« Tagasi

32. ja 33. nädal 2017

 

Esmaspäev, 7.august:

Keila Korvpallikooli poisid Norman Rüütsalu, Kevin Sepik, Conrad Sengbusch ja Margus Pahv treenivad 11 päeva koos Leedu U18 vanuseklassi ühe tugevaima meeskonna Vilniuse Visi Kartuga. Laager toimub Klaipedas ning poisse juhendab väga hea treener Tomas Keršis. Selliseid võimalusi tuleb kasutada maksimaalselt. Leedu korvpall - see on kvaliteet.

Fotojahi Keila kalender 2018 Juulipildiks valiti Silja Toimla vaade moonidega kaetud raudteest Keila jaamas. Vaata kõiki pilte.

 

Teisipäev, 8.august:

P.P. Ehitusjärelevalve OÜ andis linnavalitsusele teada, et Turuplatsi ümbruse ümberehitus on valmis ja lepiti kokku objekti vastuvõtueelses ülevaatuses 15.augustiks.

Kultuurikeskuse esisele platsil alustati lipuväljaku rajamist.

 

Neljapäev, 10.august:

Keila linnavalitsuse esindus osales Nelijärvel toimunud Harjumaa Omavalitsuste Liidu suvepäevadel, kus mitte kõigil aladel osaledes saadi 12.koht.

Kirsipesa korraldas tasuta suvekontserdi. Esinemas oli Ikevald Rannap.

 

Reede, 11.august:

Keila Lehe esiküljel on artikkel orhidee- ja pärandkultuuriretketest. Uudistes elroni uuest piletimüügisüsteemist, Keila-Lehola kergteest, Mõisatuurist, koolitoetusest,digituurist. Keila Leht käis kaemas linnaaednik Inge Angerja koduaeda. Pikemalt avaldab arvamust HEAKi ettevõtluskonsultant Eduard Laur. Tegijad on 60.pulmaaastapäeva tähistavad Eljo ja Jaan Loit. Palju õnne !

Võsul, saksofoni suvekoolis olid ka Keila Muusikakooli noored saksofonimängijad. Antakse ka mitu kontserti.

Enamik Pargi tänava rekonstrueerimise töödest on tehtud ja tänav taas liiklusele avatud.

Lõppes EJL ja Rimi Jalgpalli Suvelaager Keilas. Laagris osales 28 poissi ja treenerid Marko, Maddi ja Erkki.

0:3 kaotusseisust välja tulnud Keila JK Duubelmeeskond võitles koduväljakul välja viigi! Keila JK vs Maarjamäe FC Igiliikur 3:3.

 

Pühapäev, 13.august:
Miikeli kirikuaias oli kalmistupüha.

Keila JK esindusklubi mängis võõrsil 2:2 Viimsi JK-ga.

Nädalavahetusel alustas Keila Korvpallikooli naiskond oma hooaega, kui osaleti Pärnus toimunud rahvusvahelisel Sunset Cup'il. Esimeses alagrupimängus mindi vastamisi vana sõbra OSK'iga. Terve mäng kulges üpris tasavägiselt, kuid vastaste pikem pink ja paar õnnestunud kiirrünnakut mängu lõpus, tõid seekord võidu vastastele. Teises mängus kohtuti lätlaste Avantisega. Seekord oli mäng lausa nii tasavägine, et vaja läks ka lisaaega, millest väljus võitjana Keila naiskond. Kuna turniirisüsteem nägi ette, et poolfinaale ei mängita, vaid alagruppide võitjad on finaalis, teised kohad mängivad pronksi peale, siis tuli Keila naiskonnal seekord leppida pronksimatšiga. Medalimängus võitsid Keila naised üpris kindlalt Kekava naiskonda Lätist. Keila mängis Sunset Cup'il järgnevas koosseisus: Anneli Peterson, Kätlyn Virro, Liis Sild, Kaisa Aatonen, Gerda Kirpson ja Kaisi Kalma.

10.-12. augustil toimusid Võrus 58. rahvusvahelised Võru spordikooli karikavõistlused võrkpallis. Eesti kõige staažikamal noorte võrkpalliturniiril osalesid lisaks Eesti võistkondadele ka esindused Lätist, Soomest ja Poolast. Keila Võrkpallikooli neiud, Helena Loos, Anu Talvar ja Kristiin Näppi, esindasid sel korral Eesti Noortekoondist. Noortekoondise peatreener otsustas panna turniirile ühe naiskonna asemel välja koguni kaks, et neidudel oleks võimalus võtta turniirilt maksimaalne kogemus. Kokkuvõttes oli otsus igati õigustatud ja Eesti Noortekoondised tõid ära neidude U-18 vanusegrupi 1. ja 3. koha!

 

Esmaspäev, 14.august:

Täna avati miniturniiriga Keila terviserajal uus rannavõrkpalliväljak. Üritust korraldasid Keila Lions klubi ja Keila Tervisekeskus, toetasid ENSTO Ensek, Glamox, Prysman Group (varem tuntud kui Draka), AS Valdek ning eraisikutest suurima annetuse teinud Maili Arro. Palliväljak avati sümboolse ühise palliserviga. Keila terviseradadel asuv võrkpalliplats koosneb kahest uuest väljakust, mis on klassikaliselt liivapinnasega väljakud. Kokku kulus platsi ehitamiseks 150 tonni killustikku, 700 tonni liiva, lugematu hulk töötunde. Samuti toimusid Keila Lionsi Klubi eestvedamisel talgud väljaku kivide puhastamiseks.  Esimese, vägagi tasavägise turniiri võitis Glamox. Kelgumäe nõlva all olev väljak jääv avalikku kasutusse - hoiame seda ! Talveks, kelgutamiste ajaks võetakse postid ära. Vaata pilte.

Tänasest on Keila linnavalitsuse ehitusinsener Olar Barndõk. Tallinna Tehnikaülikoolis veevarustuse ja kanalisatsioonieriala lõpetanud Barndõk on läbinud täienduskoolitusi teedeehitusest, liikluse ajutisest ümberkorraldusest, projektijuhtimisest, ehitusstandarditest, keskkonnatehnikast ja muust.  Viimased kümmekond aastat töötas Barndõk AS Terratis, enne seda Maanteeametis, AS Tallinna Vesi ja mõnes eraettevõttes.

 

Teisipäev, 15.august:

Täna võeti vastu projekti "Keila raudteepeatuste ühendamine erinevate liikumisviisidega" I etapi tööd. Üles märgiti väike hulk parandamist vajavaid detaile. Valmis uus turuplats, parkla, jalgrattaparkla sajale jalgrattale, korrastati ka küüditatute mälestuskivi ümbrus. Uue koha leidis bussipeatus. Kulud kandsid Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Keila linn, ehitas Lemminkäinen. II etapp - Jaama platsil, Aiandi tänaval ja Jõe tänaval, on veel pooleli. Vaata pilte.

 

Kolmapäev, 16.august:

Hillar Palamets andis Harjumaa Muuseumile üle oma hiljuti ilmunud (ja pea täielikult läbi müüdud) raamatu "Pajatusi Keilast" käsikirjad ja muud materjalid, seal hulgas ka raamatust kärbitud pajatuste osad üle Harjumaa Muuseumile. Kohal oli ka Palametsa eakaaslane ja sõber Kalju Kobrussepp, kes andis muuseumile üle oma venna, Talvesõjas hukkunud fotograafi Elmar Kobrussepaga seotud materjalid. Vaata pilte.

Harjumaa Muuseum andis oma Facebooki leheküljel teada, et Rukkimaarjapäeval valmistusime koos armsa muuseumisõbra Tiina Vikatiga juba leivanädalateks. Leivanädalad toimuvad sellel aastal 2.-6. ja 9.-13. oktoobril. Muuseum tänab toredaid põllumehi Rosenberge Padise põldudelt, kes jagasid muuseumiga oma viljasaaki!

Esiliiga B kohtumine Keila JK vs Kohtla-Järve JK Järve lõppes Keila võiduga 4:1.

 

Neljapäev, 17.august:

Linnavalitsuse esisel väljakul toimus Keila linna omavalitsusliku staatuse säilimist tähistav rahvapidu. Linna keskväljakule kogunes tugevat äikesevihma trotsides ligi tuhatkond linnaelanikku, et tähistada Keila jäämist. Kolm hiiglaslikku torti, kokku 60 kilo, mille kinkis linnarahvale Rõõmu Kaubamaja, söödi viimse tükini ja alati populaarne Anne Veski tõi pidulised keset vihmast väljakut. Keila rahvast tuli tervitama peaminister Jüri Ratas, kes tunnustas linnaelanikke kaaluka panuse ja sisukate argumentide eest omavalitsuste liitmiste aruteludes ning julgustas neid ka Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise 26. aastapäeva eel mõtlema parima tuleviku peale. Keila linnapea Enno Felsi sõnul hoidis just keilakate ühtehoidev vastasseis ära linna ebaõiglase sundliitmise. "Tänan südamest kõiki kokkuhoidvaid ja oma linnast hoolivaid keilakaid! Meid oli palju!  Seisime üheskoos visalt sundliitmise vastu ja saime oma tahtmise. Me ei võidelnud naabritega, nagu mõned väitsid. Me seisime oma linna eest! Soovisime, et Harjumaa tugevad omavalitsused säiliksid ja kohalikele inimestele jääks õiglane otsustusõigus oma kogukonna käekäigu üle," rääkis kogukonna ühtsuse üle uhkust tundev linnapea. Keilakad on volikogu esimehe Tanel Mõistuse kinnitusel sellel aastal olnud kokkuhoidvamad kui kunagi varem. "Tänaseks juba halva unenäona tunduv sundliitmise ähvardus tegi meie kogukonna tugevamaks. See pani mõtlema meie väikelinna väärtuste üle ja hindama Keila traditsioonide säilimist ning ajaloo jätkumist," kõneles Mõistus. Keila linna aumärgi kavaler Hillar Palametsa sõnul on peamine see, et Keila on Keilaks jäänud ja oma eripalgelisuse säilitanud - nii märkis Palamets ka oma äsja ilmunud raamatus. 

Vaata pilte siit ja siit. Siin on väike video.

 

Reede, 18.august:

Keila Lehes: esiküljel korvpallisuvest. Uudistes Eesti Raudtee plaanidest, Keila valla rekordilisest elanike arvust, uutest võrkpalliväljakutest, noorte päästelaagrist ja jalgpalliklubi perepäevast 20.augustil. Inge Angerjas küsib keilalaste roosilembuse kohta. Pikem lugu on Andres Uukist - Keila mehest, kes on teinud 20 rattaretke. Tegija on Kaido Pae.

Keila Linnavalitsuse istung 18.augustil 2017.

Linnavalitsus võttis vastu korraldused hoolduse seadmise ja hooldajatoetuse määramise ning ööpäevaringse  hoiuteenuse eest tasumise kohta.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa üksikelamu  püstitamiseks Pargi tn 26c asuval kinnistul.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa kinnistusisese sademeveekanalisatsiooni ehitamisel Keki tn 1 ja 1b kinnistutel.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Raba tn 62 kinnistule elamu  elektrivõrguga liitumisühenduse ehitamise projekteerimiseks ning Põhjakaare tänav 8 asuvale kinnistule rajatava tankla madalpingel elektrivõrguga liitumise  projekteerimiseks.

Linnavalitsus kuulutas riigihankel "Keila Miki lasteaia projekteerimistööd" edukaks  osaühing Esplan, pakkumuse kui vastavaks tunnistatud pakkumuste hulgast kõige madalama hinnaga pakkumus maksumusega 175 000 eurot, millele lisandub käibemaks 20%. Kvalifitseerituks ja vastavaks osutus ka teise osaleja  ConArte OÜ pakkumine, kuid nende hind oli kõrgem.

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse  Keila linna 2017. aasta eelarve II lisaeelarve  kehtestamise eelõu. Keila Linnavalitsus teeb ettepaneku võtta vastu Keila linna 2017. aasta II lisaeelarve, mille tulemusel suureneb 2017. aastaks kinnitatud eelarve  maht 618 815 euro võrra. Vastavalt määruse eelnõule suurenevad linna eelarve põhitegevuse tulud 452 883 eurot, põhitegevuse kulud 479 383 eurot, investeerimistegevus kogusummas 103 500 eurot ja likviidsed varud -130 000 euro võrra. Käesolev lisaeelarve sisaldab ka uue allasutuse, Harjumaa Muuseumi  andmeid. Kultuuriministri 31.03.2017. a määruse nr 3 alusel lõpetati riigiasutuse Harjumaa Muuseum tegevus alates 30. juunist 2017. a ning tegevuse lõpetava riigiasutuse ülesanded anti 1. juuni 2017. a seisuga üle munitsipaalmuuseumile Harjumaa Muuseum. Esitatavas lisaeelarves on Harjumaa Muuseumi tulude ja kulude maht 157 930 eurot.

 Sihtotstarbelistest toetustest suurendatakse Keila linna eelarvet 423 951 eurot. SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse ja Ühtekuuluvusfondi projekti Keila raudteepeatuse ühendamine erinevate liikumisviisidega raames eraldatakse toetust summas 57 132 eurot, nimetatud summas suurendatakse tegevusala Raudtee projekt investeeringuid. Vastavalt lepingutele eraldas Ettevõtluse Arendamise SA vahendeid Keila Lipuväljaku rajamiseks  summas 28 800 eurot ja lasteaed Vikerkaar köögi kaasajastamiseks summas 80 000 eurot.  Haridus- ja teadusministeerium eraldas Keila Noortekeskusele projekti „Usk-Lootus- Armastus - Kukesammul Parema Mina Poole" läbiviimiseks 2 401 eurot. Haridus- ja teadusministeerium eraldas Keila Koolile riigieelarvelist toetust asüülitaotlejate hariduse korraldamiseks ja rändekavaga saabunud pagulaste haridusliku lõimumise toetamiseks summas 8 387 eurot. Keila Koolile eraldas Kaitseressursside Amet 800 eurot mille raames on plaanis õppekäigud Tallinna Maleva Tagalakeskusesse ja Eesti Sõjamuuseumi. Sotsiaalministeeriumilt eraldati matusetoetust summas 500 eurot. Harju Maavalitsuselt laekub kehalise kasvatuse ainekavas oleva algklasside kohustusliku ujumise algõppe läbiviimiseks I kooliastmes 3 225 eurot.  Toetudes Harju Maavalitsuse alaealiste komisjonile riigieelarvest eraldatud toetuse kasutamise lepingule laekus 2 000 eurot.  Eesti Kultuurikapitalilt eraldati Keila Kultuurikeskusele kolme lepinguga kokku 745 eurot Keila Kultuurikeskuse üritusteks.   Tegevuse „Alushariduse parimate praktikate jagamise õpiüritus" projekti „Üheskoos tugevamalt edasi!"  elluviimiseks 2017.a. on eraldatud 2999,50 eurot, millega suurendati lasteaed Vikerkaar koolituskulusid.  SA Archimedes eraldas 350 eurot Lasteaiale Vikerkaar koolitusega kaasnevate  lähetuskulude katteks.  Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuselt laekub Keila Koolile ProgeTiiger projekti raames 1 943 eurot ja Digitaristu täiendamise toetuseks 44 062 eurot.   Keskkonnainvesteeringute Keskus toetab Keila Kooli  Keskkonnateadlikkuse lihtsustatud programmi projektina Keila Kooli õpilastele 2016/2017 summas 6 060 eurot, mille raames saavad 4. ja 8. klassi õpilased käija loodusõpperadadega tutvumas.  Keila Ühisgümnaasiumi toetuseks eraldab Keskkonnainvesteeringute Keskus 2 699 eurot, loodusteemaliste õppematerjalide soetamiseks. Eesti Muusikakoolide Liit MTÜ eraldas projekti "Igal lapsel oma pill" raames Keila Muusikakoolile 2 880 eurot 2 tšello 1/2 ja 2 altsaksofoni soetamiseks ning Keila Kultuurikeskusele 700 eurot muusikariista kellamäng soetamiseks. Avatud Noortekeskuste Ühenduse MTÜ toetab Keila Noortekeskust noorte ideede projektifondi "Nopi Üles" tegevuste raames, mida rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmist „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" kirjeldatud tegevuste raames projekti „Keila poiste kokandusring" 666 euroga.  Eesti Noorsootöö Keskuse projekti Varaait vol 13 raames eraldati Keila Muusikakoolile projekti „Harjutamine teeb meistriks" pilli soetamiseks 600 eurot . Noorsootöö teenuste osutamiseks koostöös Vasalemma vallaga on Eesti Noorsootöö Keskus  eraldanud toetust perioodiks 23.05.2017- 30.03.2018 kokku 47 803 eurot.  Seoses Harjumaa Muuseumi üle tulekuga Keila linnale eraldas Kultuuriministeerium 2017 aastaks kavandatud, kuid seni  kasutamata vahendid summas 138 061 eurot linnale. Nimetatud summast eraldatakse 72 189 eurot Harjumaa Muuseumi töötasu vahenditeks ja 66 372 eurot majanduskuludeks (tegevusala 08203) ja võttes arvesse lahkumishüvitiste tasumist ja lisanduvaid ülesandeid 2500 eurot Keila Linnavalitsuse personalikuludesse. Harjumaa Muuseumi majanduskuludes on arvestatud ka Eesti Kultuurkapitali teotusega 600 eurot ja transporditoetusega  100 eurot MTÜ-lt  Hea Laine.

Mittesihtotstarbelistest toetustest suurendatakse Keila linna eelarvet 38 464 eurot. Vabariigi Valitsuselt laekuvast toetusfondi mittesihtotstarbelistest eraldistest 38 464 eurot. Sellest on raske ja sügava puudega laste hoiu teenuse toetus 15 037 eurot ,  huvitegevuse toetus 8 709 eurot, sporditegevus majanduskulud ja koolieelsete lasteasutuste toetus summas 14 718 on vastavalt laste arvule jaotatud alljärgnevalt: Lasteaed Vikerkaar töötasu vahenditesse 7764 eurot, lasteaed Miki töötasu vahenditesse 2930 eurot ja OÜ-le Alusharidus eraldatakse 4024 eurot.

 Kaupade ja teenuste müügi ja muude tulude arvelt suurendatakse Keila linna eelarvet   156 399 euro võrra.  Tuginedes 7 kuu tegelikule tulumaksu laekumisele on kavandatud suurendada prognoositavat üksikisiku tulumaksu laekumist 2017 aastal 105 000 euro võrra .Täiendavate vahendite arvelt suurendatakse Teede -ja tänavate investeeringud 90 000 euro võrra (Ülesõidu tn. parendamine ja Tuula tee, Koidu tn. ja Vaikse tn. projektid), 15 000 eurot suunatakse EAS-le tagasimakstud eraldise katteks. Võttes arvesse 1 augustiks k.a laekunud trahvirahasid suurendatakse eelarves rida "Laekuvad trahvid"  15000 euro võrra ja sama summa võrra suurendatakse tegevusala Kahjutasud.  Haapsalu Kutsehariduskeskuselt laekus koostöölepingu alusel, lapsehoidja eriala õpilase õppepraktika tasu 450 eurot, mille arvelt suurendatakse Miki lasteaia personalikulusid. Tervise Arengu Instituut eraldab Projekti „Imelised aastad" tegevuskuludeks 1 280 eurot, mis kajastatakse tegevusala Vaba aja tegevused all. Loksa Linnavalitsus eraldab 1 000 eurot Loode regiooni noorema astme klaveri ja löökpilli konkurssi korraldamiseks, kulud kajastatakse Keila Muusikakooli majandamiskuludes 800 eurot ja 200 eurot personalikuludes. Harjumaa Muuseumi majandustegevust toetatakse Paldiski Linnavalitsuse poolt 969 euroga.  Projekti „Kaitstud töö teenuse tellimine", raames laekub 2017 aastal prognoositavalt 7 000 eurot lisaks kavandatule, mille arvelt suurendatakse tegevusala Kaitstud töötamise teenus toetusi 4000 euro ja personalikulusid 3000 euro võrra. Sotsiaalkeskuse pilootprojekt - Isikukeskse erihoolduse riigihanke 183425 alusel suurendatakse sotsiaalkeskuse erihooldusteenuse tulusid 5000 eurot , 2000 euro võrra suurendatakse Sotsiaalkeskuse personalikulusid ja 3000 euro võrra majandamiskulusid.  Harjumaa Muuseumi tegevusega suurenevad omatulud 20700 euro võrra ( piletite müük 4500 eurot, renditulu 700 eurot, kaupade müük 2000 eurot ja muud tulud 13500 eurot) Kõik nimetatud vahendid suunatakse Harjumaa Muuseumi majanduskulude katteks.

Eelarve kulusid suurendatakse kassajäägi arvelt  130 000  euro võrra. Haldusterritoriaalse korralduse ja haldusüksuse piiride muutmisega kaasneva elanike arvamuse väljaselgitamiseks korraldatud küsitluse läbiviimise kulud kaeti tegevusala Valimised  vahenditest. Tehtud kulutuste katmiseks eraldatakse 5000 eurot nimetatud tegevusalale.   25 000 euro võrra suurendatakse tegevusala Muu vaba aeg, kultuur, religioon majanduskulusid. Vahendid kavandatakse linnarahvale suunatud tänuüritustele, linna iseseisvust tähtsustavatele kampaaniatele ning senisest kavadest jõulisematele üleskutsetele Keila sissekirjutuse vajalikkusest.

Seoses toetusfondist eraldatava koolitoidu riikliku jälgimisega suurendatakse tegevusala Koolitoit majanduskulusid summas 217 306 eurot ja vähendatakse tegevusala  Keila Kool riik (kaudsed kulud) majanduskulusid 189 503 eurot ja tegevusala 092202 Keila Ühisgümnaasium riik (kaudsed kulud) majanduskulusid 27 803 euro võrra.

 Vastavalt Avaliku sektori finantsarvestuse ja aruandluse juhendile on täpsustatud tegevusalade kulude kirjendamist. Lisaeelarves on vähendatud tegevusala 04510 Teede korrashoid majanduskulusid 25 000 eurot ja tegevusala 06605 majanduskulusid 25 000 eurot ja samas suurendatud tegevusala 08103  Pargid ja puhke baasid  majanduskulusid 50 000 eurot.

 Arvestades järgnevate aastate tegevuskava ja EAS-i poolt eraldatud toetuseid  investeeringuteks vähendada kavandatud investeeringuid  95 000 eurot (KÜG fassaad 25 000 eurot,  Keila Lipuväljaku vahendeid 10 000 eurot  ja lasteaed Vikerkaar köögi investeeringute vahendeid 60 000 eurot). Vabanevate vahendite arvelt suurendatakse investeeringuid tänavavalgustusse 8500 eurot. Allasutuste majanduskulusid suurendatakse 60 000 euro võrra ( lasteaed Vikerkaar 37 000 eurot, lasteaed Miki 16 000 , Keila Kultuurikeskus 7 000 eurot ). Kulude suurenemise põhjus eelkõige arvestusprintsiipide muutus , mille tulemusel kõik haldusega seotud kulud kirjendatakse vastavale objektile .  Suurendatakse majanduskulusid ka  tegevusalal Avalike alade puhastus summas 22 500 eurot ja tegevusalal 05400 Heakord 4000 eurot.

Linnavalitsus saatis linnavolikogu menetlusse eelnõu Omavalitsusüksuste ühiselt täidetavate ülesannete delegeerimisest Harjumaa Omavalitsuste Liidule.  HOLile läheb  1. jaanuarist 2018. a maakonna arengu kavandamise ja selle elluviimise suunamise,  rahvatervise ja maakonna turvalisuse valdkonna ja  kultuurikorralduse valdkondade ülesanded.

Linnavalitsus saatis volikogusse Keila linna eelarvestrateegia ja arengukava tegevuskava aastateks 2018-2021 määruse kehtestamise eelnõu.

 

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse eelnõu rahalise kohustuse võtmisest. Linnavalitsus küsib luba 2017. a eelarveaastat ületavaid rahalisi kohustusi ligikaudu 80 000 euro suuruses summas seoses riigihanke läbiviimisega Ülesõidu tänava remondiks ja riigihanke tulemusel hankelepingu sõlmimiseks  Keila Miki lasteaia projekteerimistööde tegemiseks, mille maksekohustus ulatub 2018. aastasse

Linnavalitsus otsustas koormata Keila linna omandis olev Jaama platsi kinnistu Elektrilevi OÜ kasuks isikliku kasutusõigusega omada Jaama plats kinnistul maatükiga püsivalt ühendatud elektriehitisi ning teostada kõiki töid, mis on vajalikud elektriehitiste ehitamiseks ning elektriehitise kasutamiseks, remontimiseks, korrashoiuks, hooldamiseks.

Keila Linnavalitsuse tegi oma 17. aprilli 2014 a.  määruses nr 2 „Keila linna kriisikomisjoni põhimäärus" tehakse järgmised muudatuse paragrahvi 2 lõike 4 tekstis ning sõnastatakse järgmiselt: " Komisjoni koosseisu kuuluvad linnavalitsuse liikmed, linnasekretär, linnavalitsuse  pressiesindaja, linnavalitsuse linnaaednik-keskkonnanõunik, linnavalitsuse järelevalvespetsialist, OÜ Varahooldus juhataja, AS Keila Vesi juhataja, AS Entek esindaja, AS Utilitas Keila osakonna esindaja ning Politsei- ja Piirivalveameti Põhja Prefektuuri, Põhja Päästekeskuse ja Kaitseliidu Harju Maleva Keila Malevkonna esindajad.".

Linnavalitsus jagas  Linnamäe tee kaheks eraldi maaüksuseks ja määras moodustatavatele katastriüksustele koha-aadressid ja sihtotstarbed järgmiselt: Linnamäe tee, asukoht Harju maakond, Keila linn, sihtotstarve transpordimaa (007; L) 100 % ning Eha tn 68, asukoht Harju maakond, Keila linn, sihtotstarve transpordimaa (007; L) 100 %.

Linnavalitsus saatis volikogu menetlusse Vaikne 1 kinnistu  detailplaneeringu kehtestamise eelnõu. Tehakse ettepanek kehtestada planeeritud 767 ruutmeetrilisele elamumaa krundile ühe kuni 2 korruseline paariselamu, kõrgusega kuni 9 m, hoonealune pind võib olla kuni 192 m2 ehitamiseks. Krundile on planeeritud 5 parkimiskohta.

Linnavalitsus saatis volikogu menetlusse, millega kinnitataks Keila linnale kuuluva  Jõe 66-2 asuva korteriomandi avaliku suulise enampakkumise tulemused ja kuulutataks  enampakkumise võitjaks Alar Johanson'i pakkumine hinnaga 27 000 eurot.

Linnavalitsus väljastas reklaami paigaldusloa Kalda põik tänavas ehitatavate uute ridaelamukorterite müügi reklaami paigaldamiseks ajavahemikul 18.08. – 31.12.2017. a. 

 

Laupäev, 19.august:

Keilas on senini Eesti ainukese täispika maratoni jooksuetapp ja finiš. Korraldab Triathlon Estonia.

 

Pühapäev, 20.august:

Keila Jalgpalliklubi peab perepäeva. Ürituse patroon on Eesti rahvuskoondise peatreener Martin Reim. Päeva lõpeab Keila JK esindusmeeskonna esiliiga mäng Raasiku FC-ga.