« Tagasi

10.nädal

 

Esmaspäev, 5.märts:

Linnavalitsuses oli allasutuste juhtide koosolek.

Linnavalitsuses oli Keila Päeva korraldustoimkonna koosolek. Päevakava hakkab ilmet võtma. Keila Päev 2018 ettevalmistamise hetkeseisust: suure lava programm on täis, enam juurde võtta ei saa; 16.00-19.00 esinevad Keila Tähed - Keilaga seotud tuntud artistid. Kell 20.00 astub lavale õhtu peaesineja Svingers.  EXPO tänavat sel aastal ei ole, Keila organisatsioonid saavad kindlasti endale koha, kui seda soovivad. Lasteala korraldatakse vanas kohas, Keskpargis. Odata on ka väliskülalisi.

Harju Maakonnaraamatukogu Galeriis on 28. märtsini Ants Roosi pastellmaalid.

Selgus, et Eesti Draamateatri suveetendus on Keilas! Esitamisele tuleb Andrus Kivirähu „Isamaa pääsukesed". Esietendus 15.juunil Keila Kultuurikeskuses. „Eesti Vabariik saab 100-aastaseks ja sel puhul otsustab näitering "Virmaline" tuua lavale Vabadussõjale pühendatud muusikali "Isamaa pääsukesed". Paraku pole Eesti elu saja aasta jooksul kuigi palju muutunud: kui tollal ei viitsinud mehed sõtta minna, siis nüüd ei viitsita teha näitemängu. Seega peavad tublid naised kogu koorma endi õlule võtma ja ise juubeli tähistamisega toime tulema," on kirjas etenduse tutvustuses. Kiirustage piletite soetamisega! Reklaamkampaaniat pole veel alustatud, kuid piletid vähenevat mühinal ning ehk ka Keila inimesed on huvitatud.

Kultuurikeskuses oli Filmiõhtu. Kavas „Klassikokkutulek 2. Pulmad ja matused" .

 

Teisipäev, 6.märts:

Terviseameti Põhja talitus teatas Keila linnavalitsusele, et 2017.a teostatud ja ametile esitatud analüüside kohaselt vastab kõigi kolme Keila veetootja toodetud joogivee kvaliteet sotsiaalministri 31.07.2001 määruse nr 82 „Joogivee kvaliteedi- ja kontrollinõuded ning analüüsimeetodid" nõuetele.  Terviseameti Põhja talitus teostab joogivee terviseohutuse riiklikku järelevalvet rahvatervise seaduse ja veeseaduse alusel. Hetkel on Keila linnas ameti järelevalve all 3 veevärki: AS Keila Vesi, AS Entek ja OÜ KeVa.

 

Kolmapäev, 7.märts:

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse EAS välisesindajad on tutvumisringil Lääne-Harjumaal. Tänane pärastlõuna kulus Keilas. Kaasatud olid EAS-i Saksamaa,Norra, Soome, Rootsi ja Silicon Valley esindajad. Eesmärk on tutvuda Harjumaa ja Raplamaa võimalustega investoritele. Keilas vaadati Hilandero majatehast Lõuna-Keila Tööstuskülas, ENSTO-t ja Lehe Pruulikoda. Täna varem oldi Paldiskis, Keilast minnakse Rummu vanglasse ja Vasalemma. Homme ollakse Raplamaal. Vaata pilte.

Kultuuriminister Indrek Saar tunnustas ettevõtteid ja eraisikuid, kes panustasid möödunud 2017. aasta jooksul kultuurivaldkonna heaks. Aasta kultuurisõbra tiitliga pärjati Utilitas ja Kristjan Rahu, Rain Lõhmus, Armin Karu, Eva ja Bengt Heyman ning Turid Farbregd. Oma suurtoetaja  Kristjan Rahu ja Utilitase üks esitaja oli ka Keila Korvpallikool.

Märtsikuus on Harju maakonnaraamatukogu Oranžil seinal  Sirje Noodi fotonäitus "Kõik, mida vajad, tuleb Su juurde ..."

Harju Maakonnaraamatukogus pandi üles väljapanek "Teatrikuul teatriraamat".

 

Neljapäev, 8.märts:

Rahvusvahelist Naistepäeva tähistati suuremalt või väiksemalt pea kõigis Keila asutustes.

Pildid Vikerkaare lasteaiast.

Keila Linnavalitsuse istung 8.märtsil 2018. Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Pargi tn 27 asuvale 643 m2 suurusele elamumaa kinnistule olemasoleva amortiseerunud üksikelamu lammutamiseks ja uuele üksikelamule ehitusprojekti koostamiseks. Pargi tn 27 kinnistu on hoonestatud, seal asub ühekorruseline elamu ehitusaluse pinnaga 94 m2.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa  Nurmenuku tn 24 asuval kinnistule ehitatud üksikelamule.

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse Keila linna haridusteenuste haldamise infosüsteemi ARNO põhimääruse kehtestamise eelnõu. Määrusega asutatakse Keila linna haridusteenuste haldamise infosüsteem ARNO ja kinnitatakse registri pidamise kord. Registri pidamise eesmärk on koguda ja töödelda koolieelse lasteasutuse seaduse alusel linnale ja vastavale haridusasutusele antud kohustuste täitmiseks vajalikke andmeid. Registri andmeid kasutatakse Keila linnas alushariduse kättesaadavuse tagamiseks ning riiklikesse registritesse andmete esitamiseks.

Harju Maakonnaraamatukogus pandi naistepäevale pühendatud lugemissoovituse raamatunäitus naisautorite raamatutest.

Keila Kooli 8-ndate klasside õpilased sõitsid ekskursioonile Peterburi ja Kroonlinna.

Eesti Perearstide Liidu Tallina perearstide juhatus külastas Keila Perearstikeskust.

Vikerkaare  lasteaia mõlemas majas toimus koolieelikutele jäätmealane õppepäev. Kohtumisel Tiina ja Liinaga toimus lõbus ja kaasahaarav praktiline õppetegevus, millesse olid kaasatud ka lapsed. Lapsed said teada miks on vaja jäätmeid sorteerida ning mis on taaskasutamine, samuti kuidas hoida loodust puhtamana. Suur aitäh toreda ja õpetliku hommikupooliku eest Tootjavastutusorganisatsioon OÜ! Pildid.

 

Reede, 9.märts:

Keila Lehes: esiküljel beebiballist raamatute keskel. Uudistes Draamateatri suveetendusest Keila Kultuurikeskuses, Branta tegevuse lõpetamisest, 15-aastasest Töötahtest ja 25-aastasest ja MTÜ Toetusest, Rail Balticu trassist, teatritundidest noortele ja kasside steriliseerimisest. Lisaks möödunud aastast Aiandus-mesindusseltsis ja tööturule sisenemisest. Keelenõuandest on juttu punktist. Tegija on Marko Viik.

Viimsi koolis toimunud Koolitants 2018 Harjumaa eelvoorus pälvisid PartnerAkro Keila noored kavaga "Musta kassi kont" Kaja Kann juhendamisel eripreemia: Mänguline esitus 4.-7. klass, vabatants.

Keila Kooli tööõpetuse õpetaja Dinibeki Izbatõrov sattus meie kodumaa sünnipäeva eel facebookis lehele „EV 100". Seal märkas ta vahvaid kingitusi meie kodumaale, mis olid valmistatud erinevate inimeste ja asutuste poolt. Õpetaja Dinibekil tärkas mõte, et teeks ka midagi vahvat aga mitte meie riigile, vaid meie riigi tulevikule ehk lastele. Nii otsustas ta endale appi paluda Keila Kooli 8e klassi õpilased ning valmistas nendega koos tööõpetuse tunni raames vahvad puidust õppemängud ja mänguasjad, mis kingiti Vikerkaare lasteaia lastele. Mänguasjade seas on vahvad lennukid ja helikopterid ning toredad liigendnukud ja buratinod. Õppemänge on kahte erinevat liiki: tähe- ja numbriklotsid ning puzzleklotsid. Iga lelu on eriline ning peegeldab valmistaja suurt hoolt ja armastust. Arendavad mänguasjasd pakuvad veel pikka aega lasteaialastele mängulusti. Suured tänud õpetaja Dinibek Izbatõrovile õpilaste juhendamise eest ning õpilastele mänguasjade ja õppemängude meisterdamise eest!

Keila Muusikakooli noor pianist Emanuel Teppo pälvis 1.koha ja eripreemia parima kohustusliku pala esituse eest Jelgavas toimunud festivalil.

Miikaeli koguduses algas Leerikursus.

 

Laupäev, 10.märts:

Harju Maakonnaraamatukogu ettelugemishomikul loeti raamatut "Mulle meeldib sinuga koos olla"".

Harjumaa Muuseumis oli Harjumaa Rahvarõiva Nõuandelaupäev. Keskenduti sellele, milliseid rõivad valmistada järgmise aasta tantsu- ja laulupeoks, kuid kohal on kõik spetsialistid. Konsultatsioonid toimusid muuseumi raamatukogus, kus on olemas nii rahvarõivaalane kirjandus kui ka materjalid ja tööproovide näidised kihelkondade kohta. Infot saab ka rahvarõivaste valmistajate ning materjalide hankijate kohta.

EKSL võimlemisfestivalilt Keila Koolile üks laureaaditiitel ja eriauhind! Võimlemisklubile Sistrum pälvis III astmes laureaaditiitel võistluskava Lainetus esitamise eest ja I astmes eriauhind võistluskava Nukuke esitamise eest. Õpetaja on Sirje Aija.

Keila JK pidas esimese mängu koduväljakul ja kohe vastaseks ülikõva FC Flora U21. Paraku tuli suur 0:9 kaotus.