« Tagasi

12.nädal 2019

 

Esmaspäev, 18.märts:

Keskpargi servale, Keskväljaku poolsesse otsa, on tekkinud infotahvel, millelt saab aimu pargi tulevikust.

Pargimajas sai täna osta igat sorti maiustusi. Toimus kevadnädala esimene vahva ja väga magus sündmus - kohvikutepäev. Esimeste klasside õppurid olid sel korral ainult ostjad, aga kõik vanemate klasside õpilased said kahel vahetunnil müüa kodus valmistatud komme, kooke, saiakesi ja muud hääd ning paremat.

Mäe 3 asuv Päikesemaja on väga tõenäoliselt 0-energia maja, kinnitasid hoone arendajad huvilistele täna, kui aasta kõige energiakulukam periood on lõppemas. Hoone katusel on päikesepaneelid, millega toodetud energiaga töötavad maasoojuspumbad. Kõik 27 56-meetrist kaevu asuvad maja all. Vaata pilte.

Kultuurikeskuses linastus film „Mehed".


Teisipäev, 19. märts:

Tänasel üleilmsel sotsiaaltööpäeva tähistamisel kuulutas Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon 2018.aasta lastekaitsjateks Keila linnavalitsuses töötavad Ene Elliku ja Janne Suttingu.

Keila Koolis, Keila Kultuurikeskuses, Keila Sotsiaalkeskuses, Keila Noortekeskuses ja Harju Maakonnaraamatukogus on tänasest parem WiFi leviala, kui varem. Keila liitus WiFi4EU on algatusega, mille abil soovitakse pakkuda kodanikele tasuta WiFi ühendust avalikes kohtades kõikjal Euroopas. Keilas paigaldati 15 AP Loetletud asuustes on kõigile kasutamiseks avatud wifi leviala nimega Wifi4eu.

Välisvabatahtlikud Türgist korraldasid Keila noorekeskuses oma kultuuri ja toitu tutvustava õhtu. Nursena  tegi  oma vabatahtlikku teenistust SOS lastekülas, lasteaias Sipsik ning Keila noortekeskuses. Kübra on aga vabatahtlik Keila Koolis.

Harju Maakonnaraamatukogus on raamatunäitus "2018. aasta Eesti kauneimad raamatud".

Linnavolikogu kultuurikomisjoni koosoleku päevakorras oli Keila linna 2019. aasta eelarve I lisaeelarve (I lugemine), Keila linna tunnustusavalduste andmise korra muutmine, Keila linna hallatavate asutuste põhimääruste kinnitamise ja muutmise kord. Ka sotsiaalkomisjon arutas lisaeelarvet.

 

Kolmapäev, 20.märts:

Tallinna Keskraamatukogu haikukonkursi võitis Tähte Paalaroos tekstiga:

Päike peidab end

iga sinimustvalge

naeratuse sees…..

Täna, viimasel talvepäeval, käisid mitmed Vikerkaare maja rühmad matkamas Keila jõepargis, kus otsiti kevadet. Ilmataat soosis meie suuri ja väikeseid matkajaid ilusa päikselise ja mõnusa kevadise ilmaga. Rühmad said ka väikese ülesande: "Mida nägin, kuulsin.." Näiteks, kas päike paistab, lumikellukesed õitsevad, putukad ja mutukad on liikvel.. Aitäh õpetaja Sirjele matka korraldamise eest!  Lotte rühma lapsed käisid matkamas ja kevadet otsimas Keila lauluväljakul. Lotted nägid, kuidas sipelgad toimetasid, puud olid pungas ja väike vitamiiniamps käis ka matka juurde.

Keila naiskond kaotas Olybet Naiste Korvpalliliiga II divisioni teise poolfinaalimängu seisuga 58:71. Finaalikoht selgitati kahe mängu kokkuvõttes ja vaatamata esimese kohtumise 9-punktilisele võidule jäi Keila seekord siiski finaalist välja ning kuldmedalite jagamises saab kaasa rääkida Payless Rapla naiskond. Final Four mängitakse juba järgmisel laupäeval, 30. märtsil Raasiku spordihoones. Pronksikohtumine algab kell 13:00. Tule omadele kaasa elama!

Keila Kooli Pargimajas oli õpilaste moeetendus.

Harju Maakonnaraamatukogus kogunesid "Kirjandusmäng 2019" Harjumaa eelvoorust osavõtjad. Võitjatena läheb finaali Haabneeme Kooli võistkond.

Keila Kooli aulas 10. maakondlik inimeseõpetuse teemapäev "Õpime mängides" - kooskonnamängud. Osalesid Harjumaa koolide neljaliikmelised kooskonnad - üks õpilane vastavalt 5., 6., 7. ja 8. klassist (või ka teisiti kui kool on nii otsustanud, et ka 6-klassilised saaksid osaleda). Korraldas Aasta Inimeseõpetuse Õpetaja 2019 laureaat Heli Israel, abistasid TORE veteranide (vanema rühma) liikmed ja õpetaja Kersti Lepik. Vaata pilte.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt korraldatava kirjandusmängu finaal toimub 6. aprillil Tallinnas.

16-aastane Keilast pärit  iluuisutaja Eva Lotta Kiibus tagas Jaapanis alanud maailmameistrivõistlustel ISU võistluste isikliku rekordiga edasipääsu vabakavasse. Lühikava punktisummaks kujunes 55,38, millega ta parandas enda senist, mullu septembrist pärinevat isiklikku tippmarki pea seitsme punktiga. Uus isiklik rekord andis Kiibusele 40 võistleja seas 23. koha, millega ta pääses eelviimasena vabakava esitama.

Keila Linnavolikogu keskkonnakomisjoni koosolek  päevakorras oli  Keila linna 2019. aasta eelarve I lisaeelarve (I lugemine), Haapsalu mnt 60 detailplaneeringu osaline kehtetuks tunnistamine, Keila Kooli juurdeehituse projekti eskiisi tutvustus.

Ka Korrakaitsekomisjon käsitles I lisaeelarvet.

 

Neljapäev, 21.märts:

Keila Linnavalitsuse68. istung 21.märtsil 2019

Linnavalitsus kiitis heaks Harju Maakonnaraamatukogu arengukava 2019-2025 ja tegevuskava aastateks 2019 – 2021 ja suunas avalikustamisele 21.märts -14.aprill 2019. Avalik arutelu toimub 15.aprillil kell 17.00 Harju Maakonnaraamatukogus.

Linnavalitsus kiitis heaks ja suunas kuni  14.aprillini kestvale avalikustamisele Keila Noortekeskuse tegevuskava aastateks 2019  - 2021 , avalik arutelu toimub 16.aprillil kell 16.00.

Linnavalitsus andis välja kinnituse inimese võimetusele minna ise oma isikuttõendava dokumendi järele ja andis selleks volituse sotsiaaltöötajale. Sotsiaaltoetusi maksti summas 895,53 eurot.

Eralapsehoiuteenuse toetusena otsustas linnavalitsus rahastada OÜ Naerupall ja Mõmmipesa lastehoius  teenusel viibiva kahe Keila linna lapse lapsehoiuteenust.

Linnavalitsus andis kooskõlastuse Kanarbiku 29 asuvale kinnistule rajatavate maakütte puuraukude asukohad.

Linnavalitsus väljastas osalise kasutusloa ehitise laiendamisel Jõe tn 48a asuval kinnistul. Kasutusloa sai elamu katusekonstruktsiooni ümberehitus.

Linnavalitsus nõustus vee erikasutusloa andmisega AS-le TREV-2 Grupp Ülejõe tee jalgteesilla ehituseks.

Linnavalitsus väljastas Kinnisvarabüroole Uus Maa OÜ-le reklaami paigalduseloa. Reklaam võib paikneda Raba tänava ääres, Ülesõidu tänava läheduses, Raba tn kinnistul. Reklaam on nähtav Ülesõidu ja Raba tänavalt ning see ei ole eksitav ega piira sõidukijuhtide ja jalakäijate nähtavust. Reklaamipind on ühepoolne 8 mm BIP-plaat trükikleebisega, mõõtudega 1,0x2,0m ( 2 m²) ja annab informatsiooni Raba tänaval müüdavate kinnistute kohta. Reklaami võib eksponeerida 01.03.2019–31.01.2020. a. 

Miki lasteaia mööblihanke võitis AJ Toooted AS pakkumisega 198 021,29 eurot, millele lisandub käibemaks. Pakkumise tegid veel OÜ Teritaja ja Aasoja Projekt. Vastavaks tunnistati kaks esimest pakkujat, Aasoja pakkumine ei vastanud tingimustele. Aknakatete pakkumised lükati kõik tagasi.

Linnavalitsus lubas linnapea Enno Felsi puhkusele 27.märtsist 29.märtsini.

Pillimänguga tervitasid täna hommikul kevadet ja kõiki Keila Kooli  Pargimajja saabujaid õpetaja Helen Tuga ja tema noored kandlemängijad.  See oli ilus algus esimesele kevadisele koolipäevale.

Pargimajas toimus täna raamatulaat. Laste poolt toodi laadale ligi 180 erinevat raamatut. Valikus olid muinas- ja seiklusjutud, põnevikud, luuletused, raamatud päris väikestele ja ajalooraamatud suurematele. Huvi oli suur ja juba esimese vahetunni ajal leidsid paljud raamatud endale uue omaniku.

Noortekeskuses toimub Klassivanemate kogu meeskonnatöö koolitus märts 2019.

Keila Korvpallikooli esindusvõistkond alustas veerandfinaalmängudega. Võõrustati hooaja tähtsamas mängus Ida-Virumaalt pärit Reinar Halliku Korvpallikooli meeskonda. Vastasvõistkonnaga olid liitunud mitmed endised tippsportlased: Eesti rahvuskoondist esindanud Gert Dorbek ja Reinar Hallik. Lisaks nägi korvi all tegutsemas olümpiavõitjat Gerd Kanterit.  Veerandfinaal mängitakse kahe võiduni. Keila Korvpallikool võitis esimese veerandfinaalmängu 82:78. 

Noortetoas Mõte Kuubis oli Motors24-st autodest ja ägedast autoajakirjaniku tööst rääkima Keilast pärit, professionaalne autode testisõitja Kaspar Sepp.

Kultuurikeskuses oli TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 12. lennu diplomilavastus „Dekameron".

Rahanduskomisjoni koosolek päevakorras oli Keila linna 2019. aasta eelarve I lisaeelarve (I lugemine) ning rahalise kohustuse võtmine (hanked 2019)

 

Reede, 22.märts:

Keila Leht kirjutab esilehel Jaama platsile kavandatud kellast. Uudistes aasta lastekaitsjatest, LHV Panga sularahaautomaadist, Siberi maitsetest Kegeli kohvikus, Emakeelepäevast Keila Koolis, Päikesemajast, Keila Jalgpalliklubi uuest tegevjuhist, Uuskasutuspäevast noortekeskuses. Pikema intervjuu annab tiitli "Inimeseõpetuse õpetaja 2019" Heli Israel. Kadri Aller kirjutab merekindluse käigustikust ja seal talvituvatest nahkhiirtest. Ado Köögardali Keila kihelkonnaloodes on juttu kõrtsidest ja purjus meestest kirikus. Tegija on Heidi Ivask.

Aastavahetusel lõppenud elanikuks registreerimise kampaania võitjad sõitsid Keila Leedu sõpruslinna Birštonasesse, et veeta nädalalõpp SPA-s Egle. Pildil vasakult Viivi-Mai Perri, Ingrid Sillamets, Virve Kivipõld ja Henno Kivirand.

Tervisekeskuses oli doonoripäev.

Keila Koolis oli Moeshow „Siin me oleme".

Keila Korvpallikool võõrustas nädalalõpul Euroopa suurklubide järelkasvu meeskondi. Keila Korvpallikooli U14 poisid on tabelis enne kolmandat etappi kaheksandal positsioonil, 6 võidu ja 4 kaotusega. Teiselt etapilt tuldi tagasi pronksmedalitega. Kodus ei taheta vähemaga leppida. Vaata pilte.

 

Laupäev, 23.märts:

Harju Maakonnaraamatukogus avati Sirleti vilistlaste keraamikanäitus. Väljas on  Kristi Elme, Tiiu Jalaka, Eva Raudkivi, Maria Mettase, Kitu Torim-Lain ja Merike Kraami tööd.  Enne seda oli lugemishommik. Loeti Corrinne Averissi ja Susan Varley raamatut "Käbikäpp ja Pähklinäpp".

Muusikakoolis on trompeti vabariiklik konkurss.

Keila Ühisgümnaasiumi õpetaja Tõnu Talve osaleb 23.03. - 1.04. ( kunstiõp. videofilm ja live kunstitund) WAAE Kunstiõpetajate konverentsil Egiptuses, Kairos ja Luxoris. Esitlemisele tulevad Keila Ühisgümnaasiumi  ja Nõmme Huvikooli õpilaste tööd ja õpetaja enda tööd.

 

Pühapäev, 24.märts:

Muusikakoolis oli altsarv/eufooniumi/ trombooni/tuuba vabariiklik konkurss.

Keila Korvpallikooli kommentaar nädalavahetusel Keilas toimunud Euroopa Noorteliiga turniirile: Täitsa kreisi nädalalõpp oli. Mängida sellise publiku ees, nii kõvade vastastega, nii vinged mängud. Võita Minski Tsmokit, Moskva Trintat, Permi Olimpiecit ja lõpuks ka kodust rivaali TTÜ-d. Ning lisaks kindlustada endale ka järgmiseks hooajaks koht Euroopa Noorte Korvpalliliiga kõrgeimas divisjonis... Keila KK U14 meeskond tegi EYBL-i kolmanda etapi turniiril koduses Keilas ühe oma parima võistluse, lõpetades etapi teise kohaga. Hooaja kokkuvõttes tulime 16 tiimi seas 6-ndaks. Tulemused: Keila KK – Vilniuse SKM 48:61; Keila KK – Minski Trinta 76:56; Keila KK – Moskva Trinta 61:48;Keila KK - Permi Olimpiec 66:57; Keila KK – TTÜ KK 64:53. Turniiri MVP: Erik Makke. Keila KK mängis koosseisus: Erik Makke, Cristofer Lempu, Laur Maide, Christopher Lenk, Robin Rukis, Rasmus Hulkko, Stefan Honga, Karl Erik Ool, Kermo Sepik, Tom Oskar Arro, Karmo Kilk (Rapla KK), Georg Richard Aare (Rakvere Tarvas), Ülari Luhama (Rakvere Tarvas).