« Tagasi

27.nädal 2018

 

Esmaspäev, 2.juuli:

Elanike register: Keila linna elanike arv on 1.juuli 2018 seisuga 9991. Kuu aega varem oli elanike arv 9967. Elanike registri andmel registreeris end juunis Keila elanikuks 52 isikut, Keilast mujale 34 isikut. Sünde registreeriti 15, surmi 8.

Võttis aega, mis võttis, aga Jõe tänava skatepargil on aiad ümbert ära võetud ja rambid on kasutamiseks avatud.

Keila linnavalitsuse kodulehel avanes eraldi leht Keila linnast kõnelevate videolõikude eksponeerimiseks.

 

Teisipäev, 3.juuli:

Tänasel kirikuvalitsuse istungil kinnitati Keila Miikaeli koguduse õpetajaks seni Saksa Lunastaja kogudust teeninud Arnd Matthias Burghardt, kes asub teenistusse alates 1. augustist. Keila Miikaeli koguduse senine õpetaja Marek Roots asub teenima abiõpetajana EELK Tartu Pauluse kogudust. Koos temaga lahkub Tartusse ka abikaasa Pirjo Roots, kes tegutses koguduse sekretäri ja pühapäevakooli juhina.

Koidu tänava remonditööde käigus pandi esimene asfaldikiht.

 

Kolmapäev, 4.juuli:

Vasara 8 ees taasavati tenniseväljak. Esimesed löögid tegid linnavolikogu esimees Tanel Mõistus ja linnapea Enno Fels. Samas kõrval jooniti uuesti ka korvpalliväljak. Pildid.

 

Neljapäev, 5.juuli:

Varahooldus alustas üheksa uue pingi paigaldamist Jõeparki.

Reede, 6.juuli:

Keila Linnavalitsuse 35. Istungil loobus linnavalitsus isikule hooldaja määramisest ja selle eest hooldajatoetuse määramisest, kuna pidas seda põhjendamatuks.  Sotsiaaltoetusi maksti kokku summas  329,51 eurot. Linnavalitsus volitas sotsiaaltöötajat esindama Keila linna eestkostetava  nimel  eluruumi kohta sõlmitud üürilepingu tähtaja muutmiseks ning esindama riigiasutuses.

Linnavalitsus kinnitas Keila Ühisgümnaasiumi arengukava  aastateks 2018-2021. Keila Ühisgümnaasiumi arengukava 2018-2021 eelnõu avaldati Keila linna veebilehel, linnavalitsuse kantseleis ja Keila Ühisgümnaasiumi veebilehel.  Muudatusettepanekute esitamise tähtaeg oli 22. juuni 2018 ning arengukava  2018-2021 eelnõu avalik arutelu toimus 28. juunil 2018 kell 18.00 Keila Linnavalitsuse saalis. Avalikustamise käigus ja avalikul arutelul täiendavaid muudatusettepanekuid ei esitatud.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Haapsalu mnt 1 asuvale  1027 m2 suurusele elamumaa kinnistule  elamu laiendamise projekti koostamiseks. Kinnistul asub ehitisregistri andmetel 1960. aastast elamu, mis on ehitusaluse pinnaga 231 m2, pööningu- ja 2 elukorrusega, kõrgusega 9,6 m ning 8 korteriga. Kinnistusraamatu järgi on kinnistul 11 korteriomandit. Projekteerimistingimuste taotleja soovib tingimusi pööningukorrusele 3 korteri ehitamiseks, hoone terviklikuks renoveerimiseks ja energiatõhususe parandamiseks.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa ridaelamu püstitamisel Kalda põik 14, 16, 18 ja 20 kinnistutel.

Linnavalitsus võttis vastu ja suunas ajavahemikul 18.augustist kuni 2.septembrini 2018 avalikule väljapanekule  Tuula tee, Raba tänava ja Ülesõidu tänava ning Ringtee tänava vahelise ala detailplaneeringu, millega on kavandatud Ülesõidu 41 kinnistule 19 üksikelamukrunti (suurustega vahemikus 904…1448 m², keskmise suurusega 1115 m²), 4 kaksikelamukrunti (suurustega vahemikus 1171…1643 m²) ja 2 tänavakrunti ning jätkuvalt riigi omandis olevale maale 1 tänava- ja 1 haljasala krunt (park), ja anda detailplaneeringuga kavandatud uutele tänavatele nimedeks: Jumika tänav, Muraka tänav ja Kopra tee.

Linnavalitsus tunnistas riigihankel "Keila linna üldplaneeringu koostamine ja keskkonnamõju strateegiline hindamine" edukaks Osaühing Entec Eesti  ja Estonian, Latvian & Lithuanian Environment OÜ ühispakkumus kui vastavaks tunnistatud pakkumuste hulgast majanduslikult soodsaim pakkumus pakkumuse maksumusega 108 820 eurot, millele lisandub käibemaks 20%. Kokku kvalifitseeriti neli pakkumist.

Linnavalitsus otsustas korraldada riigihanke avatud hankemenetluse Keila Keskpargi rekonstrueerimiseks e-menetlusena ning määras  riigihanke eest vastutavad isikud ja moodustas vastava komisjoni.

 

Laupäev, 7.juuli:

Eesti Interpreetide Liidu EV100-le pühendatud kontserdisari "Teekond" jõudis täna Keila jaama, kus esines puhkpillikvintett "Estica" koosseisus Anna Kelder (flööt), Heli Ernits (oboe), Helena Tuuling (klarnet), Meelika Mikson (metsasarv), Rene Sepalaan (fagott). Kavas oli Kreek, Eller, Tamberg, Härma, Kunileid, Vinter. Samuti Pärt Uusbergi just selleks konterdisarjaks loodud "Aegade tagant kostub", mida täna oli esimest korda kuulama tulnud ka autor ise. Kontsert läks täismajale. Vaata pilte. Teekond on EV100 raames toimuv kahte puhkpillikvintetti ühendav kontsertsari, mis leiab aset 4.-8. juulini 2018 erinevates Eesti raudteejaamades. „Teekond" sümboliseerib liikumist ja muutumist nii ruumilises kui ajalises plaanis. Eesti Vabariigi kasvamine ning arenemine 100 aastaseks on olnud pikk ja keeruline teekond. Nii on olnud ka eesti muusika pidevas liikumises ning täiustumises. Kavas eesti helilooming, alustades Heino Ellerist, Cyrillus Kreegist ja lõpetades tänapäeva heliloojatega, mille hulgas kolm spetsiaalselt antud kontsertsarjaks kirjutatud uudisteost Pärt Uusbergilt, Liina Sumeralt ja Liisa Hirschilt.  Järgmised kontserdid on täna õhtul Estical Tapa jaamas, kuhu Keilast saadeti ka tervitused kaasa ning Vanemuise Kvintetil Tartu jaamas. Homme kell 19:15 on Valga raudteejaamas Kontsert-etendus.

Ohtu tee 2 avatakse kauplus Tuba&Taburet. Omanikud:" Soov luua hubast, mõnusat maakodu hõnguga kohta, kus suvel hõljuvad akende ees pitskardinad ja talvel on ruum täis piparkoogilõhna on saanud teoks. Meie valikust leiate erinevas stiilis taaskasutatud mööblit. Lisaks pakume sisustuselemente nii tuppa kui õue."

43. Eesti omavalitsuste suvemängudel Haapsalus tuli omavalitsusjuhtide võistlusel abilinnapea Timo Suslov 14.kohale.  Naiste võrkpallis tuli Keila naiskond 7.kohale, mehed tulid 6.kohale.Mälumängus saadi 3.koht. Keila sai linnade arvestuses 5.koha, üldarvestuses 27.

 

Pühapäev, 8.juuli:

MK Viik korraldab tervisekeskuse parklas Tänavakorvpalli turniiri Keila Open 2018 – 3X3 EM etapi. Kohale on oodata tänavakorvpalli koorekihti kuna võitja saab pääsme Tallinn Openile. Amatööride arvestuses esikoht MT Viik Sport. Teine Combimill ja kolmas U18 poisid Supersonic. MT Viik Sport koosseis Ove-Kristjan Kallas Georg Tambre Andre Reinart Marko Viik.

Keila JK esindusmeeskond võitis võõrsil FC Levadia U21 3:1.