« Tagasi

47.nädal 2017

 

Esmaspäev, 20.november:

Täna alustas seni veel Ülesõidu tänava alguses tegutsev Keila Perearstikeskus kolimist oma uude asupaika Keskväljak 12a hoonesse. Vaata pilte.

Hiirekese Perekeskuses oli Ülle Lemberi loeng "Beebi kasvab: päevakava ja puhtuse õpetamine".

 

Teisipäev, 21.november:

Keila Kooli 6-7 klassi poisid tulid Keila Tervisekeskuses toimunud turniiril Harjumaa meistriteks koolide arvestuses. Meistrite võistkonda kuulusid Ants- Kristjan Kalmus 7f, Iko Kõplas 7f, Erik Makke 6a, Christopher Lenk 6a, Kenert Kulveer 6a, Robin Rukis 6f, Laur Maide 6e, Kaspar Talvistu 6a, Kert Erik Rüütel 6e ja Karl Erik Ool 6b. Vaata pilte.

Keila Koolis tehti Keila hariduselu 326.aastapäeva puhul tordivõistlus.

Keila Koolis on Kodanikupäeva nädal. Hommikul olid 10.klassidele rääkimas Helen Talalaev Vabaühenduste Liidust ja 6.klassidele Keila linnapea Enno Fels. Pildid.

Harju Maakonnaraamatukogus on raamatunäitus "Остер Григорий 70" (Grigori Oster - 70).

Linnavalitsus peatas kauplemise täna kasutusloata avatud Olerexi jaamas. Kasutusloa taotlus esitati linnavalitsusele eile, 20.novembri pärastlõunal. Selle menetlemiseks on aega 30 päeva, siia hulka kuulub ka Päästeameti kooskõlastuse saamine.

Muusikakoolis toimunud Viiuliõhtul esinesid Joonas Teppo (viiul), Jakob Teppo (klaver) Kavas:  J. S.Bach, H. Wieniawski, D. Šostakovitš jt.

 

Kolmapäev, 22.november:

Keila Koolis Keilas tähistati Keilas hariduse andmise 326.aastapäeva. Aktustel esines Keila Kooli Noortekoor ja ansambel. Peeti tänukirjadega meeles staažikaid õpetajaid. Traditsiooniliselt kinkisid klassid kooli raamatukogule raamatuid. Pärast sõid õpilased kringlit. Õpetajate toas pakuti pärast viimast aktust külalistele ja õpetajatele sünnipäevatorti.Pildid. 

Kogukonnapraktika raames juhendasid Hiirekese kokandustundi Keila Kooli 12E klassi õpilased Diandra ja Liis.

Keila Muusikakoolis esinesid Arvo Leibur (viiul), Kadi Vilu (viiul), Rain Vilu (vioola),Tõnu Jõesaar (tšello), Lea Leiten (klaver). Kavas D.Šostakovitši Keelpillikvartett ja Klaverikvintet.

 

Neljapäev, 23.november:

Kiisa Rahvamajas konkursi Harjumaa aasta tegija seekordseid võitjaid. Aasta tegija tiitel anti Harjumaal välja kuues erinevas kategoorias ja 2017.aastal pälvis selle Ensto Ensek AS, Alleks Ehitus OÜ, MTÜ Lootuse Küla, Indrek Migur, Kaisa Linno ja Eesti mootorispordi muuseum Momu. Keilast olid nomineeritud  Aasta Sädeinimese kategoorias Evi Peterson, Maret ja Aare Lepiksaar ning Aare Lepiksaar veel üksinda. Aasta Teo kategoorias oli auhinnale esitatud Iseseisev Keila linn. Harjumaa Aasta Tegijaid valiti SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK) eestvedamisel. Vaata pilte.

Kodumängus kohtus Keila Korvpallikool  TTÜ KK II-ga.

Perearstikeskus on kolimise tõttu avatud kuni kella 12-ni. 24.novembril on Perearstikeskus suletud. Alates esmaspäevast on Keila Perearstikeskuse uus asukoht on Keskväljak 12a - Kultuurikeskuse kõrval.

 

Reede, 24.november:

Keila Lehes: esiküljel kirjutab Kai-Riin Tomera sellest, kuidas olla loovam noorte juhendaja - Erasmuse rahvusvahelise projekti "Facility to Facilitate" Keilas toimunud koolitusest. Uudistes Perearstikeskuse kolimisest, ETV jõululaupäeva jumalateenistusest Keila Miikaeli kirikus, DigiMaa projekti külmutamisest, Eesti metsatöötajate meeskoori Forestalia 45.aastapäeva kontserdist, lisaks korvpallurite mängudest ja noorte pianistide edust. Linnapea Enno Fels teeb pöördumise kaasilinlastele, kes on mingil põhjusel registreerinud end mõne teise omavalitsuse elanikuks. Abilinnapea Timo Suslov räägib tuleva aasta olulisimatest tänavate parendustöödest. Kadri Aller kutsub märkama kohalikke vaatamisväärsusi. Tegija on Eliko Kõiv.

Keila Linnavalitsus väljastas kasutusloa tankla püstitamisel Põhjakaare tn 8 asuval kinnistul.  Rajatud Olerexi kompleksi kuuluvad lisaks hoonele veel kinnistusisesed vee- ja kanalisatsioonitorud, vedelgaasi tankimisseade, tuletõrjeveehoidla, sidekanalisatsioon, teabetulp ja välisvalgustus. Hoone kandekonstruktsiooniks on teraskarkass, autopesula osas väikeplokid. Välisseinad on mitmekihilistest teraspaneelidest. Hoone kõrval on varikatus tankimisseadmete kohal. Tanklahoones on müügisaal, milles on kauplus ja kohvik ning ruumid personalile ja muud abiruumid. Hoones paikneb ka läbisõidulahendusega ja akendega automaatpesula. Ehitas AS Paide MEK, omanikujärelevalvet tegi OÜ KÜRI. Kasutusloa taotluse lisad on ehitamise dokumentatsioon. Tankla tuleohutus on päästeameti poolt kontrollitud ja kooskõlastus kasutusloa väljastamiseks antud.

 

Laupäev, 25.november:

Harju Maakonnaraamatukogus on Ettelugemishommik. Loeme Katre Scott-Hopkinsi raamatut "Ninja".

Keilas rahvusvaheline iluvõimlemisvõistlus "Sügisgraatsia". Kohal on ka iluvõimlejad Lätist, loomulikult ka Eesti ja Keila võimlemisklubi Graatsia parimad.