« Tagasi

14.nädal 2017

 

Esmaspäev, 3.aprill:

Keila linna ametlik elanike arv oli 1.aprillil 9801, ehk 28 võrra vähem, kui 1.märtsil. Märtsis registreeris end Keila elanikuks 17 inimest, Keilast mujale 45, nendes Tallinna 17. Sündis 7 last, suri 7 inimest.

Keila linn liitus lemmikloomaregistriga.

Harju Maakonnaraamatukogu Lastetoas on uus näitus "Rukkilille Lasteaia Lepatriinude rühma laste kunstitööd" ning riiulitel kodulooline raamatute väljapanek "Raamatud Saue vallast ja Saue linnast" ja  "Pilk eesti noorsooromaanide maailma".

Keila Kooli õpilaskanal avalikustas küsitluse Keila Kooli parimad tulemused. Huviringides osutus parimaks Näitering Roheline Kass, parim koolitoit on kanašnitsel, lemmiküritus moe-show, maitsvam pirukas Pistaatsiarull, silmapaistvam naisõpetaja Hurmi Väljamäe, silmapaistvam meesõpetaja Karl-Henri Käämer.

Muusikakoolis andsid kontserdi Ella Maidre (kannel), Maria Veterina (sopran) ja Jelena Ossipova (kitarr). Kavas oli E.Kapp, A.Kapp, M.de Falla, T.Kõrvits, M.Kõlar jt.

Kultuurikeskuses oli Kinopäev. Hommikul linastus animafilm „Jäneste kool – kuldse muna valvurid", õhtul Jaak Kilmi film  „Sangarid".

 

Teisipäev, 4.aprill:

Keila Kultuurikeskuses oli Keskerakonna peakontori poolt korraldatud peaminister Jüri Ratase ja Riigikogu aseesimehe Enn Eesmaa kohtumine linnarahvaga. Rahvast oli tulnud ootamatult palju. 20 minuti kestel, kui sai peaministrile küsimusi esitada, küsiti valdavalt haldusreformi kohta. Peaministri vastus oli üheselt mõistetav. "Kõik on Teie kätes," vihjas ta peatsele rahvahääletusele ja linnavolikogu otsusele. Lisaks laulis  Heidy Tamme. Vaata pilte.

Toimusid Ringtee II etapi ja Raudteejaama ümbruse ehituskoosolekud. Samuti toimus 4.juuni Pargipeo korraldamise koosolek.

4.aprillist kuni 30.aprillini on Keila Kultuurikeskuse rohelises toas tööpäeviti avatud Noortekeskuse fotoringi näitus „Laulud läbi meie silmade". I korruse koridoris on MTÜ Mondo fotonäitus „Sa oled, mida sööd".

Harju Maakonnaraamatukogus on avatud raamatunäitus "Мой апрель - Minu aprill".

Keila Korvpallikooli meeskonnale sai Eesti meistrivõistluste 2. liiga hooaeg läbi. Veerandfinaali otsustavas kolmandas kohtumises kaotati kodus TTÜ II meeskonnale 66:100. Uks nelja tugevama finaalturniirile jäi suletuks, hooaja kokkuvõttes saadi 23 meeskonna hulgas 6. koht. Hooaja eel mõtles treener sellest, et noor meeskond võiks tõusta 2. liiga tippu. Hooaja edenedes sai eesmärgiks tõusmine 1. liigasse. Seega... esialgne eesmärk täideti, hilisem mitte. Kuid ilmselt tuleb nõustuda meeskonda väga palju aidanud ülikogenud Kristjan Makke sõnadega, kes ütles pärast viimast mängu riietusruumis, et häbeneda pole meil midagi. TTÜ oli tugev vastane ning seeria kokkuvõttes nende alistamine väga raske. Korralik ettevalmistus aitas Keila kahe võiduni peetava seeria avamängus võidule. Edu järellainetus aitas meid ka teise mängu esimesel poolajal, mis lõppes samuti Keila eduseisus. Kuid edasine oli juba TTÜ pidu. Otsustavas kolmandas mängus ei toiminud Keila kaitse esimestest minutitest alates – sisuliselt mitte ükski kasutatud variantidest. TTÜ mängijad tabasid hästi kaugelt. Väiksemate kogemustega nooremad mehed eksisid palju ka rünnakul ning vastane karistas need kõik ära. See, et TTÜ läks sellest paarist edasi, oli vähemalt eilse seisuga õiglane tulemus.  Meeskonnas, kus palju noori, on lõpptulemuse kõrval oluline ka mängijate isiklik areng. Mitmele 15-16-aastasele poisile oli tänavune hooaeg karastumiseks. Nii kerkis Kevin Sepik põhiturniiril meeskonna suurimaks korvikütiks, üheks oluliseks veduriks oli ka Norman Rüütsalu, kelle hooaeg jäi aga haiguse ja vigastuste tõttu lühikeseks. Kindlasti oli oluline roll ainsana kõigis 19 mängus osalenud Mart Maidel. Hooaja edenedes kasvatas kindlust, koos sellega aga ka mänguminuteid ja punktiarvet Margus Pahv. Mõni aasta vanematest poistest näitas eriti hooaja esimeses pooles head mängu Erik Dzotsenidze, suurt rolli kandis Kevin Äkke. Arvestades kogu selle seltskonna noorust ning lisades juurde vigastuse tõttu hooaja esimese poole vahele jätnud 17-aastase Markus Kikkatalo ning seekord veel vähem mänguaega saanud, kuid järgmisel hooajal ilmselt rohkem pildile kerkivad Marek Uusoja ja Roland Tamkivi, võib öelda, et hooajast lõigati palju kasu. Sügav kummardus selle hooaja eest ka vanameister Kristjan Makkele, kes vaatamata vanale põlvehädale, osales eeskujulikult treeningutel ja suhtus ka mängudesse väga tõsiselt. Noortele poistele on sellise mehega koos mängimine parim õppetund.

 

Kolmapäev, 5.aprill:

5.aprillil on Tartu Maakohtu kinnistusosakond teinud Ehitusregistris sissekande, et 9.03.2017 toimunud enampakkumise akti alusel on Keila linnas, Haapsalu mnt 8 // Jaama tn 8 asuva kinnisasja omanik Softreflector OÜ.

Fotojahi Keila Kalender 2018 märtsipildi konkursi võitis Varmo Lindepuu pildiga „Säravad sambad". Vaata kõiki laekunud pilte.

Harju Maakonnaraamatukogus avati köitekunstinäitus 1+1+1+1. Oma töid näitavad Sirje Kiisa, Tiia Eikholm, Signe Taremaa ja Tähti Roostalu. Galeriis on väljas Keila Kooli õpilaste näitus "LEND ÜLE MAA". Näitusel osalevad kunstnikud on suured unistajad, 1 - 2 klassi õpilased ja abilistena õpetajad ja lapsevanemad.

Vikerkaare lasteaia koridoris on näitus "Järjehoidja - minu sõber".

Seni Keskväljakul asunud kiosk toimetati Grossi poe juurde Piiri tänaval.

 

Neljapäev, 6.aprill:

Sotsiaalpedagoogid õppisid Käo keskuse sotsiaalpedagoogi Kati Kiiveri juhendamisel sotsiaalkeskuses PCS kommunikatsiooniprogrammi kasutamist. Selle programmi kinkisid Keila erivajadusega laste abistamiseks sotsiaalkeskusele „ Sõbralt Sõbrale" kauplus ning raha koguti oma heategevusprogrammi raames

Toimus esimene kohtumine tulevaste turu müüjatega. Turupidaja rääkis plaanidest ja kuulas müüjate soove.

Keila Kooli Pargimajas toimus kodulookonverents "Eestimaa rikkus".

Keila linna leheküljega Keilapildis pildijagamiskeskkonnas Instagramm liitus 600.jälgija.

Kultuurikeskuses oli Viljandi Laste- ja Noorteteatri Reky etendus „Okasroosike".

Muusikakoolis oli I klassi õpilaste kontserdi I osa.

 

Reede, 7.aprill:

Keila Leht on suures mahus pühendatud haldusreformile. Esilehel annab advokaadibüroo Sorainen vandeadvokaat Allar Jõks hävitava hinnangu haldusreformi seadusele, selgitab Vabariigi Valitsuse ettepanekut Lääne-Harju valla moodustamiseks ja kutsub üles osalema rahvaküsitlusel. Kolmandal küljel on ülevaade Jüri Ratase ja Enn Eesmaa kohtumisest linnaelanikega. Pildil Mairoos Kala, kelle küsimus pälvis kohalolijate aplausi. Keila Leht küsis kõigi Keila Linnavolikogu erakondade ja valimisliidu "Sõbralik Keila" seisukohti Vabariigi Valitsuse sundliitmisettepaneku kohta. Keila Leht tutvustab rahvaküsitluse korraldust. Uudistes: Harju Elekter ostis Energo Veritase, Šoti pubi avatakse mai lõpus, aia- ja supipäev Wilhelmiine hoovikohvikus. Tegija on Urve Paltser.

Keila Linnavalitsuse istung 7.aprillil 2017

Linnavalitsus väljastas ehitusload lasteaedade mänguväljakute ümberehitamiseks Ülase tn 11 ja   Luha tn 1 // Pae tn 2 asuval kinnistul.

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse Vesiveski I kinnistu ning lähiala detailplaneeringu algatamise ja lähteseisukohtade kinnitamise ning keskkonnamõju strateegilise hindamise mittealgatamise eelnõu. Vesiveski I kinnistu, mille suurus on 10 276 m2, asub Tallinna - Paldiski ja Tallinna maantee ning Keila jõe vahelisel maa-alal,. Planeeritavast kinnistust idapoole teisel pool jõge asuvad KeVa OÜ äri- ja tootmishooned, üle tee Maxima kaubanduskeskus. Kinnisvaravalduse AS esindajana on Hendrikson ja Ko planeerija  esitanud taotluse Vesiveski I kinnistule kompaktse ärihoone rajamise eesmärgil detailplaneeringu koostamiseks.

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse  Aukamäe kinnistu ning lähiala detailplaneeringu algatamise ja lähteseisukohtade kinnitamise ning keskkonnamõju strateegilise hindamise mittealgatamise eelnõu. Aukamäe kinnistu, mille suurus on 16 689 m2, asub Keila linna lõuna osas Ringtee ja Ülesõidu tänava nurgas. Planeeritavast kinnistust põhja poolt algab Keila linna lõunaosa üksikelamute piirkond, idapoole jääb reformimata riigimaa-ala, mis vajab edaspidi detailplaneeringut. Üle Ringtee tänava lõunapoole jäävad Keila valla maad, mis on täna veel hoonestamata ning kus kasvab looduslik kõrghaljastus. Aukamäe kinnistu ei ole hoonestatud, seal kasvab looduslik mets, mis ida poolt külgneb üksiku väikeelamu kinnistuga.

Linnavalitsus otsustas korraldada riigihanke lihthanke menetluse „Keila linna lipuväljaku rajamine"  e-menetlusena, kuna eeldatav tehingu väärtus jääb alla avatud hanke piirmäära. Samaga määras linnavalitsus riigihanke eest vastutavaks isikuks abilinnapea Timo Suslov ja moodustas riigihanke menetlusega seotud toimingute läbiviimiseks komisjoni.

Linnavalitsus tunnistas riigihanke „Omanikujärelevalve teenuse osutamine Keila raudteepeatuse ühendamisel erinevate liikumisviisidega II etapp" edukaks P.P. Ehitusjärelevalve OÜ pakkumus teenuse ühe kuu maksumusega 798 eurot, millele lisandub käibemaks 20%, kui kõige madalama hinnaga pakkumus. Kvalifitseeriti hankes osalenud pakkujad Bazoco OÜ, P.P. Ehitusjärelevalve OÜ, Aktsiaselts TAALRI VARAHALDUS, OÜ Esprii, AS Infragate Eesti, Aktsiaselts Teede Tehnokeskus ja OÜ SKP Ehitus- ja Õigusbüroo, kuna nad vastavad kõikidele lihthanke teates esitatud kvalifitseerimise tingimustele. Kvalifitseerimata jäeti  HML Project Management OÜ pakkumine kuna nende tehniline ja kutsealane pädevus ei vasta hanketeates esitatud nõudele.

Linnavalitsus lõpetas poolte kokkuleppel alates 10. aprillist 2017 Osaühinguga Comlink Keila tähtajaline rendileping  Keskväljak 12 asuva 55,59 m2 suuruse maatüki kasutamiseks. OÜ Comlink on müünud maatükil asuva kioski Janno Hinno'le, kellele on Keila Linnavalitsus andnud alates 1.aprillist 2017 kioski paigaldamiseks rendile 9 m2 suuruse maatüki Piiri tn 3b kinnistul. Kiosk toimetati uude asukohta juba 5.prillil. 

Linnavalitsus kooskõlastas Ain Kabaliga ja Rein Arroga Keila OTT'i esindajatena sõlmitava lepingu projekti, millega antakse alates 1. aprillist 2017  kuni 1. augustini 2017  igal neljapäeval kella 16:30-st kuni kella 19:30-ni Keila OTT-i kasutusse osa Keskväljaku Mihkli kiriku ees asuvast parklast.

Linnavalitsus saatis avalikustamisele Keila linna ühistranspordipeatuste määramise ja muutmise eelnõu. Kohanimeseadusest tulenevalt on vajalik määrata kohanimi järgmistele objektidele: raudteejaam, rongi- või muu ühissõidukipeatus. Keila linnavalitsus on koostanud ühissõidukipeatuste nimede määramise ja muutmise eelnõu milles on määranud ühissõidukipeatuste nimed. Eelnõuga saab tutvuda ja ettepanekuid ühissõidukipeatuste nimede osas saab teha 13.04.- 27.04.2017. Peatuste asukohti kaardil saab vaadata  ja koodi järgi link:  kaart. Ettepanekud saata aadressil klv@keila.ee . Eelnõu leiad lehekülje lõpust.

Keila Tervisekeskuse ujulas oli ujumisvõistlus Noortesari. Samas toimus ka doonoripäev.

Protten korraldas oma Keila poes moeshow.

Sõpruslinnas Siguldas avati uus, ujula, spordi- ja teiste saalidega spordihoone, mille rajamiseks võeti eeskuju ka Keila Tervisekeskusest.

Muusikakoolis oli I klassi õpilaste kontserdi II osa.

Kultuurikeskuse vitriinis on näitus Keila linna kingitustest.

Vikerkaare lasteaia Pöial-Liisi ja Arabella rühma külastas neljapäeval 6.aprillil suutervise spetsialist Natalja, kellel oli kaasas vahva krokodill. Külalised tulid lasteaeda sellise vahva ettevõtmise nagu Suukool.ee kaudu. Natalja rääkis lastele hammastest, tervislikust toitumisest ning hammaste eest hoolitsemisest. Lapsed uurisid pisikuid ja hambaid, millesse pisikud olid augud tekitanud. Iga laps sai krokodillil hambaid pesta ning peale jutuajamist kingiti igale lapsele tunnistus, kalender ja 4 vahvat kleepsu. Pöial-Liisi lapsed kuulasid hiljem rühmas „Hambapesu laulu" ning voolisid hambaid. Täname külalist sõbraliku, õpetliku ja toreda külastuse eest! Vaata pilte.

 

Laupäev, 8.aprill:

Muusikakooli saalis on heategevuslik Džässkontsert, kus esinevad Kaitseliidu Tallinna maleva orkestri bigbänd ja Airi Allvee, juhatab Jüri Kõlvart. Sissepääsuks kogutav 5 eurot läheb annetuseks saalile videoseadmete soetamiseks.

Harju Maakonnaraamatukogus avatakse Naiskodukaitse fotonäitus. Ettelugemishommikul loetakse Heiki Vilepi raamatut "Une-Mati väga uued udujutud".

Sotsiaalkeskuses on MonErili moedemonstratsioon.

Keila Tervisekeskuse ujulas toimuvad Harjumaa meistrivõistlused ujumises

Tallinnas Mustpeade maja Valges saalis toimuval Eesti Muusikakoolide õpilaste konkursil Parim Noor Instrumentalist laureaatide lõppkontserdil esinevad viis Keila Muusikakooli õpilast: saksofonistid Hugo Orgmets, Karl-Oskar Liivand ja Joonas Neumann ning pianistid Emanuel Teppo ja Theodor Teppo. Lõputseremoonial antakse pidulikult üle nimelised karikad kõikidele üleriigilise konkursi laureaatidele, Keila Mk-s on neid üheksa, koos nimetatud esinejatega saavad karika veel Oskar Arikainen, Liisa Kantsik, Erik Rajamäe ning Aili Pent.

Kultuurikeskuses on Slava Isetsky kontsert.

 

Pühapäev, 9.aprill:

Tervisekeskuses toimuvad Lestaujumisvõistlused.

Tervisekeskuses toimub play-off mäng Keila KK vs Haabersti SK/Kanal12.

Käsitöösalongis Vaarikas Vahukoorega on vaiba heegeldamise töötuba.