« Tagasi

42.nädal 2017

Esmaspäev, 16.oktoober:

Avaldati Keila Linnavolikogu valimiste tulemused. Eesti Reformierakond kogus võitjanaa2294, Valimisliit Sõbralik Keila 906, Sotsiaaldemokraatlik Erakond 417, Eesti Keskerakond 289 ja ainsana volikogust välja jääv Erakond Isamaa ja Res Publica Liit 199 häält. Volikogusse osutusi valituks reformierakonnast ENNO FELS  732, mis on kõigi aegade häälterekord Keilas, TIMO SUSLOV 258, ERKI FELS 198, TANEL MÕISTUS 159, INGE ANGERJAS 153, KALLE KASK, 123, MATI KRUSEL 86, TARMO TAMKIVI 55, IVAR KRUSTOK 54, MARGUS VÄLJA 45, TANEL SUSLOV 40 ja ANDRUS LOOG 38 häälega. Sõbralikust Keilast on volikogus ANNELI PÄRLIN    167, JAAN MURDLA 146, VILJAR PAALAROOS 127 ja ELMET PUHM82 häälega.  Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast on volikogus KADRI TOMERA 77 ja MATI ÕUNLOO 71 häälega ning Keskerakonnast  SNEŽANA UŠAKOVA, kes kogus 69 häält. Vaata kõiki tulemusi.

Linnavalitsus avalikustas OÜ Esplani poolt linnavalitsusele edastatud esimesed eskiisid Miki lasteaia uuest majast.

Keila tänavatel on sel nädalal tavapärasest rohkem ristirahvast - toimuvad EELK Kirikupäevad "Kindel linn". Sündmuse sissejuhatuseks on Keilas alates nädala algusest misjonisündmus "Nelja Tuule Ristirännak", mille käigus pakutakse mitmel pool linnas möödakäijatele lõkkel valmistatud teed-kohvi. Pakkujateks misjonitööd tegevad inimesed mitmelt poolt Soomest ja Venemaa avarustest - peamiselt Uurali tagustest piirkondadest. Vaata pilte.

Keila Koolis toimus sel nädalal programmeerimisnädal. Üleeuroopaline üritus Code Week toob tähelepanu programmeerimisele ja digitaalsele kirjaoskusele, et neid oskusi lõbusal ja kaasahaaraval viisil tutvustada. Õpilased tegid ise mobiiliäppe ja veebilehti.

Eesti Saalihokiliit jagas enam kui kümnele soovi avaldanud koolile saalihoki varustust. Kümmekond uut keppi sai ka Waldorfkool Läte. Kuna Noortekeskuses oli endalgi mõnevõrra varustust. Pildid esimesest tunnist, kui kasutati uut varustust,

 

Teisipäev, 17.oktoober:

Harju Maakonnaraamatukogu klaasvitriinides on oktoobrikuu lõpuni vaatamiseks näitus "Materjale kaljujooniste uurimisest". Näitus on koostatud Eesti Muinastaideseltsi liikme Eve Selisaare erakogu põhjal. 31. oktoobril kell 17.00 kohtub ajaloohuvilistega näituse koostaja Eve Selisaar.

20. oktoobril tähistatakse Eestis ettelugemise päeva, mida juba mitmeid aastaid on Eesti Lastekirjanduse Keskuses ära märgitud vabariikliku ettelugemise võistlusega. Keilas toimunud eelvoorus selgus Harjumaa esindaja. Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimuvale finaalvõistlusele läheb Mart Vigla Haabneeme Koolist.

Vikerkaare lasteaed pälvis Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile poolt tänukirja kogupere orienteerumismatka "Liikudes Olümpiale 2017" eestvedamise ja läbiviimise eest 30.09.2017.a. Keila Terviseradadel.

Kultuurikeskuses oli Kaire Vilgatsi ja Showstoppersi tantsijate kontsert „Teid kutsub kabaree".

 

Kolmapäev, 18.oktoober:

Keila Koolis algas Rebastenädal.

 

Neljapäev, 19.oktoober:

Riigikohus otsustas jätta rahuldamata Padise Vallavolikogu ja Vasalemma Vallavolikogu 31. juuli 2017. a taotlus tunnistada Vabariigi Valitsuse 13. juuli 2017. a määruse nr 126 „Keila valla, Padise valla, Paldiski linna ja Vasalemma valla osas haldusterritoriaalse korralduse ja Vabariigi Valitsuse 3. aprilli 1995. a määruse nr 159 „Eesti territooriumi haldusüksuste nimistu kinnitamine" muutmine" § 1 lõiked 1 ja 2 ning § 4 põhiseadusvastaseks ja § 2 lõige 1 kehtetuks. Seega on Padise ja Vasalemma sundliidetud Paldiski linna ja Keila vallaga.

Haapsalu maantee ja Jaama tänava nurgal asuva vana riidevabriku hoone müüride lagunemine on peatatud. Täna võttis omanik tehtu Buront OÜ ehitajatelt vastu.

Praegu on käsil hoone rekonstrueerimisprojekti koostamine ja talvel suurt midagi ei tehta. Müüride vahele kavandatakse äripindu ja eluruume.

Keila Korvpallikooli poisid esindasid täna edukalt Keila kooli Harjumaa koolidevahelisel 3x3 korvpalliturniiril. Nii 4.-5. klasside, kui 6.-7. klasside arvestuses võideti hõbemedalid. Kurvad on poiste näod pildi peal aga sellepärast, et mõlemad finaalid kaotati napimast napilt - alles lisaajal. 4.-5. klasside tiimis mängisid: Rasmus Hulkko, Cristofer Lempu ja Stefan Honga. 6.-7. klasside tiimis: Erik Makke, Robin Rukis, Cristopher Lenk ja Ants Kristjan Kalmus.

Muusikakoolis esines TRIO koosseisus: Mari Poll (viiul), Henry-David Varema(tšello), Mihkel Poll (klaver).

Harju Maakonnaraamatukogus avati EELKI Kirikupäevade raamatunäitus "Reformatsioon 500". Samas oli ka paberitööde õpituba. Huvilistega tegeles Tiiu Jalakas, kes oli 2016.a. "Aasta koolitaja" nominent Harjumaal. Ta õpetab paberitöid: kuidas valmistada pakendeid, kaarte jms.

Keila Koolis oli Vabalava.

 

Reede, 20.oktoober:

Keila Leht teeb ülevaate kohalike omavalitsuste volikogude valimiste tulemustest Keilas, Lääne-Harju vallas ja Saue vallas. Uudistes muutustes Glamoxi omanikeringis, Tamrexi uuest poest, raamatukogupäevadest, töömessist ja auhinnast Kadi Härma muusikaõpikule. Pikemalt vabatahtlik Markost noortekeskuses ja maksast.

Keila Linnavalitsuse selle koosseisu viimane istung. Linnapea Enno Fels tänas linnavalitsuse liikmeid asjaliku koostöö eest ja kinkis kõigile Keila linna laualipu.

Linnavalitsus maksis sotsiaaltoetusi summas 347,59 eurot.

Linnavalitsus kinnitas Keila Lasteaed Miki hoolekogu koosseis 2017/2018. Õppeaastaks koosseisus  lapsevanemate esindajad Kertu Lepiksaar, Silver Siim, Viljar Paalaroos, Kaja Kisel, Kaia Vainola, Ele Villo, Marge Tänava ja Kairit Jaanverk, õpetajate esindajad Niina Jürjan ja Liisi Viigisalu ning Keila linna esindaja  Margus Välja

Keila Lasteaed Vikerkaar hoolekogu koosseis 2017/2018. Õppeaastaks on lapsevanemate esindajad Evelyn Arukask,  Birge Kanne, Kairit Kamber, Tõnis Lindsalu, Hannes Kalmus, Rain Rauk, Liisi Piirisalu, Aivo Pruul, Tuuli Eesoja, Gerli Hollas, Airi Jürimets, Rena Kivilo, Ljudmilla Kirpitšnikova, Viktoria Jürjan, Helen Sagadi, Kristiina Treter, Kristel Tiits ja Merilis Roosalu. Õpetajate esindajad on Anu Tammik ja Monika Kalmus, Keila linna esindaja     Elmet Puhm.

Võttes arvesse Keila Kooli direktori ja valdkonna abilinnapea  ettepanekut moodustas linnavalitsus Keila Kooli hoolekogu ja kinnitas selle koosseisus: Siim Ülavere  ja Sander Nuut  õpilaste esindajad, River Tomera  1.klasside esindaja, Viljar Paalaroos 2.klasside esindaja, Kaarel Allikmäe  3.klasside esindaja, Heli Nurger 4.klasside esindaja, Sirje Pulk  5.klasside esindaja, Märt Mathisen  6.klasside esindaja, Rando Kalmus  7.klasside esindaja, Anneli Pärlin 8.klasside esindaja, Anne Vainu  9.klasside esindaja, Andrus Loog 10.klasside esindaja, Tiit Parik 11. klasside esindaja, Merle Liivand 12.klasside esindaja, Katrin Veelmaa  põhikooli õpetajate esindaja Pargi majast, Karin Tümanok põhikooli õpetajate esindada Põhja majast, Raili Haugas gümnaasiumi õpetajate esindaja ning Enno Fels linnavalitsuse esindaja.

Keila Ühisgümnaasiumi hoolekogu kinnitati koosseisus lapsevanemate esindajad Olga Vasina, Aleksandr Jurjev, Veera Poutonen, Arina Alektorova, Oksana Post, Marina Ekimenko, Jelena Strelko ja Jelena Piispanen,  õpetajate esindaja  Nadezda Vavilova ja Svetlana Suldenko ning Keila linna esindajana Enno Fels.

Linnavalitsus otsustas rahastada alates 6. novembrist 2017 veel kahe Lee OÜ teenusel viibiva Keila linna lapse lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa ehitise  lammutamiseks Keilas Keki tn 5 asuval kinnistul. Kinnistul asuva saeveski soovitakse lammutada, kuna see on langenud kasutusest välja ja samale asukohale soovitakse ehitada olemasolevast hoonest oluliselt erinev uus hoone. Lammutatav saeveski on kahekorruseline karkasshoone, millel on  silikaattellistest välisseinad ja raudbetoonist vahe- ning katuslaed. Suletud netopinda on hoones 4775 m².

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Haapsalu mnt 57e asuvale 4440 m2 suurusele ärimaa kinnistule ajutise laohoone ehitusprojekti koostamiseks. Ehitisregistri andmetel asub Haapsalu mnt 57e kinnistul 1984 aastast 1 korruseline Puidupood ehitusaluse pinnaga 1034 m2.

Keila linna valimiskomisjoni esimees Maris Mäger kutsus vastvalitud Keila Linnavolikogu oma esimesele istungile teisipäevaks, 24.oktoobriks. Volikogu volitused hakkavad kehtima 21.oktoobril. Kell 18.00 algava I istungi päevakorras on Keila Linnavolikogu esimehe valimine, Keila Linnavolikogu aseesimehe valimine ja Keila Linnavalitsuse lahkumispalve ärakuulamine.

Vikerkaare lasteaed ühines selle õppeaasta varasügisel projektiga „VESKI MATI KINGIB EESTI LASTEAEDADELE 10 000 LEIBA". Veski Mati kinkis Eesti Vabariik 100 tähtpäevaks projektiga ühinenud lasteaedadele täistera rukkileivajahu köömnetega. Koos leivajahuga said lasteaiad kaasa ka kuivpärmid. Nii Vikerkaare kui Sipsiku maja mitmed rühmad on paari nädala jooksul juba leibasid küpsetanud. Kuna rühmasid on kahes majas kokku 18, siis tehti koostöös köögipersonaliga küpsetamise graafik ning projekt veel jätkub. Leibade küpsetamise kogemus annab hea võimaluse lastele lähemalt tutvustada leivaküpsetamise traditsioone nii teoreetiliselt kui praktiliselt. Suure armastuse ja hoolega küpsetatud leivad maitsesid nii lastele kui personalile väga. Aitäh vahvatele väikestele ja suurtele küpsetajatele! Lisaks leivaküpsetamiskogemusele ja maitseelamusele said lapsed teadmisi selle kohta, et rukis on Eesti rahvusvili ning tähendab meie rahvale ennekõike igapäevast leiba. Eestis tunti rukist juba 4000 aastat tagasi, kuid omaette kultuurina hakati seda kasvatama 11. sajandil. Leivategemisel tõrjus rukis kõrvale kõik teised teraviljad, kuna suure loodusliku suhkrusisalduse tõttu hapnes rukkitaigen hästi ja leib säilis kaua. Taluperedes küpsetati leiba tavaliselt kord nädalas laupäeviti, olenevalt pere suurusest korraga 6–10 pätsi, millest igaüks kaalus 2–5 kg.

Tervisekeskuses oli Doonoripäev.

Algasid 30.oktoobrini kestvad üleriigilised raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus".

Ettelugemispäeva puhul luges Keila Kooli 1. klassi õpilastele koolilugusid Keila Linnavalitsuse kultuurinõunik Jaanus Väljamäe.

Keila Miikaeli kirikus algasid õhtul kontsert-palvusega EELK Keila Miikaeli koguduse ja EELK Misjonikeskusega ette valmistatud EELK Kirikupäevad „Kindel linn". Kontserdi andsid Pille Metsson (orel), Marika Pabbo (sopran) ja Kristjan Kannukene (elektrikitarr). Vaata pilte.

 

Laupäev, 21.oktoober:

Harju Maakonnaraamatukogus on Ettelugemishommik. Loeti Tuutikki Toloneni raamatut "Kollivalve".

Kultuurikeskuses jätkuvad EELK Kirikupäevad Keilas 2017 „Kindel linn". Päevakavas on Piiblitund,  Arne Hiob, „Johannese ilmutusraamat" . Ettekannetega esinevad Saara Kinnunen (Soome) teemal  „Perekond Lutheri pilgu läbi" ja  Timo Junkkaala (Soome), „Vääritimõistetud Luther" . Kell 15.30 on kontsert. Kõneleb peapiiskop Urmas Viilma. Esinevad Keila koguduse ansambel Miikael, Misjonikoor, Tallinna Ühisgümnaasiumi segakoor. Päeva lõpuks on Noorteõhtu. Õhtut juhib Ranno Seppel, Sõna jagab Joel Reinaru. Muusikat teevad Keila koguduse noored ja Keila Fusioni ülistusband.

 

Pühapäev, 22.oktoober:

Kell 11 on Keila Miikaeli kirikus EELK Kirikupäevade lõpetuseks Jumalateenistus armulauaga. Jutlustab piiskop Tiit Salumäe. Kaasa teenivad Lääne-Harju praostkonna muusikakollektiivid.

Keila KK alustab kaheksandat Kossuliiga hooaega 22. oktoobril, kui kodusaalis võõrustatakse BC DSV meeskonda!  Sel aastal madistatakse Spalding divisjonis, kus kokku mängib 27 mansat. Keila KK kuulub B-alagruppi järgmiste tiimidega: BC Torm, BC Forwards/Retlar 1, BC DSV, Puhhid, A4 Haldus/Lahe Kinnisvara, Rubla, KK Saare Sliders, Mõigu KEK.