikorplane" maikuus.

Kultuurkeskuses oli mängufilmi „Klassikokkutulek 3: ristiisad" linastus.

Noortetoas Mõte Kuubis rääkis Erki Fels oma reisimuljeid „Jutud metsikust Aafrikast".

Alustati liigse lume äraveoga kesklinnast.

 

Kolmapäev, 6.veebruar:

Keila Kooli algklasside õpilased said täna mõnusast talveilmast tõeliselt rõõmu tunda. Toimus Pargimaja traditsiooniline talispordipäev. Võistlusalad olid lõbusad ja jõukohased igale osalejale. Teatejooksud kelkudega ja kelguvahetusega, palli veeretamine abivahendiga ning palli sõidutamine kelguga. Üheks võistlusalaks oli õpetaja sõidutamine kelguga. Loomulikult tekitas too ala palju elevust ning nalja, aga õpetajad said tänu sellele tuletada meelde lapsepõlve. Üks osa aladest toimus koolimaja juures, teine aga lauluväljakul.

Kultuurikeskuses oli Rakvere Teatri etendus „Lahus".

Harju Maakonnaraamatukogus on riiuliväljapanek "Veebruar - keeletoimetamise ja selge keele kuu".

Täna külastas Vikerkaare maja Naksitrallide rühm Keila päästekomandot. Seal tutvustas päästja Priidik lastele päästeametniku tööd. Naksitrallid said tutvuda päästeauto sisuga ning nägid erinevaid päästetöödeks vajalikke masinaid ja vahendeid. Lapsed olid väga huvitatud ja esitasid palju küsimusi.

Keila Korvpallikooli esimese klassi poisid ja tüdrukud kohtusid sõpruskohtumise raames Saue ja Vasalemma eakaaslastega. Õhtul oli Keila Tervisekeskuse pallisaalis tihe sagimine. Ligi 40 last oli ärevil, valmis esimeseks võistluseks. Keila Korvpallikooli lapsed jagunesid kahte võistkonda, Saue ja Vasalemma poisid moodustasid ühise võistkonna.

 

Neljapäev, 7.veebruar:

Linnavalitsus kinnitas Keila linna teenetemärgi kandidaatide esitamise väljakuulutamise. Teade teenetemärgi kandidaatide esitamise väljakuulutamise kohta avaldatakse Keila linna kodulehel ja ajalehes Keila Leht. Ettepanekuid teenetemärgi andmise kohta võib esitada igaüks ning linnavalitsusele hiljemalt 15. märtsil 2019.a esitatav avaldus ettepanekuga peab sisaldama Keila linna teenetemärgi kandidaadiks esitatava isiku nime, sünniaega, elukohta, elukutset või ametit, töö- või teenistuskohta ja teenete kirjeldust.

Linnavalitsus otsustas korraldada väljakuulutamiseta läbirääkimistega lihthankemenetluse hankelepingu sõlmimiseks lasteaia mänguväljaku projekteerimiseks ja ehitamiseks e-menetlusena ning  määras riigihanke eest vastutavaks isikuks abilinnapea Timo Suslov, kes on ka hanget läbi viiva komisjoni esimees.

Linnavalitsus lükkas tagasi kõik Keila Lastead Miki mööbli ostmiseks korraldatu hankele esitatud pakkumused, kuna need kõik ületasid riigihanke eeldatavat maksumust. Hankele oli laekunud neli pakkumist.

Linnavalitsus väljastas korduva reklaami paigaldusloa Keila Puidupoe reklaamile Luha 13A kinnistul asuva garaaži otsaseinal. Reklaam on nähtav Paldiski maanteelt nii, et see ei sega sõidukijuhtide nähtavust. Ühepoolne 2 x 5 m suurune reklaam on kinnitatud garaaži otsaseinale ning reklaami kohal on välisvalgustid. Reklaami eksponeeritakse 01.12.2018 – 01.12.2019. a. 

Välireklaami paigaldusloa sai ka Kinnisvara Küla OÜ-le reklaami paigaldamiseks Jaama 3 kinnistul asuva ärihoone Haapsalu mnt poolsel otsaseinale. Haapsalu maanteelt nähtava reklaami pind on kahepoolne PVC  1,2x0,76 m (kokku 2,0 m²), mis näitab kinnisvara ettevõtte kaubamärki ning logo ja informatsiooni äripinna müügi kohta. Reklaami eksponeeritakse 07.02.2019–31.05.2019. a.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Metsa tn 4 kinnistule ( 825 m2, sihtotstarbega 100% elamumaa) üksikelamu laiendamise projekti koostamiseks. Juurdepääs kinnistule on Niine tänavalt, Metsa tänaval on jalgvärav.  Kinnistul asub ehitisregistri andmetel 1968. aastast 2-korruseline elamu, mis on ehitusaluse pinnaga 89 m2. Taotleja soovib projekteerimistingimusi üksikelamu laiendamiseks rohkem kui 33% ehitise mahust.

Linnavalitsus rahastab alates 4. veebruarist 2019 Lee OÜ teenusel viibiva Keila linna lapse lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele.

Harju Maakonnaraamatukogus toimunud beebiballile olid kutsutud eelmise aasta nelja viimase kuu kestel Keila linna sündinud 23 poissi ja 21 tüdrukut koos vanematega. Kohal olid ka kahed kaksikud. Traditsiooniliselt said beebid kingitused Keila kodaniku tunnistuse, hambalusika, raamatu "Pisike puu", Hiirekese Perekeskuse kingituse ja ühe karbi beebiasjadega. Tervitused ütlesid linnapea Enno Fels, abilinnapea Eike Käsi, Anneli Pärlin Hiirekese Perekeskusest ning kultuurinõunik Jaanus Väljamäe, kes kutsus kõiki 23.mail toimuvale Titerallile. Esinesid Miki lasteaia lapsed. Vaata pilte.

 

Reede, 8.veebruar:

Keila Lehe esiküljel Harjumaa Muuseumi näitusest Talurokokoo ja - biidermeier. Uudistes liini 117 uuest teenindajast, Erik Rajamäest Moskva orelikontserdil, Riigikogu valimiste korraldusest, kergejõustiklastest Harjumaa noorte meistrivõistlustel, toetustest Keila elanikele. Jätkub Ado Köögardali "Keila kihelkonnaloost". Kuuendal küljel on usutlus Aare Heinlaga, kes sõitis laevaga ümber Ameerika mandri lõunatipu. Keila linn kutsub tähistama Eesti Vabariigi 101.aastapäeva. Tegija on Ilse Kenapea.

Algkoolimajas on õhtul Öölugemine. Külalised on jutuvestja Piret Päär ja muusik Kulno Malva.

Väärikate Ülikooli külaline on Henn Põlluaas.Laupäev, 9.veebruar:

Harju Maakonnaraamatukogu Ettelugemishommikul loetakse raamatut "Unihiire seitse voodit".

Harju maakonnaraamatukogus avatakse Kerttu Soansi näituse" Maalid kodudesse".  Aga olulisemgi kui näitus on sel puhul ettekandmisele tulev kontsert. Klavikordiga on kohale tulnud Marju Riisikamp, kes mängib kaunist muusikat ammustest aegadest. Kerttu tütred Olivia ja Sirel loevad ema tekste ja laulavad. Räägime muusikast, kirjandusest ja kunstist. Ja Keila raamatukogul on sünnipäev - tegutsetud on 100 aastat! Näitus jääb avatuks 3.märtsini.

Keila Muusikakoolis on klaveripäev. Johan Randvere, Age Juurikas, Sten Lassmann ja Marko Martin annavad meistriklassi. Päeva lõpetab ühispilt ja kontsert.

Rocca al Mare kaubanduskeskuses toimub õpilasfirmade laat, kus osalevad ka Keila Kooli õpilasfirmad. 

 

Pühapäev, 10.veebruar:

Muusikakooli saalis on kontsert, kus esinevad Vanalinna Hariduskolleegiumi õpetaja Karin Sussi ja Keila Muusikakooli õpetaja Eva Teppo õpilased.