« Tagasi

22.nädal

 

Esmaspäev, 29.mai:

Annika Tiko on 3.juulist Harjumaa Muuseumi direktor. Täna kirjutasid Annika Tiko ja linnapea Enno Fels alla töölepingule.

Keila linnal on nüüd taas valdused Paldiskis. Seoses Harjumaa Muuseumi linnale ületulekuga andis Kultuuriministeerium sel nädalal Keila linnale tasuta üle Harjumaa Muuseumi hooned ja kinnistud, nende hulgas ka Paldiskis, Amandus Adamsoni tn 3 asuva 1548 m2 suuruse kinnistu koos elamu ja kahe(?)varega. Vaata pilte.

Harju KEKis toimus seminar Keila Tööstuslinnaku ettevõtjatele. Seekordseks külaliseks oli Raul Rebane, kes tegi ettekande kommunikatsiooni teemal. Samuti tutvustas Jaanus Väljamäe tervisespordi sarja "Keila Terviseks" mis on Eesti Vabariik 100 juubelile pühandatud spordiürituste sari. Tänud kõigile asjaosalistele!

Hommikul nautisid täiel rinnal jõesaare rohelust Vääna Mõisakooli lapsed. Toimus Harjumaa Muuseumi õuesõppe tund veemutukad- ja putukad. Keila jõepõhjast leidsime ühepäevikuliste, veemardikate, ehmestiivaliste, vesihargi jm vastseid. Vaata pilte.

Tänasel päikeselisel maikuu hommikul toimus Vikerkaare lasteaia hoovis Vikerkaare töötajate rahvastepallivõistlus. Õhinalt rõõmsad olid nii võistlejad kui emotsionaalselt kaasaelav publik. Aitäh ettevõtlikele ja tublidele võistlejatele! Vaata pilte.

Muusikakoolis andis kontserdi pianist Jakob Teppo. Kavas oli Bach, Brahms-Schumann ja Stravinski

 

Teisipäev, 30.mai:

Täna käis ehitataval kooli staadionil vastuvõtukomisjon. Valdav enamik töödest on valmis ja staadioni võiks kasutad. Kirja pandi ka mõned vaegtööd - ennekõike haljastust puudutavad. Samuti pole staadionil elektriühendust. See kõik ei sega juba staadioni rajatisi kasutamast. Kasutage, aga hoidke uut staadioni! Muu hulgas ei ole kunstmuruga staadion koerte jalutamiskoht (jah, juba on tulnud koera jalutajale märkus teha), samuti pole hea radadel jalgrattaga sõita. Vaata pilte.

Miki Lasteaia koolieelikud käisid rongiga pealinnas.

Vikerkaare lasteaias toimus hommikul armas ja südamlik tänukontsert, kus lõpurühmade kooliminevad lapsed esinesid lasteaia töötajatele. Kõlasid laulud ja luuletused ning tantsiti. Traditsioonilise kontserdi lõpus jagati tänukirju ning õpetajad olid koos lastega töötajatele tänutäheks valmistanud imemaitsva võileiva- ja küpsisetordi. Suur suur aitäh kontserdi korraldajatele! Sellel kevadel lõpetavad lasteaia ja alustavad sügisel kooliteed Vikerkaare majast kolme rühma lapsed, liitrühmast viis last ja Sipsiku majast ühe rühma lapsed. Ilusat kooliteed kõikidele tublidele lasteaialõpetajatele! Lasteaed tänab lõpurühmade õpetajaid, õpetaja abisid ja assistente laste eest hoolitsemise ning kooliks ettevalmistamise eest! Pildid.

 

Kolmapäev, 31.mai:

Linnapea Enno Fels andis üle Teenistusmärgid Keila linnavalitsuses ja Keila Muusikakoolis 10 või rohkem ning 20 või rohkem aastat töötanud inimestele.

Keila Korvpallikool lõpetas täna oma hooaja. Anti üle karikad parimatele, tänati toetajaid ja esitleti esindusmeeskonna tantsutüdrukuid. Vaata pilte.

Selgus, et Kaitseliit on pannud müüki Keila linnas asuva Aruniidu kinnistu (nr 11008102, katastritunnus 29601:001:0074, suurus 2,87 ha sihtotstarve 70 % elamumaa, 30% sotsiaalmaa) võõrandamise alghinnaga 25 000 EUR.

Keila Korvpallikooli naiskonnale Eesti Meistrivõistlustelt 6. koht. Sel hooajal osales Apollo Naiste Korvpalliliigas 13 naiskonda üle Eesti. Alagrupiturniir läbiti puhaste paberitega, mis tagas edasipääsu tugevamasse vahegruppi, kuhu pääsesid alagruppide kaks esimest ehk 6 parimat. Vahegrupp lõpetati neljanda kohaga ehk otsepääs final4 turniirile jäi vaid ühe võidu kaugusele. Jätkati play-off mängudega viimase finaalturniiri koha eest. Pärast pingelist mängu Narva naiskonnaga (hilisem pronksivõitja), tuli kahjuks tunnistada vastaste kahepunktilist paremust ja hooaja lõpetuseks igati tubli kuues koht.

Sellega polnud aga hooaeg läbi, kuna välja oli vaja selgitada ka Tallinna meister. Turniiril osales 5 võistkonda, kes mängisid kõik omavahel läbi ning neli esimest pääsesid poolfinaalidesse ja sealt edasi juba kohamängud. Keila naiskond lõpetas alagrupiturniiri neljanda kohaga, ning poolfinaalis mindi vastamisi alagrupi võitnud, peamiselt meistriliiga mängijatest koosneva BC Star naiskonnaga. Poolfinaalis tegid Keila naised ilmselt hooaja ühe parima esituse, kui poolaeg kaotati vaid ühe punktiga. Kolmas veerandaeg kahjuks Keila hoog veidi rauges, ning hoolimata taas võrdsest neljandast veerandist, tuli seekord tunnistada vastaste paremust. Pronksimängus mindi vastamisi Apollo liiga Eesti meistri OSK naiskonnaga. Selles mängus jäi Keilal kõvasti pikkusest ja kiirusest puudu, kokkuvõttes kindel kaotus ja neljas koht Tallinna Meistrivõistlustelt. Keila naiskonnas mängisid: #5 Liis Sild, #6 Helena Mälton, #7 Kätlyn Virro, #8 Triin Orunurm, #11 Kaisa Aatonen, #12 Anneli Peterson, #13 Merilyn Anton, #14 Marta Liisa Suitslepp, #15 Jaanika Kurs, #16 Linda Treimann, #18 Anna Matthiessen ja #88 Ireene Vacht. Treener: Tarmo Hein.

 

Neljapäev, 1.juuni:

Keila linna ametlik elanike arv on seisuga 1.juuni 9797. 1.mail oli elanike registris Keila elanikke 9803. Keila elanikuks registreeris ennast mais 21 isikut, Keilast mujale 26. Suri 9 isikut, sündis 8 last.

Tänasest töötab Keila linnas asuv Harjumaa Muuseum Keila linnavalitsuse hallatava asutusena. Täna kirjutati alla vastavatele dokumentidele. Seega on Keila linnavara ka Harjumaa Muuseumi filiaal Amandus Adamsoni Ateljeemuuseum Paldiskis. Kuni uue direktori Annika Tiko ametisse asumiseni juuli alguses on Harjumaa Muuseumi direktori kohustäitja Gea Mossin. Vaata pilte.

Beebiballile oli kutsutud selle aasta esimesel neljal kuul Keila linnas sündinud 22 tüdrukut ja 18 poissi. Esinesid Miki lasteaia lapsed. Anneli Pärlin kutsus Hiirekese Perekeskusesse. Hambalusika, Keila linn elaniku tunnistuse ja Hiirekese kingituse andsid üle linnapea Enno Fels ja abilinnapea Eike Käsi. Vaata pilte.

Kunstnik Tiina Tarve avas täna Harju Maakonnaraamatukogus oma pastellmaalide näituse "Kodukant Keila". Loodusvaadete kõrval on väljas ka mitu alles sel kevadel valminud linnavaadet Keila tuntud hoonetest. Vaata pilte.

Lastekaitsepäeva hommikul käis Vikerkaare lasteaia juhtkond igas rühmas lastele ja personalile ilusat päeva soovimas ning kingituseks asfaldikriite jagamas. Tuulisest ilmast hoolimata joonistati asfaldile päikeseid, et suvesoojus kohale meelitada. Iga rühm tähistas päeva omamoodi. Näiteks Pipi rühmas kirjutasid lapsevanemad hommikul lastele, rühmale ja lasteaiale häid soove ning huvitavaid mõtteid. Lapsed valmistasid rühmas lustakaid suupisteid. Päikeseline päev oli täis toredaid hetki, mänge ja vestlusringe. Pildid.

Sipsiku majas tähistati Lastekaitsepäeva lausa kahel päeval. Eile käisime kogu "perega" väljasõidul Padisel Kallaste Elamustalus. Lapsed said nautida looduslikult kaunis kohas vabalt olemist, tutvuda jäneste, kitsede, hanede, kanade-kukkedega. Katusealustes oli erakordselt vahva väljapanek vanaaegsest talutehnikast. Kalju lava kaare all toimus improviseeritud mini laulupidu, kus tulid esitusele laulumängud: "Põdra maja," "Mu mütsil on kolm nurka" ja "Kui sul tuju hea". Ning muidugi on mõnus alati lihtsalt vabalt joosta, kiikuda ja ronida. Täna kinkisime igale rühmale ämbrikese asfaldikriite, et õues mängida/joonistada. Iga rühm nautis tänast päeva omamoodi ja omade seltsis: kulgeti takistusrajal karu koopasse, imetleti mullimasina efekti, tehti diskot, käidi linna mänguväljakul. Pildid.

Harju Maakonnaraamatukogu kuulutas välja aktsiooni Suvelugemine "HEA LASTERAAMAT OOTAB!". Osale tule raamatukogusse. vali meelepärased raamatud ja läbiloetud raamatute kohta saad raamatukogust suvelugemispiletisse kleepsu. Suvelugemise lõpuüritus toimub 30. Augustil.

Keila Kooli kõrval asuval uuel staadionil oli esimene spordivõistlus – kooli spordipäev.

Muusikakoolis on 1. Ja 2. juunil  järgmise nädala sisseastumiskatsete eelsed konsultatsioonid.

 

Reede, 2.juuni:

Keila Leht: esiküljel lilleväljast jõulupuu ümber. Uudistes saame teada projekti "Raudteepeatuse ühendamine erinevate liikumisviiside" II etapi töödest ja Jaama platsi kujundusest (pildil) ning Pargi ja Metsa tänava ehitustöödest. Tutvume Harjumaa Muuseumi uue direktori Annika Tikoga (vabandust lehes nimega eksimise pärast!). Juttu on raudtee remondist, judost ja akrobaatikast. Pikem usutlus on ENSTO Keila tehase juhi Kaarel Suukiga. Viiendal küljel on galerii Keila Päevast. Kuuendal küljel üleskutse osalema 1.juunil 2018 (aastaarvuga ei ole eksitud) toimuval Titerallil. Juttu on ka 39 Keila linna kultuuripreemia laureaadi pöördumisest peaminister Jüri Ratase poole.

Keila Linnavalitsuse istung 2.juunil 2017.

Linnavalitsus kooskõlastas Harjumaa Muuseumi struktuuri ja töötajate koosseisu.  Harjumaa Muuseumis on kokku 10,3 ametikohta, seal hulgas direktor, peavarahoidja, 1,8     fondihoidjat,  teadur, muuseumipedagoog, klienditeenindaja, 0,5 koristajat ja majahoidjat. Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis Paldiskis on lisaks juhatajale ja projektijuhile ka 0,5 majahoidja ametikohta.

Linnavalitsus kehtestas Harjumaa Muuseumi tasuliste teenuste hinnad.

Linnavalitsus väljastas tee ehitusloa kergliiklusteede, tänavate, parklate ja Jaama platsi lääneosasse jääva väljaku ehitamiseks Jaama tänav T1, Jaama platsi, Aiandi tänava, Ohtu tee ja Jõe tänav T1 kinnistutel. Vaata pilte.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa üksikelamu  püstitamiseks Keilas Tähe tn 9a asuval kinnistul ja rannavõrkpalli väljaku rajamiseks Ehitajate te 13 kinnistul.

Kasutusloa sai üksikelamu Spordi tn 29.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Paldiski  mnt 32a asuva ärihoone ümberehitamisel.

Linnavalitsus koormas Keila linna omandis olev Kalda tänava kinnistu  Elektrilevi OÜ kasuks isikliku kasutusõigusega. Isikliku kasutusõiguse sisu on õigus omada Kalda tänava kinnistul maatükiga püsivalt ühendatud elektriehitisi ning teostada kõiki töid, mis on vajalikud elektriehitiste ehitamiseks ning elektriehitise kasutamiseks, remontimiseks, korrashoiuks, hooldamiseks.

Linnavalitsus lubas Haapsalu mnt 3 ja Haapsalu mnt 39 kinnistute piirdeaiale kinnitada ühepoolne 1 x 7 m suurune reklaam Kallaste Turismitalu OÜ maadel asuval Kalju-laval toimuvate suvekontsertide kohta ajavahemikul  2.07. – 30.08.2017. a. 

Linnavalitsus kinnitas Keila linna konsolideerimisgrupi 2016. aasta majandusaasta aruande ja saatis selle Keila Linnavolikogu menetlusse.

Linnavalitsus saatis linnavolikogu menetlusse Jõe 66 asuva korteriomandi enampakkumisel müügi eelnõu.

Linnavalitsus nõustus linnapea Enno Felsi ettepanekuga ja otsustas anda Keila linna aumärgi  nr 002  Hillar Palametsale panuse eest Keila linna kultuurielus ja ühiskondlikus tegevuses.

Linnavalitsus luges erandkorras korraldatud jäätmeveoga mitteliitunuks perioodil  1.juuni 2017 kuni 31. juuli 2019 Uus tn.6  jäätmevaldaja.

Toimus KEKi Ärimajade sarikapidu Harju KEKi tänav 1. Esimest korda on Harju KEK Keilas tulnud oma arendusega tööstusküla müüride vahelt välja. Ja esimest korda alustati äripindade ehitust enne, kui teati konkreetseid rentnikke - nüüdseks on hulk pindadest huvitatud firmadest juba teada. Ehituse peatöövõtja on Harju Ehitus. Pärja võttis alla, kostitas ehitajaid ja külalisi Harju KEKi juht Janek Lehtmets.

Toimus Väärikate Ülikooli viimane loeng. Külas oli Keila linnapea Enno Fels.

Kultuurikeskuses on kordusetendus: Komöödiateater esitab Anton Burge „Hollywoodi filmitähed". Erki Aule lavastuses on laval Katrin Karisma ja Helgi Sallo.

 

Laupäev, 3.juuni:

Keila Lauluväljakul toimub Harjumaa Põlvkondade pidu "Ei valsikeerul aastad loe". Esinevad Harjumaa erinevate piirkondade laste- ja täiskasvanute rahvatantsurühmad, lauluansamblid, rahvamuusikud ja võimlejad. Sündmus on tasuta.

Keila Aiaklubi poolt korraldab „Aiajooga".   Teid kutsub külla 1996 aastal ja 2015 aastal auhinnatud Keila kodu Jõe tn. 44. Tuluga toetate Keila Aiaklubi tegevust. Joogat juhendab Karoliina Pärt. Üritus toimub Eesti100 "Keila terveks" ürituste raames. Kohale tulnud soovijad saavad endale ürituste sarja passi ja uued kleepsud.

Keila Jalgpalliklubi kohtub Eesti MV II liigas Vändra JK Vaprusega.