« Tagasi

23.nädal 2017

 

Esmaspäev, 5.juuni:

Vee- ja kanalisatsioonitrasside vahetuseks suleti täna hommikul kella 10 ajal liiklusele Pargi tänav lõigus Paldiski maanteest Männiku tänavani. Kohalikud elanikud pääsevad koju, autoga saab ka koolimajade juurde, kui ei saa ühelt poolt, saab teisalt. Veel täna kaevatakse tänavasse mõned augud, samuti freesitakse üles asfaltkatet. Läbisõit saab olema järjest ebamugavam. Ümbersõiduks sobib Jaama tänav ja Haapsalu maantee või Ehitajate tee ja Kruusa tänav. Töid teostab Vensen. Vaata pilte.

Jaama platsi rekonstrueerimiseks on ehitusalale liiklus suunavad märgid välja pandud. Sama projekti töömaa on Jõe tänaval ja seal tööd juba käivad. Ehitaja palub vabandust ebamugavuste pärast ja loodab mõistvale suhtumisele!

Korvpallikool alustas laagrisuve 1.klassi laagriga.

Kalda tänava ja Keila jõe vahele on alustatud uue elurajooni esimese ridaelamu ehitust.

Postimees avaldas uudised, et Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo pidas täna kinni kolm meest, nende seas Keila haigla juhi Anders Tsahkna, keda kahtlustatakse soodustuskelmuses kogusummas üle 3,9 miljoni euro. Riigiprokurör Eve Oleski sõnul esitas SA PJV Hooldusravi juhatuse liige Anders Tsahkna kahtlustuse järgi sotsiaalministeeriumile taotluse tema ettevõttele kuuluva Keila haigla hoonete osaliseks rekonstrueerimiseks, teades, et taotluses esitatud andmed ei vasta tegelikkusele ja taotluse koostamise eesmärgiks oli pettuse teel toetust saada. Samuti kahtlustatakse Tsahknat rahandusministeeriumile teadvalt ebaõigete andmetega toetuse väljamaksetaotluste esitamises, kirjutab Postimees.

Algkoolis oli lemmikloomapäev. Keskastmel oli vaatamata vihmasele ilmale matkapäev, Muu-hulgas käidi Tammiku teel otsimas kuldkäppa.

Planeeritud Keila noorte mõttetalgud lükati sügisesse.

Muusikakoolis algasid kaks päeva kestvad sisseastumiskatsed.

Keila linna teenistusmärgid said kätte Ühisgümnaasiumi töötajad.

 

Teisipäev, 6.juuni:

Koolis lõppes õppeaasta.

Linnavalitsus avalikustas valmistoimingud, mida Keila linn on teinud ja on kandnud Rahvastikuregistri valimisjaoskondade moodustamise rakendusse, kus on alates 25.maist (nagu täna saabunud siseminister Andres Anveldi kirjast selgus) infona kuvatavas kohaliku omavalitsuse nimetuses muudatus ning praegu kuvatakse valimisjaoskondade moodustamise rakenduses Keila linna kasutajale kohaliku omavalitsuse nimetusena Keila linna, mitte Lääne-Harju valda, nagu seni oli. Tehtud on Keila Linnavalitsuse 27. jaanuari 2017 määrus nr 1 „Valimisjaoskondade moodustamine", Keila Linnavolikogu 31. jaanuari 2017 otsus nr 6 „Keila Linna Valimiskomisjoni moodustamine", Keila Linnavolikogu 16. mai 2017 otsus nr 22 „Keila Linnavolikogu järgmise koosseisu liikmete arvu määramine, valimisringkonna moodustamine ja mandaatide jaotamine" ja Keila Linnavolikogu 16. mai 2017 otsus nr 23 „Jaoskonnakomisjonide moodustamine ja liikmete määramine".

Kultuurikomisjoni ja sotsiaalkomisjoni koosoleku päevakorras oli Keila linna arengukava aastateks 2013 - 2025 tegevuskava muudatuste ja eelarvestrateegia heakskiitmine ja avalikustamise eelnõu.

Keila linna teenistusmärgid said kätte linna lasteaednikud.Kolmapäev, 7.juuni:

Selgusid konkursi „Eesti kaunis kodu 2017" raames tänavused Harjumaa kaunimad kodud. Eramute kategoorias tunnistati võitjateks perekond Suvi kodu Keila valla Tuulna külas, Jekaterina Kuznetsova kodu Viimsi valla Muuga külas ning perekond Meeritsa kodu Keila linnas, Vaiksel tänaval.

Keila Korvpallikooli U18 poistel oli viimane mäng alles täna, Tallinna meistrivõistluste finaalis, kus vannuti alla RIM/TTÜ meeskonnale 60:77. Otsustavaks sai vastaste pikem ja ühtlasem koosseis. Keila meeskonnas vigastas Kevin Sepik teisel veerandajal jalga, Marcus Lenk ja Markkus Sildam jäid aga jalahädade tõttu finaalist sootuks eemale.

Keila suurim korvikütt oli Margus Pahv 12 punktiga. Conrad Sengbusch lisas 11, Mart Maide 10, Marek Uusoja 9, Roland Tamkivi ja Matkus Kikkatalo 6 ning Kevin Sepik ja Juss-Joosep Jaagu 3 silma. Platsil käisid ka Hannes Hiie ja Aleksandr Šadrin.

Õppeaasta sporditulemuste ja spordiüritustest osavõtu põhjal saavutas Sinilinnu rühm Vikerkaare lasteaia kõige sportlikuma rühma tiitli, millega kaasnes traditsiooniline preemiareis. Seekord reisiti rongiga pealinna ja sealt edasi trammiga Tallinna Loomaaia Zoo Seiklusparki. Sportliku seikluse järel külastati loomaaeda. Vahvast ja õpetlikust seiklusest ning ilusast päikeselisest ilmast tundsid rõõmu nii sügisel kooliteed alustavad lapsed kui energiline rühma personal. Vaata pilte.

Harju Maavanem Ülle Rajasalu võttis vastu  19 kuld- ja 23 hõbemedalisti ning 60 aineolümpiaadivõitjat. Keilasse ootame kuut kuld- ja kolme hõbemedalit.

Keila kirikus andsid kontserdi Pille Metsson ja Erik Rajamäe. Kontsert on Pärnu Orelifestivali 9.juuni kontserdi "peaproov" .

Kunstiring Sirlett´i linnalaager on tööhoos. Täna oli Harju Maakonnaraamatukogus modelliks dinosaurus.

Fotokonkursi Keila Fotojaht IV maipildi võitja on Triine Tamm. Vaata kõiki pilte.

Vikerkaare lasteaias algas suvine ehitustöö. Köök saab laienduse seni spordi- ja mängupesa nime kandnud ruumi arvelt. Spordi- ja mängupesa saab ilmselt koha puhketuppa.

Keskkonnakomisjoni koosolekul räägiti kortermajade renoveerimine Keila linnas (ettekandja Igor Onkel),       Keila linna arengukava aastateks 2013 - 2025 tegevuskava muudatuste ja eelarvestrateegia heakskiitmisest ja avalikustamisest ning Keila raudteejaama piirkonna detailplaneeringu III etapi osaline kehtetuks tunnistamisest.

Korrakaitsekomisjoni osales Kortermajade renoveerimise ja Keila linna arengukava teema juures.

Esimest korda tuli kokku konkursi Kauni kodud 2017 komisjon.

 

Neljapäev, 8.juuni:

Vabariigi Valitsus ei teinud veel otsust Keila sundliitmise kohta, kuid arutas teemat kabinetiistungil.

Ringtee ehitusel alustati asfalteerimistöödega.

Keila Lasteaia Naksitrallidel oli kevadine väljasõit Miiamilla muuseumisse, kus toimus muuseumitund: "Asjad ja ametid". Hiljem nautisid lapsed jalutuskäiku Kadrioru pargis ja presidendi lossi juures. Vaata pilte.

Keila Linnavolikogu rahanduskomisjoni koosoleku päevakorras oli Keila linnakonsolideerimisgrupi 2016. aasta majandusaasta aruande kinnitamise eelnõu, Keila linna arengukava aastateks 2013 - 2025 tegevuskava muudatuste ja eelarvestrateegia heakskiitmise ja avalikustamise eelnõu ning Linnavara võõrandamine avalikul suulisel enampakkumisel.

Revisjonikomisjoni koosolek u päevakorras oli  Keila linnakonsolideerimisgrupi 2016. aasta majandusaasta aruande kinnitamise eelnõu.

Pressiesindaja Valdur Vacht osales Keila vallavalitsus korraldatud konverentsil „Kohaliku omavalitsuse ja ettevõtjate koostöö - kuidas saavutada suuremat heaolu ja majanduskasvu Eestis" Laulasmaal.

 

Reede, 9.juuni:

Keila Leht kajastab esilehel Tiina Tarve näitust, kolmandal küljel kirjutab Reet Leemets põlvkondade laulu- ja tantsupeost. Uudistes saame teada Harjumaa kaunimatest kodudest, millest üks on ka Keilas, et Hillar Palamets pälvis Keila linna aumärgi nr 002, et Elron purustas 22 aastat vana sõitjaterekordi, et Ensto Ensek panustab Eesti-Soome mõttekoja projekti, et Keila ja Vasalemma teevad koostööd noortetöös, et Fotojaht IV maipildi võitja on Triine Tamm, et möödus 85 aastat esimesest pesapallimängust Eestis, et toimus XVI ujumisvõistlus Keila CUP, et Keila linnaliin aitab kalmistupühale.

Keila Linnavalitsuse istung 9.juunil 2017.

Linnavalitsus lõpetas kodaniku hoolduse ja selle eest hooldajatoetuse maksmise kodaniku surma tõttu.

Linnavalitsus otsustas maksta sotsiaaltoetusi summas 679,50 eurot.

Linnavalitsus muutis oma määrust „Keila Linnavalitsuse hallatavate asutuste töötajate töötasustamise alused" täiendades seda Harjumaa Muuseumi ametikohtade nimetustega.

Linnavalitsus tuvastas oma 09.01.2015 korraldusega nr 8 "Ehitusloa ja kirjaliku nõusoleku väljastamine ehitiste püstitamiseks Nurmenuku tn 12  asuval kinnistul " väljastatud ehitusloa  kehtetuse. Ja andis järgmise punktina välja ehitusloa üksikelamu püstitamiseks Keilas Nurmenuku tn 12 asuval kinnistul.

Linnavalitsus kuulas informatsiooni koostatava  Keila linna kaevetööde eeskirja kohta.

Täna märgiti maha tankimäe nõlva alla rajatav rannavõrkpalli väljak.

Seoses õhtul toimuba Eesti – Belgia jalgpallimänguga paneb Elron käiku Keila-Tallinn erirongi.

Linnavalitsuses tehti kokkuvõte mai viimasel laupäeval toimunud Keila Päevast.

 

Laupäev, 10.juuni:

Keila Aiaklubi korraldab järjekordse Aiajooga ürituse.

Hoovilugude raames on Jõe 40 Jõe tänava kirbukas.

Harju Maakonnaraamatukogus on raamatunäitus "Keset metsi ja laasi".

Tervisekeskuses on Keila lahtised meistrivõistlused lauatennises. Keila Lahtistel Meistrivõistlustel on parimatele auhinnaks keraamilised reketid. Käsitöö autoriks on keraamika kunstnik Sirje Rannamets. Sellised ainulaadsed auhinnad peavad endale võitlema üldarvestuse kolm paremat, Keila kolm paremat meest ja naist, parim naismängija ja uuendusena lauatennisevõistlustel, parim vasakukäeline mängija. Veel saab uuendusena medali parim sulepeahoiakuga mängija.

 

 

Pühapäev, 11.juuni:

Miikaeli koguduses on leeripüha.

Korvi kalmistul on  Surnuaiapüha. Linn on tellinud spetsiaalse bussi.  Buss väljub Rõõmu kaubamaja peatusest ning sõidab mööda Männiku – Jaama – Jõe – Tähe – Kase – Keila kirik – Luha – Korvi. Rõõmu kaubamajast väljumine kell 12:40, tagasisõit Korvi kalmistult 15:00.