« Tagasi

30.ja 31.nädal 2018

 

Esmaspäev, 23.juuli:

Käsitöösalong Vaarikas Vahukoorega alustas taas käsitööhommikutega.

22.07-31.07.2018 leidis Keilas aset noortevahetusprojekt "Art for rights!". Projekt sai rahastust Erasmus+ programmi raames. Projektis osales  28 noort (vanuses 15-26) Eestist, Lätist, Bulgaariast ning Aserbaidžaanist. Projekti eesmärk oli tõsta osalejate teadlikkust inimõiguste teemal, käsitleda erinevaid inimõigustega seotud probleeme osalejate koduriikides ning õppida kuidas kasutada kunsti ühiskondlikult tundlike teemade kajastamiseks. Nädala jooksul osalesid noored teatri, tantsu, maalimise ning video töötubades. Osalejatele jagasid oma kogemusi ka Katri Kütt Eesti Inimõiguste instituudist ning Kristjan Vatter improteatrist Ruutu10. Põhiliseks projekti toimumiskohaks oli Keila Noortekeskus, osalejaid aitas majutada Keila Tervisekeskus. Projekti kulminiatsioon oli 29.juulil noortetoas Mõtte Kuubis toimunud lõppkontsert, kus osalejad esitlesid omatehtud laule, luuletusi ning tantse. Projekti korraldasid Kätlin Kuldmaa ning Nora Laukse.

 

Teisipäev, 24.juuli:

Kirikuaia lõunaküljel asuv Ääsmäe mõisnike von Glasenappidele kuulunud kabel on taas tellingutes. Rändmeister  jätkab kabeli restaureerimist.

 

Kolmapäev, 25.juuli:

Harju Elekter avaldas kontserni 2018.aasta I poolaasta  majandustulemused.

Harju Elekter kontserni aruandekvartali müügitulu kasvas võrreldava perioodi suhtes 34,9% 33,9 miljoni euroni. Poolaasta konsolideeritud müügitulu suurenes võrreldava perioodi suhtes 40,4% ja jõudis 59,8 miljoni euroni. Müügimahtude tõus tuli läbi tellimuste mahu suurenemise, aga ka läbi uute äriühenduste soetamise 2017. aasta teises pooles ja käesoleva aasta jaanuarikuus.Aruandekvartalis teeniti 81,5% (2017 II kv: 89,3%) müügituludest Tootmise segmendist ning Kinnisvara ja Muud tegevusalad andsid kokku 18,5% (2017 II kv: 10,7%) müügimahust. Poolaastaga moodustas Tootmise segment Kontserni müügituludest 80,5% ( 2017 I pa: 90,4%). Kinnisvara segmendi müügitulu kasvas aruandekvartalis 0,2 miljonit eurot 0,6 miljoni euroni ja poolaastate võrdluses 0,3 miljonit eurot 1,2 miljoni euroni. Kinnisvara segmendi müügitulu suurenemine võrreldes eelmise perioodiga on seotud pikaajalise suurrentniku lahkumisega Kontserni rendipindadelt 2017. aasta alguses, langetades võrdlusperioodi müügitulu. 2017. aasta sügisest Allika tööstuspargis valminud ja Stera Technologies ASile rendile antud uued tootmis- ja laohooned ning jooksva aasta alguses kasutusse võetud Laohotell on müügitulu languse Kinnisvara segmendis peatanud ja suurendanud renditulusid käesoleval aastal. Muu segmenteerimata tegevuste müügitulu on kvartalite võrdluses suurenenud 3,4 miljoni euro võrra 5,7 miljoni euroni ja esimese poolaastaga 7,3 miljoni euro võrra 10,4 miljoni euroni. Enam kui 90% segmendi müügitulu kasvust andis elektriinstallatsioonitööde tegevusala lisandumine 2017. aasta II poolaastast. Müügitulu kasvas II kvartalis 8,7 miljonit eurot ja poolaastate võrdluses 17,2 miljonit eurot,  millest suurima osa 5,9 miljonit eurot aruandekvartalis ja 10,7 miljonit eurot 6 kuu arvestuses, andis elektriseadmete müügi kasv. Oluline osa elektriseadmete müügimahu 27,5%lisest juurdekasvust tuli läbi elektriseadmeid tootvate Rootsi tütarettevõtete soetamise 2018. aasta jaanuaris. Kontserni väljapoolt Eestit teenitud müügitulu moodustas aruandekvartalis 89,5% (2017 II kv: 80,8%), kasvades 10,0 miljoni euro võrra 30,3 miljoni euroni ning poolaasta võrdluses 89,4%  (2017 I pa: 79,4%), kasvades 19,6 miljoni euro võrra 53,5 miljoni euroni.

Keila JK  tüdrukud olid täna võistlustules vastaseks liiga liider FC ERR. Seekord suutsime kuni 66minutini hoida seisu ilusti, kuid siis väsisime ning lasime endale lüüa 3 väravat. Täna pidime vastu võtma 0:7 kaotuse, mis on 2 väravat vähem kui ERRi kodus. Kahjuks esimese poolaja 20.minutil sai meie kapten vigastada ning pidime mängus tegema olulisi muudatusi. Kuigi seis jäi 0:7, siis kõik tüdrukud said aru, et oleme hakanud mängus mängima kui üks tiim, nii ründes palju söötes, kui ka kaitses üksteist aidates! Esmakordselt sellel hooajal löödi meile ka 1 penalt, mille meie tänane väravavaht Marie tõrjus. Keila naiskonna koosseis:  Katrin Silm, Kerttu Lepik, Berit Israel, Elis Kalmus, Carola Peet, Carmen Toomla, Kelli Avarmaa(K), Marie - Lizette Kodu, Lisete Talvar, Tuule Mai Möll, Heily Einamann ja Laura Brita Kõiva.

 

Neljapäev, 26.juuli:

Kirikuaia lõunaküljel asuv Ääsmäe mõisnike von  Glasenappidele kuulunud kabel on taas tellingutes. Rändmeister on jätkanud kabeli restaureerimist.

 

Reede, 27.juuli:

Keila jalgpalliklubi 50 jalkakutti ja 4 treenerit lõpetasid Valtus oma treeninglaagri.

 

Laupäev, 28.juuli:

Terviseradadel toimus teist korda takistusjooks MyFitness Madness Race. Esialgsetel andmetel osales 4km distantsil veidike üle 300 jooksja ja 8km distantsil 130 jooksjat. Lisaks veel lastejooksudel osalejad, keda oli umbes 60-70. Võitjad: Raimond Valler, Külli Sizask, Rauno Tiits, Liliana Torn, võistkondadest peamiselt keilalastest koosnev Kilu Eri ja OCR Estonia. Egon Mõek Keila Jalgpalliklubist tuli 2x4 km distantsil teiseks. Keila poksiklubi meeskond Team Sakson tuli 2x4 km distantsil teiseks. Pildid.

 

Pühapäev, 29.juuli:

Oli selle aasta kuumi ilm. 29.juulil kell 18.20 näitas Luha tänaval olev avalik termomeeter 35 kraadi Celsiuse järgi.  Keila hüdromeetriajaama ametlik mõõtmistulemus oli kell 15.00 34,7 kraadi.

Keilas esinesid kaks rahvusvahelisel koorimuusika festivalil Europa Cantat XX osalevat koori. Keila Miikaeli kirikus esines Israeli koor Otsides Rahu (Bakes Shalom) Israelist ja Keila Muusikakoolis tütarlaste- nais- ja meeskoor LaCappella Saksamaalt.  Vaata pilte.

Noortetoas Mõte Kuubis oli arutelu „Inimõigused läbi kunsti / "Art for rights!". Mis on inimõigused? Millised inimõiguste rikkumistega seotud probleemid leiavad aset Lätis, Bulgaarias, Aserbaidžaanis ja Eestis? Milline vastutus kaasneb sõnavabadusega?  27 noort neljast eri riigist on tulnud kokku, et nendele küsimustele vastuseid leida. Noored Lätist, Bulgaariast ja Aserbaidžaanist jagasid enda kogemusi. Seda tehti läbi muusika, luule ja kunsti. Üritus toimus projekti "Art for Rights!" raames, mis sai rahastust Erasmus+ programmi vahenditest.

Keila JK esindusmeeskond kaotas kodus Kalevile 0:4.

Keila JK U10 poisid osalesid Pärnu Cupil, kus seekord jäädi napilt neljandaks.

Gerli Israel saavutas Eesti Meistrivõistlustel hooaja tippmargiga 49.87m odaviskes 4.koha.

 

Esmaspäev, 30.juuli:

Keila hüdromeetriajaamas fikseeriti kell 15 taas 34,7 kraadi. Mis võinuks olla Eesti selle suve kõrgeim õhutemperatuur. Ametlikuks rekordiks Keilas mõõdetud tulemus ei sobi, sest Keilas on Ilmateenistuse hüdromeetriajaam, mis ei ole õhutemperatuuri mõõtmiseks seatud standardkõrgusel ja ei asetse  standardtingimustes.

Keila linna üldplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise koostamise konsultatsioonileping sõlmiti 30.07.2018 Keila linna ja Osaühingu Entec Eesti ja Estonian, Latvian & Lithuanian Environment OÜ vahel avatud hankemenetluse tulemusel hinnaga 108 820 eurot + käibemaks ja tähtajaga 36 kuud.

Eesti U16 koondis alustas Balti matši ägeda võiduga Rootsi üle. Oma panuse andis ka Keila Korvpallikooli  poiss Kristen Kasemets: 10 punkti, 4 res söötu, 3 vaheltlõiget. Teine keilakas Marcus Lenk sai Rootsi vastu puhkepäeva, kuid saab loodetavasti oma võimaluse juba järgmistes mängudes Leedu ja Lätiga.

Sellel nädalal toimub Keilas Rimi jalgpalli suvelaager, kus osaleb 41 jalgpallihuvilist last.

 

Teisipäev, 31.juuli:

Miki lasteaia ehitusel sai esimene kivi paika. Samas valatakse veel vundamenti.

Harju KEKis saadeti teenitud pensionile 36 aastat Harju KEKis peamiselt finantsjuhina, aga ka juhatuse esimehena töötanud Priidik Kalle.

 

Kolmapäev, 1.august:

Keila elanike arv on 1.augusti seisuga 9983, ehk kuuga -8. Elanike registri statistika juulis Keila linna kohta: saabus 29, lahkus 44, sündis 16 ja suri 8 inimest.

Lasteaedades lõppes suvepuhkus.

Tänasest on ametis Keila lasteaia Vikerkaar uus direktor Kaia Randlaine.

Jalgpalliklubi Tallinna Kalev U21 vs Keila JK 4:0.

Kodusel Balti matšil Rootsi üle 103:44 ja Leedu vastu 80:73 võidu teeninud Eesti U16 koondis lõpetas turniiri puhaste paberitega, kui skooriga 82:78 seljatati ka Läti. Koondisse kuulusid ka  Kristen Kasemets ja Marcus Lenk Keila Korvpallikoolist.

Keila Leht vahendas, et Klooga järves ujunud lapsed leidsid 1. augusti pärastlõunal paadisilla järvepoolsest otsast Teise maailmasõja aegse käsigranaadi, mis kohale kutsutud demineerijate sõnul oli toimiv. Kuna granaat lebas järve põhjas kohas, kus aktiivselt ujutakse ja vette hüpatakse, võinuks kõik ka teisiti minna. Kuna merevesi on sageli külm aga ilm soe, koguneb Klooga järve juurde järjest rohkem rahvast, sealhulgas lapsi. Siit hoiatus – tundmatute esemetega tuleks olla ääretult ettevaatlik ning lõhkekeha kahtlustades hoida sellest eemale ja helistada 112.

Ühisgümnaasiumi fassaad on uuendatud. Koidu tänava remondilõigul pannakse viimaseid kive. Jõe tänava korvpalliplats on saanud uued jooned.

 

Neljapäev, 2.august:

Linnavalitsuse sotsiaaltöötalitus võtab tänasest inimesi vastu linnavalitsuse I korrusel, notarist vabanenud ruumes. Notaribüroo sissepääs on linnavalitsuse hoone Uue tänava poolses küljes.

Harju Elekter ehitab Haapsallu päikeseelektrijaama, kirjutas Lääne Elu. Haapsalu päikesejaam on Harju Elektri esimene. Päikesepaneele on küll varem paigaldatud (Soomes ja Eestis, võimsus kokku 320 kilovatti), aga seda tootmishoonete katustele või fassaadidele. Päikeseelektrijaama ehitus algas nädala eest, mil töömehed paigaldasid põrgukuumuses esimesed metallraamid, kuhu hiljem kinnitatakse üle 2700 päikesepaneeli – kõik suunaga lõunasse ja 35kraadise nurga all, mis püüab Eesti oludes päikest kõige paremini. Toodetavast elektrist peaks piisama kuni 500 korteri aastase elektrivajaduse katmiseks.

Äikesetormi ajal murdus Jõepargis mitu puud. Välk lõi Kumna lähedal elektriliini.

 

Reede, 3.august:

Pärast suvepuhkust esimese, järjekorras 501. Keila Lehe esiküljel on pildireportaz MyFitnes Madness Race takistusjooksust. Ei saa Keila leht rääkimata jätta kuumast ilmast. Aga uudistes on veel juttu rahvusvahelisest noorteprojektist ja Klooga järvest leitud granaadist. Kahel küljel jagavad lehetegijad oma puhkusemuljeid. Reklaamikülgedel on lühike Elroni teade, et 4.ja 5.augustil on raudtee remonditööde tõttu rongid Pääsküla ja Keila vahel asendatud bussidega. Ja alates 6.augustist on tööpäevadel kella 10.30-st kuni kella 21-ni asendusbussid samuti Keila-Pääsküla lõigul. Tegija on Rein Kahro.

Linnavalitsus maksis sotsiaaltoetusi summas 423,60 eurot.

Linnavalitsus likvideeris Keila Kooli haldusosakonna juhataja ja tehniku ametikoha ning lõi juurde ühe autojuhi  ja pool õpilasnõustaja ametikohta.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa kaugküttetorustiku ehitamiseks Põhja tänava, Põhja tn 10b ja Põhjakaare tn 3 kinnistutel, LNG gaasiterminali ja gaasitorustiku ehitamiseks Paldiski mnt 21 kinnistul ning ehitusmaterjalide kaupluse, laohoone ja kaupluse teenindamiseks vajalike rajatiste ehitamiseks Põhjakaare 3 asuval kinnistul . Kasutusluba anti ajutisele moodullasteaiale Luha tn 1 // Pae tn 2 asuval kinnistul ning Haapsalu maanteele Jaama 8 hoone tarbeks ehitatud olmekanalisatsiooni-, külmavee- ja sadevee-kanalisatsiooni torustikule.

Linnavalitsus kehtestas Keskväljak 8 kinnistule  ning lähiala detailplaneeringu, millega on kinnistule määratud ehitusõigus, maakasutus- ja ehitustingimused kuni 3-korruselise äri-eluhoone ehitamiseks. Keskväljak 8 asuvale 1100 m² suuruse krundi kasutamise sihtotstarve 70% korterelamu maa, 30% ärimaa. Lubatud on ehitada 1hoonete suurima ehitusaluse pinnaga I korrusel 340 m², alates II korrusest 400 m². Suurim hoonestuskõrgus 11,5 m (abs 47,1 m), korruseid maksimaalselt 3 maapealset ja 1 maa-alune kusjuures  I korrus on äripindade jaoks (kuni 2 äripinda), II ja III korrus on korteritele (max 12 korterit); sõiduautode parkimiskohti kuni 14 (1 koht korteri/äripinna kohta).

Linnavalitsus andis otsustuskorras reklaamikandjate paigaldamiseks reklaami eksponeerimiseks viieks aastaks kokku 2640 euro eest aastas Prisma NET OÜ-le kasutusse Keila linnale kuuluvad tänavarajatise osad Haapsalu mnt 57a kinnistu kõrval bussipeatuse lähedal haljasala nurgas,  Haapsalu mnt 10 kinnistu kõrval bussipeatuse lähedal, Paldiski mnt ja Ehitajate tee nurgal Paldiski mnt 17 kinnistu kõrval haljasalal ning Piiri tn ja Põhja tn nurgal Piiri tn 5 kinnistu kõrval haljasalal. Nende alade kasutusse andmiseks korraldas linnavalitsus juuli alguses eelläbirääkimistega pakkumise, kuid kahjuks ei esitanud keegi nõuetele vastavat pakkumist ning 20.07.2018 tunnistas Keila Linnavalitsus eelläbirääkimistega pakkumisel nimetatud linnavara kasutusse andmise nurjunuks ja otsustas anda eeltoodud vara kasutusse otsustuskorras.

Keila JK kohtub koduväljakul  FC Flora U21-ga.

 

Laupäev, 4.august:

Alates nädalavahetusest muutub Läänesuuna reiside sõiduplaan. 4. ja 5. augustil on raudtee remonttööde tõttu rongid Pääsküla ja Keila vahel kogu päeva ulatuses asendatud bussidega. Ka tööpäevadel alates 6. augustist on asendusbusside kasutamine vajalik, Pääsküla-Keila lõigul on need kasutusel alates kella 10:30-st kuni kella 21-ni. Juhime tähelepanu, et rattaid asendusbussidega transportida ei saa.

 

Pühapäev, 5.august:

Ohtu kalmistul on kalmistupüha.