« Tagasi

2.nädal 2018

 

Esmaspäev, 8.jaanuar:

Hiirekese Perekeskus tähistas oma 10-sünnipäeva. Pildid üsna peo algusest, siis kui käisid kohal kohalike omavalitsuste esindajad - Keila linnapea Enno Fels ja Hiirekesega alles koostööd alustava Lääne-harju valla vanem Jaanus Saat. Vaata pilte.

2008.jaanuaris uksed avanud Hiirekese Mängutoas tegutses  alguses vaid ühes ruumis, 48-ruutmeetri suurusel pinnal. Lisaks tasuta mängimisele kahel päeval nädalas oli ühel ennelõunal võimalik osaleda väikelaste loovustundides. Kümne tegutsemisaastaga on keskuse ruumid kasvanud neli korda suuremaks ja huviringe, tegevusi, koolitusi ja koostööpartnereid on lisandunud enamgi veel. Sünnipäevaprogrammis oli lühike väikelaste loovus-liikumisringi näidistund - tutvume juhendaja Reelikaga, unekooli tutvustuses rääkis uneprobleemide ületamisest Merit Lilleleht. Õhtuprogramm oli sobilik lastele alates 4.eluaastast ja nende vanematele, väiksemad lapsed on oodatud niisama mängima. Lisaks teaduskatsed Eliko ja Elliniga sünnipäevaruumides: kuivjää auru ja mullidega, silmade petmine, tasakaaluloom, muna lennumasin, staatiline elekter ning Mati Kaalu loeng "Kellele on vaja loomaaedu?" mängutoas.

Liia Lumilaid Sauelt ja Tiia Järvpõld Kaagverest avasid Keila Sotsiaalkeskuses oma maalide näituse "Liia käega, Tiia jalaga - ühine värvirõõm". Nagu näituse pealkirigi ütleb, maalib Liia oma pilte käega, Tiia aga jalaga. Tiia esitles ka videofilmi oma argipäevast, mis värskelt valmis sai. Vaata pilte.

Harju Maakonnaraamatukogus on sarjas „Noor Loo Too – Kunst Raamatukokku"  näitus "Minu looming". Joonistuste autor Kaisi Pillart. Näitus oranžil seinal on vaatamiseks 31. jaanuarini.

Keila Kool avaldas detsembris toimunud piirkondlikul geograafiaolümpiaadil osalenud Keila kooli õpilaste rõõmustavad tulemused.  Gümnaasiumi vanuserühmas (osalejaid 27) II koht- Arthur Bergvald (10r)  / 10. kl. arvestuses I koht/, 5.koht-Albert Ploom (10r) /10.kl. arvestuses II koht/ ja  9. koht- Rainer Viirlaid (10r)  /10. kl. arvestuses 4. koht/.  9. kl. vanuserühm (osalejaid 31) II koht- Häli Hinno (9b), 4. koht- Kerstin Rõuk (9b)m  ja 10.koht-Mia- Mercedes Orgla (9b). 8. kl. vanuserühm (osajejaid 36) II koht- Annabel Pugi (8c) ja 6.koht –Karina Kongo (8e).  7.kl. vanuserühm (osalejaid 34) 6. koht- Siim Arusalu (7c).

 

Teisipäev, 9.jaanuar:

Sellest aastast esiliigas mängiva Keila Jalgpalliklubi esindusmeeskonna treenerina alustas Richard Barnwell.

Waldorfkooli Läte keldrisaalis oli Keila Tantsutoa õhtu Karmoškad.

 

Kolmapäev, 10.jaanuar:

Täna hommikul kell 8.45 startis Keilast Budapest-Bamako rallile meeskond koosseisus Andres Lell, Priit (Piibu) Ross ja Raino Raissar, kes läbivad retke 2006. aasta Toyota Land Cruiser 100 (4,2 turbodiisel). Sama auto oli kasutusel ka 2015.aastal toimunud samal rallil, kui läbisõiduks kujunes 18 600 kilomeetrit ja mullu Los Angeleses toimunud võidusõidul Baja 4000. Loomulikult on auto läbinud Piibu productioni töökojas põhjaliku uuenduskuuri. Ralli start on 12.jaanuaril Budapestis. Pärast Euroopat läbitakse Maroko, Mauretaania, Senegal ja Gambia. Ametlik trassi pikkus on 8629 km, ehk keskmiselt 539 km päevas. Finich on Banjulis 28.jaanuaril.Keila linn andis meestele kaasa linna lipu, mis kinnitatakse autole stardis.Vaata pilte.

Keila Koolis oli Väärikate Ülikooli kevadsemestri esimene loengupäev. Teemal „Reformatsioon 500"  esines arst-pastor Jüri Raudsepp.

Keila KK pidas täna Kristiina Spordimajas B-divisjoni tugevaima vahegrupi esimese kohtumise ja pidi kahjuks minimaalse vahega Park Minigolfi paremust tunnistama. Algas mäng täitsa kenasti, Keila tegi seisult 4:3 15-punktilise vahespurdi ja selle najal võideti esimene veerandaeg 9:19. Sama turvalist vahet suudeti hoida ka teisel perioodil, poolajapausile mindi seisul 25:36, Keila 11 punktiga peal. Kolmanda veerandaja alguses nautis Keila veel mängu suurimat eduseisu (25:38), kuid järgneva üheksa minutiga suudeti visata vaid 5 punkti ning enne viimast ja otsustavat veerandit oli Keila edu kuivanud vaid ühele punktile - 42:43. Viimane kümme minutit oli punkt-punkti mäng. Kord oli Park Minigolf peal, siis jälle Keila. Umbes minut enne mängu lõppu viis Üpruse kolmene Keila 60:63 juhtima, kuid vastane vastas kohe kahesega, Keila rünnakukatse jooksis liiva ja mängu viimane rünnak jäi võõrustajatele. See lahendati filigraanselt tabava keskpositsiooniviskega, misjärel jäi Keilale armuaega veel vaid napid 0,8 sekundit. Üprus üritas veel viskele jõuda, kuid kolmene ei tabanud ja nii jäigi võit vastasele. Keilale tabelisse valus ühepunktiline (64:63) kaotus. Aga pead liialt norgu ei lase - palju tähtsaid mänge on veel ees! Täna Keila parimad: Viik 16+10lp+6rs, Üprus 13+8lp, Tihane 13, Vent 9+7lp.

Linnavalitsus kuulutas välja konkursi haridusspetsialisti leidmiseks.

Hooandjas avaldati rahakogumine airsofti mänguplatsi Nullgrupp rajamiseks Keilasse. NULLGRUPP eesmärk on pakkuda airsofti ekstreemspordi võimalust Keila kohalikele ning ümberkaudsetele noortele. Tegemist on väga aktiivse, dünaamilise, ägeda ja kaasahaarava meeskonnamänguga, ühteviisi huvitav nii täiskasvanutele kui ka lastele. Spordiala ja treeningklubi käivitamiseks on vajalik 1700 eurone toetus varustuse, riietuse ning käivitamise kuludeks. Tegemist ei ole vaid lihtsa airsoft teenuse pakkumisega, vaid meie plaan on laiahaardelisem ning hõlmab kohalikke ning ümberkaudseid noori. Meie plaan on noored tänavatelt pahandustest eemale saada ja neis huvi äratada uudse ja adrenaliini pakkuva spordiala vastu.  Koos airsofti plaanitakse tulevikus hakata pakkuma ka paintballi mängimise võimalust. NULLGRUPP treeningklubi üks eesmärk on õpetada noortele baasteadmisi, et valmistada neid ette ajateenistuseks. Treeningud toimuksid 2 korda nädalas. Pakume noortele võimalust, et arendada ellujäämisoskuseid, mida jälgida metsas, õpetada taktikalisi liikumisi ning arendada meeskonnatööd. Treeninguid viib läbi kaitseväe SBK-d läbiviinud instruktor, kellel on treeningute läbiviimiseks vajalik kogemus olemas.  Tegevust tahetakse alustada 1. märtsil 2018.

 

Neljapäev, 11.jaanuar:

Harjumaa Muuseumi jõudis 318-leheküljeline ja üle 1600 pildiline Keila linna 2017.aasta kronoloogia.

Ketlin Priilinn esitles Harju Maakonnaraamatukogus oma uut krimiromaani " Kommionu".

Muusikakoolis esitas Meelis Orgse barokkviiulil kava „Ainult Bach".

Webis ilmus Keila Korvpallikooli uudiskiri.

 

Reede, 12.jaanuar:

Keila lehes: esiküljel Hiirekese (alguses mängutoa, nüüd perekeskuse) kümnest aastast. Uudistes saame teada, et eelmise aasta populaarseim nimi oli Melissa, et järgmised meelelahutuslikud mälumängud on 19.jaanuaril ja 3.veebruaril, uuest teraapiakeskusest, jäätmeveo hinnatõusust, Pantrite uuest võistlushooajast. Pikem kirjutis on Harjumaa Muuseumi 30.sünnipäevaaastast. Haigekassa teavitab proteesiarvetest. Keila leht teeb lühikokkuvõtte Keila linna 2017.aasta kronoloogia II poolaastast. Tegija on Richard Barnwell.

Linnavalitsus andis välja volituse eestkostetava esindamiseks ja tema pangakontode käsutamiseks ning hooldaja  ja hooldajatoetuse määramise kohta.  Sotsiaaltoetusi otsustati maksta summas 448,42 eurot.

Linnavalitsus kehtestas Keila linna hallatavates koolieelsetes lasteasutustes 2018.aastal töötava õpetaja töötasu alammääraks täistööajaga töötamise korral 980 EUR kuus.

Linnavalitsus esitas nõude Kalda 5 elamu ehitusteatise lisaks oleva ehitusprojekti tuleohutusosa esitamiseks  Päästeameti Põhja päästekeskusele kooskõlastamiseks.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa Keskväljak 10  kinnistul asuva ärihoone laiendamiseks. Vikinghaus OÜ taotles ehitusluba kohvikule uue tamburi ehitamiseks, millega tekitatakse pääs pagarikotta. Tambur pindalaga 13,5 m² ehitatakse praeguse trepi kohale. Uus välistrepp  mõõtmetega 2,8 x 4,5  meetrit on projekteeritud tamburi ette terrassi kõrvale. Hoone lõunapoolse fassaadi sammastikku jätkatakse olemasolevale sarnase sammuga. Lisandub üks uus aken. Juurdeehitatav välissein viimistletakse sarnaselt olemasolevale ja vajadusel teostatakse taastav värvimine suurema seinapinna ulatuses. Juurdeehitatav välissein ehitatakse väikeplokkidest, katus kaetakse katuseplekiga.  Ehitusprojekti koostas arhitektuuribüroo MON-ARH  OÜ. Ehitusprojekti arhitektuurne osa on linnaarhitekti poolt heaks kiidetud. 

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Kalda põik tänavale ehitatud reoveekanalisatsioonile, sademevee-kanalisatsioonile ja külmaveetorustikule.

Linnavalitsus määras Keila linnas asuvale kümnele vabale maaüksustele sihtotstarbed ja koha-aadressid ning nõustus nende maaüksuste jätmisega riigi omandisse. Kõneks on elamumaa Mudaaugu 1, Metsatuka, Tammiku tee 3a,  Tammiku tee 13, Tammiku tee 16,  Kivimetsa,  Aasametsa ja Tammiku tee 15a üldkasutatavad maad ning Veepõllu ja kaugepõllu  maatulundusmaa.

Linnavalitsus otsustas jagada  Teaduse tn 1 kinnistu ( pindala 2496 m², sihtotstarve elamumaa) kaheks eraldi maaüksuseks ja määras moodustatavatele katastriüksustele koha-aadressid ja sihtotstarbeks elamumaa. Uued aadressid on Teaduse tn 1 ja Teaduse tn 1c.

Linnavalitsus tunnistas riigihankel "Moodulite rent Keila Lasteaed Miki rühmaruumideks" edukaks Cramo Estonia AS pakkumus, kui ainuke vastavaks tunnistatud pakkumus rendihinnaga 7 495 eurot kuu, millele lisandub käibemaks.

Viidi läbi linnavalitsuse liikmete tööjaotuse I lugemine.

 

Laupäev, 13.jaanuar:

Harjumaa Muuseumis on Nõuandelaupäev 4. Muu hulgas vaadatakse ka uusi rahvarõivaesemeid meie kogudes -  Keila Kooli muuseumi kogud toodi sügisel Harjumaa Muuseumi arhiivi.  Konsultatsioonid toimuvad muuseumi raamatukogus, kus on olemas nii rahvarõivaalane kirjandus kui ka materjalid ja tööproovide näidised kihelkondade kohta. Infot saab ka rahvarõivaste valmistajate ning materjalide hankijate kohta.

Harju Maakonnaraamatukogus loetakse Ettelugemishommikul  Ilmar Tomuski raamatut "Isamoodi unejutud".

Kultuurikeskuses on Tantsuõhtu Classic. Keila Liigubv raames VIVA Tantsuklubi korraldatud sündmusel mängis tantsuks Ivetta Trio, tantsu vaheaegadel rõõmustas meeli Jazzi duo Ingrid ja Raiko. Pääsmed lunastati väga kiiresti.

 

Pühapäev, 14.jaanuar:

Käsitöösalongi Vaarika Vahukoorega salongiõhtu: Margus Tabori teine huumoriõhtu Keilas on välja müüdud.