« Tagasi

14.nädal

 

Esmaspäev, 2.aprill:

Keila elanike arv on seisuga 1.aprill 2018.a 9947, ehk viimase kuuga +17. Elanike registri info: märtsis registreeris ennast Keila linna elanikuks 55 isikut, Keilast mujale 38 isikut.  Sündis 9 last, suri 9 inimest.

Täna avati Eesti Rahvusraamatukogus näitus skulptor Peter Clodt`i loomingust. 1862.a. püstitati Keila lähedale Martin Lutheri mälestussammas, mille valmistas Kumna mõisniku Georg von Meyendorffi tellimusel Peter Clodt. Nätusel on välja pandud ka Kumna mõisa kunstikogust kaks Peter Clodt`I skulptuuri.

Tähtajaks, 1.aprilliks laekus linnavalitsuse meilile kaasava eelarve hääletusele kandideerima 8 ettepanekut, lisaks hulk Facebookis avaldatud mõtteid. Selleks moodustatud komisjon vaatab kõik ettepanekud üle. Esimese asjana tõstetakse kõrvale need mõtted, mis on juba linna eelarvega laetud. Seejärel tuleb otsustada, mida teha nende ettepanekutega, mis kaasava eelarve otsusega seatud tingimustele ei vasta. Seejärel pannakse realiseeritavad ideed linnarahva ette otsustamiseks.

Keila Kooli abituurium kasutas ära öösel sadanud ohtra sulalume ja korraldas vahetundidel kooli lipuväljakul lumesõja. Vaata pilte.

Sotsiaalkeskuses oli paberlillede õpituba.

 

 

Teisipäev, 3.aprill:

Kultuurikeskuses avati Sotsiaalkeskuse kangakudujate näitus „Üks igapäine asi". Vaata pilte

Täna toimus võrkpalliklubi Täht karikasarja viimane etapp. Keila Võrkpallikooli naiskond ei olnud kõige ideaalsemas vormis ega koosseisus, kuid tänane tulemus on siiski tubli 5. koht.  Viimasele etapile kohaselt arvutati kokku üldtabeliseis, kus Keila Võrkpallikooli tublid U-16 neiud on nelja etapi tulemusena võidelnud välja 3. koha ja pronksmedalid! Võistkonnas mängisid: Anu Talvar, Lisette Loos, Ireene Vacht, Marie Helene Eensalu, Eliise Raamat, Anett Lichtfeldt ja Miina Vanem.

Keila Kooli Pargimajas oli külas Ilmar Trull.

Koidu tänava remondi ja Ülesõidu tänava kõnnitee ehituse hankele laekus 10 pakkumist. Komisjon hakkab pakkumisi hindama.

 

Kolmapäev, 4.aprill:

Alates 4. aprillist on avatud uus dokumendi väljastuskoht Keila konstaablijaoskonnas (Keskväljak 8a, Keila). Esimesena oli dokumentidele järgi tulnud Heli -Liis Pihlak Saue vallast.Tänase seisuga on Keila konstaablijaoskond määratud kättesaamiskohaks 54 passile ja 86-le ID-kaartile. Dokumente väljastatakse kahel päeval nädalas – kolmapäeval ja neljapäeval kell 10.00 – 16.00 (lõunapaus 12.30 -13.00). Keilasse on võimalik tellida nii isikut tõendavaid dokumente kui ka relvalube. ID kaarti saab taotleda ka interneetikeskkonnas, passi taotlemiseks tuleb siiski minna teeninduspunkti. Vaata pilte.

Sotsiaalkeskus alustas Südamekuu kepikõnni kolmapäevadega.

Keila Koerasõprade Klubi Ipson korraldas Keila Koolis Urve Lageda loengu „Kuidas koerad õpivad".

Harju Maakonnaraamatukogus on sarjas EESTI VABARIIK 100 väljapanek "Aprill 1918". Raamatukogu Oranžil seinal maalide ja luule näitus "Kalevite Maarjamaale". Maalid - Salme Allikhein, luule - Salme Allikhein ja Ninell Koit. Näitus on vaatamiseks 5. maini.

 

Neljapäev, 5.aprill:

Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide toetuseks korraldatud sinilillekampaania " Anname Au " käivitus ka Keilas. Naiskodukaitsjad Heli Iljašenko ja Kaire Vakar kogusid annetusi linnavalitsuses. Ja annetajad said vastu sinilillemärgi ja/või käepaela. Kelle juurd enaiskodukaitsjad ei jõua, saavad annetuse teha keila kauplustes, linnavalitsuse infoletis, Vikerkaare lasteaias ja mujal. Iga sinilillemärk, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti, on unikaalne käsitöö. Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veterane on meie seas ligi 2800. Need on inimesed, kes on olnud valmis andma kõik Eesti inimeste ja riigi eest. Sinilillega tunnustame nende panust meie ühise julgeoleku heaks. Nende kogemus ja oskused on väärtuslikud ka igapäevaelus. Sinilillesümboolika müügist kogutav tulu aitab lisaks veteranide toetamisele rajada Tapa linnas välitrenažööride ala, soetada Tartu Ülikooli Kliinikumile ja Rakvere Haiglale taastusravi seadmeid ning toetada MTÜ Peaasjad tegevust meeste vaimse tervise edendamist. Anname Au ! Vaata pilte.

Abilinnapea Timo Suslov saatis AS Eesti Raudteele arupärimise hommikuse 20 minutilise liikluse sulgemis kohta. Täna, 5. aprilli hommikul oli Keila linna ainukene raudteeülesõit Ülesõidu tänaval liiklusele suletud kella 7:40 kuni 8:01. Tegemist ei olnud remonttöödega, avariiga vms. Suslov palus selgitust, millest sellised seisakud tekivad ja kas selliseid üllatusi on veel oodata.

ASi Harju Elekter avalikustas oma 2017. aasta auditeeritud majandusaasta aruande ja aastaraamatu ning  kuulutas välja aktsionäride korralise üldkoosoleku, mis toimub 3.mail.

Keila KK alustas täna õhtul veerandfinaalseeriat SK RIM-i vastu ja võttis võõrsilt kindla 85:62 võidu! Mängu käik: kohtumist alustati üpris võrdselt ja punkt-punkti heitluses võitis esimese veerandaja SK RIM seisuga 18:16. Sarnaselt möödus ka teine periood, kuid lõpus sai Keila väikese vahe sisse ja asus poolajaks 38:33 juhtima. Kolmanda veerandaja algul lasti SK RIM kohe uuesti järele ja tasavägine mäng jätkus. Enne viimast kümmet minutit oli Keila eduseisust järel vaid punkt (56:55) ja tõotas tulla pingeline mängu lõpp. Viimasel veerandajal sai aga Keila oma mängu hästi jooksma. Lausa nii hästi, et kaheksa minutit hoiti vastane kuival, tehti 21:0 vahespurt ja mindi 77:55 juhtima! Sellega oli vastane murtud. Lõppskooriks vormistati 85:62. Viimase veerandaja võitis Keila suisa 29:7! Suur tänu kõigile fännidele, kes täna mängule tulid! Korduskohtumine juba järgmisel pühapäeval, 15.04 kell 16:30 Keila Tervisekeskuses. Vaatamata turvalisele edule ootame kõiki Keila KK toetajaid saali kaasa elama! Tänase mängu parimad: Tambre 27 punkti, 8 lauapalli, 7 korvisöötu, Vähk 17+4+4, Rannas 13+5, Mägi 8+8.

II liiga mängus viigistas Keila JK kodus  FC Elvaga 0:0. Mängust tehti veebipõhine otseülekande Soccernet keskkonnas. See oli esimene kord, kui Keila JK mängu kanti otse üle liikuvas pildis.

Esimene soe kevadpäev täi terviseradadel ennast soojendama rästikud. Õhutemperatuur oli kuni 12 soojakraadi.

Harju Maakonnaraamatukogus on kaheks kuuks avatud  Saue Huvikeskuse joonistamise ja maalimise ringi õpilastööde näitus. Maikuu lõpuni on raamatukogus vaatamiseks 7 aastase Martin Lukmani joonistuste näitus "RÕÕMSAD PILDID".

Keila Kooli pargimajas oli raamatuvahetuslaat.

 

Reede, 6.aprill:

Keila Lehes: esiküljel Pargi 30 detailplaneeringust, Keila Haigla kinnistule on planeeritud viis 5-korruselist elamut. Uudistes 1.mail toimuvast Keila linna sünnipäevakontserdist, kohvikust Günther, Paldiski - Kiili gaasitrassist, pensionite suurenemisest, kohaliku omaalgatuse programmi kevadvoorust, eluruumi kohandamiseks mõeldud toetusest puuetega inimestele, korvpalli esindusmeeskonnast, uuest bürookaupade kauplusest vana bürookaupade kaupluse ruumes. Pikemalt on juttu õlleteost saarlaste moodi Lehe Pruulikojas. Intervjuu annab järelvalvespetsialist Uno Paas. Tegija on Margarita Raun.

Linnavalitsus tegi seitse otsust isikule hooldaja ja hooldajatoetuse määramise kohta. Lisaks anti nõusolek laste hoolekandeasutuses elava lapse ajutiselt perekonda andmiseks, volituse eestkostetava esindamiseks kriminaalmenetluses ning raske puudega laste lapsehoiuteenuse halduslepingu sõlmimiseks. Linnavalitsus maksis sotsiaaltoetusi summas 391,07 eurot.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Keila jaama ooteplatvormi projekti koostamiseks Keila linnas olevale AS Eesti Raudtee kinnistule. Projekteerimise eritingimustesse on märgitud nõue lahendada perspektiivne raudteealune jalakäijate tunnel Ohtu teele ning projekteerida avalik WC juhtimiskeskuse moodulhoone lähedusse koos kõikide vajalike kommunikatsioonidega.

Linnavalitsus andis loa Luha tn 9 kinnistul asuva elamu ümberehitamiseks. Ehitamisel tuleb  arvesse võtta Päästeameti Põhja päästekeskuse poolt ehitusprojekti tuleohutuse osa kooskõlastamisel esitatud märkused.

Linnavalitsus kehtestas osaliselt Kaare tänava ja Linnamäe tee ning Jõe tn 57b kinnistu vahelise ala detailplaneeringu,  millega on jätkuvalt riigi omandis olevale maale kavandatud kolm krunti (sotsiaalhoolekande asutusele, pargialale ja tänavale) ning määratud neile maakasutus- ja ehitustingimused. Lisaks on planeeringualas Kaare tn 1, olemasoleva hoonestusega kinnistu, millele ei määratud maakasutus- ja ehitustingimusi, kuid mille jaoks lahendati juurdepääsu ja tehnovarustuse küsimused. Krundi  Kaare tn 2  suurus on 3893 m2, sihtotstarve 100% ühiskondlike ehitiste maa, millele on lubatud üks maksimaalselt kahekorruseline erihoolekandeteenuseid vajavate täiskasvanute eluhoone, kõrgusega kuni 9 m, ehitusaluse pinnaga kuni 675 m2. Krundile on planeeritud 9 parkimiskohta autodele ja 6 jalgratastele. Krundile Kaare tn 4 (suurus on 15 576 m2, sihtotstarve 100% üldkasutatav maa) on hoonestusõiguseta ja kuhu võib ehitada pargirajatisi. Krundile on planeeritud 10 parkimiskohta sõiduautodele. Krundile Kaare tn 1 (olemasolev kinnistu suurusega on 1591 m2, sihtotstarve 100% üksikelamu maa) ei ole maakasutus- ja ehitustingimusi määratud. Krunt aadressiga Kaare tänav suurus on 5472 m2, sihtotstarve 100% tee ja tänava maa, mis on hoonestusõiguseta ja kuhu on planeeritud kahesuunaline sõidutee, kergliiklustee ja tehnorajatised.          Planeeringuga on määratud servituudi vajadused ja kitsendused. Detailplaneering vastab Keila linna üldplaneeringule.

Linnavalitsus moodustas Keila Linnavalitsuse komisjoni 2018. aasta kaasava eelarve ettepanekute hindamiseks, analüüsimiseks ja rahvahääletusele pandavate ettepanekute väljavalimiseks. Komisjoni esimees on linnapea Enno Fels, liikmed Keila Linnavolikogu keskkonnakomisjoni esimees Viljar Paalaroos, Keila linnasekretär Maris Mäger, Keila Linnavalitsuse arendusnõunik Maret Lepiksaar ja Keila Linnavalitsuse kultuurinõunik Jaanus Väljamäe.

Linnavalitsus otsustas korraldada riigihanke lihthankemenetluse hankelepingu sõlmimiseks Keila Lasteaed Vikerkaar ruumide remondiks e-menetlusena.  Hankemenetlusega seotud toimingute läbiviimiseks moodustatud komisjoni esimees on abilinnapea Timo Suslov.

Linnavalitsus kehtestas Keila linna haridusteenuste haldamise infosüsteemi ARNO põhimääruse. ARNO kaudu hakatakse pidama Keila linna munitsipaallasteaedade ja Keila linnas asuva eralasteaia Rukkilill järjekorda, komplekteerima lasteaia kohti, haldama lasteaedade rühmi ja edastama infot EHISesse. Kuna tegemist on andmekoguga, siis vastavalt avaliku teabe seaduse § 435 on vajalik andmekogu põhimääruse kehtestamine.  Sama infosüsteem on kasutusel mitmes teises kohalikus omavalitsuses (nt Viimsi vald, Rae vald, Tartu linn, Rakvere linn, Pärnu linn). ARNO võimaldab senisest efektiivsemalt läbi viia igakevadisi masskomplekteerimisi. Kui täna peab lasteaiajärjekorras olevate laste ja nende vanemate rahvastikuregistri kannet igal aastal ükshaaval kontrollima, mis arvestades sadu lapsi võtab palju aega. Samuti võimaldab infosüsteem paremini hallata lasteaedade järjekorda. Täna kasutusel olev süsteem ei arhiveeri toiminguid elektroonilises keskkonnas. ARNO säilitab logisid kõikidest toimingutest, mis vajadusel märkimisväärselt lihtsustab järelevalvet.

Harju maakonnaraamatukogu galeriis avati Jaan Künnapi fotonäitus „Gravüürid valgusega".

Keila Koolis on Vabalava.

 

 

Laupäev, 7.aprill:

Ettelugemishommikul Harju Maakonnaraamatukogus loetakse Anti Saare raamatut "Seisa siin, Pärt!".

Terviseradadel on kahel päeval Eesti Karikavõistluste I etapp Discgolfis.

Tervisekeskuses on kella 9-12-ni Harjumaa Meistrivõistlused ujumises.Pühapäev, 8.aprill:

Panter MC korraldab Tööstuse 7 ruumes võistluse „Keila Trial 2018".

Tervisekeskuses on kell 9 – 14 „Pardikeste" ujumisvõistluse III etapp.