« Tagasi

8.nädal

 

Esmaspäev, 20.veebruar:

Algas vana sauna (Ülesõidu 5) ümberehitustööd lihatööstuseks.

Viljandi Laste-ja Noorteteater Reky esitas kultuurikeskuses lavastuse „Saabastega Kass".

 

Teisipäev, 21.veebruar:

Sotsiaalkeskuses on Vabariigi aastapäeva aktusele külla tulnud Riigikogu esimees Eiki Nestor. Sissejuhatuseks oli juttu lipu heiskamisest Pikka Hermanni torni 24.veebruaril.

Selgus, et Ringtee ehitustööd algavad märtsi alguses. Täna toimus esimene ehituskoosolek. Lisaks abilinnapea Timo Suslovile ja ehitusinsener Külliki Lainesele osalesid ehitaja TAVT OÜ esindaja Ivar Sova, OÜ KV INfra esindaja Veikko Viks ja ehitusjärelevalve Sulev Puumeisteriga (SKP Ehitus-ja Õigusbüroo). Tööde tähtaeg on sügisel, kuid ehitaja soovib varem valmis saada.

Keila Koolis oli suur õpetajate koolituspäev. Tänane teema on laste tähelepanust ja selle võitmisest. Koolitaja on Mihkel Kangur. Osalevad ka Jüri ja Viimsi õpetajad.

 

Kolmapäev, 22.veebruar:

Linnapea kabinetis allkirjastati Lõuna naabrivalvesektori asutamisdokumendid. 18-st majapidamisest koosneva sektori loomise lepingule kirjutasid alla vasakult sektori vanem Toivo Lumiste, Lääne-Harju politseijaoskonna juht Veiko Randlaine, Naabrivalve tegevjuht Marek Väljari ja linnapea Enno Fels. Tunnistasid kõrvalt abilinnapea Timo Suslov ja piirkonnapolitseinik Madis Märdin.

Lõuna sektor on kaheksas Naabrivalve liikumisega liitunud piirkond Keilas.

Kell 04.56 informeeris linnakodanik G4S-i  juhtimiskeskust, et Vasara 7 juures lastakse pürotehnikat. G4Si patrulli poolt kinnipeetud Vasara 7 trepikodadest kuus alkoholi tarvitanud alaealist. Sisse oli murtud ka maja ees olevasse valgesse kaubikusse, tunnistaja andmeil oli tegemist sama pundiga. Juhtumiga tegeleb Politsei.

ETV saade Pealtnägija tõi vaatajateni uudise, et Keila Hooldushaigla Anders Tsahkna sõnul on kuue kuu kaugusel pankrotist. Tsahkna sõnul ei finantseeri riik õendusabi kohtasid nii palju, kui olla riik finantsskeemi koostamisel lubanud.

Vikerkaare lasteaias on veebruar ettelugemise kuu. Täna käis Sinilinnu, Pöialpoiste, Tarzani ja Tuhkatriinu rühma 6-7a lastele oma tööd tutvustamas lasteraamatute illustraator Made Balbat. Hiljuti ilmus trükist lasteraamatu "Sabaotsakesed" uuendatud trükk. Samal ajal kui raamatut lastele ette loeti, näitas kunstnik teksti juurde joonistatud pilte. Lapsed kuulasid ja vaatasid suure huviga. Pärast ettelugemist toimus vestlus ja vastastikku esitati palju küsimusi. Suur tänu kunstnikule esinemise ja Sinilinnu rühma õpetajale Helile põneva ning sisuka ürituse korraldamise eest! Raamatuid lugesid ette ka lapsevanemad.

Projektorid kuvasid Keila Kultuurikeskuse seintele sini-must-valge lipu kujutise.

Keila Muusikakooli saalis oli kontsert „Nobenäpud". Särtsakat klaverimuusikat esitasid Tallinna Muusikakeskkooli, Keila Muusikakooli ja Tartu Elleri Muusikakooli klaveriõpilased.

 

Neljapäev, 23.veebruar:

Kultuurikeskuses oli Eesti Vabariigi 99.aastapäevale pühendatud kontsert-aktus, kus anti Sille Aprile üle Keila linna Kultuuripreemia. Pille Karras ei saanud kahjuks aktusest osa võtta ja andis oma autogrammi linna auraamatusse juba varem. Esinesid Sille Krooni Laulustuudio laululapsed, Naisrühm "Koidula", Segarühm "Keikal" ja rahvamuusikaansambel "Möllav meri".

Enne aktust võttis linnapea vastu Keila linna represseeritud inimesed. Vaata pilte Kultuurikeskuses toimunust.

Eesti Vabariigi 99. aastapäeva puhul toimus Vikerkaare lasteaias täna armsalt pidulik Vikerkaare laulu- ja tantsupidu MINA KA. Pidutseti kahes jaos: kõigepealt nooremad ja seejärel vanemad rühmad. Suur aitäh peo üldjuhile muusikaõpetaja Aunele ning vahetekstide lugejatele Arabellale ja Sanderile! Vaata pilte.

Ka Sipsiku majas peetud Vabariigi aastapäeva aktus oli väga pidulik. Kõikide rühmade lapsed said võimaluse esineda ühe etteastega. Etteasted sidus ühtseks tervikuks peojuhi poolt esitatud luulepõimik vaheldudes teadmisi pakkuvate killukestega meie riigi sümboolikast. Pildid.

Waldorfkool Läte korraldas Vabariigi aastapäeva puhul väikese paraadi. Teel kooli eest Keskparki, sealt Kultuurikeskuse ette ja tagasi oma kooli juurde. Kõndides ja peatuskohtades lauldi isamaalisi laule ja lapsevanem Lauri Vahtre pidas pidupäeva kõne. Paraadile elasid kaasa juhuslik Keskväljakul olnud linnakodanikud, kultuurikeskuse töötajad ja üks kodunt jalga lasknud koer. Vaata pilte.

Keila Linnavalitsus väljastas Artex KV OÜ-le  ja Autem Stuudio OÜ-le ehitusloa  ehitiste püstitamiseks Keilas Kalda põik 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, Kalda tn 9, Kalda tänav, Kalda tänav T1, Kalda tänav T2, Kalda põik, Kalda põik T1 ja Tuula tee kinnistutele. Ehitusluba  on seitsme boksiga ridaelamu (kolmest ridaelamust kõige raudteepoolsem),  vee-, kanalisatsiooni- ja sademevee kanalisatsioonitorustiku, sidekanalisatsiooni, kaugküttetorustiku, mänguväljaku ja Kalda põik tänava ehitamiseks. Ridaelamu ehitusprojekti koostas Arhitektuuribüroo Korrus OÜ, rajatised projekteeris  Autem Stuudio OÜ. Ridaelamu kandvad seinad on väikeplokkidest, vahe- ja katuslaed raudbetoonpaneelidest. Fassaad viimistletakse kombineeritult valge krohvi ja tumepruuni puitvoodriga. Lamekatus kaetakse rullmaterjaliga. Ridaelamu boksis on I korrusel avatud köögiga elutuba ja abiruumid, II korrusel 4 tuba ja vannituba. Iga boksi juurde kuulub eraldiseisev panipaik. ÜVK-torustik, sademeveekanalisatsioon, kaugküttetorustik ning sidekanalisatsioon on projekteeritud tänavamaale, liitumispunktidega Kalda tänaval ja Tuula teel. Juurdepääs projekteeritud ridaelamutele ja perspektiivsetele paarismajadele on projekteeritud Kalda põigust, mis on kvartalisisene tänav laiusega 5,5 m ja liikluskorralduse järgi õueala. Lääne poole sõiduteed on ette nähtud  kõnnitee, mis ridaelamute vahelt ühendatakse Kalda tänava kõnniteega. Projekteeritud tänav asub kokku seitsmel katastriüksusel. Kalda põik 36 kinnistule rajatakse mänguväljak. Keila linna ja Kalda KV OÜ vahelisel kokkuleppel on Tuula tee 5 DP elluviimine jagatud etappidesse. Käesoleva eelnõu kohase ehitusloa väljastamine annaks võimaluse hakata ehitama I etapi hoonet ja rajatisi.  Ehitusprojektid on kooskõlastatud trasside valdajatega ning ehitusprojekti on heaks kiitnud Päästeameti Põhja Päästekeskus .

Linnavalitsus määras Keila Linnavolikogu 28. jaanuari 2014 otsusega nr 1 "Põhja 8 kinnistu ning lähiala detailplaneeringu kehtestamine" kehtestatud detailplaneeringu alusel Keilas Põhja tn 8 asuval kinnistul moodustatava liikluspinna nimeks Põhjakaare tänav. Uus tänav algab Uus-Paldiski maantee ringteelt pikki endise koolimaja esiseni, sealt pöörab koolimaja asemelt lääne poolt mööda kuni koolimaja aluse edelanurgani.

Linnavalitsus jagas Põhja tn 8 ( pindala 32482 m², sihtotstarve ühiskondlike ehitiste maa 100%) kuueks eraldi maaüksuseks ja määras moodustatavatele katastriüksustele koha-aadressid ja sihtotstarbed: Põhja tn 8 (sihtotstarve  ühiskondlike ehitiste maa 100%;), Põhjakaare tänav (transpordimaa), Põhjakaare tn 1 ( ärimaa), Põhjakaare tn 6 (ärimaa), Põhjakaare tn 8 (ärimaa) ja Põhjakaare tn 10 (ärimaa).

Vabariigi aastapäeva puhul ilmus Keila Leht sel nädalal neljapäeval, 23.veebruaril.  Lehes ilmus sajas  ja viimane, kuid eelnevatest oluliselt pikem lugu sarjast Palametsa pajatused. Lugeja saab teada, et Hillar Palametsa Keila Lehes ilmunud ja ka ilmutamata jäänud pajatustest koostatakse Keila Päevaks raamat. Keila Lehes veel: Tööriistakeskusest Stokker tema uutes ruumides, lipuväljakust, vanemlusprogrammist "Imelised aastad", noortest muusikutest, korvpallist, Kosmosest Keilas (Partner Akro võistlus) ja kergejõustikust.  Tegija on Keiu Valge.

Tervisekeskuses oli Fightland. Täissaali ees toimus üheksa võitlust.

Vabariigi aastapäeva eelõhtul anti Janek Laevale ühtse hädaabinumbri mahuka reformi läbiviimise eest Vabariigi Presidendi tunnustusavaldusena üle Punase Risti III järgu teenetemärk. Varasemast  ajast, 2006.aastast on tal Punase risti IV järgu teenetemärk. 

 

Reede 24.veebruar:

Eesti Vabariigi 99.aastapäev.

 

Laupäev, 25.veebruar:

Harju Maakonnaraamatukogus oli Ettelugemishommik. Loeti Kätlin Vainola raamatut "Lift".