« Tagasi

Kaasava eelarve hääletus

Keila Linnavalitsuse komisjon on oma töö teinud. Hääletamisele, mis algab 1. mail kell 8:00 ning kestab 14. mail kella 23:45, valiti järgmised ettepanekud:

  1. Pargipingid linnaruumi: eesmärk on pakkuda Keila linna elanikele võimalust veeta puhkeaega looduslikus keskkonnas, võimaldades neil sportimise/jalutamise puhkehetkedel jalga puhata ja/või ümbrust nautida. Pingil istumine võimaldab nii noortel kui eakamatel taastuda aktiivsest liikumisest ning omavahel suhelda. Pingid oma olemusega annavad lisaväärtuse linnakeskkonna kujundusse. Pinkide kujundus peaks sisaldama elemente, mis suhestus Eesti Vabariik 100 temaatikaga ja seeläbi tekib seostus ka 100 tamme pargi ideega.
  2. Välijõusaal Keila Terviseradadel: terviseliikujate on aastaringne võimalus kasutada väijõusaali Keila Terviseradadel, mis pakub mitmeid võimalusi liikumiseks ja sportimiseks.
  3. Tänavakorvpalliväljaku rajamine Loode-Keila mänguväljakule: Tänavakorvpalliväljak laiendab korvpalli harrastajate hulka ja pakub vabaajategevusi laiale vanusegrupile, alates lastest kuni täiskasvanuteni. Välisväljakud parandavad nii laste kui ka täiskasvanute liikumise ja spordiga tegelemise võimalusi linnas, kutsuvad viibima õues ja on ka kogukonna kokkusaamise kohaks.
  4. Külakiik Keila Jõeparki ning Harjumaa Muuseumi piknikualale välilava ja katusealuse rajamine: külakiik on hea vahend  Keila Jõepargi atraktiivsemaks tegemiseks ning pakub meeldivat sportlikku ajaviitmisvõimalust ja soodustab inimeste sotsialiseerumist. Külakiik on osa eesti rahvakultuurist ja sobib oma olemuselt hästi Jõeparki. Harjumaa Muuseumi piknikualale rajatav välilava koos tantsualaga ning katusealune/väliõppeklass avaks uue võimaluse Harjumaa Muuseumil korraldada väliüritusi ning kontserte ja kasutada katusealust nende poolt lastele korraldatud linnalaagrite ajal ning ühtlasi avaneb võimalus antud katusealust rakendada õuesõppetundideks.

 

Hääletada saab volis.ee keskkonnas.

Hääletuse tingimused:

·         2018. aastal on kaasava eelarve suurus Keila linna eelarves 15 000 eurot.

·         Hääletusel saab osaleda iga vähemalt 16-aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel hääletuse väljakuulutamise kuupäeva seisuga Keila linnas.

·         Iga hääletusel osalev isik saab hääletada ühe ettepaneku poolt.

·         Hääletus viiakse läbi elektrooniliselt 1.-14. mai.

·         Hääletada saab isiklikult, identifitseerides ennast isikutunnistusega või mobiil-IDga.

·         Hääle saab 7. mail 9.00-18.00 ning 8. mail ja 9. mail 9.00-16.00 anda ka hääletuspunktis, mis asub Keila Linnavalitsuses ( I korrusel asuvas inforuumis, Keskväljak 11) kasutades vajadusel töötaja abi.

Keila linna 2018. aasta kaasava eelarve koostamise kohta saab täpsemalt lugeda siit: https://www.riigiteataja.ee/akt/423122017023