« Tagasi

11.nädal 2017

 

Esmaspäev, 13.märts:

Saabus informatsioon registreeritud töötutest: seisuga 28.veebruar oli registreeritud 197 Keila linna elanikust töötut. Jaanuar lõpus oli töötuid 188. Ligikaudu 2/3 töötutest olid naised.

Keila Koolis algasid terve nädala kestvad kooli meistrivõistlused korvpallis. Täna mängivad 4.-5.klassid.

 

Teisipäev, 14.märts:

Keila Koolis tähistati Emakeelepäeva akadeemilise aktusega. Hümni laulis ette Märt Paalaroos. Päevakohase kõne pidas humanitaarainete õppetooli juht Hurmi Väljamäe ja külalisena Mart Meri. Õpetajad esitasid Mats Traadi kirjutatud ja Veljo Reiniku lavastatud "Harala elulood", millega õpetajad võitsid üle-eelmisel nädalal laureaaditiitli Viljandis toimunud 19. üleriigilisel õpetajate teatrifestivalil. Enn Soosaare Sihtasutuse nimel said sõna Kaja-Reet Junk ja Keila Kooli vilistlane Tõnu Karu, kes kinkisid koolile pildi Enn Soosaarest. Vaata pilte.

Tänasel emakeelepäeval saame õnnitleda 12.r klassi noormeest Argo Kaldast, kes võitis Harjumaa koolide 2017. aasta omaloomingukonkursil 10.-12. klasside arvestuses proosaloominguga II koha. Noormeest innustas kirjutama õpetaja Tiina Murdla.

Alates tänasest on Keila Kooli õpilastel võimalus koridoris vahetunni ajal malet mängida. Male lauad mängisid (peale teist tundi vahetunnis) soojaks Pedai ja Käämer, Tõitoja ja Mändla ning Noor ja Haugas! Hommikuse Pii-päeva tähistamiseks peeti maha  võistlus, kes teab täpsemalt Piid. Võitis Sigrid Sepp 10R klassist, kes teadis peast 259 kohta pärast koma.

Emakeelepäeva tähistati ka lasteaedades. Vikerkaares oli Emakeelepäevale pühendatud luulehommik „Ametite võlumaailm". Pildid.

Lasnamäe hallis toimunud Harjumaa 2017.a.koolidevahelistelt sisekergejõustiku meistrivõistlustelt võitsid Keila Kooli õpilased 7 medalit. Kuldmedali võitis Kristofer Piht 1000 m jooksus, hõbemedalid riputati kaela Erik Makkele  kõrgushüppes, Jane Johansonile kõrgushüppes ja Kertu Heilile 600m jooksus. Pronksmedalite väärilisteks osutusid Mirell Truss 60m jooksus, Albert Ploom 60m jooksus ja Marten Henrik Kelement 1000m jooksus.

Keila Kooli õpilasesinduse infokanal selgitab välja Keila Kooli parimatest parimad. Selleks vajatakse kooliga seotud inimeste abi. Kuulutati välja küsitlus https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe_WMP6s00Dc02xPyl3UngYVNlZ1H7hqRBfMTT6HSuJQDI1nw/viewform?c=0&w=1

Harjumaa Omavalitsuste Liit tähistas Lillepaviljonis oma 25.sünnipäeva. Samaga esitleti Vello Tamme ja idee autori Tõnu Nooritsa koostatud raamatut „Harjumaa linnulennult". Enamik pilte on teinud Toomas Tuul. Tekstid on koostanud Harjumaa omavalitsused.

 

Kolmapäev, 15.märts:

Täna algavatel Linnade - valdade päevadel on oma rollid kanda ka Keila inimestel. Abilinnapea Eike Käsi oli valdkonna "Piirideta sotsiaaltöö kohalikus omavalitsuses" kõnejuht. Keila Sotsiaalkeskuse juhataja Riina Sippol ja Keila Kooli õppealajuhataja Kaja Peetris olid ettekandjad teemal Tugispetsialist – jätkuvalt tugi kõigile. Kahel päeval  Tallinnas toimuvatel Linnade Päevadel olid kuulajatena kohal mitmed linnavalitsuse inimesed.

 

Neljapäev, 16.märts:

Keilas oli Harjumaa visiidi käigus käimas osa Riigikogu Reformierakonna fraktsioonist. Kohtumisel Keila Sotsiaalkeskuses räägiti linna sotsiaaltööst ja Keila haigla hoones tegutseva SA PJV Hooldushaigla käekäigust.Pildil vasakult sotsiaalkomisjoni kuuluv Liina Kersna, kultuurikomisjoni kuuluv Laine Randjärv, põhiseaduskomisjoni liige Lauri Luik, linnapea Enno Fels, SA PJV Hooldushaigla tegevjuht Anders Tsahkna, fraktsiooni nõunik Jana Mikk ja linnavalitsuse sotsiaalnõunik Piia Peterson.

Koduste saaliaegade nappuse tõttu pidas Keila KK sel neljapäeval oma kodumängu Jüri Spordihoones, Estanci koduväljakul. Kuigi algus oli rabe ja Keila jäi pärast viit minutit 3-14 kaotusseisu, suudeti end kiirelt koguda ja esimene veerandaeg 18-16 võita. Seejärel haaras Estanc ohjad (poolaeg 30-35 vastasele) ja kolmanda perioodi lõpuks olime juba 44-53 taga. Viimasel veerandajal alustas Keila südikat lõpuspurti ja jõudis ühe punkti kaugusele (61-62), kuid kahjuks rohkemaks enam jaksu ei olnud ja vastu tuli võtta 62-67 kaotus. Play-off'i pääsemine muutus palju keerulisemaks, kuid on siiski tõenäolisem kui Kalev/Cramol VTB-liigas.

Keila Koolis lõppesid kooli meistrivõistlused korvpallis ja toimus „Tähtede mäng".

Muusikakool korraldas pargimajas kontserdi.

 

Reede, 17.märts:

Keila Lehe esiküljel pottmütsinäitusest Harjumaa Muuseumis. Uudistest saame teada, et Keila vapiga postmargid on otsas, linnade-valdade päevadest, Keila Kooli moe-showst, ehitustöödest Haabersti ristmikul, liiklusest riigiteedel, "Tee head" päevast käsitöösalongis Vaarikas Vahukoorega, Emakeelepäevast Keila Koolis, pensionitõusust, armastusluule konkursist,konkursi "Parim noor instrumentalist" tulemustest ja korvpallinaiskonna võidust linnade talimängudelt. Tegija on Silja Laanemaa.

Keila Linnavalitsuse istung 17.märtsil 2017

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse määruse eelnõu eluasemekulude piirmäärade kehtestamine toimetulekutoetuse määramiseks. Keila Linnavalitsus on toimetulekutoetuse taotlejate kuludokumentide põhjal analüüsinud reaalseid kulutusi eluasemele käesoleval perioodil ja sellest tulenevalt on selgunud, et üüri, korterelamu haldamise kulu, veevarustuse ja reovee ärajuhtimise kulu, soojaveevarustuseks tarbitud soojusenergia kulu, kütteks tarbitud soojusenergia või kütuse kulu ning olmejäätmete veo kulu kehtivad piirmäärad ei kata toimetulekutoetuse taotlejate reaalseid kulutusi, mistõttu on piirmäärasid vajalik tõsta. Linnavalitsus teeb ettepaneku tõsta üüri piirmäära kehtiva 5,5 eurot/m2 kohta kuus 7 euroni /m2 kohta kuus, haldamise kulu kehtiva 1,5 eurot/m2 kohta kuus tõsta 3 euroni /m2 kohta kuus, veevarustuse ja reovee ärajuhtimise kulu- kehtiva kuni 12 eurot iga pereliikme kohta kuus tõsta kuni 15 euroni iga pereliikme kohta, soojaveevarustuseks tarbitud soojusenergia - kuni 10 eurot iga pereliikme kohta kuus tõsta kuni 12 euroni iga pereliikme kohta kuus, kütteks tarbitud soojusenergia või kütuse kulu - kuni 3 eurot/m2 kohta kuus tõsta kuni 4 euroni /m2 kohta kuus ning olmejäätmete veo kulu kehtiva kuni 3 eurot iga pereliikme kohta kuus tõsta kuni 3,5 euroni iga pereliikme kohta kuus.

Linnavalitsus otsustas maksta sotsiaaltoetusi kokku 333,63 eurot.

Linnavalitsus otsustas rahastada alates 1. aprillist 2017 ühe Lee OÜ ja nelja Keila Lustila OÜ- s teenusel viibiva lapse lastehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele.

Linnavalitsus otsustas suvepuhkuste ajaks sulgeda Keila lasteaed Vikerkaar ja Keila Lasteaed Miki  1. juulist 2017 kuni 31. juulini 2017 ning avada nad taas alates 1. augustist 2017.

Linnavalitsus kinnitas Keila Sotsiaalkeskuse struktuurimuudatused ja uue töötajate koosseisu. Keila Sotsiaalkeskuse juhataja tegi ettepaneku luua sotsiaalkeskuse koosseisu alates 20.märtsist 2017 juurde 2,0 tegevusjuhendaja ametikohta seoses kaitstud töötamise teenuse käivitamisega. Lisandub ka 2,0 tugiisiku ametikohta, kelle tööülesandeks on erivajadustega laste toetamine haridusasutustes (lasteaiad, koolid). See muudatus on läbi arutatud lasteaedade direktorite ja kooliga, lasteaiad on juba viinud tugiisikud oma struktuurist välja, sama teeb ka Keila Kool kooli uue struktuuri ja koosseisude kinnitamisega. Kokku on Keila Sotsiaalkeskuses  38,0  ametikohta.

Linnavalitsus kooskõlastas Kanarbiku tn 28 kinnistu plaanil märgitud puuraukude  asukohad maakütte rajamiseks.  

Linnavalitsus määras Paldiski mnt 43 kinnistu (pindala 3287 m², sihtotstarve elamumaa 100%), katastriüksuse piiride muutmisel tekkinud kinnistute uued sihtotstarve ja koha-aadressid. Kullerkupu tn 18 maaüksuse pindala on 3795 m2, elamumaa.  Paldiski mnt 45 kinnistu ( pindala 1923 m2, sihtotstarve elamumaa 100%) katastriüksuse piiride muutmisel tekkis Kullerkupu tn 20 maaüksus, mille pindala on 1688 m2 ja sihtotstarve elamumaa.

Linnavalitsus jagas Tallinna mnt 14 ( pindala 7128 m², sihtotstarve tootmismaa 100 %) viieks eraldi maaüksuseks ja määras moodustatavatele katastriüksustele koha-aadressid ja sihtotstarbed järgmiselt: Tallinna mnt 14, asukoht Harju maakond, Keila linn, sihtotstarve ärimaa (002; Ä) 100 %; Tallinna mnt 14a, asukoht Harju maakond, Keila linn, sihtotstarve ärimaa (002; Ä) 100 %; Tallinna mnt 14b, asukoht Harju maakond, Keila linn, sihtotstarve ärimaa (002; Ä) 100 %; Tallinna mnt 16, asukoht Harju maakond, Keila linn, sihtotstarve elamumaa (001; E) 100 % ja Tallinna mnt 16a, asukoht Harju maakond, Keila linn, sihtotstarve ärimaa (002; Ä) 100 %.

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse maavanema järelvalvest heakskiidu saanud eraomandisse kuuluva Keila Jõesaare kinnistu detailplaneeringu osalise kehtestamise eelnõu. Nimetatud kinnistule on varem koostatud ja Keila Linnavolikogu 24.11.1998 otsusega kehtestatud Keila linna idaosa üldplaneering, mis on kehtiva Keila linna üldplaneeringu täiendavaks osaks. Detailplaneering muudab Keila linna üldplaneeringut. Avaliku pargiala osakaal suureneb elamumaa arvelt, s.o. ülplaneeringuga võimaldatavalt 33%-lt väheneb elamuehituseks kasutatav maa 6,7%-le. Lisaks on Jõesaare kinnistu omanik nõus andma eraomandis oleva pargiala ja Linnuse tänava lõigu tasuta üle linnale vastavalt avalikult kasutatava pargina ja avaliku tänavana. Planeeringu järgi on omanikul õigus ehitada kaks elamut ajalooliselt olemas olnud hoonete asukohti järgivale alale: aatriumelamu 34 korteriga  ning 4 korteriga ridaelamu, mõlemad on kuni 2 korruselised, nende elamute projektide koostamiseks tuleb korraldada sobivaima ja parima võimaliku lahenduse väljaselgitamiseks arhitektuurikonkurss.

 Linnavalitsus saatis Linnavolikogu menetlusse Keila linna koerte ja kasside pidamise eeskirja kehtestamise eelnõu. Seni kehtiv eeskiri on kehtestatud 2003. aastal ning see vajab ajakohastamist. Tänu infotehnoloogia arengule on looma omaniku leidmine tehtud lihtsaks ning sisse viidud üleriigiline register. 2003. aasta Keila linna koerte ja kasside pidamise eeskirja vastuvõtmisel ei saanud seda arvestada. Samuti ei olnud 2003. aastal loomade kiibistamist, mida alustati 2009. aastal ja mis vajab reguleerimist uues määruses.

Linnavalitsus saatis volikogusse II lugemisele Keila linna 2017. aasta I lisaeelarve, mille tulemusel suureneb 2017. aastaks kinnitatud eelarve 6 238 656 euro võrra. Vastavalt määruse eelnõule  suurenevad linna eelarve põhitegevuse tulud 3 680 040 eurot, põhitegevuse kulud 4 278 050 eurot, suureneb investeerimistegevus kogusummas -205 909 eurot sh saadav sihtfinantseerimine summas 739 470 eurot. Likviidsete varade muutus -803 919 eurot.

Linnavalitsus teeb Keila Linnavolikogule ettepaneku jagada osaühingu Varahooldus  neljasaja tuhande euro suuruse nimiväärtusega osa kaheks, 204 000 ja 196 000  euro suuruseks osaks. Sellest teeb linnavalitsus ettepaneku müüa Aktsiaseltsile Keila Vesi osaühingu Varahooldus osa nimiväärtusega 204 000 eurot 204 000 euro eest hiljemalt 1. septembriks 2017. Tehingu tulemusel jääb Keila linnale kuuluva osaühingu Varahooldus osa nimiväärtus pärast osast osa võõrandamist 196 000 eurot.

Linnavalitsus saatis volikogu menetlusse eelnõu, millega antaks  otsustuskorras Ain Kabalile ja Rein Arrole Keila OTT'i esindajana alates 1. aprillist 2017 kuni 1. augustini 2017 igal neljapäeval kella 16:30-st kuni kella 19:30-ni tasuta kasutusse Keilas Keskväljaku kinnistu osa  üldpinnaga 227,1 m². Ain Kabal ja Rein Arro Keila OTT-i esindajatena on avaldanud soovi kasutuslepingu sõlmimiseks Keila Miikaeli kiriku vastas asuvale linnamaale-parklale.

Linnavalitsus otsustas anda otsustuskorras  Janno Hinno kasutusse  Piiri tn 3b kinnistu osa üldpinnaga 9  m2, tähtajaga 01.04.2017 kuni 31.12.2017, rendihinnaga 40 eurot kuus müügipaviljoni paigaldamiseks. Linnavalitsus seab tingimuseks, et paigaldatavas kioskis hakataks pakkuma Keila linna sümboolikaga tooteid ja tasuta Keila Lehte.

Linnavalitsus annab otsustuskorras 35-ks aastaks Keila Turg OÜ  kasutusse Keila linnale kuuluv Uus 19a  ärimaa pindalaga 962 m2 järgmistel rendi hinnaga 95,24 eurot kuus, millele lisanduvad ärimaa kasutamise eest tasumisele kuuluvad kõik kõrvalkulud (sh kommunaal-, hooldus- ja halduskulud, jms). Alates 1. jaanuarist 2024. a suureneb rent üks kord aastas tarbijahinnaindeksi aastase muutuse võrra, kuid siiski mitte rohkem kui 1,5%. Juhul, kui tarbijahinnaindeksi keskmine aastane muutus oli negatiivne, rendimäära ei muudeta.

Keilas, Uus 19 ja Uus 19a kinnistutel tegutses kuni Jaama ümbruse, sh turu territooriumi rekonstrueerimistööde alguseni Keila turg. Kui rekonstrueerimistööd nimetatud alal lõppevad, on otstarbekas anda see maa kasutusse isikule, kes suudab investeerida tänapäeva nõuetele vastava kaasaegse turu toimimisse.  Keila Linnavalitsus korraldas 29. augustil 2016 toimunud Keilas Uus 19 ja Uus 19a asuvate ärimaade kasutusse andmiseks eelläbirääkimistega pakkumise, kuid kahjuks ei esitanud keegi nõuetele vastavat pakkumist ning 09.09.2016 korraldusega nr 299 tunnistas Keila Linnavalitsus eelläbirääkimistega pakkumisel Keilas Uus 19 ja Uus 19a asuvate ärimaade kasutusse andmise nurjunuks ja otsustas anda nimetatud vara kasutusse otsustuskorras. Keila Linnavalitsusele on Uus tn 19a kasutusse võtmiseks esitanud avalduse Keila Turg OÜ. Kasutusse võtmisel kavatseb avaldaja rajada välised müügiletid varjualustega, mille kujunduses ja stiilis lähtutakse Nõmme turust.  Selleks, et luua kauplejatele võimalikult kiiresti soodsad tingimused müügitegevuse alustamiseks, plaanivad avaldajad rajada alustuseks omavahenditega 400 m² teekivisillutisest platsi, mida hiljem vajadusel suurendada. Sillutise rajamise tähtajaks on hiljemalt 15. august 2017, võimalusel varem.  Selleks ajaks plaanitakse avada müügiala ning kauplejad saavad alustada tööd. Avaldajad soovivad kinnistu kasutusele võtta 35 aastaks ning pakuvad selle perioodi eest kasutamise tasuks 40 000 eurot, mille soovivad enda esialgse investeeringu suuruses (20 000 eurot) tasaarvestada rendimaksetega selliselt, et esialgu nad renti ei maksa. Avaldajate ettepanekul jääks maamaksu tasumine linna kanda ning vee- ja kanalisatsiooniliitumine võimaldataks tasuta linna poolt.  Keila Turg OÜ on nõus investeerima turu välja arendamisse ning on teadlik, et rendilepingu lõppemisel jäävad tehtud parendused ärimaale ning tal ei ole õigus saada tehtud tööde eest hüvitust. Kuna linnal endal puuduvad vahendid turu välja ehitamiseks ja selle toimimise tagamiseks, mida rentnik on valmis omal kulul teostama ilma hüvitust nõudmata, on linna avalikes huvides sellise rendilepingu sõlmimine.

Linnavalitsus otsustas korraldada riigihanke lihthanke menetluse „Omanikujärelevalve teenuse osutamine Keila raudteepeatuse ühendamisel erinevate liikumisviisidega II etapp" e-menetlusena, kuna eeldatav tehingu väärtus jääb alla avatud hanke piirmäära ning määras riigihanke eest vastutavaks isikuks abilinnapea Timo Suslov. Samaga moodustati riigihanke menetlusega seotud toimingute läbiviimiseks komisjon.

17. märtsist 19. märtsini toimub Tallinnas, Lilleküla Gümnaasiumis, VK Täht rahvusvaheline turniir "Tallinna Kevad 2017" ja juba 41. korda.  Ka Keila Võrkpallikooli C-klassi (U-16) neiud osalevad täies koosseisus. Turniirist võtavad osa Eesti, Läti, Leedu ja Soome poiste ning tütarlaste võistkonnad.

Pärast uuendustöid taasavati pererestoran Gusto.

 

Laupäev, 18.märts:

Hoovilugude raames on Käsitöösalong Vaarikas Vahukoorega laupäeval avatud heategudeks. Ühes raskustes olevas kolmelapselises peres oleks väga uut pliiti vaja, sest vanal pliidil ei lähe enam plaadid soojaks. See on kindlasti vaid üks paljudest kes abi vajaks, kui Sina tead kedagi, kes teab kedagi, kes ka abi ja toetust vajaks, siis kirjuta Vaarikale tema lugu. Selle päeva teenitud tulu võib ka just tema ellu palju rõõmu tuua. Niisiis töötab Vaarika kauplus sel päeval kella 10-18 ja kogu sel päeval sooritatud ostude summast läheb heategevusfondi 5%, lisaks on avatud kohvik kella 12-18 ni, kus on müügiks kodused koogid ja söögid, boonusena toob ka Kätsi Shushikas värskeid hõrgutisi ja Koogimaagia oma kooke ja Tordipidu tordi. Kõik koostööpartnerid teevad seda täiesti tasuta, lihtsalt oma suurest südamest ja kogu teenitud tulemus läheb samuti sellesse fondi ja vaarikaks tordil algab kell 16:00 imeline hingi helisema panev luuletusi ja muusikat täis kontsert, esinejad olid samuti nõus tulema täiesti tasuta ja tegema lihtsalt head. Meil kõigil on võimalus sel päeval teha head ning oma hingele ja kõhule pai!! Olete südamest oodatud!!! Kell 16:00 annab heategija isiklikult Martenile üle hingamisaparaadi ja üks väike üllatus pidi talle lisaks olema, ootame põnevusega! Head on hea teha!!

Harju Maakonnaraamatukogus on ettelugemishommik lastele. Loetakse jutte Jana Maasika raamatust "Frida ja Lonni üksinda kodus".

Muusikakoolis saalis kaks väärt kontserti. Kell 15.00 on laval Mati Turi (tenor) ja Martti Raide (klaver), kelle kavas on Mahler, Oja, Zemlinsky, Amor, Rihm, Tšaikovski. Kell 19.00 algab Klaveriõhtu, kus esineb Mantas Šernius. Kavas: Bach, Beethoven, Chopin, Prokofjev, Cochran jt.

 

Pühapäev, 19.märts:

Tervisekeskuse saalis toimub Eesti Meistrivõistluste Saku II liiga  play-off mäng Keila Korvpallikooli ja TTÜ Korvpalliklubi vahel.