« Tagasi

8.nädal 2018

 

Esmaspäev, 19.veebruar:

Keila linnaarhitektina alustas konkursil edukaks osutunud Siiri Hunt.

Keila Sotsiaalkeskuse 1.korruse päevakeskuse toas on väike armas näitus "Vanad asjad meie kodudest". Näitus on pühendatud Eesti Vabariigi aastapäevale. Näitust saab vaadata tööpäeviti kell 10.00 - 16.00.

 

Teisipäev, 20.veebruar:

Kulna jaama ülesõidul sõitis 8.30 ajal veok rongile ette. Üheksa inimest sai kannatada, nende hulgas raskemalt autojuht ja rongijuht. Rongi kaks vagunit on rööbastelt maas. Rongiliiklus on Keila Riisipere suunal on seiskunud. Ka Ohtusse viiv tee oli liiklusele suletud. Raudteeliikluse taastamiseks on tööd alanud. Esialgse hinnangu kohaselt kulub raudtee liikluse taastamiseks poolteist ööpäeva. Pildid.

Keila Koolis oli Konverentsipäev. Pildid.

Kultuurikeskuses oli etendus „Kohe näha, et vanad sõbrad" – 2.veebruaril ära jäänud etenduse asemel. Laval tipptegijaid Anne Paluver ja Pille Pürg, kellele teksti kirjutas anekdoodimeister Valdo Jahilo.

 

Kolmapäev, 21.veebruar:

21.veebruari õhtul toimus Keila sõpruslinna Kerava linnaraamatukogus kohaliku Viro Seura korraldusel Eesti Vabariigi 100 aktus. Kohal oli Keila esindus. Keraval elab üle 900 Eesti kodakondse. Saalis olijatest olid eestlasi ligi kolmandik. Aktusel esinesid Soome jazzieliiti kuuluvad Heikki Lund ja Pentti Lahti, folkduo Puranahi & Alakotila, pianist Jari Kantomäki ja Keilast lauljatar Kate (Katrin mandel). Pikema pidupäeva kõne pealkirja "Soome ja eesti, 100-aastased vennad" pidas kauaaegne rahvaesindaja ja välisminister Erki Tuomioja, kellel on samuti Eesti tausta. Ettekanne oli vaheldumisi kahes keeles.  Luuletuse Eestist luges kohalik eestlane Annika Aldik. Kogu aktuse ajal jooksis taustaks slaidikava Valdur Vachti Eestis tehtud piltidest. Kerava poolt kõneles Kerava linnavalitsuse esimees (Keravan Kaupunkihallituksen puheenjohtaja) Samuli Isola, Keila poolt linnapea Enno Fels. Keila linn kinkis Keravale Raivo Tiikmaa foto Keila kirikust.  Kerava linn annetas isikliku panuse eest Keila ja Kerava vahelise ühistöö arendamise eest Keila linnapea Enno Felsile, Keila kultuurinõunik Jaanus Väljamäele ja Keila pressiesindajale Kerava-mitalin - Kerava medali. Õhtu juhid olid Viro Seura juht Veiko T. Valkonen ja Miia Kiukkonen. Lõpetuseks lauldi hümni kahes keeles - eesti ja soome keeles. Ramatukogus oli näitus Eesti autorite raamatutest. Enne aktust külastas Keila delegatsioon, kuhu kuulus lisaks eelnimetatutele ka linnavolikogu liige Märt Jamnes Kerava linnavalitsust ja linnas asuvat Sinebrychoffi õlletehast. Vaata pilte.

21. veebruaril 2018 toimus Keila Muusikakoolis Loode-Eesti muusikakoolide viiuliõpilaste konkurss ja Keila Muusikakooli õpilased saavutasid järgmised tulemused:II vanuserühmas: Katarina Atonen diplom ja diplom Eesti helilooja teose hea esituse eest; III vanuserühm: Anne-Mari Kohava diplom, Kerttu Kolostov III koht; IV vanuserühm: Madleen Kristen Alasi III koht ja diplom Eesti helilooja teose hea esituse eest, Karoliina Asumaa (vioola) III koht. Kiituse tubli esinemise eest sai Andeli Puusepp. Õpetaja on Jelena Laas, kontsertmeister Auli Lonk.

Terviseradadel toimus Suusari 2018 järjekordne etapp.

Sotsiaalkeskuses avati näitus „Ei saa me läbi Lätita" - vanade kootud tekkide ja sõbade lood toob meieni kangaringi juhendaja Piret Tiismaa. Lugudele lisaks näitas Piret 2.korruse käsitöötoas pilte ka ning rääkis, miks ei saa me läbi Lätita. Sotsiaalkeskus korraldas päeval väikese kepikõnniürituse.

 

Neljapäev, 22.veebruar:

Vikerkaare lasteaed tähistas Eesti Vabariigi juubelinädalat toredate sündmuste ja üritustega. Esmaspäevasel kunstipäeval värvisid suuremate laste rühmad saalis ja sõimelapsed rühmades saali kaunistamiseks rukkililli. Enne värvima asumist räägiti lastele rukkilillest lähemalt. Teisipäevasel teatripäeval käis lasteaias Lasteteater Sõber vahva etendusega "Koht päikese all". Kolmapäevasel jutuvestmispäeval said lapsed vastavalt vanusele kuulata järgmiseid põnevaid lugusid: "Jussikese seitse sõpra" (esitajateks õpetaja Anu ja muusikaõpetaja Aune), "Peremees ja sulane" (esitajateks õpetaja Mare ja assistent Laura). Juubelinädal kulmineerus suursuguselt piduliku ning lastesõbraliku laulu- ja tantsupäevaga kahes osas: nooremate rühmadele toimus "Pesamunade Laulupeoke", vanematele rühmadele "Vikerkaare laulu- ja tantsupidu - Minu rõõm". Suur aitäh korraldajatele, läbiviijatele ja osalejatele ning maja kaunistajatele. Eriline tänu muusikaõpetaja Aunele eestvedamise eest! Lasteaed tänab köögipersonali kuu jooksul pakutud maitsvate rahvustoitude eest. Tänu rühmaõpetajatele, assistentidele, õpetaja abidele ja kogu personalile on meie lasteaias laste ja lapsevanemate jaoks iga päev eriline! Pildid.

Rukkilille LA külastasid Paldiski Kalevi jalaväepataljoni Bravo kompanii 2.rühma poisid. Suured ja sõbralikud ning lastele meeldisid nad ikka üliväga.

Lasteaia Vikerkaar Sipsiku majas tähistati Eesti Vabariigi 100. aastapäeva piduliku rongkäiguga "Me armastame Eestit" laulu saatel. Rongkäigu ajal tehti 8 stoppi, et soovida meie presidendile, lipule, vapile, rahvuslillele,-puule, -kalale- linnule, -kivile "Head Vabariigi aastapäeva!" Pärast rongkäiku toodi hümni saatel saali sini-must-valge lipp. Seejärel toimus pidulik kontsert-aktus. Oli kaunilt pidulik ja lastepäraselt väärikas juubelipidu! Pildid.

Miki lasteaia Jaama maja õpetaja Eve Jõerand kinkis lasteaiale Eesti sünnipäevaks enda heegeldatud vaiba.  Eesti Vabariik 100 puhul toimus Miki lasteaia Ülase majas pidulik lõuna.

Toimus Keila Suusasarja III etapp.

 

Reede, 23.veebruar:

Keila lehes: esiküljel laste joonistuste näitusest "Minu Eesti". Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul tervitab linnapea Enno Fels. Üles on loetletud linna üritused Eesti Vabariigi aastapäeval. Eesti Lutheriusu kiriku esimese piiskopi Jakob Kuke poeg Nathan Kukk ütleb pikemas usutluses:"Nii hästi kui praegu pole eestlased kunagi varem elanud". linnaaednik Inge Angerjas räägib roosisordist, millega austati president Pätsi. Uudis on admiral Pitka auks pühendatud rahvamatkast. Hillar Palamets esitab kaheksa küsimust 1918.aasta kohta. Tegija on Jaanus Gross.

Keila Kultuurikeskuses oli traditsiooniline Eesti Vabariigi sünnipäevale pühendatud aktus. Esinesid Keila Kooli koorid-ansamblid, korrati päeval ka koolis esitatud kava, lisaks veel mõned tantsuansamblid. Keila linna kultuuripreemia anti tantsujuht Aire Tomsile ja Keila Jalgpalliklubi eestvedajale Targo Kaldojale. Kõnelesid Erki Fels ja Enno Fels. Pildid.

Eesti Vabariigi 100.aastapäevale pühendatud aktus Keila Koolis oli väga heal tasemel. Esinesid Keila Kooli õpilaste koorid ja ansamblid. Sama kontsert tuli ettekandele ka õhtul Keila Kultuurikeskuses, kus anti üle Keila linna kultuuripreemiad. Esinesid Keila Kooli Noortekoor, Keila Kooli 4.a ja 5.a tantsurühmad, Keila Kooli mudilaskoor, Keila Kooli ansambel, Keila Kooli lastekoor ja Keila Muusikakooli jazzbänd.  Keila Kooli Noorterühm. Õhtul täiendasid kontserti Keila Linnaorkester ja tantsuansambel Keikal. Kollektiivide juhid on Anu Matteus, Kadi Härma, Aire Toms, Kaja Kärner, Valdo Rüütlemaa, kontsertmeister oli Tiia Peenmaa. Pildid.

Waldorfkool Läte korraldas oma Eesti Vabariigi 100. aastapäeva aktuse Keila Muusikakooli saalis. Keskväljakul asuvast koolimajast mindi muusikakooli rongkäigus, lippude ja lauluga. Vabariigi aastapäeva paraadi tege Lätte kool ka eelmisel aastal. Pildid.

Aktus toimus ka Rukkilille lasteaias ja teistes linna asutustes. Pildid Rukkilillest,.

Sõpruslinna Sigulda linnapea Ugis Mitrevics saatis Keila linnapeale ja kõigile Keila elanikele tervituse eesti Vabariigi 100.aastapäeva puhul.

Tervisekeskuses toimus võitlusspordiüritus FIGHTLAND 2018. Keila Fightlandi võitlusgala peamatšis astus üles alles veebruari alguses Taimaal mainekas sarjas esimese raundi nokaudiga vägeva võidu saanud Maikel Astur, kes esimesest raundist kaugemale ei jõudnud ka nüüd. Asturi vastaseks oli Eesti ühe tuntuima ja parima võitleja Max Vorovski õpilane Serafin Gerzun (2 võitu, 2 kaotust), kes alistus esimese raundi tehnilise nokaudiga. Õigupoolest lubas kohtunik küll pärast meditsiinilist pausi esimese raundi lõpuni võidelda, kuid teist raundi Gerzuni veritsevate haavade tõttu enam ei alustatud.

 

Laupäev, 24.veebruar:

Eesti Vabariik 100.

Keila Keskväljaku uuel lipuväljakul oli pidulik lipuheiskamine. Päikesetõusuks kell 7.33-ks oli Keila Keskväljakule kogunenud märkimisväärselt palju inimesi, et hümni saatel heisata lipuväljakul Eesti lipp. Eestlauljad olid segakoorid la&Do ja Keila. Kõneles Keila Linnavolikogu esimees Tanel Mõistus. Lipu heiskamise au oli Kaitseliidu Keila kompanii kaitseliitlaste Mart Arrakul ja Ivo Melleril, assisteerisid naiskodukaitsjad ja kodutütred. Pärast lipuväljaku sündmust pandi pärg Vabadussõja ausambale, Keila algkooli hoonele, kus ütles oma tervituse linnapea Enno Fels. Vaata pilte.

Eesti Vabariik 100 puhul kavatses keilalane Jaanus Gross joosta100 kilomeetrit Tallinnast Haapsallu, saatjaks perekond ja sõbrad. Start oli pärast lipu heiskamist Toompealt, 10.30 ajal jõudis Jaanus Keilasse. Esialgse prognoosi kohaselt, kui on enam, kui 10 kraadi külma ja puhus nõrk kirdekaarte tuul, lootis  Jaanus Haapsalu Lossiplatsile jõuda kella 23-ks. Kokku sai tiimi peale joostud 103 kilomeetrit, millest Jaanus Gross läbis 81km, Kristjan Pingas 35km, Mike Gross aitas lipu edasi viia 12km, Mikk Saar 9km, Andra Gross 12km. Esimesed 72km läbis Jaanus järjestikku ise koos vahelduvalt motivatsiooni tõstva Kristjaniga, kes aitas Jaanust raskematel lõikudel moraalselt.  Kuid siis sai jahtumine Jaanusest võitu. Viimased 31km sai joostud nö "teatejooksu" et ikka lipp viia edukalt lõpuni Haapsalu lossiplatsile. Lipp liikus kokku Toompealt 12h ja 58min Haapsalu lossiplatsile. Tänasest sai kindlasti kogeda, et koostöös peitub tõeline jõud. Jaanuse kokkuvõte: Üheskoos saime lipu Toompealt Haapsalu lossiplatsini kohale viidud. Teekonnal abistas suurepärane meeskond. Märgin veelkord nad kõik ära: Mike Gross ja Kristjan Pingas tegid kogu teekonna kaasa ja sain sööki-jooki ning infot. Mõlemad ka jooksid ning aitasid lippu rasketele hetkedel edasi toimetada. Mikk Saar saabus just selleks ajaks, kui olin ise küma tõttu alajahtunud ning pidime hakkama moodustama vahetusi lipu edasiviimiseks. Mikk võttis lipu Mikelt ja Kristjanilt ja viis seda üksi 9km võrra edasi. Andra Gross jõudis saatjaskonda Kuijõe kandis. See oli hetk, kus külmavärinad hakkasid võimust võtma. Andra püüdis motiveerida jätkama ja mitte kohe alla andma. Pealegi oli Andra organiseerinud Keilas Mike autos olijatele sööki-jooki. Koos läbisime mitu kilomeetrit. Hiljem, võttis Andra Mikult lipu üle ja ligi 6km läbis üksinda Haapsalu suunal. Ja nii me vaheldumisi jätkasime. Uuemõisas tegime väikese puhkepausi ja viimasele 4 kilomeetrile läksime joostes kolmekesi - Mike, Andra ja mina ise. Suured tänud Virge ja Margus Ratassepale, kes ilmusid appi ühel kriitilisel hetkel ja aitasid saada ühte autot lõpppunkti. See oli suur rõõm, et Keila inimesed otsustavatel hetkedel üksteist motiveerisid ja aitasid! Kirjeldamatult hea tunne oli lõpuks olla Lossiplatsil! Tänud kõigile kaasaelajatele ja abilistele! Valeri Larionov - terve päev alates Keilast oli teel ning jäädvustas teekonda oma kaameraga. Valdur Vacht - üsna pikalt oli rajal kaasa elamas ja pildistamas. Elfrida Gross - aitas sooja tee, toidu ja heade soovidega! Lisainfo: tegin eile kokku 98000 sammu, kulutasin 8500 kilokalorit, kaaluvahe hommik-õhtu oli kõigest 2kg. Vaata pilte siit ja siit.

Tervisekeskuses ujuti 100x100 meetrit.Vaata pilte.

Korvpallikooli U13 meeskond osales Balti liiga turniiril Riias.

Oli üle-Eestiline aktsioon Eesti Minut, kui Eesti Pressifotograafide liidu üleskutsel pildistati kell 13.00 Eestit.

 

Pühapäev,25.veebruar:

Keila Muusikakoolis esinesid kaksikõed Kärt Ruubel (klaver) ja Triin Ruubel (viiul) Kavas L. van Beethoveni, K. Szymanowski ja C. Francki looming.

IPSON korraldas retke koertega.

Keila JK 2006 poiste võistkond tuli Raplast tagasi pronksist medalitega. Raplamaa JK I ja Paide Linnameeskond suutsid olla meist osavamad ning lõpetasid kõrgemal positsioonil, kuna omavahelistes mängudes kaotasime neile. Selja taha jäeti Saue JK, Raplamaa JK II, Pärnu JK Poseidon. Võistkonnas mängisid: Martin, Nikita, Oskar, Joosep, Sander, Kaspar, Maksim, Oliver Kerno ja Oliver Kruus. Tänud Raplamaa JK-le hea turniiri korralduse eest!

Vahur Kersna autorisaates „100 aastat elu" ETV-s oli üks saate kangelane aasta alguses 100-aastaseks saanud Keila elanik Eduard Kuuskor. Saate järelvaatamine.