« Tagasi

21.nädal 2018

 

Esmaspäev, 21.mai:

Keila Linnavalitsuse II korruse saalis oli Korteriühistute infopäev. Teemad: Kredex toetusprogramm – ettekandja Kredex nõustaja Igor Onkel (100 milj lisaraha eraldatud); Naabrivalve ja politsei; Heakord - järelevalvespetsialist Uno Paas.  Lisaks, et Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) annab toetust jäätmemajade ehitamiseks.

Õhtupoolikul oli Vikerkaare lasteaia Vikerkaare maja õueala täis kilkeid, naeru ja liikumist. Toimus traditsiooniline perespordipäev „Mudilase Olümpia 2018". Sisehoovis oli 6 spordiala noorematele lastele ja õuealal 6 spordiala suurematele lastele, mida lapsed koos vanematega läbisid. Kokku osales 154 last ja 213 saatjat. Sportlik õhtupoolik rõõmustas kõiki! Tänusõnad kõigile osalejatele ja korraldajatele!

Vikerkaare lasteaias esinesid 5-7a lastele kontserdiga Keila Muusikakooli õpilased. Kõlasid kaunid muusikapalad ja tutvustati erinevaid pille. Aitäh tublidele esinejatele, muusikakooli õpetajatele ja kuulajatele.

Muusikakoolis toimunud kontserdil esines Zhi Chen. Kavas oli Schumann, Tan Dun, Maurice Ravel.

Õmblusettevõte Protten sai 25-aastaseks.

Sotsiaalkeskuses avati keskuse ringide aastanäitus Vahva.

 

Teisipäev, 22.mai:

Noortekeskuse ette jõudis betoonist lauatenniselaud.

2018. aasta liikumiskaartide järgi sai Vikerkaare Lasteaia kõige sportlikuma rühma tiitli Pipi rühm, kes sai tuusiku vabalt valitud sportliku tegevuse läbiviimiseks. Kuna Pipi rühm suundub aga kooli siis spordiahv Jo-Jo läks Muumi rühma. Pisikese Jo-Jo võitis endale Tuhkatriinu rühm, kellel oli kõige rohkem osalejaid Mudilaste Olümpial.

Harju Maakonnaraamatukogus on raamatunäitus "Lähme lilli vaatama".

Keila Linnavolikogu kultuurikomisjoni koosoleku päevakorras oli             Keila linna arengukava aastateks 2013 – 2025 tegevuskava muudatuste ja eelarvestrateegia heakskiitmine ja avalikustamine. sotsiaalkomisjoni päevakorras oli lisaks arengukavale ka puuetega inimeste eluruumi füüsilise kohandamine teenuse taotlemise ja määramise kord.

 

Kolmapäev, 23.mai:

Keila korvpallikooli 2006 ja 2008 poistel oli hooaja lõpetamine SOS Lasteküla staadionil.

Kultuurikeskuses avanes Keila Päeva ajaks avatud keskuse tarbekunstiringide näitus. Pildid.

Harjumaa muuseumis oli täna Keila kihelkonna looduslike pühapaikade teabepäev. Inimesi kutsutakse teada andma oma lähiümbruse pühapaikadest. Muinsuskaitseameti koordineerimisel toimuva looduslike pühapaikade uuringus on olulised nii pühapaigad ise - nende asukoht ja seisukord, kui ka selle pühapaigaga seotud pärimused. Looduslikud pühapaigad on kohad ja maastikud, kuhu on ande viidud, kus on ravitud, suheldud vaimolenditega, kogetud erilisi kogemusi. Need on kohad, mida on peetud pühaks, millega on inimestel vaimne ühendus ja millel on usuline või rituaalne tähendus ja/või funktsioon. Need võivad olla üksikud puud, puuderühmad ja metsad, allikad, jõed, ojad vm veekogud, erinevad maastikuvormid nagu künkad, orud, pangad, kivid, aga ka suuremad maa-alad. Neist kohtadest on toodud tervendavaid elemente: allikatest vett või muda, puudelt koort, pühadelt aladelt jõustavaid taimi. Pildid.

Uus-Paldiski maantee ääres, veepuhasti lähedal asfalteeritakse jäätmejaama tarvis plats. Täna Keilas - ehituste aeg. Paldiski maantee majade vahele valmib mänguväljak, tellingutes on Haapsalu maantee 31 ja Keila Ühisgümnaasiumi hoone. Koidu tänav on uuendamiseks üles kaevatud ja Raudteejaamas on vahetatakse I tee relsse.

Keila Kooli I klassidel on täna õuesõppepäev.

Harju KEKis oli Töötukassa korraldatud Lääne-Harju tööandjate teabepäev. Jutuks on töötukassa teenused tööandjale töötajate värbamisel, Töötukassa toetused tööandjatele, võimalused töötava inimese koolitamiseks töötukassa abiga ning sõiduautode ja töötajate tervise edendamise kulude maksustamine.

Harjumaa Muuseumi õuel ja Jõepargis oli linnulaulu kuulamise õhtu. Külas oli ornitoloog Aarne Tuule.

Keila Muusikakoolis andsid  kontserdi õp. Eva Teppo klaveriõpilased ja õp Rait Eriksoni trompetiõpilased.

Keila Linnavolikogu keskkonnakomisjoni koosoleku päevakorras oli Keila linna arengukava aastateks 2013 – 2025 tegevuskava muudatuste ja eelarvestrateegia heakskiitmine ja avalikustamine, Vesiveski I kinnistu ning lähiala detailplaneeringu vastuvõtmine ning maa munitsipaalomandisse taotlemine.

Korrakaitsekomisjon arutas Keila linna arengukava aastateks 2013 – 2025 tegevuskava muudatuste ja eelarvestrateegia heakskiitmist ja avalikustamist.

 

Neljapäev, 24.mai:

Keila Leht kutsub Keila Päevale! Esileht kõneleb saja tamme pargi sünnist. Uudiste rubriigis on juttu ENSTO tehase(virtuaal)tuurist, Sõbralt Sõbrale kaupluse kolimisest Keskväljakule,. Raahe koguduse koori kontserdist, muuseumiööst, Viimsis toimuvast Harjumaa laulu- ja tantsupeost, soojatoru ehitusest, raudteeremondist. Pikemana on Ester paap lahti kirjutanud Keila ja Barsbütteli 25-aastasest sõprusest. Tegija on kontserdil "Tähed Keilast 2" esinev Kärt Tomingas

Täna käisid Vikerkaare maja Pipi ja Naksitrallide rühm Laulasmaa XI Rahvatantsupäeval, kus osalesid lasteaialapsed Harjumaalt, Läänemaalt ja Lääne-Virumaalt. Pidu algas rongkäiguga. Ilm ja tantsijate meeleolu olid suurepärased. Aitäh muusikaõpetaja Aunele, kes lastele tantsud õpetas.

FC Flora U21 võitis kodus mängides  Keila JK 10:1.

Linnavolikogu rahanduskomisjoni koosoleku päevakorras oli Keila linna konsolideerimisgrupi 2017. aasta majandusaasta aruande kinnitamine, Keila linna 2018. aasta majandusaasta I lisaeelarve, Keila linna arengukava aastateks 2013 – 2025 tegevuskava muudatuste ja eelarvestrateegia heakskiitmine ja avalikustamine, Puuetega inimeste eluruumi füüsilise kohandamine teenuse taotlemise ja määramise kord, Omafinantseeringu tagamine, Osaühingu Varahooldus osa müük Aktsiaseltsile Keila Vesi ning Osaühingu Keila Tervisekeskus Keila Hariduse Sihtasutusele kuuluva osa ostmine.

 

Reede, 25.mai:

Keilasse saabusid välisdelegatsioonid sõpruslinnadest Birstonasest, Huittisest, Keravalt ja Barsbüttelist, lisaks partnerlinnast Callingtonist.  Kuna Keila ja Barsbüttel tähistavad oma sõpruse 25.aastapäeva, kinkisid Barsbütteli sõbrad ja 25 aastat tagasi Keila linna juhid olnud inimesed Keila linnale kumbki oma pingi, mis täna Keskväljakule üles pandi ja külaliste juuresolekul lina alt vabastati. Vaata pilte.

Tallinna Lillefestivalil on väljas ka Keila sõpruslinn Kerava. Kerava platsi ehitasid-istutasid Ulla Erikssson ja Milla Kosonen, abiks oli planeerija Jouni Väänänen. Festivali avamisel kõneles ka Kerava linnapea (kaupunginjohtaja) Kirsi Rontu. Pildid.

Toimus Titeralli. Ette seatud rekordiline eesmärk , 100 osalejat, sai ületatud topelt. Keila Titerallil 2018 anti välja 205 registreerimisnumbrit. Osalejaid oli ka Keilast kaugemalt. Korraldajad on Hiirekese Perekeskus, Kultuuriguru, Vanemakoolitused.ee, Keila terviseks, Keila linn, abiks on Keila Kooli 10E klassi õpilased rekreatsioonikursuse praktikana (juhendaja Jaanus Väljamäe) . Titeralli auhinnad panid välja: Keila linn, Keila tervisekeskus, Keila Kultuurikeskus, Keila Noortekeskus, Hiirekese Perekeskus, Unekool, Käsitöösalong Vaarikas Vahukoorega, Laulustuudio Margarita ja lapsed, vanemakoolitused.ee , netikink.e, teejakohvipood.ee, mia24.ee ja notes.ee. Sündmust kajastas ETV Aktuaalne Kaamera. Vaata pilte.

Miki lasteaia vanade hoonetega tulid hüvasti jätma endised töötajad ja lasteaia vilistlased - alates selle maja esimestest lastest kuni nendeni, kes lõpetavad juba uues majas. Kontserdi andsid ka vilistlased. Tänutaldrikud said endised juhatajad. Lasteaia juhataja Lenne Nõu luges ette 70-ndatest pärit aruannet, kust tuli välja, et juba siis ei vastanud hoone tollastele nõuetele. Lõpuks tehti hoonele suur kalli, mis võeti drooniga pildile. Uue hoone ehituse algus selgub pärast ehituslepingu sõlmimist. Majas sees aga on juba tunda pakkimise hõngu. Vaata pilte.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimuste Jaama tn 10 Keila Lasteaed Miki nimivoolu suurendamise projekti koostamiseks.

Äripäeva lisa Gentelman persoonilugu on Keila linna Teenetemärgi nr 11 kavalerist, Harju Elektri nõukogu esimehest Endel Pallast.

 

Laupäev, 26.mai:

Keila Päev.

Keila linnaks nimetamise 80.aastapäevale pühendatud kogupereüritus ja laat Keila kesklinnas. Avatud oli laat, tegevused Keskväljaku pealaval ja Keskpargis lastelaval. Kell 10.40 avas Keila linnaorkestri tervitusmäng saabuvatele rongidele ja jalgrattahooaja. Päeva avas pealaval kell 12.00 Keila linnapea Enno Fels ja lendu lasti 100 sinist-valget õhupalli. Suurim sündmus oli kontsert Tähed Keilast 2. Õhtu peaesineja oli Swingers. Päeva lõpetas ilutulestik. Päeva juht oli Rohke Debelakk. Vaata pilte: Album 1 , Album 2 , Album 3

Keila Päeva ajal toimus nostalgiakontsert "Tähed Keilast 2", kus esinesid Keilaga seotud head ja veel paremad muusikud. Esimene samalaadne kontsert toimus Keila Päevadel 2003.aastal. Esinesid KÄRT TOMINGAS, KÜLLI-KATRI KIRBER (ESKEN), KATE (KATRIN MANDEL), ANNA PÕLDVEE, STEN HEINOJA, SULEV SIMANSON (ANS. „JOKKER"), TOOMAS VAVILOV, PEARU PAULUS, PEETER VOLKONSKI, IVAR KANNELMÄE, REIN LAANEORG – ALLAN LADVAS – MIHKEL KASENÕMM ehk („POLYPHONI" ESIMENE KOOSSEIS), MAIT MALTIS, RAIMO AAS (KARLSSON), JAN UUSPÕLD (ANS, „LUXURY FILTERS"), LOORE MARTMA, AIVAR PAULUS, LIISI KASENÕMM, KRISTJAN KANNUKENE, AARE LEPIKSAAR - SILVER LAADOGA - KRISTO OTTER (ANS."THE NYMPH"), KERDO MÖLDER (ANS. „RESPEKT"), KRISTJAN SARAPUU (ANS."EMILI"), KALLE KASK (ANS."MR. FREE") ja enamus perekond TEPPO-st. Lisaks olid kaastegevad külalismuusikud  Margus Kappel- klahvpill ja Indrek Tetsmann – löökpillid. Kunstiline juht on Margus Minn. Vaata pilte.

AS Harju Elekter korraldab juubeliaasta (Harju Elekter 50) raames 3 kuud kestva käimisvõistluse "Energialaks". Võistlus algas Keila päeval ning lõpeb Keila Lauluväljakul 26.08.2018 toimuva Harju Elekter 50 juubelipeoga.

Keila päeva kandlehommikul sai osaleda väikekandle õpitubades (eraldi grupid algajatele, edasijõudnutele ja lastele (7-12a)), esineda Keila päeva laval, süüa imelist lõunat Wilhelmine kohvikus ning seejärel nautida Keila päeva laadamelu ja kontserte.

Päeva kajastas ka Kanal 2 „Reporter". link.

Kauplus Sõbralt Sõbrale avas oma uue kauplus keskväljakul, endistes Postimaja ja Piljardiklubi ruumes.

Keila JK U.10 poisid alustasid  eestikate mängudega, kui Raasikul kohtuti kohaliku FC Jokeri, FC Kose ja Rae Spordikool Kaleviga. Lõpptulemuseks kaks võitu ja viik

Harju maakonnaraamatukogu Ettelugemishommikul loeti Inga Lunge raamatut "Nupukas Nora".

Lisaks Keila Päevale osales PartnerAkro laupäeval ka KevadAkro 2018 sportakrobaatika võistlustel. Koju toodi Laste A (11-15aastased) klassis 2.koht.

 

 

Pühapäev, 27.mai:

Toimus Keila linna kiirmaleturniir 2018 - EV 100 sari. Harju Elektri saalis oli kohal 60 maletajat, nende seas ka enamik Eesti tippudest, lisaks kõrge reitinguga maletajad Venemaalt. Kõrgeima reitinguga oli Maxim Turov (2637) Venemaalt, kes võitis turniiri (6,5p).  2.-5. Kohta jagasid Aleksander Volodin (MA Vabaettur), Kirill Chukavin (Tallinna MK), Georg Aleksander Pedoson (MA Vabaettur) ja Andrei Šiškov (Tõnu Truusi MKK) [5,5p]. Vaata pilte.