« Tagasi

47.nädal 2018

 

Esmaspäev, 19.november:

Keila linna kaasavale eelarvele laekus esimene ettepanek. Nädala lõpuks on avaldusi juba 3.

Tervisekeskuses oli Doonoripäev.

Muusikakoolis toimunud kontserdil andis orelil kontserdi Toomas Trass.

Väärikate Ülikoolis esines ettekandega  Marina Kaljurand.

Noortetoas Mõte Kuubis oli mälumäng „Teritame mõistust".

Täna kogunes esimest korda Keila Kooli  4.-8.klasside klassivanematekogu. Esindusse kuulvad igast klassist 2 liiget - klassivanem ja klassivanema abi. Huvijuht Triinu Reediku eestvedamisel räägiti lahti uue loodava kogu eesmärgid. Esimese ülesandena pidid õpilased kirjutama vastused küsimustele: miks ma osalen kogus, mida sooviksin seal teha, miks mulle on oluline, et õpilased saavad koolielu korraldamises kaasa rääkida.

 

Teisipäev, 20.november:

Muusikakoolis andsid kontserdi õpetaja Diana Gromova klaveriõpilased.

Sotsiaalkeskuses oli loeng-töötuba teemal "Mida teha, kui emotsioonid kisuvad põhja" , mille viis läbi Inge Tael - psühholoog, psühhoterapeut ja superviisor.

Kultuurikeskuses linastus film „Jaan Söödi ja Andre Maakeri suvisest kontsertreisist „Armastusfilm".

Tervisekeskuses toimunud Harjumaa koolidevahelistel MV korvpallis 6-7 klassi poistele võitsid hõbeda Keila Kooli korvpallurid kooseisus: Erik Makke, Karl Erik Ool, Kenert Kuldveer, Kaspar Talvistu, Stefan Honga, Laur Maide, Christofer Lempu, Rasmus Hulkko, Robin Rukis, Sander Metsik.

Põlvas toimunud U-16 Eestimaa Spordiliit "JÕUD" meistrivõistlustel neidudele saavutas Keila 20 naiskonna seas auväärse 5. koha. Keila naiskonnas mängisid Keila Võrkpallikooli noored Miina Vanem, Marie Helene Eensalu, Lisette Loos, Mirjam Toom, Getriin Kaares, Grete Liis Reimand, Kertu Seestrand ja Johanna Vilson.

Vikerkaare lasteaia Tuhkatriinu rühmale käis Hiie ema Heli Nurger  tutvustamas raamatut "Ronides sugupuul". See on laste suguvõsauurimise raamat. Tema poolt oli raamatu mõte ja kirjastamine. Jutud kirjutas Evelin Povel ja pildid joonistas Kristi Kangilaski. Raamatu nn. peategelaseks on 11 a. tüdruk Ellinor. Hiie ema Heli kinkis raamatu Tuhkatriinu rühmale lugemiseks ja uurimiseks. Pildid.

Keila Linnavolikogu kultuurikomisjoni ja sotsiaalkomisjoni koosoleku päevakorras oli Keila linna 2018. aasta eelarve II lisaeelarve (II lugemine) ja Keila linna üldplaneering.

 

Kolmapäev, 21.november:

Pastoraadis koos Keila Mihkli koguduse 800.aastapäeva tähistamise initsiatiivgrupp, et genereerida ideid juubeli tähistamiseks. Lepiti kokku, et Mihkli koguduse suurt aastapäeva tähistatakse järgmise aasta septembris, Mihklipäeva ajal. Mis sündmused täpselt toimuvad, on täna veel vara öelda. Tõenäoline on ajalookonverents, et selgitada kiriku ja koguduse tekkimislugu. Läbi käisid ka mitmed mõtted erinevate kontsertide ja näituste kohta, pakuti välja uudseid toimumispaiku. Oli ka idee kaasata sõpruslinnade kogudusi ja Eestis asuvat ülejäänud kümmet Mihkli kogudust. Kuna täpne koguduse loomise ja esialgse puukiriku ehitamise aega ei ole teada, arvestab Keila Miikaeli kogudus oma algust 1219. aastast, mil Taani kuninga Valdemar II väed vallutasid Eesti põhjaranniku ning alustasid siinse elanikkonna ristimist. Teada on, et Keila kuulub Põhja-Eesti vanimate kirikukihelkondade hulka, mis rajati juba aastatel 1220-1221.

 

Kuidas hinnata õpilasi, kelle koduseks keeleks ei ole eesti keel? Kuidas neid motiveerida suhtlema eesti keeles? Mida teha, kui õpilane soovib minna kergema vastupanu teed, sest inglise keelt oskavad klassikaaslased ja ka õpetajad? Kas lihtsam on lüüa käega ja selgitada matemaatikat talle arusaadavas keele või proovida siiski eesti keeles? Mis saab tasemetöödest ja eksamitest, kui näiteks koduseks keeleks on hoopis türgi keel, inglise keele oskused kesised ja eesti keel ei taha kuidagi selgeks saada? Keila Koolis jagasid oma kogemusi Lilleküla Gümnaasiumi õppealajuhataja Anu Luure, kes on aastaid õpetanud mitte eesti vaid muu kodukeelega lapsi ning Ave Härsing, peaspetsialist Innove mitmekeelse õppe- ja keelekümblusmetoodika keskusest.

Keila Kooli Teadusringi õpilaste Teadusteater esines 8 b klassile. Noored teadlased näitasid erinevaid katseid isevalmistatud masinatega ning rääkisid, kust kohast need pärinevad ning mida põnevat nendega teha saab.

Noortetoas Mõte Kuubis toimus strateegiamängude õhtu StrateeMu. Mängida sai CashFlow'd, Monopoly, Riski, Ticket to Ride'i ja Settlers of Catan'i. StrateeMu strateegiamängude õhtu toimumist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" kirjeldatud tegevuste raames.

Keila Linnavolikogu keskkonnakomisjoni koosoleku päevakorras oli Keila linna 2018 aasta eelarve II lisaeelarve (II lugemine), Maakorraldusega seotud ülesannete delegeerimine ning Keila linna üldplaneering. Korrakaitsekomisjon rääkis lisaeelarvest ja üldplaneeringust.

Harjumaa Muuseumis oli arengukava arutelu.

Kuusepark sai jõuluvalgustuse.

 

Neljapäev, 22.november:

Keila Linnavalitsuse istung 22.novembril 2018.

Linnavalitsus tegi otsuse  põhivara allahindluse ja mahakandmise kohta.  Lõpetamata ehitiste kontolt  kanti bilansist täielikult välja 4 teostamata projekti.

Linnavalitsus otsustas korraldada väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetlus raamlepingu sõlmimiseks Keila linna lasteaedadele toidukaupade ostmiseks e-menetlusena. Riigihanke eest vastutavaks isikuks määrati abilinnapea Eike Käsi, hankemenetlusega seotud toimingute läbiviimiseks moodustati komisjon.

Linnavalitsus kooskõlastas eelnõu mõnede Piiri ja Vasara tänava ning Paldiski maantee kinnistutele uue aadresskoha andmiseks ja tegi maakorraldajale ülesandeks informeerida kinnistuomanike aadresskoha muutmise vajadusest.  Eelnõu kohaselt on tulevikus Piiri tn 3b uus lähiaadress Liiva tn 2, Piiri tn 3a uus lähiaadress  Liiva tn 4, Piiri tn 3d uus lähiaadress  Liiva tn 6, Piiri tn 3c uus lähiaadress Liiva tn 1, Vasara tn 13 uus lähiaadress Vasara põik 2, Paldiski mnt 36a uus lähiaadress Vasara põik 1, Paldiski mnt 26 uus lähiaadressiks on Piiri tn 1, Piiri tn 1a uus lähiaadress on Piiri tn 3, Piiri tn 3 uus lähiaadress on Piiri tn 5, senise Piiri tn 5 uus lähiaadress on Piiri tn 7, Piiri tn 5b  uus lähiaadress on Piiri tn 7a, Piiri tn 5c uus lähiaadress on Piiri tn 9, praegusest Piiri tn 9 saab lähiaadressiks Piiri tn 11, Piiri tn 11 saab uue lähiaadressi Piiri tn 13. Muutuvad ka aatriummajade Paldiski mnt 42 ja 44 aadressid vastavalt Vasara põik 3-ks ja Vasara põik 5-ks. Nii Paldiski mnt 42/1 tulevane lähiaadress on Vasara põik 3/1, Paldiski mnt 42/2 on Vasara põik 3/2, Paldiski mnt 42/3 saab Vasara põik 3/3, Paldiski mnt 42/4 uueks lähiaadressiks määratakse Vasara põik 3/4,  Paldiski mnt 42/5 uueks lähiaadressiks Vasara põik 3/5, Paldiski mnt 42/6 lähiaadressiks Vasara põik 3/6, Paldiski mnt 44 lähiaadressiks Vasara põik 5, Paldiski mnt 44/2 uueks lähiaadressiks Vasara põik 5/2 ning Paldiski mnt 44/1 uueks lähiaadressiks Vasara põik 5/1. Ruumiandmete seaduse järgi määratakse koha-aadress liikluspinna järgi, millelt on juurdepääs aadressiobjektile. Aadresskohtade korrastamise käigus moodustas linnavalitsus uued liikluspinnad Liiva tänav, Mäe tänav, Kirsi tänav ja Vasara põik ning muutis Vasara tänavat. Seetõttu tuleb muuta ka liikluspindade ääres asuvate katastriüksuste lähiaadresse, et neil asetsevatele hoonetele numberlisandid mõlemal pool liikluspinda oleksid ühesuunalises kasvavas järjekorras. Eelnõus olevatele maaüksustele toimub juurdepääs vastavalt Vasara põik tänavalt ja Liiva tänavalt. Piiri tänaval olevad hooned vajavad aadressi andmete korrastamist tulenevalt nõudest nummerdada hooneid kasvavas järjekorras. Maakorraldajale pandi ülesandeks teha korraldus teatavaks korralduses nimetatud kinnistute omanikele, korteriühistu esindajatele ja Maa-ameti aadressiandmete osakonnale.

Muusikakoolis oli vaskpillide õhtu. Esinesid Ursula Prants (Keila MK, trompet), Mariel Oserov (TMKK, metsasarv) ja Mihkel Kallip (EMTA, trompet). Klaveril M.Ots ja E.Teppo. Kavas Mozart, Haydn, Strauss, Kõrvits, Krigul.

Eesti meistrivõistluste/ Saku II liigas võitis kodumängus Keila korvpallikooli esindusmeeskond  Haapsalu SK meeskonda 109:47.

Täna sai alguse Keila KK dessant Peterburi linna, kus U14 poisid alustavad homme oma esimest Euroopa Noorte Korvpalliliiga turniiri mänguga sakslaste Jena meeskonna vastu. Tänane päev kulus reisimisele ja kiirele Neeva jõe ülevaatamisele. Peterburis mängitakse koosseisus: Erik Makke, Robin Rukis, Laur Maide, Cristofer Lempu, Stefan Honga, Rasmus Hulkko, Tom Oskar Arro, Karmo Kilk (Rapla KK), Ülari Luhama (Rakvere SK) ja Georg Richard Aare (Rakvere SK). Moraalseks toeks on kaasas ka Kermo „kipskäsi" Sepik.

Rukkilille lasteaias oli Mesilaste rühma poolt veetud lustakas Kadripidu.  Lapsed said tantsu lüüa, laulda, mõistatusi lahendada, raskeid pikki lauseid korrata, kukepoksi hüpata ja selle toreda päeva kombeid tundma. Kadrid olid kohe eriti ilusad.

Keila Linnavolikogu rahanduskomisjoni koosoleku päevakorras oli ülevaade Keila Kooli eelarvest, Keila linna 2018. aasta eelarve II lisaeelarve (II lugemine, AS Keila Vesi põhikirja  muutmine ning Keila linna üldplaneering.

 

Reede, 23.november:

Tavapärasest paksem Keila Leht pühendab kolm külge Keilas koolihariduse andmise 327.aastapäevale. Kadri Pihelo on usutlenud loodusainete õpetajat Kristiin Valdret (pildil), Keila Kooli direktorit Mait Tõitoja ja õpetaja Tiina Veisalu. Lisaks kirjutavad oma mõtetest 62.lennu 12.R klassi õpilased ja Kadri Aller tutvustab Ringkäigud Keilas rubriigis koolidega seotud mälestusmärke. Uudistes Harjumaa aasta tervisetegijatest, advendilaadast 2.detsembril, kaasavast eelarvest, soodustustest Keila elanikele, noortetoast Mõte Kuubis, Fightlandist ja Meelelahutuslikust mälumängust. Keila linna üldplaneeringu projektijuht Janne Tekku kutsub üles osalema üldplaneeringu koostamises. Kõrval on avaldatud ka küsitlus "Milline on Sinu Keila?" - lõigake küsitlus lehest välja, täitke ära ja toimetage linnavalitsusse. Tegija on matemaatik Andi Kivinukk.

Muusikakoolis kontsert sarjast „ERSO muusikute 100 kontserti Eestile" – „Gambakonsort väikerinG".

Kultuurikeskuses Keila tantsutuba. Pilli mängisid Helle Suurlaht ja August Pulsti õpistu kursuslased, Pille Karras ja rahvakandled, Lätte Veetallajad, Lätte pillilapsed ja Waldorfkooli Löte õpilased. Tantsiti 19.-20.sajandivahetuse seltskonnatantse elava muusika saatel.

Lasteaedades tähistati Kadripäeva.

Keila Kooli algkoolimajas alustati aktustega Keila hariduselu 327 aastapäeva tähistamist. Vaata pilte Vikerkaare lasteaiast.

 

Laupäev, 24.november:

Harju Maakonnaraamatukogu Ettelugemishommikul loetakse Irina Kuliši raamatut "Loomarüblikute lood".

Keila JK esindusmeeskonnal on kell 13 „ellujäämismäng" – üleminekumäng II liigasse püsimajäämise nimel JK Järvega. Esimese mängu Kohtla-Järvel Keila kotas 3:1.

Noortekeskuses toimub Keila Lan Party #3

Tervisekeskuses on akrobaatikavõistlus Tõusvad Tähed 2018.

 

Pühapäev, 25.november:

Keila Baptistikirikus toimub surnute mälestamise püha jumalateenistus.  Muusika: Joel & Mari Vahermägi.  Jutlus: Gunnar Mägi.  Leivamurdmine. Pühapäevakool.

Sotsiaalkeskuses toimub loeng-töötuba erakogus olevatest Lõuna-Läänemaa lilltikandiga tekkidest. Tekilugusid räägib ja esiemade pärandvara näitab Piret Tiismaa.

Viie võidu ja üüratu korvide vahega (+161) Tallinna Kossuliiga B-divisjoni B-alagruppi juhtiv Keila KK peab alagrupiturniiri viimase kodumängu sel pühapäeval kl 16.30 Keila Tervisekeskuses meeskonna Puhhid vastu. Kuna järgmised mängud peetakse võõrsil, on see tõenäoliselt kalendriaasta viimane kodumäng.