« Tagasi

17.nädal 2018

 

Esmaspäev, 23.aprill:

Harjumaa Muuseumis algas Jüripäevanädal.

Täna tähistati mõlemas Vikerkaare lasteaia majas "Raamatu ja roosi" päeva. Iga raamatu toonud laps sai võimaluse seda kaaslastele tutvustada ning valida endale roositeemalise kingituse. Ka Sipsiku maja kõigis rühmades toimusid raamatute üleandmise vestlusringid, kus lapsed tutvustasid raamatut ja siis vahetati see roositeemalise kingituse vastu (külmkapimagnetid, vaasid, pliiatsitopsid, patsikummid, järjehoidjad - kõik õpetajate ühises töötoas valminud). Rõõmu oli nii raamatute kinkijatel kui ka rühmakaaslastel.

Vikerkaare lasteaia Sipsiku maja juurde rajatud parkla on asfalteerimisvalmis. Loodetavasti pannakse asfalt peale veel sel nädalal.

Kultuurikeskuses oli  Kinobuss täispika animafilmiga „Elias ja sügaviku saladus" ja Lauri Lagle film „Portugal".

5 korda kutsus Naiskodukaitse Keila jaoskond kutsub kõiki liikumisüritusele. Toetati kampaaniat "Anname au ", müüdi heategevuslikke sinililli ja pakuti sooja teed.

Vasara tänava vanalt spordiplatsilt olid aiad maha võetud. Valmistutakse tenniseväljaku rajamiseks.

On Koolivaheaeg. Keila Koolis oli arengukava koostamise töökoosolek. Keila Koolis toimusid ka sisseastumiskatsed tulevatele gümnasistidele. Katsetel käis ligi 50 noort.

 

Teisipäev, 24.aprill:

Keila Linnavolikogu otsustas anda Keila linna Teenetemärgi nr 33 Enno Felsile väärika panuse eest Keila linna arengusse 25 aasta vältel. Enno Felsile teenetemärgi andmise poolt hääletas 15-st hääletuses osalenud linnavolikogu liikmest 14. Kokku oli esitatud neli kandidaati. Teenetemärk antakse üle Keila linnaks nimetamise 80.aastapäeva kontserdil Keila Miikaeli kirikus 1.mail.

Enno Fels on Keila linna juhtimises osalenud järjepidevalt 25 aastat. 1993. aastal valiti ta esimest korda Keila Linnavolikogusse. 2004. aastal asus ta tööle abilinnapeana. Keila linnapea on Enno Fels alates 4. septembrist 2012. 2017.aastal toimunud Keila Linnavolikogu valimistel kogus Enno Fels rohkem toetushääli, kui kunagi keegi Keilas on kogunud - 732. 2017. aastal oli Eesti Vabariigi Valitsusel kavas ühendada Keila linn loodava Lääne-Harju vallaga. Täites Keila Linnavolikogu antud ülesannet, oli Keila linnapea Enno Fels linna omavalitsusliku staatuse säilimise teemal mitte ainult peamine kõneisik, vaid ka kõigi teiste tegevuste peamine koordinaator ja korraldaja. Ta tegi seda mitte ainult volikogu ja rahvaküsitlusest selgunult linnakodanike tahet ellu viies, vaid ka iseenda veendumuse kohaselt. Enno Fels on sündinud 6. septembril 1954 Järvamaal Sõrandu külas. 1973. aastal lõpetas ta Paide 1. Keskkooli ja 1981 Tallinna Polütehnilise Instituudi elektriinseneri erialal. 1981-1986 töötas ta Keila Teraviljasaaduste Eksperimentaalkombinaadis tehnikaosakonna inseneri, energeetiku ja peaenergeetiku kohusetäitjana. 1986-2004 töötas Enno Fels Harju Kommunaalettevõtete Kombinaadis, hilisemates vormides Harjumaa Elamu- ja Kommunaalmajanduse Tootmiskoondises, Harko OÜ-s ja Cleanaway Keila OÜ-s. Töökohad: energeetik, tehnikaosakonna juhataja, peainsener, juhatuse liige ( juhataja). 2004 mai-2006 oli ta Keila abilinnapea. Põhilised tegevusvaldkonnad: kommunaalmajandus, linnaplaneerimine, ehitus, maakorraldus, teede korrashoid jms. 2006. aasta maist oktoobrini oli ta Tallinna Kommunaalameti ehituse ja järelevalve osakonna juhataja. 2006. a oktoobris kutsuti Enno Fels tagasi tööle Keila Linnavalitsusesse. Ta töötas abilinnapeana kuni septembrini 2012, mil ta valiti Keila linnapeaks. Enno Fels on abielus, tal on 2 täiskasvanud last. Keilas elab alates aastast 1981.

Keila Linnavolikogu muutis Keila linna põhimääruse muutmise eelnõud 24-s punktis. Muu hulgas märgiti lisaks linnavalitsuse hoonele Keila Keskväljakul asuv lipuväljak kohaks, kus on Keila lipp alaliselt heisatud. Ülejäänud parandused olid kas redaktsioonilised või tingitud KOKS-i muudatustest.

Keila Linnavalitsus on teinud Keila Linnavolikogule ettepaneku võtta vastu Keila linna 2017. aasta I lisaeelarve, mille tulemusel suureneb 2018. aastaks kinnitatud eelarve 5 011 853 euro võrra. Vastavalt määruse eelnõu lisa I kohaselt suurenevad linna eelarve põhitegevuse tulud 4 799 633 eurot, põhitegevuse kulud 4 557 447 eurot, suureneb investeerimistegevus kogusummas -1 708 423 eurot. Likviidsete varade muutus -1 466 237  eurot. Eelnõu suunati II lugemisele.

Volikogu võttis vastu koolieelse lasteasutuse muude kulude vanemate poolt kaetava osa määrade kehtestamise korra. Volikogu kehtestas lapsevanema poolt kaetava osa määraks alates 1.septembrist 2018.a 95 eurot kuus, kui ühe lapsevanema ja lapse elukoht rahvastikuregistri järgi jooksva aasta 1.jaanuari seisuga on Keila linn. Kui lapse mõlema vanema elukoht või üksikvanema, hooldaja või eestkostja elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel jooksva aasta 1.jaanuari seisuga Keila linn, on lapsevanema poolt kaetava osa määr 70 eurot. Teistest omavalitsustest Keilas käivate laste omaosaluse määr on 95 eurot. Samad määrad rakendatakse ka eralasteaias Rukkilill käivate laste puhul. Käesoleva aasta alguse seisuga oli Keila linna kahes munitsipaallasteaias ja eralasteaias Rukkilill kokku 667 last, nendest Keila elanike registris olid 527 lapse mõlemad vanemad, üks vanem oli Keila elanike registris 140-l lapsel.

Linnavalitsus võttis Keila linna eelarvest noorte väljaspool Keila linna toimuva huvitegevuse toetamise kord (II lugemine) Keila Linnavolikogu menetlusest tagasi.

Keila Sotsiaalkeskuses  toimus dementsusega inimeste lähedaste tugigrupi kohtumine. Sõbralikus vestlusringis jagati oma rõõme ja muresid, küsimusi sai esitada kohtumise külalisele tegevusterapeudile Hanna-Stiina Heinmetsale.  Tugigruppi korraldavad Keila Sotsiaalkeskus ja MTÜ Elu Dementsusega. Tugigrupp on tasuta

Toimus Keila Seeriajooks Kevad2018 I etapp.

Väärikate Ülikool tahtis ka osaleda linna lillepeenarde tegemises. Osalesidki nüüd ja tegid Eesti 100 puhul Keila Kooli asuva hariduskivi kõrvale pea-aegu sini-must-valged lillepeenrad.

Keila KK alustas täna Kossuliiga B-divisjoni poolfinaalseeriat võõrsil A4 Haldus/Lahe Kinnisvara vastu ning pidi väga võitluslikus mängus tunnistama vastase 73:63 paremust. Mängu käik: A4 läks esimese 40 sekundiga kiirelt 6:0 juhtima ja enam edu käest ei andnud. Esimene veerandaeg vastasele seisuga 21:16. Teise perioodi algul tabas Keilat 5-minutiline mõõn, mil saadi mõned üksikud punktid vaid vabavisetest. A4 pääses juba 36:19 juhtima, kuid Keila kosus ja tänu Tamme tabavale sireenilööjale mindi pikemale pausile mõistlikumas, 9-punktilises kaotusseisus (40:31). Kolmandat veerandaega alustas Keila hästi ja jõudis viie minutiga kolme punkti kaugusele (45:42), kuid rohkemaks jaksu polnud ja A4 spurtis veerandi lõpuks taas eest ära (61:47). Viimase perioodi algul jäi Keila mängu suurimasse kaotusseisu (-18 seisul 65:47), kuid minut enne mängu lõppu jõuti veel -6 peale (69:63). Kahjuks sai A4 lõpusekunditel veel paar väärtuslikku korvi juurde ja võitis mängu kümne punktiga - 73:63. See tähendab, et finaali pääsemiseks peab Keila KK juba sel pühapäeval, 29.04 kell 16.30 Keila Tervisekeskuses sama vastast võitma vähemalt 11 punktiga. Kodupubliku abiga on see kindlasti tehtav! Tule aita omad võidule! Tänase mängu parimad: Vähk 25+8, Tambre 13+8, Tamme 10.

 

Kolmapäev, 25.aprill:

AS Harju Elekter Teletehnika soetas lehtmetalli töötlemise liini PrimaPower FMS. Uus seade on nii Eesti kui lähipiirkonna mõistes hüppeline areng kaasaegsesse  Industry 4.0 tasemele.  Harju Elekter AS tütarfirma Harju Elekter Teletehnika AS-il on käsil suur investeerimise periood. Investeeringud on sel aastal kavas teha pea 3 miljoni euro eest, eelnimetatud liin moodustab sellest suurema osa. Lisandumas ka teisi kaasaegseid tootmisseadmeid, tarkvara ja töötajate koolitusi. 25.aprillil paigaldama hakatud liin antakse üle HE kasutusse hiljemalt jaanipäevaks. Seadet hakatakse koormama tulevikus 24h ööpäevas. Hoolimata kasvavast automatiseerituse astmest otsib Harju Elekter jätkuvalt oma meeskonda oma ala spetsialiste erinevatesse ametitesse.

Harju Elekter avaldas  kontserni majandustulemused, 1-3/2018. Harju Elekter kontserni müügitulu kasvas aruandekvartalis 48,3% 26,0 miljoni euroni, millele aitas kaasa uute äriühenduste soetamine 2017. aasta teisel poolaastal. Lisaks tavapärasele sesoonsusele avaldasid kvartali kasumlikkusele mõju külmade talvekuude tõttu edasi lükkunud tellijate paigaldustööd, mistõttu toodeti suur kogus realiseerumist ootavat toodangut lattu. Oluliselt suuremad olid ka kütte- ja elektrikulud; lisaks tehti ettevalmistus- ja arendustöid Rootsi ja Soome uute hankelepingute täitmiseks. Samas annavad positiivsed trendid turul ja mahukad tellimusraamatud kindlust järgnevateks kvartaliteks.

Põhja tänaval asuva vana katlamaja korstna lammutusel läks veidi teisti, kui oli lammutajal kavandatud. Korsten pidanuks kukkuma kinnistule, kuid lükkas langedes alumise osa sõiduteele. Õnneks keegi vigastada ei saanud, ka lähedal olnud autod pihta ei saanud. Ainukene materiaalne kahju oli üks kinnitusest osaliselt lahti tulnud tänavavalgustuse latern, mis nüüdseks on juba tagasi pandud. Liiklus oli lõigul takistatud umbes tunni vältel.

Miki lasteaia Lepatriinu rühm tegi Jüripäeva talguid.

Hiirekese perekeskuses oli koolitus „Aga mina loon lapsele turvalise kodu". Koolitaja oli MTÜ Aga Mina projektijuht Getter Toome ning Mürgistusteabekeskuse asutaja ja käivitaja õde-konsultant Mare Oder. Koolitust korraldas MTÜ Aga Mina ning rahastas Sotsiaalministeerium Hasartmängumaksu Nõukogu kaudu.

Tervisekeskuses oli seitsmes lasteaia Vikerkaar korraldatav rahvastepalli turniir. Lisaks Keila lasteaedade esindustele osalesid ka Laulasmaa ja Tabasalu Tibutare lasteaia esindus. Tulemused: Sipsiku maja Sipsiku rühm I koht, Pipi rühm II koht ja Tibutare Lasteaed III koht.

Sotsiaalkeskuses oli järjekordne Südamekuu kepikõnni kolmapäevade sündmus.

Õhtuks oli koristusmasinatel Keila peatänavatel üks ring talveprahi koristuseks tehtud.

 

Neljapäev, 26.aprill:

Kaitseliidu noorteorganisatsioonide – Kodutütred ja Noored Kotkad – avatud tegevuste reas üks selleaastaseid olulisemaid on üleriigiline seiklusmäng „Ristmik", mis toimub samaaegselt Eesti suurimate linnades ja kogukonnakeskustes. Ka Keilasse on kogunenud sadakond noorkotkast ja kodutütart, et liigelda kontrollpunktide vahel nii, nagu peab ja täita kontrollpunktides antud ülesandeid. Vaata pilte.

26. aprillil liikus Keilas ja mitmes teises linnas valjuhääldimasin, kust edastati sõnumit suurõppuse Siil kohta. Sõnum kandis teavet õppuse peatse lähenemise kohta ning soovitust olla liikluses tähelepanelik. Näiteks üks võimalik variant: „Tähelepanu, tähelepanu, tähelepanu! Kaitseväe ametlik teadaanne. Nädala aja pärast algab suurõppus Siil. Kaitsevägi palub olla õppuse ajal liikluses eriti tähelepanelik." Aktsioon toimus seoses 2. mail algava suurõppusega Siil, mil Eesti teedel ja asulates näha tavapärasest suuremat hulka kaitseväe tehnikat, mis võib tähelepanematuse korral suurendada liiklejate, sh jala ja ratastel liikuvate laste, sattumist ohtlikesse olukordadesse. Keilas toimuvad tegevused peamiselt 4. ja 5.mail. Kaitsevägi loodab mõistvale suhtumisele.

Keila Noortekeskuse esimene ja seni ainuke juht, Keila linna 2010.aasta Kultuuripreemia laureaat, Keila linna teenetemärgi nr 31 omanik Tiina Sinijärv teatas oma töölt lahkumisele ja uutele väljakutsetele siirdumisele.

Keila JK kaotas esimese  kodusel muruväljakul peetud mängu Tartu JK Welkole neljandal minutil löödud väravast  0:1.

Keila Korvpallikooli U18 meeskond jõudis Eesti meistrivõistlustel nelja tugevama finaalturniirile. Veerandfinaalseerias alistati Rakvere Tarvas mängudega 2:0.  Pühapäeval võideti koduväljakul seeria avamäng 75:70 (Sepik 24, Kikkatalo 13, Kasemets 10). Täna Rakveres toimunud kohtumises jagus samuti põnevust viimase veerandaja keskpaigani. Veel neli minutit enne lõppu oli vahe vaid kolm punkti, kuid sellest hetkest alates tehti otsustav spurt 16:2 ning vormistati numbriliselt kindel, kuid mänguliselt väga raske võit.  Norman Rüütsalu panustas võidu heaks 19 punkti. Kevin Sepik lisas 18, Markus Kikkatalo 11, Mart Maide ja Conrad Sengbusch 9, Margus Pahv 8, Kristen Kasemets 4, Roland Tamkivi ja Marek Uusoja 2 silma. Kuigi hooaja põhjal võis tunduda, et võit pidanuks tulema kergemalt, siis tegelikult näitas Tarvas väga head ja sitket mängu ning tegi Keila poistel edasipääsu väga keeruliseks. Tuleb anda au, et Keila poisid tulid sellest katsumusest puhtalt välja ning said võimaluse mängida 5. ja 6. mail Eesti meistrivõistluste medalite eest. Laupäeval, 5. mail kell 13 ootab ees poolfinaal väga tugeva BC Tartuga. Teises poolfinaalis on vastakuti TTÜ Korvpallikool ja Tallinna Kalevi korvpalliakadeemia. Hooajas otsustavad mängud peetakse Jüri spordihoones. Keilast pole sinna pikk maa tulla, seega kõik kel võimalik, poisse toetama!

Toimus Keila Seeriajooks Kevad2018 II etapp.

 

Reede, 27.aprill:

Keila Leht kutsub Keila linna 80.sünnipäeva pidulikule kontserdile Miikaeli kirikus 1.mail ja toob lugejateni Keila linn 80 puhul tervitused Keila linnapea Enno Felsilt, esimese linnapea Johan Tähe järeltulijatelt Aili ja Taavi Kaupsilt USA-st ning tuntud betoonteemehelt Arvo Tinnilt ja Malle Tohvri Tinnilt Austraaliast.  Esilehel kirjeldab leht Jaama ja Haapsalu maantee nurgal asunud endise riidevabriku hoone rekonstrueerimisprojekti. Uudistes teatab Keila Leht, et Keila linna teenetemärgi nr 33 saab Enno Fels, et raudteetööd jõuavad Keila jaama, kaasava eelarve finalistidest, turuhooaja algusest 28.aprillil. Keila lehe küsimustele vastab linna sotsiaalnõunik Piia Peterson. Helje Eha kirjutab elamustest elanikekampaania preemiareisist Siguldasse. Leht soovitab meelde jätta, kuidas kasutada teise keele sõnu meie tekstis. Tegija on Reelika Jaanverk.

Keila Linnavalitsuse 23.istung 27.aprillil 2018

Tulenevalt Tiina Sinijärve avaldusest töölepingu korraliseks ülesütlemiseks ja linnapea ettepanekust vabastas linnavalitsus Tiina Sinijärve Keila Noortekeskuse juhataja ametikohalt 19. maist 2018. Tiina Sinijärv annab asjaajamine ja ameti tõttu tema kätte usaldatud vara üle Lisett Liiv'ile.

Keila Kooli direktori ettepanekul muutis Linnavalitsus oma 9.veebruari 2018 määrust „Keila Kooli statsionaarsesse õppesse õpilaste vastuvõtmise tingimused ja kord". Määrust täiendati §-ga 7, mis käsitleb mittestatsionaarsesse õppesse vastuvõttu. Muudatused on läbi arutatud Keila Kooli hoolekogus.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa ajutise moodullasteaia   püstitamiseks Luha tn 1  // Pae tn 2  asuval. Ajutisse paika kolib uue hoone ehituse ajaks Miki lasteaed.

Linnavalitsus andis loa ajutise piirdeaia ehitamiseks Haapsalu mnt  59 asuval kinnistul.

Linnavalitsus määras munitsipaalomandisse taotletavatele maadele koha-aadressid, teenindusmaa suurused ja maakasutuse sihtotstarbed.  Ülejõe tee T1 maaüksuse (ligikaudne  teenindusmaa suurus 4587 m²) maakasutuse sihtotstarve on transpordimaa ja Piiri tn 8 (maaüksuse ligikaudne  teenindusmaa suurus 992 m²) maakasutuse sihtotstarve üldkasutatav maa.

Linnavalitsus otsustas pärast Elisa esindaja Rain Kalda kuulamist koormata Keila linna omandis olev Ehitajate tee 13 tänav kinnistu Elisa Eesti AS kasuks isikliku kasutusõigusega  omada seal maatükiga püsivalt ühendatud kuni 30  m kõrgust raadiosidemasti ja selle juurde kuuluvat seadmekonteinerit ning teostada kõiki töid, mis on vajalikud antud rajatiste kasutamiseks, remontimiseks, korrashoiuks, hooldamiseks. Isikliku kasutusõigus anti Elisale 10 aastaks rendihinnaga 1000 eurot aastas.

Linnavalitsus otsustas korraldada riigihanke lihthankemenetluse hankelepingu sõlmimiseks kergliiklustee ja silla projekteerimiseks e-menetlusena. Jutuks on 2015.aastal aktuaalne olnud, kuid siis rahastuseta jäänud Ülejõe teed ja Kalda tänavat ühendav kergliiklustee ja jalakäijate sild üle Keila jõe. Nüüd on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus 16. märtsil 2015 siseministri kinnitatud kergliiklusteede kava reservprojektide eelistusnimekirja uuesti lauale tõstnud, sest  Rahandusministeerium on tänavu toetusskeemile eraldanud täiendava summa.  Ministri käskkirja Keilale Ülejõe – Kalda kõnnitee ja silla tarbeks raha eraldamiseks veel pole. Linn valmistub rahaeralduseks.

Linnavalitsus tunnistas riigihankel "Keila Lasteaia Miki uue hoone ehitamine" edukaks OÜ Nordlin Ehitus  pakkumuse maksumusega 3 295 866,38 eurot, millele lisandub käibemaks 20%, kui vastavaks tunnistatud pakkumuste hulgast majanduslikult soodsaim pakkumus, kus pakkumuse edukaks tunnistamisel võetakse arvesse ainult madalaimat hinda eurodes käibemaksuta. Pakkumisele kvalifitseeriti 6 pakkumist.

Linnavalitsus tunnistas riigihankel "Keila Lasteaed Vikerkaar ruumide remont" edukaks Osaühing Danville pakkumus kui vastavaks tunnistatud pakkumuste hulgast kõige madalama hinnaga pakkumus kogumaksumusega 58 526,11 eurot, millele lisandub käibemaks 20%. Pakkumisel kvalifitseeriti kolm pakkumust.  Keila Lasteaed Vikerkaares on kavas B-korpuse ruumides elektripaigaldise uuendamine ja sellele järgnevateks viimistlustööd.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Jõe tn 65 katastriüksusele tootmishoone laiendamise projekti koostamiseks.  Katastriüksusel võib olla üks maksimaalselt kahekorruseline (maksimaalselt 7 m kõrgune) hoone, ehitusaluse pinnaga kuni 400 m2. Katusetüübiks sobivad lamekatused.

Linnavalitsus kooskõlastas projekteerimistingimuste eelnõu Ülejõe tee jalgtee projekti koostamiseks reformimata riigimaale ida pool Keila jõge ja Kalda põik 5 kinnistule. Eelnõu tuleb enne vastuvõtmist kooskõlastada Muinsuskaitseametiga.

Noortekeskus kutsus kevadmatkal. Matk algas Keilast, kust mindi rongiga Kloogaranda, sealt kulges matk mööda mereäärt Pakri poolsaarele. Tagasi Keilasse tuldi Paldiskist rongiga. Matka kogupikkus on 22km.

Kultuurikeskuses oli Comedy Estonia egiidi all Sander Õiguse soolotund "Kolmandas Isikus".

 

Laupäev, 28.aprill:

Harju Maakonnaraamatukogu Ettelugemishommikul loetakse Tatu Kokku raamatut „Prügikamp ja kadunud kelluke".

Tervisekeskuses on Keila Karikasari lauatennises.

Keila turg avab suvehooaja.

 

Pühapäev, 29.aprill:

Poolfinaali korduskohtumine! Keila KK versus A4 Haldus/Lahe Kinnisvara. Esimese vaatuse võitis A4 kodus 10 punktiga (73:63). Nüüd on Keila KK kord hambaid näidata ja enda kodusaalis vähemalt 11-punktiline võit võtta, et Kossuliiga B-divisjoni finaali pääseda! Selles mängus enam armu ei anta! Võiduks vajame kuuenda mehe ehk kodupubliku abi - tule toeta omasid pühapäeval kell 16.30 Keila Tervisekeskuses.

Keila Koolis on juuni alguses Viimsis toimuva Harju Maakonna laulu-ja tantsupeo puhkpilliorkestrite proov.