« Tagasi

29.ja 30. nädal 2019

 Esmaspäev, 15.juuli:

Täna, 15.juuli hommikul lahkus 85.eluaastal väärikas õpetaja, Keila Väärikate Ülikooli eestvedaja, Keila linna aumärgi kavaler Mairoos Kala. Siiras kaastunne omastele, õpilastele, kolleegidele, Keila linnale.

 

Teisipäev, 16.juuli:

Keila Korvpallikool andis teada: sarnaselt eelmise suvega, toimus ka selle suvel Keila KK minidessant Leetu - kaks korvpallipoissi (Kermo Sepik ja Tom Oskar Arro) käisid kossutarkust omandamas Klaipeda lähedal, Nidas toimunud laagris. Treeniti Zalgirise süsteemis tegutsevate treenerite näpunäidete järgi, sparringpartneriteks leedu, läti, venemaa, valgevene eakaaslased. Nagu piltidelt näha, jäi ka üht-teist näppude vahele.

 

Kolmapäev, 17.juuli:

Keila Linnavalitsuse 83. istung 17.juulil 2019.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa Luha tänav T1, T-8 Tallinn-Paldiski, Uus-Paldiski tee 1,  Uus-Paldiski tee T1, Uus-Paldiski tee, Uus-Paldiski tee 4, Uus-Paldiski tee 5, Uus-Paldiski tee T2,  Uus-Paldiski tee T3 ja Uus-Paldiski tee 6 kinnistutele projekteeritud  sõidu-, jalg- ja jalgrattateele. Tee võimaldab ligipääsu rajatavale jäätmejaamale.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa üksikelamule Barsbütteli 12 asuval kinnistul, üksikelamule Jõe 32 kinnistul ja üksikelamu laiendamisele Uus tn 22 asuval kinnistul.

Ehitusluba väljastati Metsa tn 4 kinnistul asuva elamu laiendamiseks.

Linnavalitsus otsustas korraldada riigihange lihthankemenetlusena hankelepingu sõlmimiseks Keila linna jäätmejaama tee ehituseks e-menetlusena ning määras hanke läbiviimiseks komisjoni, mille esimees on abilinnapea Timo Suslov.

Linnavalitsus otsustas teha riigihanke  „Keila linna lasteaedadele toidukaupade ostmine" tulemusel  hankelepingu sõlmimise ettepaneku aktsiaseltsile Pinus. Ettepaneku pakkumiste esitamiseks tegi linnavalitsus kolmele ettevõttele, oma pakkumise esitasid kaks. Komisjon tegi ettepaneku sõlmida hankeleping madalaimat hinda 48 249,72 eurot pakkunud aktsiaseltsiga Pinus, kes on olnud 2018. aasta 1. augustist lasteaedadele toidukaupade ostmisel Keila linnale heaks lepingupartneriks.

Keila JK kohtus showmängus Ämaris asetsevate Briti õhuvägedega. Mängu eel korraldati heategevuslik aktsioon Keila Terviseradade puhastamiseks. Kui õhus on nemad ässad, siis pallimängus õnnestus 3:1 võit koju jätta.

 

--Neljapäev, 18.juuli:

Harju Elektri tütarettevõte, elektrikaupade projekti- ja jaemüüja Energo Veritas võitis Elektrilevi jaotusvõrgu trafode hanke, mille maht on 1,3 miljonit. "Energo Veritase pakkumus vastas kõikidele meie poolt seatud hanke tingimustele. Lepingupartner tagab kahe aasta jooksul nii plaaniliste kui ka rikketöödeks vajalike trafode väljastamise. Elektrilevi kasutab hangitud trafosid üle Eesti jaotusvõrgu alajaamades," ütles Elektrilevi peaspetsialist Evelin Prüüs pressiteates.

 

Laupäev, 20.juuli:

Keila Miikaeli kirikus saadeti viimsele teele Keila Kooli õpetaja, Väärikate Ülikooli juht, Keila linna aumärgi ja kultuuripreemia kavaler Mairoos Kala (2.aprill 1934 - 15.juuli 2019). Omaksed tänavad kõiki Mairoosi sõpru, kolleege ja õpilasi, kes tulid Mairoosi ära saatma. Mairoosi maised säilmed jõuavad Keila kirikuaeda.

Laupäeva hommikul alustas Keilast enda Lääne-Harju ringsõitu Roosiklubi. Esimene peatus oli Keila kirikuplats, aga vaadati ka teisi lillelisi tänavaid ning uuriti Keskpargi ehitusplaane.

Endine keilalane Viktor Usanov püstitas uue mootorita paraplaani kestvuslennu Eesti rekordi lennates 6 tunni ja 29,52 minutiga 201,32 km Kuusiku lennuväljalt Lõuna-Eestisse, Tiitsa külla Vastse –Roosa lähedal. Vaata linki lennust.   Lisaks väike videolõik.

 

Pühapäev, 21.juuli:

Keila Korvpallikooli kõige vanemad poisid laagerdavad juba nädal aega Abja-Paluojal. Esmaspäeval lõppeva laagri eesmärk oli teha ära hooajaks ettevalmistuse kõige raskemad treeningud. Enamus päevadest on tehtud kolm treeningut: pallitehnika ja individuaalsed oskused, jooksud ning viskamine. Poisid on tublisti pingutanud ning hooajaks saab alla korralik põhi. Lisaks osalesid Kevin Sepik, Margus Pahv, Mart Maide ja Roland Tamkivi laupäeva hommikul samas toimunud kõrgetasemelisel 3x3 turniiril. Alagrupiturniiril saadi üks suur võit, ent kaotati 6:12 Poola U23 koondisele ning napilt 12:13 tugevale Raeküla meeskonnale. Ilmselgelt lõi välja see, et Keila poisid pole juba aastaid 3x3 korvpalli mänginud. Turniiri finaalis alistas Venemaa meeskond Läti neliku. Laupäeva õhtul peeti Abja-Paluoja suvepäevade raames sõpruskohtumine jalgpallis, kus vastaseks oli FC Mulgi. Korvpallurid jalgpallurite vastu häbisse ei jäänud, kaotus 2:5 oli soliidne. Lisaks peeti maha ka penaltide löömise võistlus, kus jäädi alla 7:8. Tänud Riivo Roosnurmele vahva ürituse korraldamise eest!

 

Esmaspäev, 22.juuli:

Jätkuvas tööd lasteaedades, koolimajades, Keskpargis, uuel jalakäijate sillal, mitme sooja- ja veetrassi ehitusel. Remoditööd on ka Keila raudteejaamas, kus vahetatakse rööbasteid. 

 

Teisipäev, 23.juuli:

Keila JK kaotas koduväljakul II liiga mängus Viimsile 2:3.

 

Kolmapäev, 24.juuli:

Keila Lauluväljakul oli Komöödiateatri naljakava „Igalühel oma nägu".  „Igaühel neli nägu" on Erki Aule kirjutatud ja lavastatud naljakava, mille tegelasteks kaks abielupaari, keda mängivad Tarvo Krall, Henrik Normann, Kaili Närep ja Eva Püssa. Vaimukates lühilugudes näeme eesti elu kogu oma ilus ja valus: nii kodus, poes, tööl kui mujalgi, aga ikka huumoriprisma läbi. Mehed ja naised, raha ja armastus, unistused ja tegelikkus – need on ainult mõned teemad, millega puutuvad kokku meie neli tegelast. Ükskõik mis näoga me neid ei vaata, saame naerda ka enda üle ja teha nägu, et tegelikult naerame ikka teiste üle.

 

Neljapäev, 25.juuli:

Linnavalitsus tegi otsused Hoolduse ja hooldajatoetuse maksmise lõpetamise, hoolduse seadmine ja hooldajatoetuse määramise kohta ning maksis sotsiaalteenusteks sotsiaalsetele riskirühmadele 687,98 eurot ning sotsiaalteenustena perekondadele ja lastele 175,00 eurot.

 

Reede, 26.juuli:

Keila Jalgpalliklubi korraldas uued 5x2 jalgpalliväravad Keila Kooli staadionile.

 

Laupäev, 27.juuli:

Terviseradadel toimus MyFitness Madness Race: Keila 2019. Osalejatele ja vaatajatele esines ka ansambel Traffic. Vaata pilte.

Keila Kooli saalis oli Keila Fusion noorte kontsert.

 

Pühapäev, 28.juuli:

Täna, 28.juulil kell 14.00 mõõtis Keila jõe ääres asuv hüdroloogiajaam õhtemperatuuriks 34,7 kraadi C, Eesti kõrgeim temperatuur täna. Teeilmakeskuse andmetel oli kell 16.00 Keilas lausa 34,9 (samal ajal jõe äärses hüdroloogiajaamas 34,4). Kuvatõmmis Ilmateenistuse kodulehelt.

Adamsoni Ateljeemuuseumi aias toimus heategevuslik minifestival, mille korraldamisega koguti toetust muuseumi aia ajaloolise ilme taastamiseks. Esinesid Gerodes Band (15.00), Krunks More (17.00) ja Kruuv (19.00).  Toimusid töötoad (14.30, 16.30 ja 18.30), ringkäik muuseumis (16.00) ja Paldiski linnas (18.00).

Eesti Vibuspordi suvistel meistrivõistlustel tuli Jaanus Gross kolmandaks.