« Tagasi

19.nädal 2018

Esmaspäev, 7.mai:

Keila Kultuurikeskuses avati Tiina Tarve , Tõnu Talve ja Ahto Laadoga piltide näitus Keilas asuvatest objektidest. Vanim pilt on Tiina Tarve 1995.aasta pilt, uusim Ahto Laadoga selle talve maal. Näitus on avatud jaanipäevani. Pildid.

Raamatukogu Oranžil seinal näitus "Lapivaip 100. Minu Eesti täna". 100 m lapivaip on kingitus Eestimaa inimestelt Eesti Vabariigi 100. juubeliks. Näitus on väljas ka Keila Sotsiaalkeskuses ja Keila Kultuurikeskuses kuni 8.juunini. Pildid.

Harju Maakonnaraamatukogus on avatud sarja „Minu Kogu" raames Eve Selisaare miniserviiside näitus.

 

Teisipäev, 8.mai:

Vikerkaare Pääsupesa rühmal oli spordipäev.

 

Kolmapäev, 9.mai:

Harju Maakonnaraamatukogu lastetoas on Miki lasteaia Poku rühma fotonäitus "AVASTAME KEILAT".

Muusikakoolis andsid kontserdi Liis Mäevälja saksofoniõpilased.

Alexela korvpalli meistriliiga poolfinaalmängul AVIS UTILITAS Rapla ja Tartu Ülikooli vahel toimus järjekordne G4S Noorteliiga Viskekahuri võistlus. U18 noormeeste seas krooniti võitjaks Keila Korvpallikooli mängija Norman Rüütsalu.

Keila Kool andis oma kodulehel teada, et igal aastal toimuval Harjumaal koolide omaloomingukonkursil olid Keila Kooli  õpilased loominguliselt aktiivsed ning rõõmustada saab kahe ilusa tulemuse üle. 7.-8. klasside arvestuses võitis 8.b klassi õpilane Tähte Paalaroos I koha ning 8. h klassi õpilane Nastja Pispanen jagas II-III kohta omaloomingulisel luulekonkursil. Õpilaste aineõpetaja on Tiina Murdla.

Koolis toimus Pargimaja kevadkontsert.

Keila koolis oli Haridus-ja Teadusministeeriumi haldusjärelevalve õiendi avalik tutvustamine. Järelvalve Keila Kooli suhtes ei ole veel lõpetatud, kuid esimene osa on valmis ja Tartust tulevad tippspetsialistid seda tutvustama.

 

Neljapäev, 10.mai:

OÜ Loodusprojekti arhitektid eesotsas Kersti Lootusega tutvustasid kaugele nad on Keskpargi rekonstrueerimise projektiga jõudnud.

Keila Kooli lipuväljakul oli heategevuslik Teatejooks. Osales ligikaudu 500 Lääne-Harju koolilast, ainuüksi Keila Koolist osales 25 võistkonda. Teatejooks on heategevusüritus, mille eesmärk on toetada õnnetuse või haiguse läbi liikumisvõime kaotanud laste ravi. Annetused lähevad Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele, kus liikumisvõime kaotanud lapsi südamlikult ja pühendumusega ravitakse ning paranemiseks, kasvõi väikeste tibusammudega, lootust antakse. Haapsalu arstide, füsioterapeutide ja massööride käe all käib igal aastal ravi saamas 350-400 väikest patsienti, samuti täiskasvanud patsiente. Pildid.

Sipsiku maja eripedagoog Maria, kes viibis 3 kuud MTÜ Mondo saadikuna ühes Keenia erikoolis, rääkis oma elamustest lasteaia töötajaskonnale.

Algas Keila Ühisgümnaasiumi fassaadi remont.

Keila Korvpallikooli U16 meeskonna tee Eesti meistrivõistluste play-offis tõusis püsti veerandfinaalis Raplamaa vastu. Kahe võiduni mängitavas seerias olid vastased kindlalt 2:0 paremad, mängud lõppesid skooridega 94:72 ning 90:69. Kui esimese mängu kaotuses peame süüdistama peamiselt enda väga viletsat valmisolekut ning nõrka esitust, siis teises mängus olid raplakad lihtsalt meist paremad. Langesime siiski võideldes ja kokkuvõttes ei olegi 5. koht peale üle kivide ning kändude kulgenud hooaega kõige hullem. Keila värve kaitsesid sellel aastal: Kristen Kasemets, Marcus Lenk, Juss Joosep Jaagu, Herman Nikolajev, Sten Strelkov, Mark Dzotsenidze, Ralf Rico Graudin, Karl Maarek Kokser, Norton Reintam, Ants Kristjan Kalmus, Cristopher Lenk ning Erik Makke.

Muusikakoolis andsid kontserdi Tiina Kalveti klaveriõpilased

 

Reede, 11.mai:

Keila Lehes: esiküljel Siilist. Uudistes puude istutamisest, Veskitammi liiklussõlme ehitusest, Keila Vesi uuest juhatuse liikmest, linnavaadetest maalidel, Titerallist, sajast meetrist lapivaibast, Nuputa 3.kohast, kirsialleest. Keila leht trükib ära Tiiu Billeri luuletuses Keilale, sünnipäevaks. Sipsiku maja eripedagoog Maria Tomson räägib oma kolmekuulisest MTÜ Mondo lähetusest Keeniasse. Tegija on Ivar Kannelmäe.

Keila linnavalitsuse istung 11.mail 2018

Linnavalitsus andis välja volitused eestkostja ülesannete täitmiseks ametiasutustes.

Linnavalitsus moodustas komisjonid  viimaks läbi konkursid Keila Lasteaed Vikerkaar direktori, Keila Noortekeskuse direktori ja Keila Ühisgümnaasiumi direktori vaba ametikoha täitmiseks.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa kaugküttetorustiku ehitamiseks Paldiski maantee,  Paldiski mnt 28d, Paldiski mnt 28f, Piiri tn 5, Piiri tänava, Vasara tn 12 ja Vasara tn 16 kinnistutel.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Ülejõe tee jalgtee projekti koostamiseks reformimata riigimaa ja Kalda põik 5a kinnistule. Põhiprojekti eesmärk on parandada Ülejõe teega piirnevate kinnistute elanike ligipääsu kesklinnale.  Planeeritud jalgtee pikkuseks on ca 190 meetrit, alates Ülejõe teest kuni Kalda põik jalgteeni. Jalgtee sisaldab jalakäijate silda üle Keila jõe pikkusega ca 36 m.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa Kumnas ja Tutermaal kogutavate reovete pumpamiseks survekanalisatsioonitorustiku kaudu Keilas Uus-Paldiski mnt 2 kinnistul asuvasse reoveepuhastusjaama.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa  tootmishoone, alajaama, vee- ja soojustorustiku   ehitamiseks Keki tn 5 asuval  kinnistul. Korralduse eelnõu eesmärgiks on ehitusloa väljastamine tootmishoone, alajaama, vee- ja soojustorustiku   ehitamiseks.  OÜ Moodul Projekt  omaniku esindajana   taotles ehitusluba konteinermajade tootmishoone, alajaama koos maakaabliga, veetorustiku ja soojustorustiku ehitamiseks Keki tn 5 kinnistul ja Keki tänaval. Projekteeritud tootmishoone koosneb kontoriosast ja tootmistsehhist. Tootma hakatakse konteinermaju. Tootmises kasutatakse enamasti puitu jms materjale, mille jäägid ei ole keskkonnale ohtlikud (nt saepuru kartongi, kipsi  ja kivivilla jäätmed), mis utiliseeritakse jäätmete kogumispunktis Kontori osa on. kahekorruseline, tootmistsehh  ühekorruseline. Tootmishoone kandekonstruktsioonid ja kontoriosa vahelagi on raudbetoonist, katusekandjateks on tootmistsehhi osas terastorudest fermid, kontoriosas terastalad. Katused kaetakse PVC plaatide või rullmaterjaliga. Välisseinad on ette nähtud mitmekihilistest teraspaneelidest. Tootmishoone kasulik pind on ca 3500 m², hoone pikkus on 130 m, laius  40 m ja kõrgus  9.8 m. Ehitatava alajaama ehitusalune pinnaga  14 ruutmeetrit on projekteeritud kinnistu läänepoolse piiri äärde.  Veetorustiku pikkus on 7,2 m ja soojustorustiku pikkus 20 meetrit. Ehitusprojekti koostas Moodul Projekt OÜ. Hoone projekti kooskõlastas.   Entek.  Tingimustega kooskõlastasid projekti Telias Eesti AS ja Päästeameti Põhja päästekeskus. Esitatud tingimused kantakse ehitusloale.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa Ohtu tee 4  kinnistul asuva hoone laiendamiseks ning kasutusload ehitise laiendamisel Tallinna mnt 7 ja üksikelamu püstitamisel Sopsu-Tooma 4 kinnistul.

Linnavalitsus väljastas korduva reklaami paigaldusloa 1Partner Kinnisvara Tallinn OÜ-le reklaami paigaldamiseks  Luha 11 kinnistul asuva korterelamu akendeta otsaseinal. Reklaam on nähtav Luha tänavalt ja Tallinn-Paldiski maanteelt ning see ei ole eksitav ega piira sõidukijuhtide nähtavust. Reklaamipind on ühepoolne võrkkangas metallist raamidel suurusega 2,5x4,0 m (10 m²), mis näitab kinnisvara firma logo ja informatsiooni Keilas tegutseva maakleri kohta. Reklaami eksponeeritakse 1.01.2015–31.12.2021

Linnavalitsus tunnistada osaliselt kehtetuks oma 27.04.2018 korralduse nr 141 „Riigihanke "Keila Lasteaia Miki uue hoone ehitamine" pakkujate kvalifitseerimine, pakkumuste vastavaks ja pakkumuse edukaks tunnistamine". Kehtetuks tunnistati punkt 1.1, millega kõrvaldati hankemenetlusest pakkuja Haart Ehitus OÜ  ja  punkt 3, millega tunnistati edukaks OÜ Nordlin Ehitus pakkumus. Muudeti ka punkti 4, millega kvalifitseeriti edukaks tunnistatud pakkumuse esitanud OÜ Nordlin Ehitus, registrikood 11966711, hankepassis (vormil 1 ja 2) esitatud kinnituste kontrolli tulemusel, jättes sellest punktist välja sõnad „edukaks tunnistatud pakkumuse esitanud aktsiaselts".

Keila Koolis on täna III Heino Kaljustele pühendatud Harjumaa laste- ja mudilaskooride konkurss. Pildid tehtud enne võistulaulmise algust. Keila Koolis osaleb Lastekoor Kadi Härma juhatusel. Õpetaja Kadi Härma on ka konkursi peakorraldaja. Veel võtavad osa koorid Kuusalust, Laulasmaalt, Sakust ja Ruilast. Vaata pilte.

Muusikakoolis andsid kontserdi Pille Karrase kandleõpilased.

Noortekeskuse esisel platsil ja minirämbil koolitus. Ükskõik, kas oled algaja või edasijõudnu, Keerdtrepp jagab lahkelt nippe ja kogemusi!

Toidupank korraldas Selveris toidu kogumise kampaania.

Pargimajas oli II klasside keskustepäev.

 

Laupäev, 12.mai:

Tallinna Kossuliiga Spalding-divisjoni Finaalid toimuvad Tallinna Õismäe Lütseumis. Osalevad: Keila KK, A4 Haldus/Lahe KV, A Le Coq, Hausers/Seesam.

Tervisekeskuses on iluvõimlemisvõistlus Graatsia CUP 2018.

Ettelugemishommikul Harju maakonnaraamatukogus loetakse Margit Sarapiku raamatut "Tudu".

Keilas toimub EDC Estonian Dryland Cup 1. etapp: Keila koertesprint  - koerarakendite võistlus.

Kultuurikeskuses on kontsert Keila Laululaps.

 

Pühapäev, 13.mai:

13. mail toimub viiendat korda Keila Tänavasõit, mis on ühtlasi kriteeriumisõidu Eesti meistrivõistluste teiseks etapiks. Võistlus peetakse Keila terviseradadel. Avaetapp toimub päev varem Tallinnas Lillepi pargis. Esmakordsel korraldatakse ka naiste sõit, kus startida saavad kõik õrnema soo esindajad, kellel puudub eliitratturi litsents. Starti oodatakse ka täiesti algajaid - eesmärk on tuua rohkem naisi jalgrattaspordi juurde. Kohale on lubanud tulla ka naiste jalgrattasõitu propageerivad Püssid. Keila Tänavasõidu raames peetakse ka atraktiivne fixed gear sõit, mis on mõeldud ratastele, millel puudub vabakäik ja pidurid.