« Tagasi

15.nädal 2018

 

Esmaspäev, 9.aprill:

Täna olid Keilas Riigi Valimisteenistuse juht Priit Vinkel ja nõunik Sandra Elken. Kohtudes Keila linna valimiskomisjonide juhtidega oli jutuks valimiste korraldamisega seotud teemad - senised kogemused (Keilas lähiminevikus suuri probleeme ei teatud öelda) ja lähiajal kavandatavad muutused - neist annab teada siis, kui muutused on saanud kinnituse. Valimised Eestis

Riigihalduse minister kehtestas Harju maakonnaplaneeringu. http://www.maavalitsus.ee/harju-maakonnaplaneering .

Saabus Eesti Raudtee vastus abilinnapea Timo Suslovi etteheitele 5.aprilli hommikusel tipptunnil olnud erakordselt pika raudteeülesõidu sulgemise kohta. Kommunikatsioonijuht Monika Kaljusaar vastab: "Täname teid pöördumise eest. Antud olukorras ei olnud tegemist ülesõiduseadmete tõrkega, vaid tehnilise rikkega ülesõidu eelteatepiirkonnas Keila jõe sillal. Rööpaühendi lühis silla raamiga põhjustas valehõivatuse, ehk siis ülesõit käitus nagu rong oleks lähenemas. Rike salvestus ka meie süsteemis ning seda käsitleti nõuetekohaselt, kuid siiski mõistame, et see tekitas ebamugavust liiklejates. AS Eesti Raudtee teeb endast kõik oleneva, et tagada ohutus raudteel ning samuti anname endast parima, et taristul esinevad rikked võimalikult kiiresti kõrvaldada."

Kultuurikeskuses linastus „Seltsimees laps". Erakordselt suure huviliste hulga tõttu tehti lisaseanss.

 

 

Teisipäev, 10.aprill:

Teisipäeval jõudis Nieuwegeni Calls Collegist tagasi Keila Hollandi õpilasvahetuse delegatsioon. Mõned pildid.

Vikerkaare lasteaia Sipsiku majas oli lahtiste uste päev. Väga oli oodatud kõik sügisel lasteaiateed alustavad särasilmsed lapsed ja nende vanemad. Esmalt jagati saalis lapsevanematele lasteaia kohta infot ning seejärel toimus väike kontsert. Pärast kontserti tutvustati lastele ja vanematele lasteaia ruume

Keila Koolis olid juuni algul toimuva Harju maakonnalaulupeo proovid. Alustasid lastekoorid, kohale tuli 280 last. Proovi juhtisid Taavi Esko, Grete Põldma ja Kadi Härma. Hiljem olid saalis veel naiskoorid ja segakoorid.

Keila Tantsutoa õhtul Lätte keldrisaalis oli pealkiri „Kandled". Kohal olid Kiitsharakad Vana-Vigalast, Rahvakandled Pille Karrase juhendamisel, August Pulsti Õpistu kursuslased ning Lätte Veetallajad.

Harju maakonnaraamatukogus on raamatunäitus "Весна в живописи и поэзии"  ning väljapanek "Naljakuul komöödiafilmid". Aprillikuine lugemissoovitus keskendub ulmekirjanduse huvilistele.

Kolmapäev, 11.aprill:

Keila Linnavalitsuse 21.istung, kus otsustati maksta sotsiaaltoetusi summas 317,99 eurot.

Linnavalitsus tunnistas riigihankel "Koidu tänava remont ja Ülesõidu tänava kõnnitee ehitus" edukaks KV Infra OÜ pakkumus maksumusega 214 490,70 eurot (+km 20%), kui vastavaks tunnistatud pakkumuste hulgast majanduslikult soodsaim pakkumus, kus pakkumuse edukaks tunnistamisel võetakse arvesse ainult madalaimat hinda eurodes käibemaksuta. Kokku osales hankes üheksa pakkumist.

Linnavalitsus kiitis heaks avatud hankemenetluse „Keila Lasteaia Miki uue hoone ehitamine" hanke alusdokumentides tehtud muudatused riigihangete registris lehel Hankedokumendid kättesaadavas dokumendis „Kvalifitseerimistingimused" ja samas kättesaadavas dokumendis „HD".

Keila Linnavalitsus teeb Keila Linnavolikogule ettepaneku võtta vastu Keila linna 2018. aasta I lisaeelarve, mille tulemusel suureneb 2018. aastaks kinnitatud eelarve 5 011 853 euro võrra. Vastavalt määruse eelnõu lisa I kohaselt suurenevad linna eelarve põhitegevuse tulud 4 799 633 eurot, põhitegevuse kulud 4 557 447 eurot, suureneb investeerimistegevus kogusummas -1 708 423 eurot. Likviidsete varade muutus -1 466 237  eurot.  Teede- ja tänavate korrashoiule suunatakse 105 000 eurot ja Keila Keskpargi investeeringuteks 57 298 eurot. 100 000 eurot Pargi tn 2 koolihoone fassaadi parendusteks.2017. aasta ületulev kassajääk on 3 579 038 eurot  ja moodustades pärast 2017. aastal tegemata jäänud kulutuste eraldamist 3 392 526 eurot, Sellest  suunatakse 1 800 000 eurot lasteaed Miki uue maja ehitamiseks, jäätmejaama II etappi  rajamiseks 112 000 eurot, Harjumaa Muuseumi  fassaaditöödele  47 000 eurot.

Linnavolikogusse saadeti II lugemisele Keila linna Põhimääruse muutmise eelnõu, Koolieelse lasteasutuse muude kulude vanemate poolt kaetava osa määrade kehtestamise eelnõu ning Keila linna eelarvest noorte väljaspool Keila linna toimuva huvitegevuse toetamise korra eelnõu.

Kultuurikeskuses oli kaks etendust „Nukitsamees" Viljandi laste- ja noorteteater Reky esituses. Õhtul esinesid kavaga „Kaunimad 25 aastat me elus"  Kaunimate Aastate Vennaskond oma juubelikontserdiga.

Vikerkaare lasteaias oli lahtiste uste päev.

Sotsiaalkeskus korraldas järjekordse südamekuu kepikõnnipäeva.

Muusikakoolis oli Klaveriõhtu, esines Aysel Aliyeva Kavas: W.A. Mozart, R.Schumann, C.Chaminade, C.Debussy.

"Eesti Vabariik 100" projekti raames valmis Keila Kooli töökojas 100 kärbsenäpi pesakasti, mis vajavad puude otsa toimetamist. Kõik, kes soovivad, et nende kodu ümbruses pesitseksid need väiksed linnud, tulge võtke meie juurest pesakast(e) ja nautige imelist loodust.

 

Neljapäev, 12.aprill:

Keila Kooli 61.lennul oli lõpukell. Viimase tunni andsid 12E klassile Jaanus ja Urmi Väljamäe ning 12R klassile Tiina Murdla. Traditsiooniliselt käidi ka linnavalitsuses. Kohtuti linnapeaga ja tehti katusel pilti.Vaata pilte

Bussitäis Keila koolinoori käia Tartus teadusfestivalil.

Noortekeskuses oli Kreeka kultuuriõhtu. Rääkis vabatahtlik Kreekast Eftihia Kiosses.

 

Reede, 13.aprill:

Keila Lehes: esiküljel Jaan Künnapi näitusest Harju Maakonnaraamatukogus.Uudistes Jõepargi uutest pinkidest, ARNO-st, kaitseväe õppusest 17. ja 18.aprillil, valimisteenistuse sõnumist pensionäridele, "Teeme ära" talgupäevast, Harjumaa Laululapse Keila voorust, ujumisest, muusikutest, trialist, Tõnu Talve reisist AmeSEA kongressile, sinilillekuust. Keeleõppes tutvume tühikuga. Saame teada mis ja kus on Keilas Alfred Apartments. Tegija on Ruth Sarapuu.

Noortetoas Mõte Kuubis on reisijuttude õhtu. Kohaletulnutega jagavad oma lugusid kolm eesti neiut, kes on kogesid kohalikku elu Palestiinas, Türgis ja Austraalias. Boonusena jagab oma kogemust Eestiga välisvabatahtlik Marko. Mis on eestlastes kummalist, naljakat, vahvat või huvitavat ühe sloveenlase jaoks?

Muusikakoolis on kooli õpilaste kontsert.

Tänasest on Terviseraja asfaltteed puhtad ning valmis rulluisutajaid vastu võtma.

Algas kõnniteede koristamine talvise libedusetõrje jääkidest.

 

Laupäev, 14.aprill:

Muusikakoolis annab kontserdi Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester Jüri-ruut Kanguri ja Martin Sildose juhatusel. Kavas Mozart, Dvorak, Kangur, Bizet, Šoštakovitš.

Harju maakonnaraamatukogu Ettelugemishommikul loetakse Priit Põhjala „Onu Mati, loomaarst".

Kultuurikeskuses on Pensionäride Ühenduse Kevadpidu.

kell 11-15 toimub Harjumaa Muuseumis Harjumaa rahvarõiva nõuandelaupäev. Lisaks üldisematele nõuannetele rahvarõivastest tutvustab sel korral Lembe Maria Sihvre veidi pärgasid: kus ja millal ning kes neid kandis ja kes kanda ei tohtinud ning toimub ka näitlik pärjategu, mille järgi saab endale hiljem kodus lihtsalt pärga valmistada. Konsultatsioonid toimuvad muuseumi raamatukogus, kus on olemas nii rahvarõivaalane kirjandus kui ka materjalid ja tööproovide näidised kihelkondade kohta. Infot saab ka rahvarõivaste valmistajate ning materjalide hankijate kohta. Osalemine on eelregistreerimisega rahvaroivas@hmk.ee, osalemistasu on 5 eurot ning see sisaldab ka muuseumikülastust ja kohvipausi.

Algkoolis on kooliuusikute päev.

 

 

Pühapäev, 15.aprill:

Keila Muusikakoolis on konkurss "Parim noor instrumentalist 2018" kitarri vabariiklik voor.

Esiliiga mängus kohtuvad Keilas Keila JK ja FCI Levadia U21. Hetkel esiliiga tabeliseis: 1. Maardu Linnameeskond 15p, 2. Tallinna FC Flora U21 14p, 3. JK Tallinna Kalev U21 9p, 4. Rakvere JK Tarvas 8p, 5.FC Elva 8p, 6. Nõmme Kalju FC U21 7p, 7. Tallinna FCI Levadia U21 6p, 8. Keila JK 5p, 9. Tartu FC Santos 4p, 10. Tartu JK Welco 3p.

Flamencotantsugrupp Camino, tähistamaks oma möödunud suurt 20.tegutsemisaasta juubelit, korraldab suure kontserdi koos heade sõpradega. Osaleb kindlasti Kuusalu vallas tegutsev sõprustantsuklubi Rosa Verde koos oma flamenco- ja mustlastantsijatega. Aga kindlasti lisandub vahvaid esinejaid siit ja sealt.