« Tagasi

24.nädal 2019

 

Esmaspäev, 10.juuni:

Täna (10.juunil) käis Keilas tutvumisvisiidil sõpruslinna Kerava toimialajohtaja ( meie võrdluses abilinnapea) Anu Laitila. Tema töövaldkondade hulka kuulub raamatukogu, muuseum, kultuur, noorsootöö, liikumine / sport, Kerava opisto ning ka rahvusvahelised suhted. Kohtumisel abilinnapea Eike Käsi, abilinnapea Timo Suslovi ja kultuurinõunik Jaanus Väljamäega saadi omavahel tuttavaks ja räägiti senistest suhetest. Kohtumisel räägiti koostöö jätkamise võimalustest - need on olemas. Pärast tegi Timo Suslov Anu Laitilale ekskursiooni Keilas. Kerava linna eesmärk on võimaldada eriti oma noortele rahvusvahelisi kokkusaamisi näiteks liikumise / kultuuri raames. Läbi Keila Noortekeskuse ja spordiklubide on Keila sama joont ka seni hoidnud. Kerava rahvaga on head suhted ka segakooril Keila ja mitmel teisel kollektiivil.

Tervisekeskuse parklas alustas vastuvõttu Mammograafiabuss. Rinnavähi sõeluuringutele kutsub AS Mammograaf koostöös Eesti Haigekassaga 2019 aastal kõiki 1951, 1952, 1957, 1959, 1961, 1963, 1965, 1967 ja 1969 aastal sündinud ravikindlustatud naisi. Info ja registreerimine telefonil: 6274470.

Linn andis Miki lasteaia Ülase maja üle omanikule, SOS Lasteküla Eesti Ühingule.

Algas Keila Noortekeskuse suvine töölaager.

 

Teisipäev, 11.juuni:

Linnapea Enno Fels kutsus kulla, hõbeda ja kiituskirjaga gümnaasiumi lõpetanud täna lõunasöögile pubisse Scottish House. Keilasse tuleb sel aastal 5 kuld- ja 4 hõbemedalit. Kutsutud said tagasihoidlikud meened, medalistid ka rahalise preemia. Kõik jäädvustasid end ajalukku allkirjaga linna auraamatusse. Väikese kontserdi andsid keila Kooli 12R klassis käinud Mikk Marten Arvisto kitarril ja laulis Kristopher Muraveiski. Keila medalistid on : Angelina Nahabenko – kuld, Carolin Liis Tamm – kuld, Elisabeth Atamanski – kuld, Mari Liis Keevallik – kuld, Merlin Matson – kuld, Valeria Fjodorova – kuld, Hendrik Parik – hõbe, Martin Seppman – hõbe, Pärle Paalaroos – hõbe, Richard Robin Paukson – hõbe (kõik Keila Kool),  Keila ühisgümnaasiumist Anastasia Filonova – kuld, Edith Reinmann- kuld (Tallinna Ühisgümnaasium) ning  Johanna-Maria Poell - hõbe (GAG). Vaata pilte.

Täna, 11.juunil kell 10.30 paigaldasid TREV2 töömehed teisegi 16-meetrise tala Keila jõge ületava tulevase kergliiklustee sillale. Sellega on Keila jõe kaldad veel ühest kohast ühendatud. Vaata pilte.

Esimest korda kogunes Keila Kauni Kodu konkursi komisjon. Lepiti kokku tööjaotuses ja ajagraafikus.

Sotsiaalkeskus korraldas väljasõidu Valgejärve loodusrajale.

Käesoleval õppeaastal sai Vikerkaare maja Naksitrallide rühm kõige sportlikuma rühma tiitli ning preemiaks võimaluse minna vabalt valitud sihtkohta sportima. Nüüdseks juba Vikerkaare lasteaia vilistlased Naksitrallid said korraks kokku, et võtta ette üks vahva jalutuskäik Tallinna loomaaias. Kaasa võeti sõbrad Tuhkatriinu rühmast. Pildid.

 

Kolmapäev, 12.juuni:

Harjumaa Omavalitsuste Liit avalikustas Harjumaa 2019. aasta kaunimad kodud. Kaunima eramu tiitli sai Keilas, Sopsu-Tooma 19, mille pererahvas on perekond Honga. Võitnud kodu võlus oma avatud ja liigirikka ning tänavaruumiga sujuvalt seotud eesaiaga, mille vastukaaluks oli intiimne õuepoolne „roheline tuba", kirjutatakse pressiteates. Ühiskondlike hoonete kategoorias tuli võitjaks Vaida põhikool, kauneima maakodu tiitli pälvis perekond Estra Harku valla Vääna külas asuv kodu.

Algas kauaoodatud ja korduvalt edasi lükatud remont Keila linnavalitsuse saalis, mille sisustus pärineb 90-ndate algusest, kui hoone kasutusse võeti. Vahetatakse vana mistra põrandakate ja istmed, seinad saavad uue värvi, paigaldatakse uus projektsioonitehnika.Tööde koguhind on ligi 20 000 eurot.

Miki lasteaia lapsed said esimest korda oma uue maja mänguväljakule. Rõõmu, kui palju!

 

Neljapäev, 13.juuni:

Linnavalitsus määrast projekteerimistingimuste Teaduse tn 26 asuvale 837 ruutmeetri suurusele hoonestamata katastriüksusele kuni 9 meetri kõrguse üksikelamu ehitusprojekti koostamiseks.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Keki tn 5 asuval kinnistule ehitatud konteinermajade tootmishoonele. Ehitusprojekti koostas  Moodul Projekt OÜ, ehitas AS Harju KEK, omanikujärelevalvet tegi  Esenter Systems OÜ.

Linnavalitsus väljastas ESPAK Ehitustööd OÜ-le ehitusloa kergliiklustee rajamiseks Põhja tänav T2 kinnistule. Ehitustöö eesmärk on ehitada olemasolevate kortermajade, lasteaia ning planeeritava ehitusmaterjalide kaupluse vahele uus kõnnitee. Osaliselt kulgeb kõnnitee olemasoleva killustikkattega kõnnitee trassil, kuid seda on pikendatud kuni Põhjakaare tänavani välja. Kõnnitee on asfaltbetoon kattega, 3m laiune ning 216m pikk.

Täna algas kaevude sättimisega Luha ja Ülesõidu tänava asfaltkatte rekonstrueerimine. Tänase teadmise juures on 17.juunil kavandatud vana asfaldikihi freesimine ja 18.juuniks asfalteerimine. Ülesõidu tänav lõigul Uuest tänavast kuni raudtee ülesõiduni on plaanis asfalteerimiseks liiklusele sulgeda kella 9:00-st kuni 16.30 (liiklus avatakse niipea, kui võimalik) ja Luha tänav 12:00-24:00.Kuni jaanipäevani on aega teepeenarde kindlustamiseks ja markeerimistöödeks (tänavaid ei sulgeta, kasutatakse eesõigusmärke).

Keila JK kohtus kodus liigamängus Viimsi JK-ga ja kaotas 2:3.

 

Reede, 14.juuni:

Keila leht kutsub 18.juunil kell 15.30 Keila saja tamme pargi sünnipäevapiknikule. Esilehel artikkel tublimatest koolilõpetajatest ja linnapea vastuvõtust neile. Uudistes kaunist kodust, Keila sümboolikast laulu-tantsupeol, Pargi tänava koolihoone laiendusest, valmisoleku päevast, radoonist, lauatennisest ning Keila suvesündmustest. Ilmub pikem usutlus õpetaja Kadi Härmaga. Erki Felsi reisikiri Aafrikast jätkub maasai hõimu juurest. Tegija on Kaia Kärner.

Jaamahoone juures toimus keskpäeval Memento korraldatud mälestushetk. Pildid.

 

Laupäev, 15.juuni:

Keila Kooli staadionil toimub jõuvõistluse FitGames 2019 stage III etapp.

 

Pühapäev, 16.juuni:

Karjaküla kalmistul on kalmistupüha. Karjaküla kalmistule sõidavad bussiliinid K11 ja K12 oma marsruudi ja sõiduplaani järgi: Karjaküla kalmistule Tammermaa peatusest 13:15 ja 15:10 ning Karjaküla kalmistult tagasi 13:35 ja 16:00.