« Tagasi

6.nädal 2018

Esmaspäev, 5.veebruar:

Selgus, et 1.veebruari seisuga oli elanike registris Keila elanikuks märgitud 9930 inimest, ehk 31 inimest vähem, kui aastavahetusel.  Keilast mujale registreeris end jaanuaris 66 isikut, Keilasse registreeris 39 isikut. Sündis 8 last ja suri 6 inimest.

Saabus teade, president Kersti Kaljulaid tunnustas teenetemärkidega Eesti eredaimaid teenäitajaid . Vähemalt üks aumärk tuli ka Keilasse. Valgetähe V klassi aumärgi pälvis Are Eller, kui ajakirjanik ja invaspordi toetaja.  „Osalenud Eesti Paraolümpiakomitee liikmena aktiivselt nii Euroopa kui Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee töös ning piirkondlikus, Skandinaaviamaade aktiivgrupis. On olnud Eesti delegatsiooni koosseisus kõikidel paraolümpiamägudel, tootnud telekanalitele erisaadet „Eestlased paraolümpial". Ta on hoolitsenud selle eest, et kodused saaksid infot saavutuste kohta, kuid vähemalt sama hindamatu on olnud tehtud töö ajaloolise mälu säilitamiseks," oli kirjutatud seletuskirja. Aitäh Arele ja palju õnne !

Harju Maakonnaraamatukogus on avatud Kersti Lepiku fotonäitus Harjumaa hiidrahnudest. Peamiselt 2017.aasta kestel on Kersti pildistanud üles kõik 52 Harjumaa suurt kivi, mille ümbermõõt on üle 25 ja/või läbimõõt üle 10 meetri, täpsustanud nende koordinaadid ja koostanud rändajale sobivas formaadis trükise. trükise ja Kersti loodud QR koodi abil on kivid kergemini leitavad. Aurasma äpiga näeb fotodele liitreaalsusena lisatud videod. Raamatukogus vaadatav rändnäitus on EV 100 raames valminud matkajuhi projekti lisaväärtus. Vaata pilte avamiselt.

Saabus teade, et seni peamiselt kergejõustiklasena tuntud Gerli israel on teinu debüüdi Eesti jalgpalli A-koondise naiskonnas , kui võideti külas Maltat 0:1.

Kultuurikeskuses oli VAT Teatri esituses Lutz Hübneri „Müller peab lahkuma". Lavastaja Margo Teder, kunstnik Pille Jänes, valguskunstnik: Triin Hook, osades Elina Reinold, Liisa Pulk, Maria Avdjuško, Meelis Põdersoo, Ago Soots, Tanel Saar.

5. veebruaril  toimus Kehra Gümnaasiumis  4.-12. klasside õpilastele õpilasetlejate riigikonkursi Harjumaa voor. Keila Kooli esindas 6 õpilast. 4.-6. klasside arvestuses jäid 1.-2. kohta jagama 6.a klassi õpilased Liisa Marii Mathisen ja Paulina Andrejeva (õp Mary Vaher).  7.-9. klasside arvestuses  sai 3. koha 7.f klassi õpilane Kriselda Kisel (õp Tiina Murdla). Õpilasetlejate riigikonkursi vabariiklik voor toimub 9. veebruaril Põlvas ja sinna sõidab Liisa Marii Mathisen.

 

Teisipäev, 6.veebruar:

Nädala Keilas õpilasvahetuse korras viibinud Nieuwegeini Calls College 22 õpilast ja 2 õpetajat asusid täna hommikul koduteele. Neid oli Keila Kooli auditooriumisse saatama tulnud vastuvõtjatele (Keila Kooli, Waldorfkooli Läte ja Laulasmaa Kooli õpilased ja nende vanemad) lisaks Keila Kooli direktor Mait Tõitoja ja Keila linnapea Enno Fels. See on esimene kord, kui 28.korda toimunud õpilasvahetusse oli kaasatud ka teised kohalikud koolid. Keila noored sõidavad vastukülaskäigule aprilli alguses. Vaata pilte.

Keila Sotsiaalkeskuse kapis on maalitud portselani näitus. Tööde autoriteks on Maire Rannas, Hiie Kass ja Helju Niinberg.

Keila Tervisekeskuses oli U12 ja U14 Eesti meistrivõistluste II etapp ning Keila lahtised meistrivõistlused võrkpallis. Keila Võrkpallikooli esindas kolm tüdrukute võistkonda, kaks U12 vanuseklassis ja üks võistkond U14 vanuseklassis. Kõige pisemate võistkond saavutas U12 vanuseklassi II tugevusgrupis tubli kolmanda koha. Teine võistkond, kes mängis U12 I tugevusgrupis, sai neljanda koha omanikuks ning U14 vanuseklassi I tugevusgrupis mänginud tüdrukud võitlesid samuti tugeva 4. koha välja. Kõik võistlusel osalenud tüdrukud andsid endast parima ja olid väga tublid, saades vastutasuks palju mängukogemust!

Harju Maakonnaraamatukogus on vaadata Kiwanise heategevuslike nukkude näitus "Sada sõpra" – näitus Kiwanise poolt Tallinna Lastehaigla patsientidele valmistatud nukkudest.

Kultuurikeskuses on Keila lasteaedade laste Eesti Vabariigi 100.sünnipäevale pühendatud ühine näitus "Minu Eesti". Samal ajal on vitriinis ka Keila saviringide laste näitus. Vaata pilte.

Keila Ühisgümnaasiumi 1. klassi õpilased Harju Maakonnaraamatukogus teemahommikul "Minu Eestimaa". 

Harju maakonnaraamatukogus on sarjas "MINU KOGU " - näitus "Veeloomad" Mark Güntheri kogust.

Keila Kooli Pargimajas oli Turvalise interneti päev.

 

Kolmapäev, 7.veebruar:

Keila Kultuurikeskuses oli töömess. Tööd pakkus üle 30 ettevõtte. Korraldas Eesti Töötukassa. Vaata pilte.

Ühisgümnaasiumi õpilased said valmis  koolitööna video „Edward Von lõnguse Varjus".

Ühisgümnaasiumis oli erakorraline lastevanemate koosolek, mille ainuke teema oli ühisgümnaasiumi ja Keila Kooli võimalik ühendamine. Tõhusa eeltöö tulemusena oli valdav enamus kohaolnud lapsevanemaid ühendamise vastu. Kardeti, et Keila tahab venekeelset kooliharidust ära kaotada, et tahetakse vältida teiste omavalitsuste laste koolitamist ja hõivata Ühisgümnaasiumi hoone Keila Kooli ruumipuuduse leevendamiseks. Kuigi linnapea Enno Fels püüdis levinud  väärinformatsiooni ümber lükata, kokkuleppele ei jõutud. Kohapealt tegi otseülekande Aktuaalse Kaamera venekeelne väljaanne.

 

Neljapäev, 8,veebruar:

Jõe tänaval tehakse geoloogilisi uuringuid tänava rekonstrueerimisprojekti tarbeks. Asfaldikiht on Ülesõidu ja Tuula tee vahelisel Jõe tänava lõigul kaunis ebaühtlane - 5-15 cm, teetamm on kohati olematu. Sarnased probleemid on paljudel Keila tänavatel.

Keila Kiwanise koosolekul oli külas president Arnold Rüütel. Keila Lions oli ka esindatud. President meenutas peamiselt 80-90-ndaid aastaid Eesti poliitilises elus.

Vikerkaare lasteaia Pääsupesa rühm käis jalutamas Toompeal.

MTÜ Pro Civitab korraldas Sotsiaalkeskuses koostöös Eesti Puuetega Inimeste Kojaga isiksusearengukoolituse puuetega inimestele.  Koolitajaks Eda Kaljuste ja Anneli Salk.

Keila Võrkpallikooli U16 vanuseklassi neiud tulid VK Täht turniiril Tallinnas II kohale.

Keila Noortekeskuses oli Saksa kultuuriõhtu. Korraldas vabatahtlik Sabrina Gollmer.

Muusikakooli saalis oli Keila ja Pärnu Muusikakooli sõpruskontsert.

Harju Maakonnaraamatukogus oli roosikoolitus, koolitaja Christi Unt, Roosoja talu perenaine.

8b klassi ansambel saavutas venekeelsel laulukonkursil "Annuška" Saue Gümnaasiumis III koha lauluga "Позади крутой поворот". Žüriiliikmed, kellest üks oli Anne Veski, hindasid kõrgelt Keila Kooli lauljaid ning eriti Madleen Kristen Alasi professionaalset soleerimist.  Ansamblis laulsid õpilased Madleen Kristen Alasi, Gelli Melzar, Anita Sofia Kraav, Tähte Paalaroos, Liis Peedi, Annemai Teesalu, Heneli Tamm, Laura Möll, Triine Palder, Pirjelin Piirsalu, Iris Johanna Lukas ja Frederik Toom. Klaveril saatis Erik Rajamäe. Lauluproovide korraldamisega, sõnade ja nootide õpetamisega tegelesid Dmitri Djuženkov ja Anu Matteus. Õpilasi toetasid ka nende vene keele õpetajad Maia Bašarenko ja Alla Kolodijeva. Lastesaatjateks Sauel olid Dmitri Djuženkov ja Alla Kolodijeva.

Keila Kooli pargimajas oli talvine spordipäev.

 

Reede, 9.veebruar:

Keila Lehes: Esilehel hollandlaste seiklustest Eestis. Uudistes Harju Elekter Elektrotehnika kolimisest uude tehasesse, hiidrahnude näitusest, munitsipaalkoolide ühendamismõtetest, võrgupeost noortetoas, kasutatud riiete kogumiskastist. Lehes on pikem usutlus Valgetähe V klassi aumärgi kavaleri Are Elleriga. Hole In One peakokk Tarmo Griffel jagab soovitusi EV 100 sünnipäevalaua katmiseks. Katri Aaslav-Tepandi ja Kaja Peetris jagavad nõuandeid leinaajaks. Tegija on Olev Kroon.

Keila Linnavalitsus 12.istung  9.veebruaril 2018

Linnavalitsus maksis sotsiaaltoetusi summas 2 483,00 eurot, andis välja paar volitust isikutunnistuse kättesaamiseks ja otsustas raske puudega lapse lapsehoiuteenuse halduslepingu sõlmimise.

Linnavalitsus kehtestas Keila Kooli statsionaarsesse õppesse õpilaste vastuvõtmise tingimused ja korra.

Linnavalitsus tunnistas riigihankel "Keila Lasteaia Miki ehitushanke konsultatsiooni ja ehituse omanikujärelevalve teenus" edukaks Inseneribüroo Telora OÜ  pakkumus kui vastavaks tunnistatud pakkumuste hulgast kõige madalama hinnaga pakkumus teenuse ühe kuu hinnaga 1 590 eurot, millele lisandub käibemaks 20%.

Linnavalitsus jagas Jõe tn 65 (pindala 7225 m², sihtotstarve tootmismaa 100 %) kaheks eraldi maaüksuseks ja määras moodustatud tootmismaa  katastriüksustele koha-aadressid Jõe tn 65 ja Jõe tn 69.  Linnavalitsus jagas Raba tn 45 ( pindala 2028 m², sihtotstarve tootmismaa 100 %) kaheks eraldi elamumaa maaüksuseks ja määrata moodustatavatele katastriüksustele koha-aadressid  Raba tn 45 ja Raba tn 47. Linnavalitsus jagas Tähe tn 14 (pindala 2827 m², sihtotstarve elamumaa 100 %) kolmeks eraldi elamumaa maaüksuseks ja määrata moodustatavatele katastriüksustele koha-aadressid Tähe tn 14, Tähe tn 14a ja  Tähe tn 14b.

Linnavalitsus väljastas ehitusload üksikelamu püstitamiseks Kanarbiku tn 26 ja Kanarbiku tn 31 kinnistule ning  külmaveetorustiku ehitamiseks Ülesõidu ja Aukamäe tänaval.  Linnavalitsus väljastas ehitusloa Jaama tn 10 kinnistul asuvate Miki lasteaia hoonete ja rajatiste lammutamiseks . Lammutamisele kuuluvad Miki lasteaia kinnistul asuvad majandushoone, lasteaia peahoone, Pipi maja, kelder, varjualune, mänguväljak ja väliskanalisatsioonitrassi.  Alles jääb Haapsalu mnt 4 kinnistu piiri ääres asuv varjualune. Lammutusprojekti koostas OÜ Esplan. Linnavalitsus väljastas kasutusloa üksikelamu püstitamisel Barsbütteli tn 24 // Tervise tn 25 asuval kinnistul ja Kalda põik tänavale ehitatud kaugküttetorustikule.

Linnavalitsus määras Sihtasutuse Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus nõukogu liikmeks kuni 31. jaanuarini 2022 Timo Suslovi.

Ilmus Keila Korvpallikooli Uudiskiri.

Sotsiaalkeskuses on Sõbrapäeva teemaliste šokolaadiümbrike töötuba. Töötoas meisterdati sõbrapäeva teemalisi šokolaadiümbrikke ja muud sõbrapäevale sobilikke kingitusi.  Töötoa viis läbi Keiu Teas.

Harju Maakonnaraamatukogus on eesti- ja venekeelsete raamatute näitus "Minu kodu on Eesti" , "Эстония - мой дом".

Pargimajas on 10. Öölugemine. Külas on jutuvestja rollis Piret Päär.

 

Laupäev, 10.veebruar:

Harju Maakonnaraamatukogu Ettelugemishommikul loetakse  Eva Roosi raamatut "Kust tulevad unenäod?".

Muusikakooli saalis on „Suur Rahvamuusikpidu" „Eesti –Läti - Leedu 100" . Esinevad Kadrina kapell, Saue kapell, Möllav Meri, Naisansmbel Tiia Peenmaa juhendamisel, harju KEKi RMO ja Peenid Sõrmed.

Naiskodukaitse Keila jaoskond korraldab Sinumustvalge käsitöötoa. Tehakse prossi, rinnaehet, peaehet. Juhendavad Margit Odar ja  Kati Ojaver.

 

Pühapäev, 11.veebruar:

Harjumaa Muuseumis on Sõbrapäeva perepäev. Võta sõber ühes ja tule veeda üks ilus pühapäev muuseumis! Siin saab sõbrale toredaid kingitusi valmistada: sõbrakaarte meisterdada , sõbrapaela punuda, riputatavat südant kaunistada … Üles on seatud romantiline fotonurk, kus saab sõbraga või sõbrale pilti teha. Südamega meisterdatud kingitused saab ehtsa lakkvahaga kinni pitseerida ja sõbra poole teele saata!  Tervituseks pakume magusat sõbrajooki! Osalemine muuseumipiletiga: tavapilet 3 eurot, sooduspilet 2 eurot ja perepilet 5 eurot.