« Tagasi

52.nädal

 

Kolmapäev, 27.detsember:

Linnavalitsuses oli linnapea Enno Felsi ja abilinnapea Eike Käsi juhtimisel koos Eesti vabariik 100 ja Keila linn 80 korraldustoimkond. Arutati sündmuste kava, linna kujundust, juubelikingitusi, väliskülaliste kutsumist ja muud temaatikat.

Lääne-Harju Vald teavitas avalikkust, et vallavalitsus asub Paldiskis, Rae 38.

 

Neljapäev, 28.detsember:

Täna 127 aastat tagasi loodi Keila vald. 28. detsembril 1890 andis Vene keisririigi Balti kubermangudes tegutsenud talurahvaasjade komissar välja kirja nr. 1493, mille kohaselt ühendati Käesalu, Ohtu, Klooga, Humala, Joa-Meremõisa-Laulasmaa, Keila ja Lehola väikevallad koos Maeruga ühiseks koondvallaks nimega Keila.  Sel ühe valla jaoks nii sümboolsel päeval oli kohane joon alla tõmmata Keila vallavalitsuse senisele, detsembri viimasel päeval lõppevale tegevusele ning pidulikult langetada vallamaja ees mastis lehvinud Keila valla lipp. Lipu langetasid samad mehed, kes 1997. aastal valminud Keila valla uue sümboolikaga lipu esimest korda heiskasid – toonane vallavanem Tiit Mae ja volikogu esimees Aleksei Šatov. Pilti tegi Mart Arrak.

Noortekeskuses toimus „Väliveritalvegrill2017" – Noortekeskuse ja ÜSO (Ühinenud Saunade Organisatsioon) koostöös tehti õues grilli ja sees käidi saunas. Vaata pilte.

Keila Korvpallikooli kõikide vanuserühmade ja esindusvõistkonna kodumängud toimuvad Keila Tervisekeskuses ja selle puhuks paigaldati täna saali Keila Korvpallikooli logo, tähistamaks "Korvpalli kodu.

Keila JK osaleb esimest korda esiliiga Aastalõputurniiril  Kalevi Spordihallis.

 

Reede, 29.detsember:

Kampaania tulemusena on Keila linna elanike arv kasvanud, hommikuse seisuga on Keilas  9937 ametlikku elanikku. Sissekirjutuse kampaania jätkub.

Keila Muusikakoolis oli Klaveriõhtu. Laval on Ivari Ilja, Mihkel Poll ja Mantas Šernius.  Kavas: Mozart, Rahmaninov, Chopin, Mussorgski jt

 

Laupäev, 30.detsember:

Keila Baptistikoguduses toimub heategevuskontsert. Kas teadsid, et vigastused tapavad Aafrikas igal aastal rohkem inimesi kui HIV/AIDS, Malaaria ja Tuberkuloos kokku? „Meil sinuga oli piisavalt õnne, sest sündisime riigis, kus arstiabi on kättesaadav, kuid ligi kuuel miljardil inimesel arengumaades nii hästi ei läinud. Mina usun, et indiviidi võimalus pärast õnnetust ellu jääda ei tohiks sõltuda tema sünniriigist. Seetõttu otsustasin liituda organisatsiooniga First Aid Africa ning veeta 2018 aasta suvel viis nädalat Malawis, jagades jätkusuutlikku esmaabiteemalist haridust koolides ja kogukonnakeskustes. Palun aita mul toetada neid, kes seda kõige rohkem vajavad ning ühtlasi veeda südantsoojendav õhtu, mille jooksul saad kuulata eriilmelist muusikat, nautida suupisteid, kaasa elada paljudele andekatele muusikutele ning kuulda pisut rohkem minu projektist seal kaugel Aafrikas," kirjutas üleskutses korraldaja  Kai-Brith Kalda.

On Keila Baptistikoguduse asutaja Adam Podini 155.sünniaastapäev, mida tähistab ka kogudus.

 

Pühapäev, 31.detsember:

Keila aasta tegu saab valida kuni aastavahetuseni. Oma eelistus märgi siin.

Turvalist aastavahetust!

 

Õnnetuste ära hoidmiseks järgi pürotehnika kasutamisel ohutusnõudeid

Seoses läheneva aastavahetusega tuletavad Tehnilise Järelevalve Amet ja Tarbijakaitseamet meelde, et pürotehnika kasutamisel tuleb lähtuda iga konkreetse toote kasutusjuhendist ning järgida ohutusnõudeid. Pürotehnika väärkasutamine võib põhjustada tõsiste tagajärgedega õnnetusi (põlengud, vigastused jms) ja varalist kahju. Lisaks on oluline selgitada lastele pürotehniliste toodetega seotud ohtusid ning näidata eeskuju pürotehnika ohutul kasutamisel.

Pürotehnilise toote kasutamisel juhindu järgnevast:

•           Kasuta toodet üksnes kasutusjuhendis ettenähtud viisil (ohuala, süütamise viis, vanusepiirang);

•           Vali toote kasutamiseks õige aeg ja koht. Arvesta öörahuga, ilmastikuoludega ning toote ohutu kaugusega inimestest, hoonetest ja sõidukitest;

•           Arvesta teiste inimeste ja loomadega. Ootamatud heli- ja valgusefektid võivad ehmatada;

•           Kontrolli enne toote kasutamist, et sellel poleks mehaanilisi vigastusi. Ostjal on õigus defektiga toode müüjale tagastada;

•           Ära kasuta pürotehnilisi tooteid alkoholijoobes;

•           Ära viska toodet tulekoldesse;

•           Ära viska toodet inimeste või loomade suunas;

•           Ilutulestiku tegemisel ära hoia toodet käes ega kummardu selle kohale;

•           Kui toode ei sütti, oota vähemalt 10-15 minutit enne selle üles korjamist. Ära jäta sellist toodet vedelema ega viska prügikasti, vaid tagasta müüjale.

 

Lisaks tuleb silmas pidada:

•           Pürotehnilisi tooteid osta ainult vastavat tegevusluba omavalt ettevõttelt. Pürotehnikat ei tohi osta inimestelt turul ja tänaval ega eraisikutelt sotsiaalmeediast;

•           Pürotehnilise tootega peab kaasas olema eestikeelne kasutusjuhend;

•           Tooteid hoia kuivas, ohutus ja lastele kättesaamatus kohas;

•           Oma tarbeks ei tohi hoiustada rohkem kui 20 kg pürotehnilisi tooteid.

 

Soovime kõigile head vana aasta lõppu ja tarka meelt pürotehnika kasutamisel!

 

Keila elanike arv on aastavahetuse seisuga 9961, ehk 99 võrra rohkem, kui aasta tagasi.