« Tagasi

50.nädal 2018

 

Esmaspäev, 10.detsember:

Vikerkaare lasteaias toimus Heategevuslik Jõululaat. Laadaplatsil saalis ja koridorides rühmade müügilettidelt oli võimalus osta: lastega koos nii rühmades kui kodudes valmistatud erinevaid meisterdusi, käsitööd, küpsetisi, suupisteid jms. Sinilinnu rühmas Päkapiku kohvikus pakuti kohvi, morssi, sooja glögi (alkoholivaba), suppi, võileibu ja nii soolaseid kui magusaid suupisted, salatit, küpsetisi. Samas tegutses õnneloos. Naksitrallide rühmas asus fotonurk ning nende poolt organiseeritud õnneloos saalis. Müügist laekunud tulu saab iga rühm endale ja kasutab rühma laste heaoluks! Suured tänud rühmade meeskondadele, lasteaia töötajatele ja peredele nii organiseerimise kui osalemise eest!

Keila Kultuurikeskuses avanes Peeter Kuutma, Merike Männi ja Kaire Tali vaibanäitus.Pildid.

Jõuluvana Olle on käsitöösalongi Vaarikas Vahukoorega üles seadnud oma uue leiutuse- mänguasjamasina ja on kutsunud külla lasteaialapsi. Pildid.

Sotsiaalkeskuses oli jõululaulude ühislaulmine.

Keila linna FB sein hakkas avaldama klippe „Miks mulle meeldib Keilas elada". Kokku on valminud 13 klippi. Klipid leiab siit.

 

Teisipäev, 11.detsember:

Uute nimedega tänavalõikudele (Kirsi, Mäe ja Vasara põik)  on osa siltidest üles pandud. Aga tähelepanu! Need tänavad on juba uue nime saanud, kuid aadresskohad - majade aadressid on siiski veel vanad, et jõulusaadetised saaksid ikka veel vana aadressi järgi kohale tulla. Eksituste vältimiseks uued sildid kaetakse. Uued aadresskohad tulevad kinnistutele uuel aastal. Jälgige Keila meediakanaleid!

Noortetoas Mõte Kuubis oli Keila linna noortevolikogu avatud koosolek, kus abilinnapea Timo Suslov tutvustas Keila linna üldplaneeringu koostamist.

Algkoolis tähistati Gustav Ernesaksa sünniaastapäeva.

Sotsiaalkeskuses meisterdati Kerti juhendamisel jõulukuule.

Vikerkaare lasteaia jutuvestmise hommikuga tähistati Lugemispesa töögrupi eestvedamisel II adventi. Suuremad lapsed said kahes jaos kuulata ja vaadata lugu "Kõige toredam kingitus." Sõimerühmade jutuvestmise hommik on kolmapäeval. Südamlik lugu Karu ja Jänese sõprusest paelus kõiki kuulajaid. Jänes oli hädas sellega, et Karu magab pikka talveund ja tal pole sõpra, kellega koos jõulusid tähistada. Sõprade tegemistel hoidsid pilku peal Tihane ja Leevike. Jänes püüdis meelitada Karu unest loobuma, näidates talle kaunist jõulukuuske ja kutsudes mängima aga miski ei aidanud. Korraga tuli tal idee kinkida sõbrale äratuskell, mis täpselt jõuluhommikul tiriseski. Karu oli nii õnnelik ja mõistis, et koos sõbraga jõulude tähistamine on võrratult tore. Etenduse lõpus vastasid lapsed küsimustele ja tuli välja, et kõigile meeldib, kui neile raamatuid ette loetakse. Rühmad saidki seepeale kingiks raamatuid. Vaata pilte.

Heli Nurger ja Evelin Povel tutvustasid Waldorfkooli Läte IV klassi õpilastele oma uut raamatut "Ronides sugupuul. Laste suguvõsauurimise raamat", mille kujundas Kristi Kangilaski. Keilas uut raamatut müügil veel pole. Kes soovib raamatut soetada, siis autorid jätsid mõned eksemplarid Harju Maakonnaraamatukogusse. Vaata pilte.

 

Kolmapäev, 12.detsember:

Linnavalitsuse postkasti saabus Presidendi kantseleist kaks ümbrikku, üks suunatud Keila linnavalitsusele ja linnavolikogule ning teine Keila linnale. Selles teises ümbrikus oli piltidel kujutatud kaart.

Keila Kooli põhjamajas meenutati Laulutaati. Eesti Muusikaõpetajate Liit tõi gümnaasiuminoorteni kontsert-loengu Gustav Ernesaksa mälestuse jäädvustamiseks. Esinesid noorte segakoor Vox Populi (dirigent Janne Fridolin) ning Ernesaksa loometeest rääkis muusikateadlane Tiia Järg.

Vikerkaare lasteaias oli Jutuvestmise hommik meie pesamunadele. Jutuvestmise teine hommik tõi saali lasteaia kõige noorema publiku. Lapsed kuulsid ja nägid lühinäidendit "Kõige väiksem kuusepuu." Samal ajal kui suuremad kuusepuud läksid linna jõulupuudeks, pidi pisikene kuusekene metsa jääma, kuna oli veel liiga väike. Kuusekene oli väga õnnetu ja teda käis lohutamas nii linnukene kui loomad. Saabus öö, kuusekene, koer ja linnukene jäid tukkuma. Samal ajal hakkas lund sadama ja kristalselt säravad lumehelbed kaunistasid väikest kuusepuud. Ärgates nägi kuuseke kogu seda ilu. Loomad kogunesid kuusekese juurde jõuluõhtut kaunite lauludega tähistama - keegi ei ole jõulude tähistamiseks liiga väike! Sõimerühmad said kingiks raamatuid. Vaata pilte.

Kultuurikeskuses linastus kahel korral uus Eesti film „Eia jõulud Tondikakul".

Keila linn on üks 15-st Eestis ja 2 800-st Euroopa Liidus riigis asuvast omavalitsusest, kellele on Euroopa Komisjoni algatuse WiFi4EU raames eraldatud 15 000 eurot avaliku WiFi ala moodustamiseks. Keila kavatseb saadud raha eest luua kõigile avatud WiFi ala Keila Muusikakoolis, Keila Sotsiaalkeskuses ja Keila Kultuurikeskuses ning kui selle raha eest on võimalik, siis ka Keskpargi piirkonnas. Saadava raha eest peab omavalitsus looma Wi-Fi leviala, tasuma ühendustasu, tegevuskulud ja seadmete hoolduskulud vähemalt kolme aasta jooksul. Jääme ootama projekti raames raha eraldamise ametlikku teadaannet. Esimeses, 42 miljoni euro suuruses WiFi4EU taotlusvoorus osales rohkem kui 13 000 kohalikku omavalitsust üle Euroopa.

 

Neljapäev, 13.detsember:

Keila Kooli saalis kuulutati välja noorte tunnustusürituse Aasta Jälg võitjad. Loov Noor on Tähte Paalaroos, Tegus Noor Henry Heinleht, Tegusate Noorte Grupp Keila Lan Party meeskond, Noor Sportlane Keila Võrkpallikooli U16 naiskond, Noorte Lemmik Merike Kuklase ja Noor Malevlane Anastassia Paljanitsa. Lõpupeoks oli laval ansambel Öed. Vaata pilte.

Keila Kool andis teada, et 6b; 8f; 8c; ja 8b klasside tütarlapsed ning õpetaja Külli Kalamees osalesid heategevusprojektis "Meie panus" ja valmistasid üle 30 öökulli. Projekt toetab esimest tüüpi diabeeti põdevaid lapsi ja noori. Vahvad öökullid pannakse firmade kingipakkidesse ja saadud tulu jõuab Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu kaudu abivajajateni.

Rõõmu Kaubamajas oli Kingiostuöö ja selle tähistamiseks ilutulestik.

Keila Korvpallikool kohtus kodusaalis BC Kalev II.

 

Reede, 15.detsember:

Keila linna kaasava eelarve hääletus on alanud! Keila elanikud saavad valida ettepanekute „ Bussipeatuste valgustus", „Looduslik mänguväljak ja algkoolilaste aktiivsed vahetunnid õues" ning „Noorte muusikafestival" vahel Volis keskkonnas.

Keila Lehes: esiküljel Eesti Keraamikute Liidu aastanäitusest Harju Maakonnaraamatukogus. Saame teada kaasava eelarve hääletusele läinud ideedest. Päevateema kõneleb kooli ruumiprobleemi võimalikest lahendustest. Uudistes Ensto Enseki kingitusest linnale - Männipargi kõnnitee ja mänguväljaku valgustusest. Juttu on veel karjäärikuust, jõululauludest keila jaamas, U14 korvpalluritest Eesti karikavõistluste finaalis, elanikuks registreerimisest, FreshGo kingitusest Rukkilille lasteaiale, isiku hooldusabiteenusest sotsiaalkeskuses. Ringkäigud Keilas kõneleb Keskpargist. Repliigis on juttu advendilaadast. Tegija on Henry Heinleht.

Keila Leht annab teada, et aasta viimane leht ilmub 21.detsembril ja järgmine uue aasta 4.jaanuaril.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Tammesaare tn 5, 10 ja 12 katastriüksustele ridaelamute ehitusprojektide koostamiseks detailplaneeringu olemasolul. Harju KEKi tööstuspargi vahetus naabruses asuva Tammesaare tn 5 katastriüksus  on pindalaga 1849 m² , Tammesaare tn 10 katastriüksus on pindalaga 1882 m² ja Tammesaare tn 12 pindalaga 1745 m², kõigi sihtotstarve on 100% elamumaa. Kõik nimetatud katastriüksused on moodustatud Paldiski mnt 37a kinnistu ja lähiala detailplaneeringu alusel, mis on kehtestatud Keila Linnavolikogu 22.09.2009 otsusega nr 43. Detailplaneeringuga on kavandatud 2 tänavakrunti, 5 ridaelamukrunti (6, 5, 4, 3 ja 3 boksi ehk korteriga), 2 üksikelamukrunti ja 1 haljasalakrunt ning määratud ehitusõigused, maakasutus- ja ehitustingimused (edaspidi nimetatud arendusala). Planeering on ellu viidud endise Paldiski mnt 37a kinnistu jagamise osas, kusjuures moodustatud katastriüksused kuuluvad kinnistu nr 152802 koosseisu ehk ühele omanikule. Mõlemad uued teekrundid tuli moodustada kahe maatüki liitmise teel (Tammesaare tänav = arendaja maa + reformimata riigimaa ja teine teekrunt = arendaja maa + munitsipaalmaa), mis on veel tegemata. Detailplaneeringus jäi lahendamata juurdepääs arendusalale, kuna see sõltus suurema piirkonna teedevõrgu arengukavadest ning riigi ja Keila linna prioriteetidest. Maanteeamet nõustus planeeringu kooskõlastamisel T-8 Tallinn-Paldiski riigimaanteelt arendusalale ajutise ühenduse rajamisega (sh maantee teelaiendus ristmiku piirkonnas) tingimusel, et ajutine ühendus riigimaanteega kuulub sulgemisele kui luuakse kinnistu ühendus Keila tänavavõrguga või rekonstrueeritakse T-8 Tallinn-Paldiski maantee Keila lõik. Arendaja kohustused juurdepääsutee, Tammesaare tänava, tehnilise taristu, müratõkkevalli ja haljastuse rajamiseks on reguleeritud 19.09.2013 sõlmitud võlaõigusliku lepinguga. Projekteerimistingimuste taotleja soovib ridaelamud ja krundid projekteerida valdavalt detailplaneeringu kohaselt, kuid taotleb igale krundile ühe ridaelamuboksi lisamise võimalust ehk hoonestusala ning ehituslike tingimuste täpsustamist. Linnavalitsus korraldas projekteerimistingimuste eelnõule avatud menetluse, mille käigus andsid omapoolsed tingimused Maa-amet, Maanteeamet ja Paldiski mnt 37 kaks omanikku. Linnavalitsus nõustus kõigi esitatud tingimustega ning need on projekteerimistingimustesse sisestatud. Maanteeameti tingimused käsitlesid muuhulgas ajutise juurdepääsu rajamist uude asukohta, kuna planeeringu koostamisel antud luba maanteega ajutise ühenduse rajamiseks oli muutunud kehtetuks T-8 Tallinn-Paldiski maantee rekonstrueerimise tõttu.

Loore Martma andis Keila Muusikakoolis kontserdi „Mu laul, mu palve".

Noortetoas Mõte Kuubis oli Keila linna erivajadustega laste jõulupidu.

Sotsiaalkeskuses valmistati jõulukaarte hooldekodu elanikele.

Noortekeskuses on Keila Karikasari lauatennises IV etapp.

 

 

Laupäev, 15.detsember:

Harju maakonnaraamatukogu ettelugemishommikul loetakse Tia Navi ja Kadi Kurema saamatut „Väikese armastuse lugu".

Võimlemisklubi Sistrum korraldab Tervisekeskuses  Jõuluetenduse PIPI ootab külalisi.

Jõuluvana Olle ootab käistöösalongis Vaarikas vahukoorega endal külla.

Muusikakooli saalis on Suur Jõulukontsert. Esinevad Segakoor Keila (dirigendid Anu Matteus ja Arvo Pihlamets), Erik Rajamäe, Jaan Oskar Ojastu, Mia Rõuk, Mathias Lambing, Oskar Arikainen, Karl-Oskar Liivand, Liisi Promet, Auli Lonks, Jakob teppo, Anett Arvisto, Hanna Liis Aunver, Emanuel teppo, Stina Adermaa, Mikk Arvisto, Paulina Andrejeva, Joonas Teppo jt.

Kooli saalis toimub Keila Jalgpalliklubi hooaja lõpetamine. Seekordse ürituse fookuses on klubi arengusuundade ning 2019 tegevuskava tutvustamine. Käsitletakse läbiviidud rahulolu-uuringu tulemusi ning sellest tulenevaid tegevusi. Ürituse teises pooles autasustatakse treeningrühmade tublimaid ning aktiivsemaid vabatahtlikke. Lisaks vaadatakse hooaja parimaid momente.

Keila Baptisti koguduses on Fusioni pop-koori heategevuslik jõulumuusikal.

Seiklusministeeriumi korraldatud Autoorienteerumise Talvekarika 1. etapp Harjumaal algab ja lõpetab Keilas, Gnoomi bistroos. Sarja esimene etapp leiab aset Harjumaal ja piirkonnaks on Paldiski, Laulasmaa, Keila-Joa, Rummu ja Keila ümbrus.

 

Pühapäev, 16.detsember:

III advent. Jumalateenistus algavad Baptisti koguduses ja Miikaeli kirikus kell 11.

Kultuurikeskuses on Pensionäride Ühenduse jõulupidu.

Miikaeli kirikus on segakoori „Wannamõisa" jõulukontsert.