« Tagasi

35.nädal 2018

 

Esmaspäev, 27.august:

Linnavalitsus andis välja avaliku ürituse loa Nikulin Cirkus OÜ-le 8. ja 9. septembril kell 17.00 - 19.00 Põhjakaare 6 (vana gümnaasiumi platsil) toimuva ürituse „EXTREME TSIRKUS" korraldamiseks.

Keskväljak 13a oli Integratsiooni Sihtasutuse korraldatud Eesti keele praktiseerimise tund.

 

Teisipäev, 28.august:

Keila Linnavolikogu 12. Istung.

Keila Linnavolikogu katkestas  Põhja 8 kinnistu ning lähiala detailplaneeringu kohaste teede ja tehnorajatiste tasuta omandamise lepingu muutmise arutelu.

Linnavolikogu otsustas müüa avalikul kirjalikul enampakkumisel Ülesõidu tn 1 ja Roheline tn 5 asuvad kinnistud koos ja määras nende kahe kinnistu enampakkumise alghinnaks kokku 140 000 eurot, sh Roheline tn 5 kinnistu hinnaks määrati 1730 eurot. Samaga määras volikogu enampakkumise korraldajaks ja enampakkumisega seotud vajalike toimingute teostajaks Keila Linnavalitsuse.

Linnavolikogu tunnistas kehtetuks Roheline tn 5 ja 7 ning Ülesõidu tn 1 kinnistute ja lähiala detailplaneeringu Ülesõidu tn 1 kinnistu osas. Planeeringuga oli kavandatud Keskväljaku ja Ülesõidu tn nurka kaks krunti: üks sotsiaal- ja äripindadega hoone ja teine parkla rajamiseks. Parklaks planeeritud Roheline tn 5 osas  jääb detailplaneering kehtima.

Volikogu tunnistas kehtetuks Keila Keskväljaku loodeosa detailplaneering Keskväljak 12a kinnistu osas. Seal asub Keila Perearstikeskus. Keila Perearstikeskuse OÜ juhatuse liige Alar Kukk on Keila Linnavalitsusele avaldanud soovi Keskväljak 12a kinnistul asuva hoone laiendamiseks üle 33% (laiendamiseks läänesuunal ja kolmanda korruse pealeehituseks, millega seoses saaks hoone kõrguseks max 12 m).

Linnavolikogu andis Mittetulundusühingule ProTarget kirjaliku nõusoleku rajada Tööstuse 13 asuval Aktsiaseltsile Harju KEK kuuluval kinnistul paiknevasse hoonesse ajutine laskepaik. Laskepaika soovitakse kasutada laskesportlaste ja kaitseliitlaste treeninglaskmisteks ja võistlusteks praktikalises ja taktikalises laskmises. Laskepaigas on kavas kasutada väikesekaliibrilisi vintraudseid püsse, kõiki püstoli/revolvritüüpe ning sileraudseid jahipüsse. Keelatud on kasutada erimoona (trasseerivat, lõhkekuule, soomust läbistavat jne). Lisaks eelnimetatud tegevusele on ProTarget valmis korraldama laskepaigas ka Keila Kooli julgeolekusuuna õpilastele relvaõpet ja viia läbi praktikalist laskmist.

Täna tuli Keila Teraapiakeskusele külla sotsiaaalkaitseminister Kaia Iva, et tutvuda keskuse töö ja pakutavate rehabilitatsiooniteenustega. Räägiti teenustega seotud rõõmudest ja muredest ning kuidas pakkuda inimesele teenuseid võimalikult kodukoha lähedal.

 

Kolmapäev, 29.august:

Dekoratiivõunapuu Rukkilille lasteaia kõrval on hakanud teist korda sel aastal õitsema. Ka Koidu tänaval on ühes aias õunapuu õitsema hakanud.

Keila Perearstikeskus avaldas oma uued lahtiolekuajad.

Keilat tabas Soome Peugeoti kaherattaliste sõidukite edasimüüjate "dessant". Paarikümnest võrdlemisi võimekast rollerist koosneva kolonni Lääne Harju retkega tähistatakse Peugeoti 120.sünnipäeva. Külalisi saatis kolmekordne Kalevi Suursõidu võitja Superbike´ide klassis ja mitmekordne Eesti meister erinevates tsikliklassides Hanno Velt.

Suvelugemine "RÄNDAME KOOS RAAMATUTE VÕLUMAAILMAS" on selleks aastaks lõppenud. Kokku osales 53 last ja läbi loeti 75756 lehekülge, annab teada harju Maakonnaraamatukogu. Lõpuürituse üllatuskülaliseks oli mustkunstnik Fred-Erik Johanson.

 

Neljapäev, 30.august:

Harjumaa Muuseum tähistas oma asutamisest 30 aasta möödumist seminariga rahvariietest. Mall Siniveer pälvis Harjumaa Muuseumi Teenetemedali, Püha Jüri medaljoni.

Seminaril kõnelejad:

Marike Laht „Kummardus aegade taha ehk tekstiilmaterjalidest meie riidekapis."

Silja Nõu „Harjumaa käised ja tanud, nende kaunistamisviisid"

Priit Halberg „Niplispitsid"

Maret Lehis „Pottmüts – 18. - 19. sajandi moodne peakate"

Anu Pink „Harjumaa sukad ja kindad"

Ülli Kont „Helmestikandis vööd"

Harvi Varkki „Rahvuslikud ehted"

Lembe Maria Sihvre „Rahvarõivaste kandmisest"

Liis Burk „Sieligu sees on ka inimene – Kuusalu vanematest pulmakommetest"

Seminari lõpetas näituse „Harjumaa rahvariided läbi aja" kataloogi esitlusega, kust lisaks kataloogile leiab ka artiklid samadel teemadel, kui seminari ettekanded. Pärast seminari oli muuseumi sünnipäevaaktus, kus meenutati muuseumi saamislugu. Oma mälestusi jagasid ajaloolane Mati Mandel ja muuseumi endised direktorid. Lõpetuseks anti Muuseumi tähtsaim autasu, Harjumaa Muuseumi Teenetemedal kauaaegsele muuseumi peavarahoidjale Mall Siniveerile, kes on üks esimesi muuseumi töötajatest ja ainuke, kes on muuseumis töötanud kõik need 30 aastat, viimased aastat fondihoidjana.  Teenetemedal on Keila mõisasüdame väljakaevamistel leitud 15.-16.sajandist pärineva Püha Jüri kujutisega ketiga pronksripatsi koopia. Selle autasu on esimesena pälvinud Aarne Kalm, mõisa õigusjärgne omanik, kes annetas muuseumihoone Eesti Vabariigile.  Teise teenetemedali sai Harjumaa Muuseumi esimene direktor Pilvi Põldma suure panuse eest Harjumaa Muuseumi arendamisel. Kolmanda teenetemedali sai muuseumi endine teadur Aivar Põldvee pikaaegse ja viljaka töö eest Harjumaa Muuseumis. Neljas teenetemedal annetati muuseumi teisele direktorile Heli Nurgerile muuseumi arendamise ja ehitustööde juhtimise eest. Vaata pilte.

Tänasel Draamateatri suveetenduse "Isamaa pääsukesed" viimasel planeeritud etendusel tänas Keila linn Draamateatrit ja truppi Keilasse tuleku eest.  Selle suve viimane, juba lisaetendus, on kavas homme. Ka see on välja müüdud, nagu kõik ülejäänud Keilas toimunud. Linnapea Enno Fels kutsus truppi ka järgmisel suvel Keilasse.

Koolide töötajatel oli ühine turvalisuskoolitus.

Harju Maakonnaraamatukogus on raamatunäitus "Tahan palju teada".

Terviseradadel oli Kaitseväe maastikurattavõistlused.

Neljapäeval ja reedel oli soojatrassi ehituse tõttu Jaama tänav liiklusele suletud.

Käsitöösalong Vaarikas Vahukoorega kutsus Keila Käsitöölised Keila käsitöö toodete loomise koosolekul, et üheskoos välja nuputada, millised tooted võiksid uhkusega kanda Keila silti.

Keila JK kaotas kodumängus Maardu Linnameeskonnale 4:6.

 

Reede, 31.august:

Keila Leht soovib edukat uut õppeaastat. Esiküljel segakoori Keila esinemisest Trondheimis. Uudistes saame teada "Tuba & Taburetist", filmist "Võta või jäta", Harju Elektri 50 sünnipäeva tähistamisest. Keila Kooli direktor Mait Tõitoja tänab juubilari 3D printeri eest. Abilinnapea Eike Käsi õppeaasta algusele pühendatud kirjutisest saame teada, et Keila Koolis alustab õppeaastat vähemalt 1564 õpilast. Piirkonnapolitseinik Annika Koppel kutsub tähelepanelikkusele liikluses. Ämmaemand Tiina Lille kirjutab sünnitusest. Sotsiaalkeskuse sädeinimene on Kaido Viisitamm. Noortekeskuses oli seikluslaager.Tegija on jäämurdja Botnica kapten Siim Sokk.

 

Laupäev, 1.september:

Toimus 1.septembri aktus Keila lauluväljakul. Keilas läheb kooli kokku tänastel andmetel  1818 õpilast. Keila Kool on 1564 õpilasega Eesti suurim üldhariduskool. Neist mittestatsionaarses õppes 97. Keila Ühisgümnaasiumi on 187 õpilast, kellest 15 on mittestatsionaarses õppes. Waldorfkoolia Läte on üheksas klassis kokku 164 õpilast. Oma esimest kooliaastat alustab Keilas kokku 188 last, nendest 146 Keila Koolis, 21 Keila Ühisgümnaasiumis ja 21 Lättes. Vaata suurt pildigaleriid.

Harjumaa Muuseum tähistas oma 30.sünnipäeva keskajapäevaga. 1385. aastal läks Keila mõis Kallede suguvõsa valdusesse. Algas teine suurem ehitusjärk, mille käigus püstitati oluliselt uhkem kahekorruseline hoone. Hoonest avastatud raidportaali fragment on väga sarnane Keila kiriku lääneportaaliga, mille autoriteks olid tõenäoliselt Tallinna meistrid. 1433. aastal müüs Arndt Kalle linnuse 16 000 Riia marga eest Saksa Ordule. Esimest korda toimub festival 2018. aastal 1.septembril koos Harjumaa Muuseumi 30. sünnipäeva tähistamisega. Ka edaspidi saab festival toimuma Harjumaa Muuseumi sünnipäeva ajal. Festivalil taaselustatakse igapäevaelu perioodil, mil Keila mõis oli Kallede perekonna valduses: elu-olu ja kunstid, mida tol perioodil praktiseeriti söögi tegemisest ja riiete valmistamisest kuni puutreimise ja kiviraidumiseni. Toimuvad antud tegevustega seotud töötoad.Kavas on  keskaegsete kõrvarõngaste ja tinavõtmete valamise võimalus linnuse esisel platsil, keskaegsete tantsude töötuba, keskaegse võitluse demonstratsioon koos Ain Mäesalu loenguga, linnuse esine plats ning keskaegse muusika kontsert (kui võitlusdemo läbi saab) – Valgevene ansambel Lity Taler. Vaata pilte.