« Tagasi

16.nädal 2017

 

Esmaspäev, 17.aprill:

Algasid gümnaasiumi lõpueksamid.

Keila Muusikakoolis oli kammerkontsert „Kevad südames". Esinesid Ksenja Kuchukova (sopran) ja Auli Lonks (klaver).

Algas endise vallamaja ja Keila Muusikakooli kinnistu Haapsalu mnt 25 kõrvalhoone lammutustööd.

Jõepargis jätkusid korrastustööd . Teed saavad kruusakatte.

Harjumaa Muuseum tähistab sel nädalal Jüripäeva. Pildid kolmapäevast, kui külas käisid Waldorfkooli Läte õpilased.

 

Teisipäev, 18.aprill:

Keila Linnavolikogu istung.

 Keila sundliitmisega  kaasnevate mõjude uuringut tutvustas uuringut läbi viinud Pille Metspalu uuringufirmast Hendrikson ja Ko.

Keila Linnavolikogu algatas detailplaneeringu koostamise Vesiveski I kinnistule ning lähialale eesmärgiga rajada kaasaegne multifunktsionaalne ärihoone ja seostada see Keila jõe kaldapromenaadi ja linnavärava lahendusega.  Vesiveski I 10 276 m2 suurusele kinnistule tuleb määrata maakasutustingimused ning ehitusõiguse ulatus, kujad, kitsendused ja servituudi vajadused ning heakorrastuse, haljastuse, parkimis- ja liikluskorralduse põhimõtted ning tehnovõrkude ja servituutide vajadused. Vesiveski I hoonestamata kinnistu asub Keila linna põhjaosa äärealal Keila linna peavärava kõrval  jõe ääres. Keila linna üldplaneeringu kohaselt on antud piirkonnas maa-ala juhtfunktsiooniks – ärimaa. Detailplaneeringu taotluse kohase eesmärgi saavutamiseks on vaja muuta Keila linna üldplaneeringus Keila jõe 50 m ehituskeeluvööndi ulatust osaliselt väiksemaks.  Vesiveski I kinnistu ei ole täna aktiivses kasutuses, kuid  normaalne tiheasustusalade areng näeb ette, et linnas asuvat maad kasutatakse ökonoomselt ja otstarbekalt lähtudes linnade kompaktsuse põhimõttest.

Linnavolikogu algatas detailplaneeringu koostamise Aukamäe kinnistule ning lähialale eesmärgiga rajada kaks üksikelamut ja ärihoone - puukool. Detailplaneeringuga määratakse Aukamäe kinnistule maakasutustingimused ning ehitusõiguse ulatus, kujad, kitsendused ja servituudi vajadused ning heakorrastuse, haljastuse, parkimis- ja liikluskorralduse põhimõtted ning tehnovõrkude ja servituutide vajadused. Aukamäe kinnistu suurus on 16 689 m2 ja sihtotstarve on 100% maatulundusmaa. Detailplaneeringu eesmärk näeb ette Keila linna üldplaneeringu muutmist maa juhtfunktsiooni muutmise ja elektriliinide ning Ringtee tänava kaitsevööndite vähendamise osas. Keila linna üldplaneeringu kohaselt on antud piirkonnas maa-ala juhtfunktsiooniks üldmaa (Üh), mis Keila linna üldplaneeringu kohaselt on planeeritud üldisesse kasutusse. Üldmaa juhtfunktsiooniga alal on keelatud piirata ning moodustada krunte, mille sihtotstarbeks ei ole üldmaa. Üldmaa sihtotstarbega aladele on lubatud rajada avalikku kasutusse jäävaid puhkeotstarbelisi ehitisi. Keila linna üldplaneeringu muutmise põhjendusena saab arvestada asjaolu, et kuigi Keila linna üldplaneeringu järgi on nimetatud maa-ala juhtfunktsioon üldmaa, on kogu piirkond, mis jääb nimetatud kinnistust põhja poole väikeelamumaa juhtfunktsiooniga ja hoonestatud suures ulatuses üksikelamutega.

Keila Linnavolikogu määras Keila linna Teenetemärgi nr 32 Valdur Vachtʾile Keila linna tegevuste kajastamise ja talletamise eest nii sõnas kui pildis alates aastast 1999.

Linnavalitsus kuulutas välja avaliku konkursi ehitusinseneri vabaneva ametikoha täitmiseks.

 

Kolmapäev, 19.aprill:

Vaatamata varasemale lubadusele saatis regionaalhaldusminister Mihhail Korb oma vabanduse, et ei saanud tulla Väärikate Ülikooli loengule kõnelema haldusreformist, kuna pidi osalema valitsuse istungil. Ministrit asendasid ametnikud - Rahandusministeeriumi regionaalvaldkonna asekantsler Kaia Sarnet ja regionaalhalduse osakonna juhataja Väino Tõemets. Üllatuskülalisena oli kohal advokaadibüroo Sorainen vandeadvokaat Allar Jõks.  Kui Jõks nimetas end haldusreformi põhimõtteliseks toetajaks, leiab ta, et Keila linna sundliitmise argumentatsioon on Vabariigi Valitsuse eelnõu seletuskirjas puudulik.  Ta on leidnud Haldusreformi seaduse sundliitmist käsitlevas osas olulise lünga, nimetades seadust "auklikuks". Keila linna tellitud uuringut sundliitmise mõjudest Keila linnale tutvustas eilse volikogu tutvustuse põhjal volikogu aseesimees Jaan Murdla. Kõik esinejad kutsusid inimesi osalema rahvaküsitlusel. Vaata pilte.

Keila abilinnapea Timo Suslov käis koos väikese delegatsiooniga sõpruslinnas Kerava ja Helsinki linnavalitsuses, et toimetada Soome Vabariigi pealinnale, kui Tallinna lillefestivali võitjale Helsinkile Keila linna eriauhinna üleandmine. Koostöös Kadrioru pargi meeskonnaga valiti välja sobivad puud, mis sümboliseeriks nii Soome Vabariik ja Eesti Vabariigi sõprust. Suislepa õunapuu üleandmisel viibis ka pastor Tiit Salumäe, kes andis istikule õnnistuse. Istutamiseks pidasid asjatundjad ilma veel pisut jahedaks. Selle jätkuks põikas delegatsioon ka Keila sõpruslinna Kerava, kus anti üle linnapeale samuti Suislepa õunapuu. Linnapea oli juba ka õunapuule koha välja valinud. Sellega saime tänada oma sõpru Soomest ja soovida neile 100. sünnipäeval puhul õnne. Õunapuu on Reformatsioon 500 sümbolpuu. "Kui ma teaks, et homme on maailma lõpp, siis istutaksin täna veel õunapuu," on ütelnud Martin Luther.

Keila linnaks nimetamise 79.sünnipäeva ja haldusüksuse Keila linn saatuse üle otsustava rahvaküsitluse puhul kuvati öiseks ajaks  Keila Kultuurikeskuse ja linnavalitsuse seinale suur Keila linna vapp.

Traditsioonilisel Keila lasteaia Vikerkaar turniiril "Rahvastepallime" osales 8 võistkonda, teiste hulgas ka Tabasalust, Leholast ja Laulasmaalt, Vikerkaare lasteaiast 4 võistkonda. Kohtunikud on Keila Korvpallikoolist. Tulemused: I koht Tibutare lasteaed, II koht Sinilind I võistkond, III koht Laulasmaa lasteaed. Vaata pilte.

Keila Kultuurikeskuses oli „Kaunimate Aastate Vennaskonna" kevadkontsert.

Eesti köitekunst tähistab oma 100.aastapäeva. Sel puhul on rändnäitus jõudnud Keilasse, Harju Maakonnaraamatukogusse. Juba 5.aprillist avatud näitus sai täna avatud ja kunstnikud Sirje Kriisa, Tiia Eikholm, Signe Taremaa ja Tähti Roostalu said mahti koos Keilasse tulla. Pildid.

Tervisekeskuses toimunud Alexela KML ¼ finaali 3.mängus võits Kalev/Cramo  Rakvere Tarvas/Palmse Metalli 104:65 ja lõpetas play-offi avaringi seeria 3:0 võiduga. Kalev pani oma paremuse maksma juba avapoolajal, mis võideti ülekaalukalt 63:38. Kolmanda veerandi lõpuks kärises vahe lausa 41-punktiliseks (94:53).

Harju Maakonnaraamatukogus on raamatunäitus "Aino Perviku lastejuttude maailmas".  Laupäeval, 22. aprillil on lastekirjanik Aino Pervikul sünnipäev.

Täna kadusid linnapildist viimsed märgid Säästumarketist. Peagi avaneb Pae tänaval  Rimi. Pildid.

Linna hakati istutama kevadlilli.

 

Neljapäev, 20.aprill:

Kunagise riidevabriku territooriumil Kalda tänava ja Keila jõe vahel algasid uue elurajooni tarbeks kommunikatsioonide ehitus. Vaata pilte.

Linnavalitsuses täna Keila linna allasutuste töötajatele koolitus autistlike ja ATH diagnoosiga laste toetamisest . Kolmepäevast tsüklit viib läbi Ivica Mägi Autismikoolist.

U14 eestikate play-off on Keila poistele alanud tasavägiselt. Avaringis kohtume Tallinna SK Altiuse meeskonnaga, peale kahte esimest mängu on seeria 1-1 viigis. Esimene kodusaalis peetud mäng oli meile edukas ja lõppes 77:52 võiduga. Mäng ise ei olnud siiski nii kerge kui numbritest võib tunduda. Lahing oli korralik, treeneri jaoks tegi asja keeruliseks ka see, et juba kolmanda veerandi lõpuks oli kõigil meie esiviisiku meestel protokollis 4 viga. Vahetusmängijad sekkusid siiski väga õnnestunult ning nii pidasime lõpuni vastu. Sten Strelkov viskas seekord 20 punkti, kuid eraldi tuleb ära märkida vahetusest sekkunud Norton Reintami panust. Norton skooris samuti 20 silma, neist 16 teisel poolajal, kui ta vahepeal lausa üksi kogu meie rünnakut püsti hoidis. Ralf Rico Graudin lisas 17, Mark Dzotsenidze 10, Karl Maarek Kokser 4, Erik Makke ja Henri Peterson 2 punkti. Henri koos teise vahetusmängija Ants Kalmusega panustasid aga korralikult meie kaitsemängu just neil hetkedel kui põhiviisiku mängijad vigadega hädas olid.  Teine mäng Altiuse kodusaalis oli Keila poiste jaoks paras õudusunenägu. Kohe mitte miski ei õnnestunud. Jäime kohe 8-9 punktilisse kaotusseisu ning enamus mängust tegelesime sellega, et vastane kuidagi kätte saada. Lõpu eel see ka õnnestus, kuid viimasel minutil loovutasime kahepunktilise eduseisu tänu kahele vastasele kingitud lauapallile, mille nad ka korvideks realiseerisid. Valus kuid samas ka väga õpetlik 59:61 kaotus oli tõsisasi. Steni arvele jäi seekord 17 punkti, Mark lisas 13, Norton 10, Ralf 8, Karl ja Ants mõlemad 5 punkti. Seeria otsustav mäng toimub esmaspäeval 24. aprillil kell 17.30 Keila koolis.

 

Reede, 21.aprill:

Keila Leht kutsub üles otsustama Keila linna saatuse üle 23.-24.aprillil: "Mida rohkem on rahvaküsitlusel osalejaid, seda tugevam jõud on küsitluse tulemusel". Oma üleskutse esitab ka Keila Linnavolikogu esimees Tanel Mõistus. Lisaks on lehel kõik vajalik informatsioon rahvaküsitlusel osalemise kohta.

Uudistele on ruumi vähe - vaid muinsuskaitseklubide kokkutuleku 30. aasta tähistamisest ja Keila linna Teenetemärgist. Pikemad usutlused on 120.aastapäeva tähistava Keila Linnaorkestri dirigendi Valdo Rüütelmaaga ja esmaspäeval 100.sünnipäeva tähistava Ellen Vellikaga. Viiendal küljel sarjast Eesti 100 - kingime Eestile tervisest hoolivad inimesed! Keila Leht kuulutab välja avaliku konkursi Harjuma Muuseumi direktori leidmiseks. Tegija on Kadri Aller.

Keila Linnavalitsuse 114.istung 21.aprillil 2017

Linnavalitsus andis välja volituse eestkostetava esindamiseks ja pangakontode käsutamiseks.

Linnavalitsus tegi rida otsuseid hoolduse seadmine ja hooldajatoetuse määramise kohta ning otsustas maksta sotsiaaltoetus summas 380,00 eurot.

Linnavalitsus otsustas rahastada lapsele eralapsehoiuteenuse toetust Keila Lustila OÜ-s.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa ehitise laiendamisel Keilas Keki tn 2 asuval kinnistul.

Linnavalitsus määras Tallinna mnt 2  kinnisasjaga piirneva maa erastatava maaüksuse koha-aadressiks Tallinna mnt 2b, pindala97 m², sihtotstarbe elamumaa (001; E) 100% ja maksustamishinnaks 250 eurot . Erastatav katastriüksus Tallinna mnt 2b moodustatakse liitmiseks piirneva kinnistuga Tallinna mnt 2.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused nr Jõe 30a  asuval 1073 m2 suurusel hoonestamata elamumaa kinnistule üksikelamu projekti koostamiseks. Keila linna üldplaneeringu kohaselt on piirkonnas väikeelamumaa juhtfunktsioon, kus väikeelamumaa või üldmaa sihtotstarbega krundid peavad moodustama vähemalt 80% alast ja parkimine lahendatakse elamukruntide maa-alal. Jõe 30a kinnistu asub Keila linna lõunaosa väikeelamupiirkonnas, kus kehtib Keila Linnavolikogu 29.08.2006 otsusega nr 66 kehtestatud Detailplaneering Jõe 30a kinnistu jagamiseks ja hoonestustingimuste määramiseks. Projekteeritava üksikelamu võib kavandada kuni 2 korruselisena kõrgusega orienteeruvalt 9 m planeeritud ehitusalasse, mis võib  ulatuda  kui 4 m kaugusele krundipiiridest ja  5 m kaugusele tänavaäärsest krundipiirist. Kogu krundi ehitusalune pind võib olla maksimaalselt 200 m2.

Linnavalitsus kvalifitseeris riigihankele "Vikerkaare lasteaia köögitehnika ostmine" pakkujad Metos Aktsiaselts ja Bestmarki Suurköökide Aktsiaselts, mõlema pakkumised olid ka hanketeates ja-dokumentides esitatud tingimustele vastavad. Edukaks osutus Metos Aktsiaselts pakkumine kui kõige madalama hinnaga pakkumus maksumusega 34 753,61 eurot, millele lisandub käibemaks 20%.

Linnavalitsus otsustas korraldada riigihanke lihthanke menetluse Pargi tänava ja Metsa tänava remondiks e-menetlusena, kuna eeldatav tehingu väärtus jääb alla avatud hanke piirmäära.

Linnavalitsus kooskõlastas abilinnapea Eike Käsi poolt hinnapakkumuste taotlemise korraldamise riigihanke lihtsustatud korras menetluses „Toitlustusteenuse tellimine Keila Koolile ja Keila Ühisgümnaasiumile" e-menetlusena läbi riigihangete registri.

Linnavalitsus otsustas koormata Keila linna omandis olev Kalda põik T1 kinnistu Aktsiaselts Keila Vesi kasuks isikliku kasutusõigusega, mille sisu on Kalda põik T1 kinnistule ühisveevärgi- ja ühiskanalisatsioonitorustiku väljaehitamine, omamine, remontimine, hooldamine, asendamine, kasutamine, kasutusse andmine ja muul viisil ekspluateerimine ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniteenuse osutamise eesmärgil.

Linnavalitsus tegi järjekordse otsuse Keila linna teenistusmärkide andmise kohta. Sel korral antakse välja Keila linna teenistusmärgi I järk kümnele 20 ja enam ning 14-e üle kümne aasta Keila linna heaks töötanud inimesele.

Linnavalitsus otsustas kuulutada välja konkursi  Harjumaa Muuseumi direktori vaba ametikoha täitmiseks. Linnavalitsus ootab Harjumaa Muuseumi direktori ametisse juhiomadustega inimest, kes on motiveeritud ning orienteeritud koostööle ja tulemustele. Kandideerijatelt eeldatakse riiklikult tunnustatud kõrghariduse olemasolu, muuseumi tegevusvaldkonna tundmist, muuseumi juhtimiseks vajalike õigusaktide tundmist, majandusalaseid üldteadmisi ja teadmisi eelarve koostamisest, empaatiavõimet, väga head suhtlemisoskust, avaliku esinemise oskust, eesti keele oskust kõrgtasemel ja vähemalt ühe võõrkeele (soovitavalt inglise keele) oskust heal suhtlustasemel koos ametialase sõnavara valdamisega, vastutustunnet, usaldusväärsust ja korrektsust, analüüsi- ja planeerimisvõimet. Konkursil osalemiseks tuleb esitada motiveeritud avaldus, elulookirjeldus, sh töö- või teenistuskäik, kandideerimise eelduseks olevaid asjaolusid tõendavate dokumentide koopiad, sh kõrgharidust tõendava dokumendi koopia, ametikohale esitatud nõuetele vastavust tõendavate dokumentide koopiad, essee Harjumaa Muuseumi arenguvõimaluste ja/või visioon muuseumi tegevuse kohta hiljemalt 10. mail 2017 kella 9.00-ks Keila Linnavalitsusele aadressil Keskväljak 11, Keila 76608, või elektronposti aadressile klv@keila.ee, märgusõna " konkurss".

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus teatas Keila linnavalitsusele, et Rahandusministeeriumi juurde riigihalduse ministri käskkirjaga moodustatud regionaalsete investeeringutoetuste programmi komisjoni 06.04.2017. a koosoleku otsusega nr 83 otsustati rahuldada regionaalsete investeeringutoetuste programmi esitatud projekti  „Vikerkaare lasteaia köögi ja puhketoa renoveerimine" taotlus.

 

Laupäev, 22.aprill:

Harju Maakonnaraamatukogus on Ettelugemishommik lastele. Loetakse Aino Perviku raamatut "Väike valge pilvelammas, kes läks läbi vikerkaare".

 

Pühapäev, 23.aprill:

Keila linnas, Keila vallas, Padise vallas ja Vasalemma vallas toimub elanike küsitlus Vabariigi Valitsuse määruse eelnõu „Keila linna, Keila valla, Padise valla, Paldiski linna ja Vasalemma valla haldusterritoriaalse korralduse ja Vabariigi valitsuse määruse „Eesti territooriumi haldusüksuste nimistu kinnitamine" muutmise kohta.  Paldiskis kavandatakse elanike arvamuse küsimist hoopis 7.-8.mail.

Keila elanikele esitatakse küsimus: „Kas toetate Keila linna ühendamist Paldiski linna, Vasalemma valla, Keila valla ja Padise vallaga üheks omavalitsusüksuseks?" Vastusevariandis on „JAH" või „EI". Küsitlusel saavad osaleda rahvastikuregistri andmetel Keila linna elanikud, kes on küsitluses osalemise päeval vähemalt 16-aastased. Küsitluspunktid Keila Kultuurikeskuses ja Keila Tervisekeskuses on avatud pühapäeval, 23. aprillil 2017 kell 9.00-17.00 ja esmaspäeval, 24. aprillil 2017 kell 12.00-20.00. Elektrooniline küsitlus algab pühapäeval, 23. aprillil kell 00.00 ja lõppeb samal päeval kell 20.00. Elektroonilisel küsitlusel osalemiseks on vajalik end ID-kaardiga või Mobiil-ID'ga tuvastada. Elektroonilist vastust on võimalik muuta elektroonilise küsitluse lõpuni, kusjuures elektrooniliselt muutes jääb kehtima viimasena tehtud valik. Elektroonilist valikut on võimalik muuta ka küsitluspunktis. Elektrooniliselt saab hääletada SIIN. Küsitluslehe täitmist kodus võib taotleda hiljemalt 3 tundi enne küsitluskoha sulgemist, s.o. hiljemalt 24. aprillil kella 17.00-ni, kui õigustatud isik viibib küsitluse toimumise ajal Keila linna territooriumil. Taotlus on põhjendatud, kui isiku tervislik seisund vm mõjuv põhjus on takistuseks tema vahetule osalemisele küsitluskohas toimuval küsitlusel. Küsitluslehe kodus täitmise taotlus esitatakse linnasekretärile või küsitluskomisjonile. Küsitlus jätkub 24.aprillil. Kogu informatsioon on siin.

Rahvaküsitluse puhul sõidab Keila linnaliin. Sõiduplaani leiad siit.

Keila Muusikakoolis on kontsert „Laulusild". Esinevad Eesti Koorijuhtide Naiskoor ja Keila Muusikakooli õpilased. Juhatavad Andrus Siimson ja Maarja Soone. Kaastegevad Ene Salumäe ja G.Otsa nim Tallinna Muusikakooli õpilased.

Keila Kultuurikeskuses on Keila Linnaorkestri 120.aastapäeva kontsert. Dirigendid Valdo Rüütlemaa ja Triin Viljus. Külalisena puhkpilliorkester Saku (dirigent Ants Reinhold).

Naiskodukaitse Keila jaoskond kutsub juba 4. korda kõiki Keila Terviseradadele liikumisüritusele! Toetame kampaaniat "Anname au ", müüme heategevuslikke sinililli ja pakume sooja teed. Kõik registreeritud ja läbitud distantsid ( jala, jalgrattaga, rulluiskudega) liidame kokku. 2016 a sai kokku läbitud 1206 km veteranipäeval veteranide auks!

Keila Jalgpallistaadionil kohtuvad Eesti MV II liigas Keila JK ja Kohtla-Järve JK Järve.