« Tagasi

25.nädal 2017

Esmaspäev, 19.juuni:

Toimus Ühisgümnaasiumi põhikooli lõpuaktus. Vaata pilte.

Eesti Meistrivõistlustelt Tartus: täna hommikul võttis Keila noormees Mati Hiie kolmanda täiskasvanute medali Keilasse! Matis, kes ujub esimest aastat täiskasvanute hulgas, on võitnud hõbeda nii 50, 100, kui täna hommikul 200 meetri seliliujumise distantsil! Õnnitlused Matisele ja treener Toni Meijelile!

Linnavalitsus sai eitava vastuse taotlusele osaleda teisipäeval haldusreformi Põhja-Eesti piirkondliku komisjoni töös. "Komisjon annab valitsusele oma hinnangu lähtuvalt omavalitsuste poolt kirjalikult esitatud seisukohtadele. See tähendab, et omavalitsus on  Vabariigi Valitsuse ettepanekule vastamisel saanud oma seisukohad kõik juba esitada. Lisaks on komisjoni liikmetel teada ka kõik täiendavad pöördumised ning rahvaküsitluse tulemused. Seega, et säiliks võrdne kohtlemine teiste omavalitsuste suhtes (kes said samuti oma põhjendused kirjalikult esitada) peame nentima, et piirkondliku komisjoni koosolekud on kinnised ning sinna teisi osapooli ei kutsuta. Lisaks on mitmed komisjoni liikmed kogu reformi protsessi käigus kohtunud ka omavalitsuste esindajatega, mistõttu kinnitame, et komisjonil on olemas vajaminev informatsioon seisukoha kujundamiseks," vastas Kaia Sarnet, komisjoni esimees.

 

Teisipäev, 20.juuni:

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist. "Lähtudes sellest, et valitsus on jätnud ühendamata mitmed omavalitsuse suuruse miinimumikriteeriumile vastavad omavalitsused, leiti, et sellise ühtlase lähenemise kontekstis tuleks ka siin valitsusel kaaluda Keila osas menetluse lõpetamist ehk siis erandi andmist," ütles Põhja-Eesti piirkondliku komisjoni esimees Kaia Sarnet pärast koosolekut "Aktuaalsele kaamerale".

Oli Waldorfkooli Läte I lennu, 9.klassi lõpuaktus.  Lõpetas 13 noort, kellest valdav enamik oli käinud samas koolis 1.klassist alates. Klassijuhataja oli kõik need aastad Epp Orgse. Vaata pilte.

 

Kolmapäev, 21.juuni:

Toimus Keila Kooli põhikooli lõpuaktus. Vaata pilte.

Harju Maakonnaraamatkogus avati raamatunäitus Leelo Tungal 70.

 

Neljapäev, 22.juuni:

Keila Leht soovib head võidupüha ja ilusat jaanipäeva.  Esilehel reportaaž 17.juunil toimunud hoovilugude päeva minivariandist. Uudistes rongipiletite soodustuste ühtlustamisest veebist ostes, õpetajate koostatud uuest töölehtede kogumikust, lauatennise meistrivõistlustest, uuest mälumängusarjast, rahvamuusikapeost ja Swedbanga kontori remondist. Lehe trükkimineku ajaks polnud veel selgunud Põhja piirkondliku komisjoni otsus, sestap kirjutab leht Keila sundliitmise hetkeseisust. Tegija on Juri Bliznjuk.

Oli Keila Kooli 60-lennu lõpuaktus. Vaata pilte.

Lauluväljakul oli Keila jaanituli. Tantsuks mängisid-laulsid Anne Adams ja Annely Ott. Õhtut juhtis  Raimo Aas. Tule süütasid linnapea Enno Fels ja abilinnapea Timo Suslov. Pildid.

Tänasega lõppes Keila Noortekeskuse korraldatud töölaager.

Vabariigi Valitsus ei teinud otsust Keila linna edasise saatuse kohta.

 

Reede, 23.juuni:

Tori kirikus ja Võidupüha paraadil Rakveres süüdatud Võidutuli jagati Harjumaa omavalitsustele Kiilis toimunud Maakaitsepäeval. Keila tule võttis vastu linnapea Enno Fels. Keila kaitseliitlaste abil jõudis tuli algkooli juurde, kus olid võidutuld võtmas hulk Keila inimesi. Kasutades juhust andis Enno Fels seal Kuido Kutsarile ja Eino Selterile üle Eesti Vabadusvõitlejate Liidu Eesti iseseisvuse taastamise mälestusmedali. Medali pälvisid Keilast veel Vaido Kolmer ja Eduard Kuuskor. Lõpuks viis linnapea tule Mudaaugule, kus oli kohaliku kogukonna jaanituli. Vaata pilte.

 

Pühapäev, 25.juuni:

Kaks Keila tidettide vanuseklassi vibulaskjat tõid Maailmameistrivõistlustelt vibujahis Firenzest, Itaaliast koju hõbemedalid. Karl Aleksander Atonen kogus kokku 1793 ja Katarina Atonen isikliku rekordina 1347 punkti. Tubli tegu! Mõlemad treenivad Tallinna vibukoolis.

Kadri Aller korraldas orhidee- ja pärandkultuuriretke Tammiku tee piirkonda.