« Tagasi

15.nädal 2017

Esmaspäev, 10.aprill:

Keila Kooli 60.lennul algas viimane koolinädal. Vaata pilte ajast, kui 60 lend esimesse klassi läks.

Vikerkaare majas toimus lahtiste uste päev sügisel lasteaeda tulevate laste peredele. Kui koolis on kooliuusikute, siis lasteaias lasteaiauusikute päev :) Lasteaiauusikutele esinesid Sinilinnu rühma 6-7a lapsed. Kontserdile ja infominutitele järgnes väike ringkäik rühmaruumides.

Keila Muusikakoolis oli Eesti Muusikapäevade raames Nicolas Horvathi (klaver, Prantsusmaa) kontsert, kes tegi sellega kummarduse Jaan Räätsale.

 

Teisipäev, 11.aprill:

Väärikate Ülikoolis oli Haigekassa poolt loeng "Hamba- ja suuhaiguste probleemidest".

Kultuurikeskuses esitas Vana Baskini teater Robert Caisley „Täna algab uus elu". Lavastaja Ivo Eensalu.

Keila Korvpallikooli U16 meeskond saavutas Eesti meistrivõistlustel 9. koha. Meistrikad said läbi täna, kui play-offis saadi ka korduskohtumises kaotus SK Rim/TTÜ SK/TSK meeskonnalt. Avamäng kodusaalis oli lõppenud vastaste 62:69 paremusega. Tegime oma elu ise raskeks kui lasime Tallinna poistel 10:0 algedu haarata. Seejärel suutsime vahe tagasi teha ning pea mängu lõpuni käis väljakul pingeline punkt-punkti mäng. Lõpuminutitel olid siiski taas kindlamad vastased, kes lõpetasid mängu 8:0 spurdiga. Meie resultatiivseimad olid 24 punktiga Conrad Sengbusch ja 16 silmaga Marcus Lenk.  Tänane kordusmäng möödus algusest lõpuni juba SK Rim/TTÜ SK/TSK dikteerimisel. Olime tõsises hädas vastaste kaitse lahti muukimisel, eksisime ka lihtsatel visetel. Lõpuvile fikseeris meie kindla 47:71 kaotuse. Ainsana oli rünnakul tasemel 21 punkti visanud Kristen Kasemets, omamoodi näitaja on ka see, et 11-st mängijast said käe valgeks vaid neli. Kuigi EMV lõppes meie jaoks kahe kaotusega, võib hooajaga kokkuvõttes siiski rahule jääda. Kaks aastat tagasi jäi esikümme meie jaoks samade meeskondadega konkureerides väga-väga kaugele.

Keila Lauatenniseklubi Pinksiproff tegi esimese treeningu uues lauatennisesaalis. Kooli õpilaste kehalise kasvatuse tunnid on uues saalis toimunud juba päev varem. Keila Tervisekeskus kohandas Keila Kooli põhjamaja aatriumi ja raamatukogu vahel asuva tühja ruumi kuue lauaga spordisaaliks. Peagi avatakse saal ka lauatennisehuvilistest linnakodanikele. Teisipäeviti kell 16.30 - 20.30 saavad huvilised osaleda Keila karikasarja turniiril. Hetke kokkuvõtte järgi juhivad sarja Erkko Kuningas, Katja Raevskaja ja Arvo Vent.

 

Kolmapäev, 12.aprill:

Laekunud küsitletavate nimekirja järgi on tänase seisuga Keila linnas 23. Ja 24.aprillil Keila linna sundliitmise asjus küsitletavate koguarv 7659.

Sipsku majas tervitati sügisel lasteaiatee alustavaid lapsi ja nende vanemaid. Oli lahtiste uste päev. Vaata pilte.

HOL-i omavalitsusmajas oli projekti Digimaa alustuse Harjumaa koosolek. Projektiga on liitunud ka Keila linn, linna esindas linnapea Enno Fels. DigiMaa eesmärk on kindlustada kõigile Harjumaa kodudele,  ettevõtetele ja asutustele võimalus liituda valguskaabliga, mis võimaldab ülikiiret internetiühendus

Kultuurikeskuses andis kontserdi Jaan Sööt.

Keila Kooli pargimajas oli Kevadlaat.

Eesti MV II liiga mängus viigistas Keila JK võõral väljakul JJK Tallinna Kalev U21  0:0. Kahjuks seekord pidime tabeli viimasel kohal oleva Kalevi noorte vastu viiki tunnistama.

Keila Koolis oli suvise noorte-ja laste laulupeo „Mina jään".

 

Neljapäev, 13.aprill:

Pühade puhul päev varem ilmunud Keila Leht küsib, kas jätkame? Ja kutsub rahvahääletusele 23. või 24.aprillil. Esilehel on pilt Sofist, Hugost ja Stephanist - jutt on lemmikloomaregistrist. Uudistes uuest ameerikapärasest söögikohast, Säästumarketi lõpetamisest ja Rimi tulekust, "Laulusillast", aprillipilt on Varmo Lindepuult. Pühademõtiskluse kirjutab õpetaja Marek Roots. Pikem usutlus on Keila Kooli direktori Mait Tõitojaga, kel täitus 100 päeva selles ametis. Arvamusloos ütleb Erki Fels kolhoosomavalitsele EI. Tegija on Mairoos Kala.

Keila Kooli 60.lennul oli lõpukell. Traditsiooniliselt tuldi pärast viimast, aulas toimunud tundi linnavalitsusse, kus kohtuti linnapea Enno Felsi ja abilinnapea Eike Käsiga. Räägiti noorte tulevikuplaanidest, mõtetest gümnaasiumiosasse vastuvõtmisest ja haldusreformist. Lõpetuseks tehti mõne soojakraadiga ja nõrgas lumesajus ühispilt linnavalitsuse katusel. Vaata pilte.

Keila Linnavalitsuse 143. Istung.

Linnavalitsus kehtestas Keila Kooli statsionaarsesse õppesse õpilaste vastuvõtmise ja väljaarvamise üldised tingimused ja korra, mis hakkab kehtima üldises korras, s.o. kolmandal päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist.

Keila Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Jaama platsi  kinnistul  asuva KV Kaubandus OÜ-le kuuluva kioski elektrivõrguga liitumisühenduse projekteerimiseks.

Linnavalitsus kooskõlastas Haapsalu mnt 43 kinnistu plaanil märgitud puuraukude  asukohad maakütte rajamiseks.  

Linnavalitsus määras nelja Keila metskonnale kuuluva maaüksuse koha-aadressid ja sihtotstarbed (kolm üldkasutatavat ja üks kaitsealune maa) ning nõustus nende jätmisega riigi reservmaana riigi omandisse. Linna jätab riigile kokku 155,44 hektarit maad Niitvälja soos.

Linnavalitsus jagas Aiandi tn 5 // Jõe tn 38 (pindala 2474 m², sihtotstarve elamumaa 100 %) kaheks eraldi maaüksuseks ja määras moodustatavatele katastriüksustele koha-aadressid ja elamumaa sihtotstarbe. Uued aadressid on Aiandi tn 5 ja Jõe tn 38.

Linnavalitsus otsustas esimest korda anda välja Keila linna I  ja II järgu teenistusmärgid pikaajaliselt linna heaks või linna teenistustes töötanud inimestele. I järgu saavad 109 Keila heaks vähemalt 20 aastat töötanud ja 64 Keila linna koolides, lasteaedades, raamatukogus või teises linnaasutuses üle  10 aasta töötanud inimest.

Linnavalitsus kinnitas Aktsiaselts Keila Vesi 1.01.2016 – 31.12.2016. a majandusaasta aruande ja otsustas aktsiaseltsi 2016. majandusaasta kasum summas 66 618 eurot kanda eelmiste perioodide jaotamata kasumisse.

Linnavalitsus andis eestkostjana kodanikule õiguse võtta ennast Eesti Töötukassas tööotsinguteks töötuna arvele ning täita sellest tulenevalt töötu õigusi ja kohustusi.

Muusikakoolis oli oma kooli 1.-4.klasside õpilaste kontsert.

Kõik  Sipsikud olid talvist kevadilma trotsides rõõmsalt õuealal orienteerumas. Lapsed läbisid 5 erinevat kaardile märgitud kontrollpunkti, milles tuli kevadpühadega seotud tegevusi sooritada. 6. punktis aga ootas meid ühine üllatus - värviliste hiiglaslike munadega pesa ja neisse peidetud üllatused. Rõõmsate laste silmist peegelduv tänu meie Suurtele Sipsikutele. Vaata pilte.

 

Reede, 14.aprill:

Suur Reede.

 

Laupäev, 15.aprill:

Laupäeval ja pühapäeval on Keila tervisekeskuses rahvusvaheline iluvõimlemisvõistlus „Graatsia CUP".

Harju Maakonnaraamatukogus on Ettelugemishommik lastele. Loetakse jutte Jaan Rannapi raamatust "Maal ja merel".

 

Pühapäev, 16.aprill:

16. aprillil, mil algab Eesti Vabariigi sajanda juubeli tähistamine, kutsuvad XII noorte laulu- ja tantsupeo korraldajad kõiki inimesi üle Maa süütama õhtul kell 19.00 koos oma kogukonna, perekonna või sõpruskonnaga oma kodupaigas südametulest väiksemad või suuremad lõkked, küünlad või tõrvikud, et valgustada teed läbi kevade XII noorte laulu- ja tantsupeo poole ning tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäevapeo algust. Keilas toimub lõke Haapsalu mnt 55 perekond Tark kodus, Haapsalu maantee 6 Silja kodus, Tähe 18 Perekond Sihvre kodus ja Vasara 4, kus Grete Liis Reimand süütab küünla.