« Tagasi

40.nädal

 

Esmaspäev, 2.oktoober:

Keila elanike arv on seisuga 1.oktoober 2017.a 9779, ehk -14 võrreldes 1.septembriga. Keila elanikuks registreeris end 40 isikut, Keilast mujale 57. Septembris sündis Keilasse 11 last, suri 5 inimest.

Linnavalitsuse saalis oli Põhimaantee nr 11 (E265) Tallinna ringtee km 34-38 Valingu-Keila lõigu eskiisprojekt avalikustamine.  Projekti koosseisus lahendatakse Eritasandiline Valingu liiklussõlm, mis ühendab Tallinna ringtee T11 (E265) ja riigitee nr 11117 Valingu-Jõgisoo, kogujateed ja juurdepääsuteed, mis ühendavad olevaid kinnistuid olevate teede ja projekteetritava Tallinna ringtee Valingu-Keila lõiguga, kergliiklusteede lahendus, jalgtee tunnelite ehitus Valingu ja Korvi bussipeatustes kergliiklusteede ühendamiseks, T11 (E265) Tallinna ringtee hargnemine Paldiski suunale ja Keila suuna viimine sellest viaduktiga üle, eritasandiline liiklussõlm T11 Tallinna ringtee ja T8 Tallinn-Paldiski maantee ühendamiseks, Keila lõunapoolse ümbersõidu ja T11 Tallinna ringtee ristumise lahendamine ringristmikuna. Tutvustajate sõnul ei realiseeru nimetatud eskiisprojekt sellel kümnendil. Vaata pilte.

Väärikate Ülikool alustas oma tegutsemise viiendat hooaega. Loengut ei peetud, kavas olid ainult tervitused ja tänusõnad toetajatele, lektoritele ja korraldajatele. Vaata pilte.

Harju Maakonnaraamatukogus on Minu Kogu sarjas uus näitus "ILUSAD PILDID Reeda kogust".

Kultuurikeskuses on tänasest kuni oktoobri lõpuni vaadata Silvia Nittimi tikitud vaibad. Vaata pilte.

Muusikakoolis saalis oli kontsert „Trompetikõla Eestimaal" – Aavo Otsa Muusikastuudio 15, trompetiklass 40. Esinesid Tallinna Muusikakooli trompeti eriala õpilased ja õpetaja Neeme Ots, klaveril Meeli Ots. Kavas oli Hayden, Desenclos, Pennequin jt.

Harjumaa Muuseumi on leivanädal.

Rahvusvaheline eakate päeva puhul on Harju Maakonnaraamatukogus  raamatute väljapanekuga "OLLES TEISES NOORUSES…"

Hiirekese Perekeskuses oli loeng beebi toitmisest sünnist 6.elukuuni. Loengu viib läbi Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühing.

Täheruumis alustas loenguid Gordoni perekool.

 

Teisipäev, 3.oktoober:

Harjumaa tänas XII laulu- ja tantsupeo juhte!  Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts andis üle tunnustused rahvamuusika peol osalenud kollektiivijuhtidele. Samuti tunnustati peol osalenud parimaid Harjumaa rahvatantsurühmi ja nende juhendajaid. Teiste hulgas pälvis tänu Keila Muusikakooli kandleansambel "Peenid Sõrmed" - juhendaja Pille Karras.

Harju Maakonnaraamatukogu lastetoas Vikerkaare lasteaia Tuhkatriinu rühma näitus „Lehti kukub puult, pilved täis on tuult…"

Kultuurikeskuses oli Reformierakonna kandidaatide kohtumine valijatega.

 

Kolmapäev, 4.oktoober:

Linnavalitsuses toimunud Beebiballile olid kutsutud 23 poissi ja 22 tüdrukut, kes on sündinud selle aasta suvekuudel. Keila uusi kodanikke tervitasid Vikerkaare lasteaia Sipsiku maja esinejad, Anneli Pärlin Hiirekese Perekeskusest ja linnapea Enno Fels. Vaata pilte.

Eesti Korteriühistute Liidu konkursi „Edukaim renoveerimisprojekt 2017" võitjaks kuulutati KÜ Vasara 6 Keilast.  Hea töö eest tuleb kiita korteriühistu elanikke ja renoveerimisprojekti vedanud ühistu juhatuse esimeest Igor Onkelit.

Harju Maakonnaraamatukogu Oranžil seinal on Läänemaa hobifotograafide näitus „Insecta" – liblikad, ämblikud, kiilid, mardikad, kärbsed ja teised putukad.

Kultuurikeskuses oli Kuressaare Linnateatri etendus „Savann".

 

Neljapäev, 5.oktoober:

Algas kohalike omavalitsuste valimised. Alates hommikust oli võimalik  anda e-häält, maakonnakeskustes algas eelhääletus. Loe valimistest juurde.

Keila Lehe toimetus tähistas oma esimese numbri ilmumisest 10 aasta möödumist - kutsus kokku lehe kunagisi töötajaid, kaasautoreid, rahastajaid ja otsustajaid, et neid tänada. Kutsutud ei olnud kitsid ka Keila Lehe kiitmisega. Pidutordi lõikas lahti keeletoimetaja Anne Siniveer, kes oli tegev ka eelmises Keila Lehes, selles, mis ilmus 90-ndatel. Vaata pilte.

Õpetajate päeva tähistamine algas Sipsiku majas kell 10 hommikul kui rühmadesse saabusid vabatahtlikud lapsevanemad, kes lastega juba ette planeeritud ja õpetajatega kokkulepitud tegevusi tegema asusid. Lapsevanemad olid väga rahul, et said kogeda nii positiivseid hetki kui laste organiseerimisega ette tulevaid keerukaid olukordi. Töötajatel toimus samal ajal väikene grupitöö, kus koostati mõistekaarte (laps, lapsevanem, lasteaia töötaja) ning kirjutati personaalsetele tunnustuskaartidele soove ja tähelepanekuid. Vikerkaare majas toimub kolleegilt-kolleegile heade mõtete edasi ütlemine kahe päeva jooksul. Mõlemas majas oli tähtpäevale kohaselt kaetud koogilaud, õnnitleti tööjuubilare, jagati tänukirju ning iga õpetaja sai kingituseks väga erilise Kodutütarde ja Noorkotkaste poolt valmistatud magneti. Suur aitäh meisterdajatele!

Selgus, et Eesti jalgpalli meistrivõistluste esiliiga B-s on kõige suurema kodupublikuga klubiks Keila JK! Loetud voorud enne hooaja lõppu on Keila kodumänge käinud kokku vaatamas 1600 inimest, mis teeb keskmiseks numbriks 94 pealtvaatajat.

Keila Korvpallikooli esindusmeeskond alustas tervisekeskuses 150 pealtvaataja toel Eesti meistrivõistluste 2. liiga turniiri 73:60 võiduga BC Kalev II meeskonna üle. Kuigi kalevlased olid võrreldes möödunud hooajaga koosseisu märgatavalt tugevdanud, dikteeris Keila noor meeskond kogu kohtumist. Avaveerand võideti 23:19, poolajaks oli edu 48:33 ning kolmanda veerandaja lõpuks juba 63:44. Kuigi Keila võitis, jäi veel väga palju varu. Hooaja esimeses tõsises mängus oli tunda esietenduse krampi – oli see siis tingitud rohkest publikust, ilusaid etteasteid pakkunud tantsutüdrukutest või lihtsalt pikast tõsiste mängude pausist. Punktid jagunesid Keilas meeldivalt ühtlaselt. 13 punktiga olid suuremad korvikütid Kevin Sepik ja Norman Rüütsalu. Conrad Sengbusch lisas 11 silma, Riivo Vähk 10 punkti ja 13 lauapalli, Erik Dotzendize 9, Margus Pahv 6, Gerog Tambre 5 (lisaks 5 lauda, 3 söötu, 3 vaheltlõiget ja 3 kulpi), Mart Maide 4 ja Marek Uusoja 2 punkti. Platsil käisid ka Roland Tamkivi, Aleksandr Šadrin ja Hannes Hiie.

Keila Kooli saalis etendas Ugala noortemuusikali "Moraal". Ugala muusikal „Moraal" võtab vaatluse alla teismeliste noorte patuse elu ja lööb korra majja.

Kultuurikeskuses oli Kuressaare Linnateatri etendus lastele „Kolme põrsa lugu".

Keila Kool andis teada, et 6. klasside maakondlikul õpiolümpiaadil Loo Koolis saavutas Keila Kooli I võistkond (Liisa Marii Mathiisen, Kareen Kink, Janar Aruvald, Frederik Pärlin, Getriin Kaares) väga tubli neljanda koha. Kolmandast kohast jäi lahutama vaid 1,5 punkti. Hästi läks ka Keila Kooli II võistkonnal (Jaana Kers, Kristofer Kerno, Brita Kõiva, Mattias Villem Sal-Saller), nemad tulid tagasi seitsmenda kohaga, kusjuures oma kooli esimesele võistkonnale jäädi alla vaid 0,75 punktiga. Kokku osales 30 võistkonda.

Keila Lehe kuulutatud Fotojahi "Keila kalender 2018" septembripiltide laekumise tähtaeg.

 

Reede, 6.oktoober:

Keila Lehe taasloomise 10.aastapäeva järgses Keila Lehes oli mitmel küljel tagasivaade Keila linnas erinevatel aegadel ilmunud pabermeediale. Uudistes Lääne-Harju raudteele kavandatavatest investeeringutest, uue kinnitusvahendite kauplusest, Keila mälumängurite võidust Harjumaa meistrivõistlustel, Ensto Ensekist 25.sünnipäeval ja Keila Ühisgümnaasiumist 50.sünnipäeval. Ühisgümnaasiumi sünnipäeval annab intervjuu kooli vilistlane, nüüdne õpetaja Julia Karasevits. Kolmandal küljel vastavad valimistel kandideerivad nimekirjad küsimusele "Kuidas aitaksite kaasa turvalisuse tagamisele Keila linnas?". Valija meelespeas on juttu eelhääletamisest ja elektrooniilsest hääletamisest. Saame kommenteeritud vastused eelmises lehes toodud Hillar Palametsa küsimustele meelelahutuslikul mälumängul. Tegija on Harju aasta klassijuhataja Ly Reiman.

Keila Linnavalitsuse istung.

Isiku surma tõttu tunnistada linnavalitsus kehtetuks oma 18. detsembri 2015 korralduse nr 411 „ Hoolekandeasutuses teenuse eest tasumine".

Linnavalitsus otsustas maksta sotsiaaltoetusi summas 1 619,76 eurot.

Linnavalitsus omistas Keila linna II järgu teenistusmärgi Kaidi Kink´ile, Keila Lasteaiast Vikerkaar.

Linnavalitsus volitas AS Hoolekandeteenused Rakvere Lille Kodu tegevusjuhendajat esindama Keila linna, et võtta Keila kodaniku S-ZUUMtv ja S-ZUUMnet seadmed.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa Pargi tn 19  kinnistul asuva üksikelamu laiendamiseks.

Linnavalitsus otsustas korraldada riigihanke avatud hankemenetluse raamlepingu sõlmimiseks elektrienergia ostmiseks 2018-2020. aastaks e-menetlusena ja moodustas selleks komisjoni.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Haapsalu mnt 20 asuvale 600 m2 suurusele elamumaa kinnistul olemasoleva amortiseerunud üksikelamu lammutamiseks ja uuele üksikelamule ehitusprojekti koostamiseks. Haapsalu mnt 20 kinnistu on hoonestatud, seal asub 1956. aastast 2 korruseline elamu ehitusaluse pinnaga 87 m2.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Põhja tn 12a asuva lasteaia Vikerkaar köögi ümberehitusele. Kasutusloa said Vikerkaare köögi, köögitöötajate olmeruumide ja toiduväljastamise osa  ümberehitus  lasteaia hoone B korpuses. Köögis vahetati välja tehnoloogia, ehitati uued toiduainete laoruumid ja külmkamber. Eelnevaga seoses ehitati uus elektripaigaldis, uus ventilatsioonisüsteem ja ventilatsiooniga seoses ehitati ümber ka soojussõlm. Ehitustööd teostas OÜ Agretten, omanikujärelevalvet tegi  P.P. Ehitusjärelevalve  OÜ. Kasutusloa taotluse lisad on ehitustööde päevikud, kaetud tööde aktid, konstruktiivse osa ja sisekujundus ning ventilatsiooni  projektid, elektri, ventilatsiooni ja valgustuse  mõõteprotokollid, elektripaigaldise  audit, tuletõkketööde teostusjoonis, kaetud tööde akt tuletõkketööde teostamise kohta, toodete  ja materjalide sertifikaadid.

Harju Maakonnaraamatukogus on raamatunäitus "20 aastat Eesti kauneid kodusid".

Noortetoas „Mõte Kuubis" oli õpilasfirmade koolitus.

Koolis tähistatakse õpetajate päeva. Tunde annavad vanemate klasside õpilased.

Kultuurikeskuses on õpetajate päeva aktus. Vaata pilte.

Keila Linnavalitsuse tänukirja said:

Keila Koolist: Ljudmila Aljošina, Brita Rikkolas, Leelo Talistu - silmapaistvalt tubli, kohusetundlik ja särav õpetaja; Tiia Peenmaa, Kadri Leping, Anu Matteus, Kaia Kärner, Birgit Erlemann, Kadi Härma - Laulu- ja Tantsupeol osalemise ettevalmistajana;  Hurmi Väljamäe, Ülvi Aavik, Ly Reiman - esitatud Harju Maakonna aasta õpetaja kandidaatideks. Ly Reiman on pärjatud kui Harjumaa parim põhikooli klassi klassijuhataja;  Evelin Süvari-Hein, Ebelii Barndõk, Katrin Veelmaa, Irma Erendi, Mirjam Pärtel, Kairi Arula – kooliastme lõpetamine(3. klass); Külli Kalamees,  Teele Jurtom-Lukašin, Marina Kopijetskaja – kooliastme lõpetamine (9.klass); Eve Salmistu, Galina Žukova – kooliastme lõpetamine (12. klass); Triinu Raissar, Janne Sirel – väikeklasside õpetajad; Marge Asik – osalemine Digipeegli töörühmas; Katrin Aas- tubli digiklassi eestvedaja; Tiina Arrak – 6. klassi tasemetööd tegid oluliselt kõrgema tasemega tema õpetatav 6. Klass;  Karoline Säde – digiklassi ja digitemaatika eestvedaja;  Karin Tümanok -õpetajate näiteringi algataja; Siivi Holmberg – KIK-i projekti eestvedaaja ning digiklassi üks eestvedajatest ning Mary Vaher – digiklassi eesti keele õpetaja, esimesi eesti keele õpetajad kes osaleb digiklassi projektis.

Keila Ühisgümnaasiumist: Nadežda Lisovskaja, Jana Denissova, Ivan Shchegolev, Natalja Šutkova, Ingrid Fels, Marina Knjazeva ja Angela Saard.

Waldorfkoolis Läte Kairit Altmäe – klassiõpetaja ja Epp Vainu – eurütmikaõpetaja.

Keila Muusikakoolist: Erika Uus, Marika Pabbo, Lembit Sepp ja Jelena Laas.

Lasteaiast Vikerkaar Maria Tomson  - eripedagoog, Kaidi Kink – õppealajuhataja, Herly Talvet – assistent, Tiiu Mägiste – (endine kauaaegne majandusjuhataja), Anu Nazarenko – (endine kauaaegne kokk), Piret Lobrev – õpetaja, Age Saar – eripedagoog, Kersti Ringberg – assistent, Laura Lilleorg – assistent, Signe Errit – õpetaja abi.

Lasteaiast Miki: Anneli Aljas-Uutma, Niina Jürjan, Aire Mets, Liisi Viigisalu – Miki lasteaia Ülase maja aasta süda ja hing ning Lenne Nõu – Miki lasteaia Ülase maja aasta süda ja hing.

Lasteaiast Rukkilill: Maris Martins – õpetaja, Ly Kask – õpetaja assistent ja Sirje Tammejuur – õpetaja assistent.

Keila Noortekeskusest Laivi Tammejuur.

 

Laupäev, 7.oktoober:

Harju Maakonnaraamatukogus on Ettelugemishommik lastele. Loetakse Ülle Tõnumaa raamatut "Onu Atsi ametid".

Kulturikeskuses on Huvitavate kohtumise klubi kokkusaamine.

 

Pühapäev, 8.oktoober:

Kultuurikeskuses on Keila Pensionäride Ühingu Sügispidu.

Aiandus-mesindusseltsis on mesinike õppepäev – sügisesed tööd mesilas.