« Tagasi

45.nädal 2017

 

Esmaspäev, 6.november:

Hommikul saabus teade sündmusest pühapäeval (5.novembril) kella 20 ajal, mil teatati politseile Keilas kooli staadionil noa ja relvataolise esemega noorte seltskonda ähvardanud mehest. Politseinikud selgitasid kiiresti isiku välja ning pidasid täna öösel mehe kinni. Lääne-Harju ennetus- ja menetlustalituse juhi Erkko Piirimägi sõnul oli tegemist väga äreva teatega. "Staadionil viibinud noorte juurde tuli joobe tunnustega mees, kes hakkas noori õhkrelva ja noaga ähvardama. Poisid jooksid Keila politseijaoskonna juurde ning helistasid häirekeskusele. Noored olid väga tublid ning andsid politseinikele täpse isiku ja sõiduki kirjelduse," rääkis Piirimägi.  Ta lisas, et noored käitusid õigesti, kui eemaldusid ohtlikust mehest ja helistasid kohe numbrile 112. "Sellistes olukordades tuleb tagada enda ohutus ja kutsuda politsei ning noored nii ka tegid," ütles politseinik.

Kultuurikeskuses oli Kinopäev. Kavas olid filmid „Veealune seiklus", Pingviinide marss 2. Kutse" ning „Minu näoga onu".

Täna andis endine Keila vallavanem Jaan Alver vallamajas asjaajamise üle Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saatile. Jaanus Saatiga olid kaasas Lääne-Harju vallavalitsuse liikmed Kuldar Vassiljev ja Ago Kokser. Uus juhtkond tutvus ka vallamaja töötajatega.

Täna toimus Sipsiku majas Päästeameti Põhja päästekeskuse projekti raames Sipsiku rühma lastele koolitus - Tulest targem. Eesmärgiks oli lastele jagada teadmisi tulekahjust, tulekahju korral käitumisest, suitsuandurite vajalikkusest ning hiljem said kogu maja lapsed õues vaadata päästetehnikat. Oli vajalikult informatiivne ja huvitav hommikupoolik! Pildid.

Harju Maakonnaraamatukogus on raamatunäitused "Valik kauneid loomajutte" ja "Lapsed ja kunst".

Selgus, et Fotojahi IV – Keila Kalender 2018 viimase etapi, oktoobripildi oli teinud Kristjan Sinijärv.

 

Teisipäev, 7.november:

Selgus, et Harjumaa aasta ettevõte on Ensto Ensek AS (Keila) . Palju õnne! Nominendid olid veel aasta teo alajaotuses Keila linna iseseisvusvõitlus ning sädeinimeste kategoorias Evi Peterson, Maret Lepiksaar ja Aare Lepiksaar.

Algas projekt Facility to Facilitate. Keilasse saabus nädalaks kokku ligi 30 noort inimest Bulgaariast, Hispaaniast, Ungarist, Rumeeniast, Tšehhist, Itaaliast, Küproselt, lisaks meie oma noored. "Projekti toetab SA Archimedese noorteagentuur Erasmus+ programmist".

Saabus teade, et Harju Elekter plaanib ära osta Rootsi elektroonikafirma SEBAB täisosaluse, nagu kaks kuud tagasi viidatud, hind pole veel teada.

Kergejõustiku 2017.aasta U23 klassi naissportlaste nominentide hulgas on ka Gerl Israel Keilast.

Kultuurikeskuses oli Vana Baskini teatri esituses „On alles perekond!".

Esimest korda on Keila uudistes teatatud, et Keskväljakul on avatud uus  söögikoht – lokaal Keskväljak 90. Lokaal on juba avatud olud mõnda aega. Üks osa ootab veel valmimist.Vaata pilte. 

Noortekeskuses alustas järjekordne Näitering.

 

Kolmapäev, 8.november:

Lasteaia Miki Ülase majas oi tööpäeva lõpus isadepäeva üritus – matk pimedas.

On noorsootöönädal ja täna noorsootöötaja ametile pühendatud päev. Jõudu kõigile, kes noortega tegelevad!

Harju Maakonnaraamatukogus on raamatunäitus "Kalevala - Soome rahvuseepos"

Keila Lasteaed Vikerkaar juhtkond esitas lasteaia meeskonna Harjumaa Tervisetegija tiitlile. Lasteaia õpetajad, õpetaja abid, assistendid ja ka teised töötajad on alates 2012.aastast igal sügisel laupäevasel päeval vabatahtlikult ja entusiastlikult ilma igasuguse tasuta korraldanud Keila terviseradadel lastele ja peredele orienteerumismatka Liikudes Olümpiale. Kõiki nominente tänati Harjumaa Tervisepäeval tunnustuskirjaga.

 

Neljapäev, 9.november:

Toimus Keila Linnavolikogu 3.istung.

Kuna Kadri Tomera ja Mati Õunloo olid esitanud avaldused komisjoni aseesimeeste positsioonilt vabastamiseks, oli lisaks linnapea aruandele päevakorras volikogu komisjonide esimeeste ja aseesimeeste valimine ning komisjonide koosseisude kinnitamine.

Rahanduskomisjon kinnitati koosseisus: komisjoni esimees Andrus Loog, aseesimees Jaan Murdla, liikmed: Snezana Usakova, Tarmo Tamkivi, Toivo Lumiste, Kadri Kalamees, Andres-Indrek Paukson ja Karl Olaf Loog.

Keskkonnakomisjon kinnitati koosseisus komisjoni esimees Viljar Paalaroos, aseesimees Mati Krusel, liikmed: Ivar Krustok, Tanel Suslov, Meelis Aab, Margus Nigol, Madis Kõrvits, Helen Reis, Priit Orusalu ja Mati Õunloo.

Sotsiaalkomisjon kinnitati koosseisus komisjoni esimees Kalle Kask, aseesimees Merle Liivand, liikmed Andrus Loog, Lea Vahter, Riina Sippol, Maret Väli, Oksana Jõe, Pille Sakteos, Kadri Tomera ja Janne Sirel.

Kultuurikomisjon kinnitati koosseisus komisjoni esimees Erki Fels, aseesimees Ivar Krustok, liikmed Margus Välja, Karl Olaf Loog, Katrin Sassi, Mairoos Kala, Merle Liivand, Kertu Lepiksaar, Marge Tänava. Esimehe Erki Felsi sõnul täieneb komisjon peagi veel noorte esindaja näol, kuid sobivat isikut pole veel leitud.

Korrakaitsekomisjon kinnitati koosseisus komisjoni esimees Tarmo Tamkivi, aseesimees Tanel Suslov, liikmed: Meelis Aab, Andrus Loog, Toivo Lumiste, Madis Märdin, Märt Jamnes, Priit Orusalu, Jaak Sirp ja Evely Sagor.

Revisjonikomisjon oli kinnitatud eelmisel istungil.

Keila Koolis olid Harju meistrivõistlused korvpallis 8.-9.klasside poistele.

Vikerkaare lasteaeda külastasid mardisandid (Pipi rühma lapsed ja õpetajad). Pererahva juures tutvustati mardipäeva kombestikku. Esitati ka laule, mõistatusi ning tantsiti. Lisaks jagati kaaslastele häid soove edaspidiseks! Mardipäev oli ka Keila Kooli pargimajas.Vaata pilte siit ja siit.

Kuldne Kartul on tunnustus asenduskodude (ehk lastekodude) ja lastekaitse töötajatele või sellesse valdkonda panustajatele. Juba neljandat aastat järjest toimus Kuldse Kartuli gala, mis leidis aset Tallinnas kinos Sõprus. Kokku anti tänavu välja 6 Kuldset Kartulit viies kategoorias. Elutööpreemiana pälvis Kuldse Kartuli Marika Aus Keila SOS Noortekodust. Marika Aus on noortekodu juhina tegutsenud alates selle loomisest 1999. aastal. Ta on üks noortekodu kontseptsiooni loojatest ja elluviijatest.

 

Reede, 10.november:

Keila Lehes: esiküljel Pillerkaare osalemisest Ullo Toomi võistutantsimisel. Uudistes tunnustustest: loe mis auhinna said ENSTO Ensek, Ronald Wilhelm Rozin ja Marika Aus. Rubriigis "Kasulik" on juttu maksudest. Aga veel - ujumisest, Keila Kaitseliidust, kontserdist "Tähed Keilast 2". Keila Muusikakool on saatnud järelehüüde õpetaja Hele Eiselile. Fotojahi Oktoobripildi tegi Kristjan Sinijärv. Tegija on Pille-Riin Lilleorg.

Keila Lehes ilmus reklaam, mis teatab, et Keila Perearstikeskus kolib uude asukohta Keskväljak 12a. 24. novembril, kolimise päeval, on perearstikeskus suletud. 23. novembril toimuvad vastuvõtud kell 8 - 12. Kõik telefoninumbrid jäävad endiseks.

Linnavalitsus andis sotsiaaleluruum aadressil Pargi 30-3/308 ( 24,1 m2)  6. novembrist 2017 kuni 31. detsembrini 2018 üürile üürimääraga 1,70 eurot ruutmeetri kohta.

Linnavalitsus otsustas rahastada SA Viljandi Haigla riigieelarvevälisel erihooldusteenusel viibiva Keila kodaniku erihooldusteenust vastavalt esitatud arvetele alates 30.11.2017.

Enne kehtestamist otsustas linnavalitsus saata vaidlusi tekitanud Raba 45 kinnistu ning lähiala detailplaneeringu seisukoha kujundamiseks Keila Linnavolikogu keskkonnakomisjoni menetlusse. Planeeringuga jagatakse kinnistu kaheks elamumaa krundiks ja nendele kruntidele määratakse maakasutustingimused ja ehitusõiguse ulatus ning tingimused kahe uue üksikelamu ehitamiseks. Planeeringut vaidlustab kinnistute naabruses asuv puiduettevõte, kes oli kinnistu endine omanik. Ettevõtjad pelgavad, et tulevasi elanikke võib puiduettevõtte segama hakata ja sellest võib tekkida konflikt. Samas linna üldplaneeringu järgi on tegemist  100% elamumaaga. 

Detailplaneeringuga planeeritud krundile Raba 45 (suurus on 1014 m2, sihtotstarve 100% elamumaa), lubatakse üks kuni 2 korruseline üksikelamu, kõrgusega kuni 9 m ja kaks 1 korruselist abihoonet kõrgusega kuni 5 m, kokku nende ehitusalune pind võib olla kuni 200 m2. Krundile on planeeritud 3 parkimiskohta. Krundile aadressi ettepanekuga Raba 47 ( 1014 m2, sihtotstarve 100% elamumaa), lubatakse üks kuni 2  korruseline üksikelamu, kõrgusega kuni 9 m ja kaks 1 korruselist abihoonet kõrgusega kuni 5 m, nende ehitusalune pind võib olla kuni 200 m2. Krundile on planeeritud 3 parkimiskohta. Planeeringuga on kruntidele määratud servituudi vajadused ja kitsendused, seal hulgas müratõke kohustus kruntide ja tööstushoone vahele.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa Haapsalu mnt 28a  kinnistul asuva majandushoone laiendamiseks .

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused  Luha 1 // Pae 2 asuvale 5774 m2 suurusele 100% sotsiaalmaa - ühiskondlike ehitiste maa kinnistule ajutise moodullasteaia maja ehitusprojekti koostamiseks. Ehitisregistri andmetel asub Luha 1 // Pae 2 kinnistul 1965. aastast 2-korruseline lasteaia Vikerkaare Sipsiku maja ehitusaluse pinnaga 489 m2 ja rajatisena lasteaia mänguväljak, lisaks on 1996. aastast 1-korruseline kuur ehitusaluse pinnaga 46 m2,  mis kõik säilitatakse endisel kujul. Luha 1 // Pae 2 kinnistul asub täna Keila Vikerkaare lasteaia Sipsiku maja. Ajutise moodullasteaia maja projekt tuleb  koostada kaasaegse arhitektuurse lahendusega, paigalduskoha valikul arvestada olemasolevat olukorda ning sobivaid ehitus-tehnilisi tingimusi ajutise hoone kasutamiseks kuni 2 aastaks. Kinnistul võib olla 1 olemasolev põhihoone ja 1 korruseline abihoone ning kavandatav ajutine 2 korruseline moodulhoone 48 lapsele kokku ehitusaluse pinnaga kuni 300 m2.  Ajutine moodullasteaia maja võib olla kõrgusega kuni 7 m. Katusetüübiks sobivad lamekatused ja/või ühepoolsed väikese kaldega kaldkatused.  Hoone välisviimistluse värvivalikul lähtutakse kinnistul olevate hoonete värvilahendusest.

Linnavalitsus määras kaks Vasara tänava maaüksusele koha-aadressi, maakasutuse sihtotstarve ja suuruse. Mõlema, nii 22 461, kui 112 237 ruutmeetri suuruse maaüksuse sihtotstarve on 100% transpordimaa.

Linnavalitsus otsustas korraldada riigihanke avatud hankemenetluse moodulite rendiks Keila Lasteaed Miki rühmaruumideks e-menetlusena, määrates riigihanke eest vastutavaks isikuks abilinnapea Timo Suslov.

Linnavalitsus kutsus alates 10. novembrist 2017 tagasi Aktsiaselts Keila Vesi nõukogu liikmed Mati Õunloo ja Anneli Pärlini ning valis  Aktsiaselts Keila Vesi nõukogu liikmeks alates 10. novembrist 2017 Tarmo Tamkivi ja Jaan Murdla.

Linnavalitsus muutis oma 11.10.2012 määrust „Keila linna eelarve koostamise, täitmise ja tegemata jäänud väljaminekute kavandamise kord" nelja punkti. Nüüdsest on Keila linnal  Keila linnavolikogu poolt kinnitatud tekkepõhine tasakaalustatud eelarve, seni oli eelarve kassapõhine. Ülejäänud muudatused käsitlevad eelarve menetlemise tähtaegu.

AS Glamox võõrustas esimest Harju KEKi kvaliteedijuhtimise ümarlauda.

Keila Tervisekeskuses algas kaks päeva kestev Eesti meistrivõistluste etapp võrkpallis tüdrukutele.

Üle-Eestilise turvavöökampaania raames toimus Keila Koolis täna ohutu bussisõidu õppepäev, kus testiti turvavöö töökindlust õhupallidel, õpiti liiklusviisakust ning koondati videoks laste arvamused turvalisest bussisõidust. Õppepäeval selgitasid turvavöö kasutamise olulisust lastele Keila konstaabel Madis Märdin ja noorsoopolitseinik Liina Soodla. Turvavöö kinnitamise olulisuse teadvustamiseks bussides toimub novembris Politsei ja Piirivalveamet, Maanteeamet, Lux Express, Simple Express ning Tallinna bussijaama ühine teavituskampaania. Kampaania juhib tähelepanu, et eelkõige algab reisija turvalisuse tema enda käitumisest. Vaata pilte.

 

Laupäev, 11.november:

Harjumaa Muuseumis on Rahvariide Nõuandelaupäev 2. Konsultatsioonid toimuvad muuseumi raamatukogus, kus on olemas nii rahvarõivaalane kirjandus kui ka materjalid ja tööproovide näidised kihelkondade kohta. Infot saab ka rahvarõivaste valmistajate ning materjalide hankijate kohta. Sel korral on kindlasti lubanud kohale tulla Eesti Vabaõhumuuseumi konserveerimisosakonna juhataja Marike Laht, kes räägib muu hulgas kindlasti ka tekstiili biokahjustajatest.

Harju Maakonnaraamatukogus on Ettelugemishommik lastele. Loeme Helle Laasi raamatut "Hanel oli auto".

Keilas ja veel Hellamaal, Laadlas, Lihulas. Põlvas , Väike-Maarjas ja Vändras toimusi mälumängi Eesti Maakilb 2017/18 I vooru mängud. Keila Kultuurikeskuses oli kohal 15 Harjumaa võistkonda, neist kaks Keilast. Mängu juhtisid Tenno Sivandi ja Aare Olander. Võitis Harku meeskond, Keila City oli viies, vaid kolmekesi mänginud Keila Kruvi 10. Järgmine mäng on Sauel. Vaata pilte.

PartnerAkro Jupiter ja Veenuse rühm trikitasid eile Gymnafesti Põhja Eesti eelvoorus! Kava: "Lihtsalt Inimene" Esinejad: Jupiter rühm Kostüümid: Nicole Khurana Kava autor: Merit Illak Kava: "Metsa elukad" Esinejad: Veenuse rühm Kostüümid: Nicole Khuranaa Kava autor: Merit Illak.

 

Pühapäev, 12.november:

Keila Muusikakoolis esinevad Mari Poll (viiul) ja  Mihkel Poll (klaver). Kavas: F. Chopin, A. Glazunov, B. Bartok, G. Ligeti.

Käsitöösalong Vaarikas Vahukoorega otsustas huvi vähesuse tõttu Kate ja Tõuni salongiõhtu „Õhus on armastust" ära jätta.