« Tagasi

12.nädal 2017

Esmaspäev, 20.märts:

Vikerkaare lasteaia mõlema maja rühmad tähistasid  kevade algust traditsioonilise õpperetkega. Kevadet otsiti ja leiti Jõepargis, Keskpargis ja Keila Laululava ümbruses. Päikeseline ilm rõõmustas nii väikseid kui suuri matkalisi. Aitäh tervisliku ja õpetliku matka korraldajatele ja osalejatele!

Linnavalitsuse saalis oli korteriühistute infopäev. Teemaks naabrivalve ja prügimajandus. Arutleti selle üle, milliste lisameetmete abil oleks võimalik Keila linna turvalisust veelgi tõhustada. Keila linna piirkonnapolitseinik Madis Märdin tutvustas ühistute juhatajatele koosoleku toimumise eesmärki ja MTÜ Eesti Naabrivalve tegevjuht Marek Väljari andis ülevaate naabrivalve tegevusest. Korteriühistute eestvedajad said teada, kuidas naabrivalvega liituda ning milline kasu liitumisega nii neile kui Keila linna kogukonnale tervikuna kaasneda võib. Infopäeval osalesid lisaks eelmainitutele ka Keila linna abilinnapea Timo Suslov, Lääne-Harju konstaablijaoskonna piirkonnavanem Mart Meriküll ja 18 korteriühistu esimeest Keila linnast.

Kultuurikeskuses oli VAT Teatri esituses Andrus Kivirähki etendus „Alias". Osades Merle Palmiste, Piret Rauk ja Tanel Saar.

Keila Muusikakooli õpilane Erik Rajamäe esines esmaspäeval Moskva Konservatooriumi saalis orelikonkursi laureaatide kontserdil.

 

Teisipäev, 21.märts:

Harju KEK sõlmis uue üürilepingu KEKI Ärimajade projektis. Rõõm on teatada, et kinnitusvahendite müügiga tegelev Janere OÜ avab septembris Keila esinduse aadressil Keki tn 1. Hoonete ehitus käib täies hoos ning 2 uut hoonet valmivad septembriks!

Keila Linnavolikogu kultuurikomisjon sai oma koosolekul ülevaate Keila Tervisekeskuse tegevusest, ettekandja Toni Meijel.

Ka sotsiaalkomisjoni koosolekul saadi ülevaade Keila Tervisekeskuse tegevusest, lisaks räägiti Eluasemekulude piirmäärade kehtestamisest toimetulekutoetuse määramiseks.

Keila Koolis maha tuline lahing, milles Keila KK seljatas Keila Korvpallikooli seisuga 77:60 (poolaeg 37:32) Kuigi lõppskoori vaadates intriig puudub, siis tegelikkuses oli Keila KK ülesanne tagasi mängida eelmise omavahelise kohtumise 15-punktiline kaotus (67-82). See ka õnnestus - kahe mängu kokkuvõttes seis Keila KK kasuks +2 punkti. Nüüd selgitab Keila KK play-off'i pääsemise vastasseis Keila Korvpallikool - Estanc. Kui C-vahegrupi võidu kindlustanud Estanc suudab Keila Korvpallikooli noortest üle olla, pääseb viimasena Kossuliiga Eliitdivisjoni play-off'i (ehk kaheksa parema sekka) Keila KK. Keila Korvpallikooli võidu korral pääsevad viimasena edasi nad ise (eeldusel, et nad ka SK RIM'i võidavad). Seega üks Keila meeskond on play-off'is kindlasti esindatud. Loodetavasti on selleks Keila KK!

Napp informatsioon Austrias toimuvatelt eriolümpia talimaailmamängudelt andis teada, et Keila tüdruk Laura Viideman on võitnud murdmaasuusatamises III koha .

Maris Ehrbach hakkas sotsiaalkeskuses nõustama vanemaealisi inimesi arvuti teemal –kuidas anda e-allkirja, kuidas vastata e-kirjale, kuidas toimetada pangatoiminguid ja teha muud eluks vajalikku.

Kuni töönädala lõpuni ehitatakse Ringtee tänaval ehitada truupe. Seetõttu on ajavahemikus 10.00 – 16.00 avapärane liiklus Ringtee tänaval oluliselt häiritud.

Pangaliit korraldas rahatarkuse loengu Keila Kooli 11. ja 12.klassidele. Keila Kooli Noortekoor andis kontserdi algkoolile.

Miikaeli koguduse ruumes toimus 20.-22.oktoobril toimuvate kirikupäevade „Kindel linn" korraldustoimkonna koosolek.

 

Kolmapäev, 22.märts:

Keila Linnavolikogu keskkonnakomisjoni koosoleku päevakorras oli Keila linna koerte ja kasside pidamise eeskiri, Keila Jõesaare detailplaneeringu osaline kehtestamine ja Harku valla ehitustingimusi, miljööväärtuslikke alasid ja väärtuslikke maastikke määrava ning tihehoonestusalasid täpsustava teemaplaneeringu kooskõlastamine.

Korrakaitsekomisjon piirdus koerte ja kasside pidamise eeskirjaga.

Laura Viidemann võitis Austrias toimuvatelt eriolümpia talimaailmamängudel murdmaasuusatamise  teatesõidus Eesti naiskonna koosseisu II koha.

Keila Kooli abituriendid tegid ekskursiooni Tallinna vanglasse.

 

Neljapäev, 23.märts:

Keila Linnavolikogu rahanduskomisjoni koosoleku päevakorras oli Keila linna 2017. aasta eelarve I lisaeelarve (II lugemine), Eluasemekulude piirmäärade kehtestamine toimetulekutoetuse määramiseks, Osaühingu Varahooldus osa jagamine ja müük Aktsiaseltsile Keila Vesi ja Linnavara tasuta kasutusse andmine otsustuskorras.

Linnavalitsus otsustas korraldada riigihanke avatud hankemenetluse Vikerkaare lasteaia köögitehnika ostmine e-menetlusena, määras riigihanke eest vastutavaks isikuks abilinnapea Timo Suslovi ja moodustas riigihanke avatud hankemenetlusega seotud toimingute läbiviimiseks komisjoni.

Väärikate Ülikoolis rääkis dr Jüri Raudsepp " Eakate terviseprobleemidest". 

Keila Koolis oli 7.-9.klasside moeshow „Duubeldame"

 

Reede, 24.märts:

Aastavahetuse elanike kampaania peavõidu saajad Vladimir Pissarenko ja Ülle Lipp said kätte oma auhinna. Koos linnavalitsuse neljaliikmelise delegatsiooniga sõideti Leedu sõpruslinna Birštonasesse, kus võitjad saavad koos kaaslasega veeta nädalalõpu Spas Egle. Tööpäeva lõpus kohtus Keila linnavalitsuse esindus, mida juhtis abilinnapea Timo Suslov, Birštonase linnapea Nijolė Dirginčienėga. Juttu oli kummagi linna viimastest uudistest ja probleemidest. Pikemalt räägiti haldusreformist.

Muusikakoolis esines kontserdiga Katariina Tammemägi TMKK 6.kl. (õp Raeli Florea) klaveril Kai Õunapuu. Kontserdi andsid ka  Brigitta Siimer (viiul,TMKK õp.Niina Murdvee, kontsertmeister Kai Õunapuu)  ja Theodor Teppo (klaver, Keila mk, õp Eva Teppo).

Kultuurikeskuses oli Harjumaa Laululaps 2017 Keila eelvoor-kontsert.

 

Laupäev, 25.märts:

Mälestuspäeva kogunemine Keila Jaama juures. Korraldas Memento.

Harju Maakonnaraamatukogus oli Ettelugemishommik lastele . Loetakse Maja von Vogeli raamatut "Tragide tüdrukute jutud".

Muusikakoolis andsid kontserdi klassikatähed Marcel Johannes Kits (tšello) ja Sten Heinoja (klaver) Kavas: Robert Schumann Fantasiestücke op.73, Ludwig van Beethoven Tšellosonaat A-duur op. 69,  Dmitri Šostakovitš Tšellosonaat, Astor Piazzolla Le Grand Tango.

Keila JK duubelvõistkond pidas oma esimese sõpruskohtumise, kui kunstmurustaadionil võideti 3:1 III liigas mängivat Tallinna JK Augurit. Nüüd on jäänud veel mõned nädalad, et oma mängupraaki vähendada, füüsilist vormi tugevdada ja valmis olla 20.aprillil algavaks IV.liiga hooajaks.

 

Pühapäev, 26.märts:

Kultuurikeskuses toimus Keila Pensionäride Ühenduse aastakoosolek. Päevakorras 2016. aasta majandusaruande kinnitamine ja 2017. aasta kavandatavad tegemised.

Keila 2. klassi poisid said Tartu turniiril teise koha. Eelmisel nädalavahetusel Tartu Korvpallikoolis toimunud turniiril mängiti korvpalli ja rahvastepalli. Korvpallis mängiti neli mängu neist võideti kolm ja kaotati üks mäng. Võideti Tartu Palliklubi I, Altius SK ja Tartu Palliklubi II võistkond. Kaotus tuli vastu võtta BC Tartu eakaaslastelt. Peale korvpalli mängiti ka kõikide võistkondadega rahvastepalli laadset mängu ja selles osas on Keila poistel veel palju arenguruumi. Neljast mängust võideti üks kohtumine Tallinna poiste SK Altiuse vastu. Tänu võitudele korvpalliväljakul saavutati kokkuvõttes BC Tartu järel teine koht. Võistkonnas mängisid: Andi Talvar, Jeremy Leek, Georg Marten Kokser, Markus Roost, Jan-Erik Lillemets, Karl Karlep, Martin Vanamölder, Greyson Pärnpuu, Daniel Merilo, Gregor Remmelgas, Dominik Toom, Evert Rästas, Roland Toikko. Treener Tarmo Hein.